El & Ayak Bakım Ürünleri

El ve ayak bakımı hem erkekler hem de kadınlar için son derece önemlidir. Bakımlı ayaklar ve ellerin daha temiz, sağlıklı ve güzel göründüğü bir gerçektir. El ve ayak bakımı denildiğinde öncelikle akla manikür ve pedikür gelir. Bu uygulamaları ellerin ve ayakların nemlendirilmesi, ölü derilerden arındırılması gibi diğer bakım yöntemleri takip eder. Yıpranmış ve sarı görünümde tırnaklarınız varsa ya da mantar gibi bir problemden şikayetçiyseniz yapacağınız bakımlar sayesinde bu sorunlardan kurtulabilir veya tedaviniz sürecinde hafifletici etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Alacağınız tırnak makası, törpü gibi el ve ayak bakım ürünleri ile evde manikür ve pedikür yapmak oldukça kolaydır. Ayrıca tırnak sararmaları ve topuklardaki sertleşmeler için üretilen merhem, losyon ve nemlendirici gibi ürünleri kullanarak el ve ayaklarınızın tekrar canlı haline kavuşmasını ve yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Doğru Ürünler ile Evde Manikür ve Pedikür

Bakımlı ellere ve ayaklara sahip olmak için üç haftada bir el ve ayak bakımı yapmalısınız. Evde kendi yapacağınız el ve ayak bakımı için öncelikle bu işlemlerde kullanılan tırnak törpüsü, tırnak makası, tırnak fırçası ve et pensi gibi ürünleri temin etmelisiniz. Sonrasında ise şu işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz:

Öncelikle tırnak makası ile tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesin ve tırnak törpüsü yardımıyla tırnaklarınızı nazikçe törpüleyin. Küt, oval ya da sivri törpüleyerek dilediğiniz manikür ve pedikür görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Törpüleme işlemi sonrası tırnak fırçası ile tırnaklarınızın üzerinden geçin. Çok yönlü kağıt bir törpü ile önce tırnak yüzeyinizi temizleyin daha sonra parlatma kısmı ile tırnak yüzeylerinizi parlatın. Ellerinizi ve ayaklarınızı hazırlayacağınız ılık bir suda minimum 10 dakika bekletin. Sudan çıkardığınız ellerinizi manikür havlusu ile kurulayın. Tırnak diplerinizdeki derileri dibe doğru iyice ittirin ya da o bölgedeki fazla deriyi kesmek için diplerden yukarıya doğru kaldırın. Daha sonra bu deri parçalarını etinizi kesmemeye özen göstererek et pensi ile kesin. İşlemleri sonlandırmak için el ve ayak tırnaklarınızı yıkayıp kurulayarak nemlendirin. 

El ve Ayak Bakımında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

El ve ayak bakımı için manikür, pedikürden önce ya da sonra yapacağınız birkaç adımla daha profesyonel bir bakım uygulayabilirsiniz. Ellerinize ve ayaklarınıza manikür, pedikür öncesi peeling yaparak ölü derilerden arındırabilirsiniz. Yaptığınız bakım sonrasında ise tırnak bakım yağları ile tırnaklarınıza ihtiyacı olan vitamin ve mineral takviyesini sağlayarak daha sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayaklarınızdaki nasırlar, tek törpülemede geçmeyebilir. Düzenli pedikür ile bu sorundan bir müddet sonra kurtulabilirsiniz. Ayak nemlendirme kremlerini sık sık uygulayarak, nasırlı bölgeleri nemlendirerek kuruluğun önüne geçebilirsiniz. Manikür ve pedikür sırasında kullandığınız aletlerle işiniz bittiğinde aletleri, bir kolonya ya da dezenfektan ile silerek bakterilerden arındırabilirsiniz. Böylece her seferinde steril malzemeler kullanmış olursunuz.

El ve Ayak Bakım Ürünleri Kullanmanın Faydaları

El ve ayaklarınıza bakım yapması için üretilen kremleri kullanarak, ellerinizi, ayaklarınızı ve topuklarınızı nemlendirebilirsiniz.Tırnaklarınıza düzenli bakım yapmak tırnak sararmalarını önlerken mantar sorunlarında da yatıştırıcı etki sağlar. Eğer ayak tırnaklarınızda mantar ve sararma sorunları varsa mantar giderici jelleri tırnağınızın üstüne uygulayabilirsiniz Ayak tırnaklarınızı düzenli aralıklar ile kesip törpülerseniz tırnak batması gibi rahatsızlıkların da önüne geçebilirsiniz.

Ayaklarınız uzun süre ayakkabı içinde kalıyorsa ve ayak kokusu oluşumunu engellemek istiyorsanız koku giderici spreyleri kullanabilirsiniz. Ayak parmaklarınızdaki nasırlardan şikayetçiyseniz nasır sökücü flaster ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.Topuklarınızı nasır ve ölü derilerden arındırmak için topukları ve parmak kenarlarını ayak törpüsü ile törpüleyebilir; yıkamadan sonra kurulayarak nemlendirebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El & Ayak Bakım Ürünleri

644 ürün listeleniyor
Solingen
Lionesse
Nascita
Xnews
Credo Solingen
Ankaflex
Easy Toptan
Fe
Ttt
Lapitak
Trim
MVSTF Store
Tarko
Loggia
Mavala
Scholl
Supertrend
Elly
Herbalife
Sally Hansen
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 644 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?