Kusursuz bir makyaj için vazgeçilmez olan kapatıcılar, doğal ve gündelik makyajlardan porselen makyajlara kadar her tip uygulamada sıklıkla kullanılır. Pürüzsüz ve canlı bir ten görünümü yaratmak için en pratik yollardan biri makyaj çantasında bir kapatıcı bulundurmaktır. Siz de cildinizdeki lekeleri gizlemek ve cilt tonunuzu eşitlemek istiyorsanız, cilt tonunuza uygun bir kapatıcıya en kısa sürede sahip olabilirsiniz. Birbirinden etkili makyajlar için kullanabileceğiniz Golden Rose Kapatıcılar ve Fiyatları - Hepsiburada.com tarafından sunulan ayrıcalıklar ile sizleri bekliyor.

Kapatıcı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kapatıcılar ciltteki renk eşitsizliklerini gideren ve lekeleri gizleyen makyaj malzemeleridir. Özellikle pürüzsüz ve kadifemsi görünen makyajlar için olmazsa olmaz ürünler arasındadırlar. Bunun sebebi fondöten ve pudraların cilt lekelerini kapatmak konusunda tek başlarına yetersiz kalmalarıdır. Kapatıcıların farklı renk ve formlarda üretilmesinin sebebi ise farklı renkteki lekelerin tümünü kusursuz biçimde gizlemeleridir. 

Golden Rose Kapatıcı Çeşitleri Nelerdir?

Golden Rose kapatıcı çeşitleri, kullanılacakları bölgeye ve amaçlarına göre gruplara ayrılır. Yüz için üretilen kapatıcılar stick, likit ve kalem şeklindedir. Saç kapatıcıları ise kullanım kolaylığı yaratmak adına stick biçiminde tasarlanmıştır.

  • Stick saç kapatıcıları, saçlarınızdaki beyazları ve grilikleri kapatmak için idealdir. Saç renginize göre size en uygun olanını tercih edebilir ve saçınıza direkt olarak uygulayabilirsiniz. Özellikle dip boyası gelmiş saçlar için pratik bir çözüm olarak sıklıkla kullanılan ürünlerdir.
  • Likit kapatıcıların bazıları lokal bölgelere uygulamak için uygunken, fondöten özelliği taşıyan likit kapatıcılar da bulunur. Her iki tip kapatıcıyı da yüzünüze kolaylıkla sürebilir ve bir fondöten fırçası ya da makyaj süngeri ile dağıtabilirsiniz.
  • Stick kapatıcılar yalnızca ten rengindedir. Cildinize en uyumlu kapatıcıyı seçerek problemli bölgelere uygulayabilirsiniz.
  • "Color corrector" ibaresi bulunan kalem kapatıcılar farklı renklere ayrılır. Bunun sebebi her bir rengin, zıt rengini kusursuz biçimde kapatmasıdır. Yeşil renkte kapatıcılar kızarıklıkları, pembe olanlar yorgunluk lekelerini, sarılar ise morlukları gizlemek için kullanılır.

Kapatıcı ve Concealer Nasıl Kullanılır?

Kapatıcıların kullanımında yapılan en büyük yanlışlardan biri, onları concealer'lar ile aynı şekilde kullanmaktır. Kapatıcı ve concelaer arasındaki fark, kullanım amaçlarıdır. Kapatıcılar kusur gizlemek için, concealer'lar ise yüzde belirli bölgeleri ön plana çıkarmak için kullanılırlar. Bu sebeple kapatıcıları yüzünüze fondötenden önce, concealer'ları ise fondötenden sonra uygulamalısınız. 

Concealer'lar özellikle kontür uygulamalarında sıklıkla başvurulan ürünler arasında yer alır. Seçtiğiniz concealer'ın tonunun, ten renginizden bir ya da iki ton daha açık olması daha doğru sonuçlar almanızı sağlar. Concealer'ları yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz elmacık kemikleri, burun ve çene ucu, burun kemiği ve dudak çevresi gibi bölgelere uygulayabilirsiniz. Kontür ürünleri ise geri planda tutmayı tercih ettiğiniz yanaklar ve çevresi, çene hattı, alın ve burun gibi bölgeler için uygundur.

Golden Rose Kapatıcı ve Concealer'ların Özellikleri Nelerdir?

  • Golden Rose likit kapatıcılar, hafif ve yumuşak yapıda olup yoğun kapatıcılığa sahip ürünlerdir. Yağ içermemeleri sebebi ile her cilt tipine sahip makyajsever tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Özel fırçaları ve tasarımları sayesinde kullanım kolaylığı sağlarlar.
  • Stick kapatıcı ve concealer'lar yumuşak ve kremsi bir yapıya sahiptir. Yüze direkt olarak uygulanabilir ve kolaylıkla dağıtılabilir. Bakışlara aydınlık ve canlılık katar, cildi pürüzsüz bir görünüme kavuştururlar.
  • Stick saç kapatıcıları, su kullanmadan uygulanabilir ve saç rengi ile kusursuz şekilde uyum sağlarlar.
  • Kalem kapatıcı ve color corrector'lar kremsi formülü ve tasarımı ile parmağınız ya da makyaj fırçası yardımıyla rahatlıkla dağıtılabilir özelliğe sahiptir. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Golden Rose Kapatıcı Ürünler

112 ürün listeleniyor
KikoMilano
Flormar
Golden Rose
Revolution
L'Oréal Paris
Lancome
Note
Nars
Bobbi Brown
Avon
Pastel
NYX Professional Makeup
Estee Lauder
Deborah
Rare Beauty
Alterra
Benefit Cosmetics
Clio
Beaulis
Shiseido
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 40 / 112 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?