İstanbul’da 1972’de küçük bir atölyede kurulan Korkmaz; çay bardağı, çay kaşığı ve sürahi üretimi ile ticaret hayatına merhaba demiştir. Yıllar boyu ürün portföyüne sayısız ürün katıp genişleten firma bugün itibari ile binin üzerinde çalışanı ile bir ihracat şampiyonu haline gelmiş, ev ve mutfak kategorisinde dev bir marka olmuştur. Korkmaz’ın toplam üretiminin büyük bölümünü %73 ile pişirme grubu oluşturmaktadır. Bundan sonra ise %19 ile elektrikli mutfak aletleri ve %8 ile sofra ürünleri gelmektedir. 

Korkmaz tencere kategorisinde yapışmayan ve uzun vadeli kullanılabilen granit kaplama, dayanıklı ve mükemmel bir pişirme deneyimi sağlayan volkanit, sağlam ve güvenilir döküm, kullanımı kolay olan yapışmayan ve sağlıklı ve geleneksel olan çelik tencereler olmak üzere beş farklı tip tencere üretmektedir. Bu tencere tiplerinden çelik tencereler Korkmaz’ın en çok bilinen ve kullanılan modellerinden biridir. 

Neden Çelik Tencere Tercih Edilmelidir?

Paslanmazlığı ile öne çıkan çelik malzemesi hem oldukça dayanıklı hem de uzun vadeli kullanılabilen, eskimeyen bir malzemedir. Zamanla matlaşsa da performansından hiçbir şey kaybetmez. Çelik tencerelerin tabanı oldukça hızlı ısınır ve yemekleri hızlı pişirmenizi sağlar. Hızlı ısındığı için yemek pişirirken dikkatli olunmalıdır. Temizliği kolaydır, ekstra bakım istemez. Bulaşık makinesinde ya da elde kolaylıkla yıkanabilir. İnatçı kirlerde özellikle sirke, karbonat ve limon ile temizlenip eski haline getirilmesi kolaydır. Mutfakta bulunan her türlü yemek çelik tencerede pişirilebilir. Isı kaybını önlemek için kapağını kapatmanız yeterlidir. Hızlı ısınır, geç soğur ve sıcaklığı içeride tutar. Bu sayede yemekleriniz pişirildikten sonra tazeliğini korur. Özellikle buzdolabında saklanacak yiyecekler için çelik tencere kullanmak çok değerlidir. 

Çelik tencereler sağlıklı oluşu ile de göze çarpmaktadır. Herhangi bir malzeme ile kaplı olmadıkları için gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Aşınmaya ve oksitlenmeye karşı son derece dayanıklı oldukları için yemekleri sakalamak için birebirdirler. Buharda pişirme, haşlama gibi tüm sağlıklı pişirme yöntemleri çelik tencerelerde kullanılabilir. 

Korkmaz Çelik Tencere Modelleri 

Çelik tencere denince akla gelen en önemli markalardan biri olan Korkmaz, her bütçeye hitap edebilecek farklı model ve özelliklerde çelik tencere portföyüne sahiptir. Demir, krom, nikel ve bazı başka metallerin bileşiminden oluşan çelik; paslanmaya karşı koruması, dayanıklılığı ve cilalı görünümü ile ilgi çekmektedir. 

Profesyonel mutfaklar için tasarlanmış Proline ve Pro-Chef serileri en ünlü şeflerin mutfaklarında kullandığı, gönül rahatlığı ile alabileceğiniz ve benzersiz deneyimler yaşayacağınız bir seridir. İndüksiyonlu ocaklar dahil her türlü ocakta kullanılabilen Droppa serisi, özel Solar Base taban sistemi ile hızlı pişirmesi ve ısıyı muhafaza etmesi ile enerji ve zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Izgara yüzeyli tasarı ile göze çarpan Esta serisi, akıtmaya destek olan ağız yapısı ve çift yönlü süzgeç kapakları ile Korkmaz’ın en geniş çelik tencere ailesidir. Kızartma, buharda pişirme, kavurma ya da soteleme fark etmeden, geniş ailelerin yemek ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik Perla serisi, yıllardır Türk ailelerinin tercihi olmuştur. 

Bunların dışında Korkmaz'ın mantı, spagetti gibi özel pişirme teknikleri gerektiren yemeklere özel çelik tencere çözümleri de göze çarpmaktadır. Altında kaynayan suyun buharının tencerenin üstündeki deliklerden üst kısma sızması ile sağlıklı bir şekilde mantı pişiren mantı tencere seti profesyonel mutfakların da tercihi olmaktadır. Buharlı tencere seti ise özel kapağı ve damlatma sistemi ile buharı içinde hapsederek sebze ve meyvelerin lezzetini ve vitaminini kaybetmeden pişmesini sağlar. Ayrıca zaman ve enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olur. Özel süzgeci, spagettilerin sığması için özel tasarlanmış uzun gövdesi ile spagetti pişirmeyi keyif haline getirecek Spagetti tenceresi ailenizin yeni gözdesi olacaktır.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Korkmaz Çelik Tencere Fiyatları

.
Marka
.
Toplam 24 / 204 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/22535/60000273/korkmaz