Mutfaklarda en çok kullanılan pişirme ekipmanları arasında tencere ve tavalar yer alıyor. Amatör ya da profesyonel aşçılar tarafından tercih edilen tencere ve tavalar günün her öğününde lezzetli yemekler pişirmek için kullanılıyor. Sektörde birçok marka tencere ve tava üretimi yapıyor. Bunlar arasında işlevselliği ile bilinen Korkmaz tencereler farklı boy seçenekleri ile üretiliyor. İşlevsel olması açısından farklı boyutlarda tasarlanan Korkmaz tencereler iç içe geçirilebildiği için daha az yer kaplıyor. Şık tasarıma sahip olan Korkmaz tencereler uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Çelik, granit ve teflon gibi farklı materyallerden üretilen Korkmaz tencereler farklı kulplara ve boyutlara sahip oluyor. Korkmaz tava ve tencere setlerinin içeriğinde farklı yemekleri hazırlamak için özel olarak tasarlanan tencereler bulunuyor. Örneğin; pilav hazırlamak için pilav tenceresi, sulu yemekler için derin tencereler mevcut. Porselen ve camdan sonra en sağlıklı ve hijyenik yemek pişirme malzemelerinden biri olan çelik tencere üretiminde sıklıkla kullanılıyor. Demir, krom ve nikel karışımından elde edilen çelik tencereler uzun süre güvenle kullanılabiliyor. Farklı boyutlara ve adetlere sahip olan çelik Korkmaz tencere setlerine Hepsiburada’nın mutfak gereçleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Korkmaz Çelik Tencere Setleri

Korkmaz çelik tencere setleri paslanmaz özellikleriyle ön plana çıkıyor. Hijyenik ve sağlıklı yemek pişirmeyi mümkün kılan Korkmaz çelik tencereler oksidasyon ve aşınmaya karşı dayanıklılık gösteriyor. Korkmaz çelik tencere setlerinin boyutu ve kapak gibi ek aksesuarları birbirinden farklı tasarlanıyor. Büyük, küçük, kulplu, kulpsuz olabilen Korkmaz çelik tencere setleri aynı zamanda parça sayısına göre de değişiklik gösteriyor. Korkmaz çelik tencere setlerinde her türlü yemek pişirilebilir.

Korkmaz Çelik Tencerelerin Özellikleri

Korkmaz çelik tencere takımları en kaliteli çelik alaşımı olan 18/10 krom nikel 304 kalite çelikten yapılıyor. Gıdaların güvenle pişirilmesini ve saklanmasını sağlayan Korkmaz çelik tencereler sızdırmazlık özelliğiyle avantaj sunuyor. Isıya dayanıklı özelliğe sahip olan Korkmaz çelik tencereler hem yüksek sıcaklıklarda hem de düşük sıcaklıklarda kullanılabiliyor. Homojen ısı iletimi sağlayan kapsül tabanları sayesinde Korkmaz çelik tencereler güvenli kullanım vadediyor. Cam ya da çelik kapağa sahip olan Korkmaz çelik tencereler gönül rahatlığı ile kullanılabiliyor. Solar Base taban sistemi sayesinde yüksek ısı transfer özelliği sergileyen markanın çelik tencereleri enerji tasarrufu sağlıyor.

Korkmaz Çelik Tencere Takımlarının Hangisi Kullanılmalı?

Korkmaz çelik tencereler farklı yemekler için özel olarak üretilebiliyor. Doğru yemek için doğru çelik tencerenin seçilmesi önem arz ediyor. Bu şekilde hem zamandan hem de enerjiden tasarruf sağlanıyor. Spagetti için Korkmaz markasının derin tencereleri uygunken, karnıyarık için küçük çelik tencerelerin, sos hazırlamak için ise küçük soslukların kullanılması öneriliyor. 6’lı, 8’li ve 9’lu olarak tasarlanan Korkmaz çelik tencere setleri farklı ihtiyaçlara yanıt veriyor. Korkmaz düdüklü tencereler kalabalık gruplara yemek yapmak için tercih edilebiliyor. 2 farklı basınç ayarına sahip olan Korkmaz düdüklü tencereler, hem hassas hem de zor pişen gıda ürünlerini tam kıvamında pişirme olanağı sunuyor.

Korkmaz Çelik Tencere Bakımı ve Temizliği

Korkmaz çelik tencerelerin uzun soluklu kullanımı için bakımına ve temizliğine dikkat edilmesi öneriliyor. Öncelikle çelik tencerelerin ateşe konulmadan önce içerisine su veya yağ eklenmesi önem arz ediyor. Aksi takdirde kuru bir şekilde ateş üzerinde kalan çelik tencerelerin dibinde yanık oluşabiliyor. Korkmaz çelik tencereler hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanarak temizlenebilir. Elde yıkama yapılırken sıcak su, sünger ve bulaşık deterjanı kullanılması yeterli oluyor. Ancak çelik tencerelerin parlaklığını kaybetmemesi ve çizilmemesi için temizliği sırasında sert temizlik malzemesi kullanılmaması gerekiyor.

Korkmaz Çelik Tencere Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Korkmaz çelik tencere kullanımında dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunuyor. Öncelikle ilk kullanım öncesi çelik tencerelerin yıkanması öneriliyor. Daha sonra tencere yüzeyinde su kaynaklı kireç ve benzeri maddeler kalmaması için yumuşak bir bezle silinmesi tavsiye ediliyor. Son olarak çelik tencerenin boyutu fark etmeksizin içerisine konulan gıda ya da suyun tencere ağzından yaklaşık 2 cm kadar aşağıda olması gerekiyor. Aksi durumda taşma sorunları yaşanabiliyor.

Korkmaz Tencere Çeşitleri

Korkmaz tencere çeşitleri farklı pişirme tekniklerine uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanıyor. Her türlü pişirme yöntemiyle kullanılabilen Korkmaz tencereler ile pilav, sos, karnıyarık, makarna gibi pek çok yemek pişirilebilir. Korkmaz mantı tenceresi, mantı gibi hamur işlerinin içinin ve dışının eşit şekilde pişmesini sağlıyor. Diğer tencerelere kıyasla daha geniş ve sığ bir tasarıma sahip olan Korkmaz pilav tencereleri, pirinç pilavı ya da bulgur pilavı yapmak için kullanılabiliyor. Geniş alanda ve hafif suyla pişmesi gereken yemekler için pilav tencereleri uygun oluyor. Korkmaz karnıyarık tenceresi, tava ile tencere arası bir forma sahip. Diğer tencerelere kıyasla çapı daha küçük olmasına rağmen derin olan Korkmaz sos tencereleri her türlü sos yapma işleminde değerlendiriliyor. Korkmaz derin tencereler genellikle çorba ya da makarna pişirmek için kullanılıyor. Ayrıca yoğun suyla beraber yavaşça pişmesi gereken nohut ya da kuru fasulye gibi yemek tariflerinde de derin tencereler tercih ediliyor. Kızartmalarda Korkmaz süzgeçli tencereler değerlendiriliyor. İçerisinde paslanmaz çelik tele sahip olan süzgeçli tencereler kızartılan gıdaların üzerine yapışmasını engelliyor.

Korkmaz Tencerelerin Pratik Kullanımı

Farklı malzemelerden üretilen Korkmaz tencereler pratik bir kullanım sunuyor. Her bir materyal tencerelere farklı avantajlar kazandırıyor. Çelik, granit, döküm, seramik gibi çeşitli malzemelerden üretilen Korkmaz tencereler kullanıcılara pratiklik kazandırıyor. Isıyı iletme özelliğine sahip olan Korkmaz çelik tencereler genellikle kızartma yemeklerinde kullanılıyor. Hızlı bir şekilde ısınan çelik tencereler sıcaklığını uzun süre koruyor. Ayrıca çelik tencereler haşlama tekniği kullanılan yemeklerde de değerlendirilebilir. Paslanmaz çelikten üretilen çelik tencereler uzun ömürlü kullanım vadediyor. Yapışmaz özelliğine sahip olan Korkmaz granit tencereler özellikle diyet yapan kişiler için oldukça kullanışlı. Çok az yağ kullanılarak granit tencerelerde yanma ya da yapışma sorunu yaşanmadan yemek pişirilebilir. Leke tutmayan granit tencereler elde yıkanarak temizlenebilir. Diğer tencerelere kıyasla daha ağır yapıda olan Korkmaz döküm tencereler; et, balık ve tavuk gibi gıdaların pişirilmesi için uygun oluyor. Döküm tencereler etin dış kısmının kıtır iç kısmının ise yumuşak kıvamda olmasını sağlıyor. Granit tencerelerle benzer özelliklere sahip olan Korkmaz seramik tencereler az bir yağla yemek pişirme olanağı tanıyor.

Korkmaz Tencere Ölçüleri

Korkmaz tencere ölçülerine göre de farklılaşıyor. Çeşitli boyut seçeneklerine sahip olan Korkmaz tencereler mini, orta, büyük gibi farklı ebatlarda tasarlanıyor. Bu sayede Korkmaz tencereler her kullanıcı ihtiyacına yanıt vermiş oluyor. Korkmaz küçük tencereler genellikle yalnız yaşayan veya çekirdek aileye sahip olanlar tarafından tercih ediliyor. Büyük tencereler ise kalabalık aileler için uygun oluyor. Geniş ailelerin tek seferde yüksek miktarda yemek pişirmesine imkan tanıyan büyük tencereler zamandan tasarruf sağlıyor. Ortalama boyutu ile herkese hitap eden Korkmaz midi tencereler de mevcut.

Korkmaz Tencere Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Korkmaz tencere seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Çünkü tencerelerin malzemesi, kullanım amacı ve boyutu birbirinden farklı oluyor. Korkmaz tencere seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiği aşağıda maddeler halinde sıralanıyor.

  • Korkmaz tencere takımları mutfağını yeni baştan düzenleyen ve çok fazla tencere eksiği olan kişiler için uygun oluyor.
  • Silikon saplı Korkmaz tencereler farklı renk seçenekleri ile işlevselliğinin yanı sıra mutfak tezgahlarında dekoratif amaçlı da tercih edilebiliyor.
  • Farklı boyutlarda üretilen Korkmaz tencereler arasından seçim yaparken yapılacak yemek miktarının göz önünde bulundurulması öneriliyor.
  • Farklı malzemelerden üretilen Korkmaz tencereler arasından seçim yaparken yapılacak yemeğin dikkate alınması öneriliyor.
  • Korkmaz Markası Hakkında Kısaca Bilgi

Çelik Tencerede Ne Pişirilir?

Lezzetli yemekler yapmak için mutfaklarda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Yemek tariflerinde belirtilen ölçüler kadar yemeklerin hangi tencere ya da tava ile pişirildiği de önem arz ediyor. Oldukça dayanıklı olan paslanmaz çelik tencereler pek çok yemeğin yapımında kullanılabiliyor. Çelik tencereler; sebze yemeklerinden et yemeklerine, soslardan tatlı tariflerine kadar birçok alanda değerlendirilebilir. Mutfakların yıldız parçalarından biri olan çelik tencereler yemeklerin pişirilmesi dışında saklanması için de tercih edilebiliyor.

Çelik Tencere Kaç Yıl Kullanılır?

Dayanıklı ve sağlıklı yapıdaki çelik tencereler mutfaklarda uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor. Bakımları doğru şekilde yapılan çelik tencereler yıllar boyu dayanıklılığını sürdürüyor. Çizilmelere karşı dirençli olan çelik tencereler için doğrudan bir kullanım süresi belirtilmiyor. Ancak bu sürenin epey uzun olduğu biliniyor.

Korkmaz Çelik Tencere Fiyatları

Korkmaz çelik tencere fiyatları adetine, boyutuna, şekline ve kullanım amacına göre farklılaşıyor. Hepsiburada’nın pişirme kategorisi altında yer alan Korkmaz çelik tencerelerini fiyat artan, fiyat azalan, çok satanlar ya da yeni eklenenler şeklinde sıralayabilirsiniz. En cazip fiyatlı ürünlere ilk sırada ulaşmak için artan fiyata göre sıralama yapabilirsiniz. Aradığınız özelliklerdeki Korkmaz çelik tencereye en kısa sürede erişebilmek için filtreleme özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Fiyat aralığı, tencere boyutu, tipi, türü, adeti, iç yüzey kaplaması, rengi, kapak adeti ve satıcısı için filtreleme yapabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf sağlayarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. En az ve en çok şekilde fiyat aralığı belirterek doğrudan bütçenize hitap eden çelik tencerelere ulaşabilirsiniz. Böylece Korkmaz çelik tencere için ayırmış olduğunuz bütçenin dışına çıkmadan hatta altında kalarak eksiğinizi giderebilirsiniz. Satıcı seçiminde kararsızlık yaşıyorsanız kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Acil çelik tencere ihtiyacınıza varsa hızlı teslimat yapan satıcıyı tercih edebilirsiniz. Hepsiburada’nın “Yarın Kapında” özelliği ile bugün sipariş ettiğiniz çelik tencereyi konumunuza bağlı olarak yarın teslim alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz Korkmaz çelik tencereler arasında ya da farklı marka çelik tencereler ile fiyat ve özellik karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece hem bütçeniz hem de ihtiyacınız için uygun olan çelik tencereye sahip olabilirsiniz.

Korkmaz Çelik Tencere İndirim ve Kampanyaları

Korkmaz çelik tencere indirim ve kampanyaları ile bütçenizden tasarruf sağlayabilirsiniz. Olası indirimler için Hepsiburada’nın “Süper Fiyat, Süper Teklif” kısmına ya da “Kampanyalar” bölümüne göz atabilirsiniz. Beğendiğiniz çelik tencerede herhangi bir indirim yoksa ürünü beğenerek ya da favori listenize ekleyerek takibe alabilirsiniz. Hatta Hepsiburada mobil uygulamasını cep telefonunuza indirerek anlık olarak indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Online alışveriş ile vakit tasarrufu sağlayarak kendinizle ya da sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Korkmaz Çelik Tencere Fiyatları

199 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Tencere Ebatı
Toplam 36 / 199 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?