Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ida Herbals Kekik Hidrosolü 100 ml

Ida Herbals
80,75 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010891/32010909

KEKİK HİDROSOLÜ (Thymus zygis)

Bitkilerin buharla damıtılması sırasında elde edilen hidrosoller, çiçek veya bitkilerin aromatik bileşikleri ile yüklü sulardır. Hidrolat olarak da anılırlar.

Çiçek veya bitkilerin uçucu yağlarını elde etmek için yapılan distilasyon sırasında bitkilerin buhar veya su ile temasında sadece uçucu yağları değil aynı zamanda suda eriyebilen tüm özellikleri ortaya çıkar. Daha sonra bu su veya buhar soğutulduğunda uçucu yağlar ayrışarak üste çıkar ve altta kalan su ise hidrosol’dür. Bitkinin veya çiçeğin tüm şifalı özelliklerini içerir. Hidrosoller, esansiyel yağlardan çok daha yumuşaktır. Hidrosoller uçucu yağların aksine taşıyıcı bir yağ gerektirmeden cilde direkt olarak uygulanabilir. Genellikle her yaştan, hassas cilde sahip olanlar ve hatta evcil hayvanlar için güvenlidirler. İçerikteki bitkiye ait doğal uçucu yağlar ve suda eriyen aktifleri ile cildi canlandırır ve rahatlatır.

 

ELDE ETME YÖNTEMİ: Yaprak, çiçek ve tomurcuklardan su distilasyonu ile uçucu yağ elde edilişi sırasında yağın altında kalan yağlı aromatik su.KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

etkisi ile yaraların enfekte olmasını önlemek için temizlemede, böcek ısırıkları, egzama veya diğer nedenlerle oluşan inatçı kaşıntılar için kekik suyu kullanılabilir.

Antibakyeriyel etkisiyle evde yüzey temizliğinde doğal bir çözüm olarak kullanılabilir.

 

SAKLAMA KOŞULLARI

Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.
Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır.

 

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

İlk kez deneniyorsa, reaksiyon gösterme ihtimaline karşı kullanmadan önce derinin küçük bir noktasına uygulanıp 1 saat beklenmeli, herhangi bir reaksiyon oluşmadığı takdirde cilde tatbik edilmelidir.

Gözle temas ettirilmemelidir. Temas halinde gözler en az 15 dakika bol su ile yıkanmalı ve bir hekime başvurulmalıdır.

Yüksek tansiyonu olan kişilerin kullanmaması önerilir.

Hamilelikte, emzirme döneminde ve yeni doğan bebeklerde kullanılmamalıdır.

Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00003A5E2I
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön