Ağız gargaraları, içeriğinde klorür ve fosfat gibi maddelerin bulunduğu, ağız ve diş sağlığı için gerekli olan temizliğin eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlayan sıvılardır. Kozmetik amaçlı ve tedavi edici gargara çeşitlerinin yanı sıra, ağız hijyeni ve diş sağlığı için gerekli olan ürünler de vardır. Dünyaca ünlü Listerine, Oral-B ve Colgate gibi markaların günlük kullanıma uygun ağız gargaraları içinden dilediğiniz ürünü seçerek, sağlıklı dişlere ve ferah bir nefese kavuşabilirsiniz.

Ağız Gargaraları

Diş fırçalama işleminin ardından veya yemek yedikten sonra, ağzınızı su ile çalkalamak, sadece diş çevresindeki küçük yemek artıklarının uzaklaşmasını sağlar. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, diş yapınıza uygun bir gargara ile ağzınızı çalkalamak ise, ağız içindeki ve diş yüzeyindeki zararlı bakterilerin neredeyse tamamını yok eder. Sağlıklı dişlere ve temiz bir nefese sahip olmak için, günde en az bir defa gargara yapmak son derece önemlidir.

Genel olarak 3 çeşit gargara vardır. Bunlardan ilki hem yetişkinlerin hem de çocukların kullanabilecekleri antibakteriyel özelliği bulunan gargaralardır. İkinci sırada, medikal gargaralar yer alır. İçerisinde bir takım ağrı kesici ve iltihap giderici ilaçlar bulunabilen medikal gargara ürünleri, kesinlikle reçeteyle veya doktor tavsiyesi ile alınmalıdır. Medikal gargaraların çoğu, dişler üzerinde koruyucu bir etkiye sahip değildir. Daha çok boğaz ağrısı ve ağız içi enfeksiyon durumlarında tavsiye edilir.

Diş fırçasının ulaşamadığı noktalara temas ederek diş plaklarını, bakterileri ve diş çürüklerini önleyen antibakteriyel gargaralar, günlük kullanım için en ideal ürünlerdir. Diş üzerindeki sarı lekeleri temizlemeye yarayan, beyazlatıcı özelliği bulunan ve hassas dişler için kullanılan antibakteriyel gargara çeşitleri vardır. Ayrıca nane, çilek ve portakal gibi farklı aromalara sahip ürünler de ilginizi çekebilir. Ağız temizleme suyu olarak da bilinen nefes açısı ve koku giderici gargaları ise, ferah bir nefese kavuşmak için günde 3-4 defa kullanabilirsiniz.

Neden Ağız Gargarası Kullanmalısınız?

Dişlerinizi, diş yapınıza uygun bir fırça ve diş macunu ile temizlemek günlük ağız bakımı için son derece önemlidir. Fakat sadece dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak, ağız içinde bulunan bakterilerin yok edilmesi için yeterli değildir. Dişler, ne kadar fırçalanırsa fırçalansın, koku ve bakterilerin tamamen giderilmesi ve ağız hijyeninin tam anlamıyla sağlanması için gargara yapmaya ihtiyaç vardır. Ağız sağlığının kusursuz bir şekilde korunması için, bakteri karşıtı ağız gargaraları ile her gün en az bir defa gargara yapmak gereklidir. Gargara yapmak diş eti çekilmesi, diş eti iltihabı, dişlerin sararması ve diş çürüklerine karşı da son derece etkili bir yöntemdir.

Özel diş fırçaları ve diş ipi ile yapılan temizlik işlemi ağız sağlığı için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Fakat tek başına yeterli olmaz. Aynı şekilde, Ağız hijyeni, sadece gargara ile de sağlanamaz. En doğrusu: diş macunu, diş fırçası, diş ipi, ara fırçası ve ağız gargarası ile günlük komple ağız bakımı yapılmasıdır.

Diş hekimleri ve uzmanlar tarafından günde iki defa ağız gargarası yapılması tavsiye edilir. Ağız içindeki sıvı yanlışlıkla nefes borusuna kaçabileceği için gargara yaparken, baş çok fazla geriye doğru kaldırılmamalıdır. Gargara ağız içi çevresinde tüm yüzeye temas edecek şekilde dağıtıldıktan sonra dışarı atılır. 20-30 gram (3-4 tatlı kaşığı kadar) gargara ağız içinde iyice çalkalandıktan sonra tükürülmelidir. Gargaralama işlemi sonrasında dil üzerinde, ağız içinde ve diş çevresinde yer alan bakteriler yok edilirken aynı zamanda temiz ve ferah bir nefese de sahip olursunuz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ağız Gargarası Fiyatları

354 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Oral-B Ağız Gargaraları
  2. Listerine Ağız Gargaraları
  3. Colgate Ağız Gargaraları
  4. Marvis Ağız Gargaraları
  5. Prokudent Ağız Gargaraları
  6. NCW Ağız Gargaraları
  7. Freshies Ağız Gargaraları
  8. Sensodyne Ağız Gargaraları
  9. Gc Tooth Ağız Gargaraları
  10. One Drop Only Ağız Gargaraları
  11. Oxyfresh Ağız Gargaraları
  12. SPLAT Ağız Gargaraları
  13. Amway Ağız Gargaraları
  14. Dead Sea Spa Magik Ağız Gargaraları
  15. Dentasave Ağız Gargaraları
  16. Emmak Ağız Gargaraları
  17. Fresh White Ağız Gargaraları
  18. Dr N Gold Ağız Gargaraları
  19. Dr N Silver Ağız Gargaraları
  20. Gengigel Ağız Gargaraları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Hacim A-Z
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012110/26012121
Başa dön