Saç temizleme ürünlerinden biri olan kuru şampuan, saç derisinde ve saçta meydana gelen yağlanmayı gidererek saçlarınızın daha temiz, ferah ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Elidor Kuru Şampuan çeşitleri, farklı saç tiplerine uygun, özel olarak formüle edilmiş içeriği sayesinde saç derisinde biriken yağları dengeler. Suya ihtiyaç duymayan kuru şampuan, sprey formunda olup günün her saati, dilediğiniz her yerde uygulayabileceğiniz bir ürün olması sebebiyle pratik ve kolay kullanım imkânı sunar.

Kuru Şampuan Ne İşe Yarar?

Saç derisinde bulunan yağ bezleri, saçın doğal şekilde nemlenmesine ve korunmasına yardımcı olur. Saça nemini veren yağ bezleri, stresli ve yoğun günlerinizde ya da egzersiz yaptığınızda olması gerekenden daha aktif çalışarak saç derisinde yağlanmaya sebep olur. Yağlanan saçlar hacim kaybına, kirli bir görünüme ve şekilsizliğe yol açar. Hem böyle zamanlarda hem de saçınızı yıkamaya vakit bulamadığınız her anda kuru şampuan kullanarak saçlarınızı temiz, hoş kokulu ve hacimli bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Elidor Kuru Şampuanın ürün özellikleri saç tipine göre farklılık gösterir. Elidor Kuru Şampuan; yağlı saçlar, normal saçlar ve boyalı saçlar için ayrı içeriklere sahiptir ve saç tipine uygun seçim yapma olanağı sunar. 

Elidor Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Elidor Kuru Şampuan, pratik ve kolay bir kullanım sunar. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalayın. Saçlarınızda toka gibi aksesuarlar varsa çıkarın. Saçlarınızı tutamlar hâlinde ayırdıktan sonra kuru şampuanı, yaklaşık 20-30 cm mesafeden doğrudan saç diplerinize sıkarak uygulayın. Tüm tutamlara eşit miktarda sıkmaya özen gösterin. Uygulama bittikten sonra parmak uçlarınızla saç diplerine masaj yaparak spreyin eşit olarak yayılmasını sağlayın. Son olarak saçlarınıza elinizle ya da tarak yardımıyla dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Saç kurutma makinesinin soğuk üfleme fonksiyonunu kullanarak daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Elidor Kuru Şampuan Kullanmanın Faydaları

  • Yoğun günlerde saçlarınıza ekstra vakit harcamanıza gerek kalmaz. Elidor Kuru Şampuan sadece birkaç dakika içinde canlı, hacimli ve temiz görünümlü saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Yağlanmış ve sönük saçlara sekil vermek zordur. Kuru şampuan, saçlarınızı daha pratik ve hızlı bir şekilde şekillendirmenize yardımcı olur.
  • Spor salonu gibi yerlerde duş almayı tercih etmeyebilir ya da buna vakit bulamayabilirsiniz. Böyle zamanlarda kuru şampuan, saçlarınıza tazelik katarak günü kurtarmanızı sağlar.
  • Yeni boyanmış saçların kısa sürede sık sık yıkanması boyanın hızlı akmasına ve parlaklığını çabuk kaybetmesine sebep olabilir. Elidor Boyalı Saçlar için Kuru Şampuan kullanarak saçlarınızı daha geç yıkayabilirsiniz.
  • Saç yıkama imkânı bulamadığınız kısa süreli seyahatler ve iş gezilerinde Elidor Kuru Şampuan kullanarak saça yenilenmiş bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Kuru şampuan, operasyon veya cilt tedavisi uygulamaları sonrası, suyla temasın kısıtlandığı durumlarda kendinizi daha taze ve temiz hissetmenize yardımcı olur.

Kuru Şampuan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elidor Kuru Şampuan, yağlanmayı dengeleyerek saçlarınızın anında güzel bir görünüm kazanmasını ve temiz kokmasını sağlar. Daha ferah hissetmenize yardımcı olan Elidor Kuru Şampuanlar, farklı saç tiplerine uygun özel içeriklerle üretilir. Daha etkili bir sonuç için saç tipinize uygun ürünü tercih etmeniz önerilir. Elidor Boyalı Saçlar için Kuru Şampuan, boyalı saçların renk ve parlaklığını korurken saça canlandırıcı bir etki verir. Yağlı ve Normal Saçlar için formüle edilmiş kuru şampuan çeşitleri, saç derisinin yapısına uygun şekilde doğal yağ dengesine kavuşmasına yardımcı olur. 

Kuru şampuan, günü kurtaran oldukça faydalı bir saç bakım ürünü olmakla birlikte dikkatli ve ölçülü kullanım gerektirir. Kullanım amacı, saçları yağlı, sönük ve kirli görünümden kurtarmak olan kuru şampuanlar, rutin saç temizleyici ürünler değildir. Gözeneklerin tıkanmaması, saç derisinde kuruma ve tahriş meydana gelmemesi için yıkama yapmadan, üst üste kullanımdan kaçınmanız tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elidor Kuru Şampuan

15 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 15 / 15 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?