ARA
Loading interface...
Loading interface...
Karesuando
Karesuando Stuorra Aksu Brun Balta

Karesuando Stuorra Aksu Brun Balta

Karesuando
%11 indirim 4.978,44 TL 4.430,81 TL
( / adet)
Renk
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001546/2147483604/1302431/19226/1302559

İsveç işçiliğinin zirvesini gösteren bu son derece kullanışlı balta, ''Unna Aksu''nun büyük ağabeyi. Kardeşinden 5 cm kadar uzun olması yanında daha geniş bir başa ve yaklaşık iki kat daha fazla ağırlığa sahip. Av baltası olma odağından sapmayan ve büyük avları bile kolaylıkla parçalayabilecek nitelikteki bu balta, 28 cm boyda ve 679 gram ağırlıkta.
Bu baltanın da 54 HRC sertlik verilen paslanmaz çelik (3CR13) başı, hijyen sağlayacak biçimde yalıtımlı olarak sapa monte edilmiş. Sap dalga desenli huş (curly birch) ağacından yapılmış ve bu modelde ahşap, kahverengi yağ ile beslenerek cilalanmış. Son derece ergonomik tasarlanan sapın tamamlayıcıları yine doğal materyaller olmuş. Sap, üzerindeki ren geyiği boynuzu (reindeer antler) kakma amblem ve dip topuz (pommel) görevindeki sığın boynuzu (moose antler) ile süslenmiş.
Stuorra Aksu; içine ren geyiği kürkü serili seçkin hediye kutusu içinde, belde taşınabilmesi için sığır derisinden kılıfı ve elmas yüzeyli bileyicisi ile sunuluyor.
 
Not: Bu baltanın odun kesmek için tasarlanmadığını lütfen dikkate alınız.

* KUTU GÖRSELİ TEMSİLİDİR *

Ürün Cinsi

:

Balta

Toplam Uzunluk

:

280 mm

Ağırlık

:

679 g

Çelik Cinsi

:

3Cr13

Sap Cinsi

:

Kıvırcık Huş Ağacı

Baltanızın bakımı:
1-Keskin bir balta, güvenli kullanım sağlar. Karesuando baltaları, elmas yüzeyli bileyici ile sunulmaktadır.
Baltayı bileyiciye yerleştirin ve ağzı düzeltene kadar, ileri geri veya dairesel hareket ettirin. Düzelen ağzı keskinleştirmek için ise işlemi tek yönde devam ettirin. Ağzın her iki tarafına da eşit sayıda (… 5+5, 3+3 ve 1+1 gibi.) sürtme uygulamanız, simetriyi korumanıza yardımcı olacaktır. Hareketlerinizi, elmas bileyiciden ince dilimler kestiğinizi düşünerek gerçekleştirin. Keskinleştirmek istediğiniz bölümü, bilemeden önce, kalemle de işaretleyebilirsiniz. Çizgilerin kaybolmasıyla, hedeflediğiniz bölgeyi aşındırdığınızı anlayabilirsiniz.
2- Ahşap sapların da bakıma ihtiyacı vardır. Bunu yapmanın en iyi yolu, ahşabı yemeklik yağ ile ovmaktır. Güçlü kokulardan hoşlanmıyorsanız kanola yağı gibi nötr yemeklik yağlar kullanmanızı öneririz. Bir kâğıt havluya biraz yağ koyun ve ahşabın yağı emmeye başladığını fark edene kadar sapı ovalayın. Daha sonra baltayı bir süre dinlendirerek ahşabın yağı düzgün bir şekilde emmesini sağlayabilirsiniz.

Karesuando, 1975 yılından beri 200 bin bıçak ve 1 milyon bıçak namlusu üretmiş bir İsveç şirketidir. Kuzey Kutup Dairesi'nin 250 km kuzeyinde, Kanada'nın en kuzeyi ile aynı enlemde 1670 yılında kurulan köyün en önemli geçim kaynakları arasında ren geyiği yetiştiriciliği bulunmaktadır. Karesuando ürünleriı, böyle bir kültürün parçası olarak söz konusu zorlu iklime uyum sağlayacak biçimde gelişmiştir. Ürünler, kökeni yüzyıllar öncesine dayanan el sanatları geleneği ile doğal ham maddelerin bir araya gelmesi sonucu şekil kazanmaktadır.

Katlanabilme Yok
Seçenek 79
Ürün Cinsi Balta
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV00000IE7OW
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön