Kırışıklık Karşıtı Ürünler

Yaşlanma doğal bir süreçtir. Vücudun yaşlanması ile birlikte görülen belirtiler arasında en dikkat çekenler ise; ciltte oluşan kırışıklıklar ve sarkmalardır. Bunun sebebi de, insanların size baktığında ilk gördükleri yerin; önce göz ve göz çevreniz, sonra burnunuz, sonra da yüzünüzün tamamı olmasıdır. Yani bakımına en çok dikkat etmeniz gereken bölge; yüz ve dekolte bölgenizdir. Zamanı yavaşlatmanız, hatta durdurmanız ancak sağlıklı besinler tüketerek, spor yaparak ve kırışıklık karşıtı ürünler, serumlar kullanarak mümkün olur.

Yaşlılık belirtilerini geciktirmek ve kırışıklık oluşumunu engellemek için, cildin gelişimini tamamladığı 20’li yaşlardan itibaren cilt bakım ürünleri kullanılması gerekir. Bu yaşlarda cilt tipinize uygun, hafif nemlendirici özelliği olan gece ve gündüz kremleri kullanmanız yeterli olurken, ciltteki kırışıklıkları toplayan, cildi besleyen, daha sıkı gösteren kremleri ise cildin nemini tamamen kaybetmeye başladığı 40’lı yaşlardan sonra kullanmanız yerinde olur.

Kırışıklık Karşıtı Ürünler

Kırışıklıklarınızı yok etmek için ilk bakım yapmanız gereken bölge; göz çevresidir. Göz çevresindeki deri, yüzün en nazik, en zayıf ve en alerjik bölgesidir. Dış etkenlere karşı aşırı duyarlı olan bu bölge, hemen yıpranmaya ve gün içinde devamlı yaptığınız mimiklerden dolayı kırışmaya müsaittir. Özellikle güneşin zararlı ışınlarından çok etkilenir. Çünkü göz çevresindeki deri yüzün diğer kısımlarından 7 kat daha incedir. Kas yapısı da zayıf olan bu bölgede, göz çevresini saran ve gergin tutan sadece bir tek yuvarlak kas vardır. Dolayısıyla yüz için kullanılan maske ve kremler, göz çevresi için uygun değildir. Yaşınıza ve cilt tipinize uygun olarak kullanacağınız bir göz çevresi bakım kremi, zengin içeriği sayesinde hem göz çevresini sıkılaştırır, parlaklık verir, hem de kırışıklık oluşumunu engeller.

Cildiniz için kullanacağınız kırışıklık ve yaşlanma karşıtı ürünlerin içinde ise; UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyucu 8 ile 10 koruma faktörü, A, C ve E vitaminleri, peptit, retinol ve koenzim Q-10 ve meyve asitleri bulunur. Bunlar cildin nem kaybını yok ederler, kaş, dudak ve göz çevresindeki kazayağı çizgilerinin oluşumunu engellerler, kalojen üretimini arttırarak cildin gergin olmasını sağlarlar. Temelde kırışıklık karşıtı bu ürünler üçe ayrılır; gündüz ve gece kremleri, serumlar ve tabletler.

Bunlardan gündüz kremleri; makyaj altında cildin nem dengesini korurken, gece kremleri; cildin yenilendiği zaman dilimi olan uyku vaktinde, cildi yeniler ve toparlanmasına yardımcı olurlar. Özellikle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için gündüz kremleri devamlı kullanılmalıdır. Serumlar ise anti-aging ürünlerdir ve kelime olarak yaşlanma karşıtı anlamına gelir. Yaş almadan yaşlanmak için anti-aging serumlar, size yardımcı olur.

Burada dikkat edilmesi gereken, içeriğini ve markalarını mümkün olduğunca bildiğiniz, anti alerjik olarak üretilmiş ürünler kullanmaktır.

Kırışıklık Karşıtı Ürünler Faydalı Mıdır?

Cildimiz 3 katmandan oluşur; epidermis, dermis ve hipodermis. Kozmetik olarak kullanılan kısım, yüzeyde bulunan; epidermistir. Epidermis derinin nemini ve rengini belli eden katmandır ve siz farkında olmadan 15-28 günde bir kendini yeniler. Yani devamlı bir ürün kullandığınızda veya bakım yaptığınızda, cildiniz en erken 15 gün sonra kendini gösterecektir. Dolayısıyla kırışıklık karşıtı ürünler kullanmaya başladığınızda hemen ertesi gün bir etki beklememek gerekir.

Kırışıklık karşıtı ürünlerin içeriğinde bulunan bazı maddeler, vücudun kendi kendine üretemeyeceği veya dışarıdan besin almak yoluyla sağlayamayacağı maddelerdir. Ayrıca bu tip ürünler, laboratuvarlarda uzmanlar tarafından yoğun araştırmalar sonucu içerikleri yaratılmış, uzun süre test aşamasında denenmiş, patentli ürünlerdir. Dolayısıyla eğer bir cilt sorununuz yoksa bu tip ürünleri devamlı kullanmak size faydalı olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kırışıklık Karşıtı Ürünler

1740 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1740 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010896/32012009