Madame Coco French Press

Kahve ve bitki çayı gibi demlenmesi gereken içecekleri hazırlarken kolaylıkla kullanabileceğiniz Madame Coco French Press modelleri, farklı renkleri ve şık tasarımlarıyla ilk bakışta kendilerine hayran bırakıyor. Özellikle son yıllarda her geçen gün popülaritesini artıran french press'ler, leziz bir kahve hazırlamak için en pratik yöntemi sunuyor. French press kullanılarak hazırlanan kahvelerin çok sevilmesinin ardında ise filtreleme sistemi yatıyor. Kağıt filtreler yerine süzgeç şeklinde bir filtreye sahip olan ürünler, kahve yağının da içeceğe karışmasına olanak tanıyarak daha lezzetli bir aroma sunuyor. 

Leziz Kahvelerin Sebebi French Press'lerin Sade Mekanizması

Genellikle cam malzemeden üretilen gövdeye sahip olan frech press'lerin tutma kısımları da çelikten ya da plastikten üretiliyor. Kaliteli materyaller kullanılarak üretilen Madame Coco French Press ürünleri kahve ve çay tiryakilerine hem güvenli hem de uzun ömürlü bir kullanım imkanı tanıyor. Evlerde ve iş yerlerinde kullanım için tercih edilen french press'ler aynı zamanda kafelerde de kendine yer buluyor. 

Kahve demleme işlemi bittikten sonra rahatlıkla temizlenebilen french press'ler, bu özellikleriyle de büyük beğeni topluyor. Ürünlerin dezenfekte işlemi de su ve bulaşık deterjanı sayesinde saniyeler içinde tamamlanabiliyor. Kahve içmeden güne başlayamayanlar ya da pratik bir şekilde bitki çayı demlemek isteyenler için eşsiz bir seçenek olan french press'ler, farklı içecekler hazırlamanıza imkan tanıyor. 

Favori Kahvenizi Madame Coco French Press İle Hazırlayın

En iyi kahve, damak tadınıza en uygun kahve olduğu için kendi zevkleriniz doğrultusunda bir içecek hazırlamanız sizi en iyi sonuca ulaştırıyor. İster sade ister sütle ya da şekerle tüketebileceğiniz kahvenizi hazırlarken, su ve kahve oranına da dikkat etmek gerekiyor. Genellikle bir kupa fincan için iki yemek kaşığı kahve kullanılması öneriliyor. Daha az ya da daha fazla miktarda kahveyle demleme işlemi yapmak ise kişisel kahve zevklerine uygun bir içecek hazırlamanıza yardımcı oluyor. 

Kahve demleme işlemine başlamadan önce bir kupa dolusu suyun kaynatılması gerekiyor. Ardından bu suyu bir dakika kadar bekletmeniz öneriliyor. Buharı tütmeye devam eden, yeni kaynatılmış suyu kahvenin üzerine dökmek kahveyi yakabiliyor. Bu da hazırlanacak kahvenin lezzetsiz ve acı olmasına neden oluyor. 

İki yemek kaşığı kahvenin üzerine suyu ekledikten sonra yaklaşık beş dakika kadar beklemek yeterli oluyor. Madame Coco French Press'in üzerinde yer alan pistona hafifçe basarak süzgeçli kısmın aşağı doğru itilmesi gerekiyor. Daha yoğun bir aroma istendiği takdirde itme işlemini yarıda bırakıp bir müddet beklemek gerekiyor. Bu sayede kahve daha aromatik bir hal alırken tadı da keskinleşiyor. 

Mükemmel Bir İçecek İçin Uygun Kahve Seçimi

Kahveyi french press'le demleyeceğiniz zaman çekirdeklerin de ürüne uygun şekilde çekilmesi gerekiyor. Espresso yapımında kullanılan toz kahveler, french press ürünlerde kullanıma uygun olmadıkları için toz kahvelerden kaçınmak gerekiyor. Bunun yerine, daha iri taneli bir çekim işlemi yapılması öneriliyor. 

Kahve demleme işlemi sırasında ne kadar bekleyeceğiniz de yine tercihlerinize göre değişkenlik gösteriyor. Yalnızca birkaç dakikada kahve demlenebileceği gibi dileyenler saatler süren demleme işleminin ardından son derece yoğun soğuk kahveler de tüketiyor.

Soru 1: French Press'te kahvenin üzerine su ilave ettikten sonra karıştırmalı mıyım?

Cevap 1: Kahvenin tamamının suyla temas ettiğinden eminseniz karıştırmanıza gerek yok. Ancak suyun üzerinde kalan kahve taneleri görüyorsanız, kahvenizi bir kaşık yardımıyla bir iki kere karıştırabilirsiniz. 

Soru 2: French Press'te Türk kahvesi de demleyebilir miyim?

Cevap 2: Hayır, french press'lerde yalnızca kahve ve bitki çayları hazırlayabilirsiniz. 

Soru 3: French press'i bulaşık makinesinde yıkayabilir miyim?

Cevap 3: Tıpkı demliklerde olduğu gibi french press'lerin de sık sık bulaşık makinesinde yıkanması önerilmiyor. Ürün elde kolaylıkla temizlenebiliyor. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Madame Coco French Press

.
Marka
.
DSACategoryId/2147483637/22500/22530/80167024/madamecoco