Makyaj Fırça ve Aksesuarlar

Fondöten, pudra, göz farı gibi makyaj ürünlerine ilginiz ve yeteneğiniz olabilir, peki bu ürünleri nasıl uygulayacaksınız? Aldığınız makyaj malzemeleri ne kadar kaliteli olursa olsun, makyajın kendini göstermesini sağlayan ürünler fırça ve süngerlerdir. Ayrıca yanınızda her daim taşıyabileceğiniz portatif bir ayna, kirpik kıvırıcı ve fırça temizleyici solüsyonları da unutmamak gerekir; tüm bunlar, makyajın isimsiz kahramanlarıdır.

Makyaj Fırça Aksesuarları

Makyajda kaliteli bir duruş sağlayan en önemli öğelerden biri de makyaj fırçalarıdır. Ancak şüphesizdir ki, yüzümüzde kullanacağınız her bir makyaj malzemesinin uygulama tekniği farklıdır, bu da beraberinde birbirinden farklı fırçaların üretilmesine sebep olmuştur. Dilerseniz fırça yerine parmaklarınızı da kullanabilirsiniz, ancak birçok makyöz, hijyenin sağlanması ve uygulanan ürünlerin daha homojen dağıtılması için makyaj fırçalarını önerir.

Piyasada bulunan her fırçanın farklı kullanım alanları vardır. Örneğin far fırçası genellikle küçük ve küt kıllı fırçalardan oluşur. Bu da, göz kapağına renk pigmentini en doğru şekilde oturtmak için idealdir. Karıştırma fırçaları, gözlere buğulu bir ifade katmak için kullanılır. Renk geçişlerinin çok daha doğal olmasını sağlar. Far fırçasından daha uzun, seyrek tüylere sahiptir. Eyeliner fırçası, jel eyeliner kullanımında olmazsa olmaz bir üründür. Genelde kesik uçlu, ince ve küçük boyutludur. Fondöten fırçasının birçok farklı çeşidi bulunur. Fondötenin kapatıcılığını artırmak için sık ve yayvan tüylü fırçaları tercih edebilir, ürünün yapısını inceltmek için ise fiber tüylü olan çeşitlerini ya da makyaj süngerlerini inceleyebilirsiniz. Allık fırçası, hafif uygulama gerektirdiği için tüyleri daha yumuşak olan, daha geniş bir alanda kullanıldığı için de daha büyük boyuta sahip fırçalardır. Pudra fırçası, fırçaların içinde en büyük boyutlu olandır. Pudra tüm yüzünüze uygulandığı için size kullanım kolaylığı sağlar. Pudra fırçasının diğer bir çeşidi ise kabuki fırçalardır; bu ürünlerin sapı yoktur. Kaş fırçası, eyeliner fırçasına benzer. Seyrek kaşlarınız varsa, kaşlarınıza uygun renkteki farı bu fırça ile kolayca uygulayabilir, kaşlarınızı olduğundan daha sık ve gür gösterebilirsiniz.

Makyaj fırçaları haricinde, günlük ya da gece makyajının yardımcı aksesuarlarından biri de makyaj aynalarıdır. Evinizdeki aynalardan farklı olarak bu ürünlerin çeşitli büyüklüklerde zoom özelliği bulunur ve bu da size ayrıntılı makyaj uygulamalarınızda ya da kaşlarınızı alırken kolaylık sağlayacaktır.

Makyaj Fırça Aksesuar Fiyatları

Makyaj fırçası ve aksesuarlar, geniş fiyat aralığı ile her bütçeden kullanıcıların tercihine sunulmuştur. Set halinde satılan fırçaların fiyatları çok daha ekonomik olmakla birlikte, dilerseniz ihtiyacınıza göre tekli satılan makyaj fırçalarını tercih edip kendi koleksiyonunuzu kendiniz de oluşturabilirsiniz.

Makyaj fırça ve aksesuarlarınızın hijyenini düzenli olarak sağlamak, onların kullanım ömrünü ciddi olarak uzatır; sizin de belli aralıklarla fırça almanıza gerek kalmaz, dolayısıyla bütçenizi sarsmamış olursunuz. Makyaj fırça ve aksesuarlarınızı belirli aralıklarla temizlemeli, cildinize bakterileri temas ettirmemeye özen göstermelisiniz. Bunun için her kullanım sonrası makyaj fırçası temizleme solüsyonlarıyla fırçalarınızı dezenfekte edebilirsiniz. Ayrıca haftalık olarak kendinize bir rutin belirlemelisiniz. Örneğin zeytinyağı ve bulaşık deterjanını eşit miktarda bir kaba koyup fırçalarınızı bu karışımla temizleyebilirsiniz. Bulaşık deterjanı, fırça ve aksesuarlarınızın üzerindeki bakterileri tamamen yok ederken, zeytinyağının nemlendirici özelliği, deterjanın sertleştirici etkisini yok etmeyi, fırçalarınızın yumuşaklığını ilk günkü gibi sürdürmenize olanak tanır. Bu karışımla temizlemek size zor geliyorsa, fırçalarınızı yıkamak için bebek şampuanı da kullanabilirsiniz. Ayrıca su yardımıyla temizlediğiniz ıslak fırçalarınızı mutlaka fırça tarafı alta gelecek şekilde dik olarak kurutmalısınız. Fırça kısmı yukarıda kalırsa yüzeydeki su aşağıya inecek ve içindeki yapıştırıcıyı eritecektir; bu da fırçalarınızın kopmasına neden olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Makyaj Fırçası Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Makyaj Fırça ve Aksesuarlar
Makyaj Fırça ve Aksesuarlar
Makyaj Aynaları
Makyaj Aynaları
Makyaj Çantaları
Makyaj Çantaları
Makyaj Fırça ve Aplikatörleri
Makyaj Fırça ve Aplikatörleri
Makyaj Düzenleyici ve Organizerleri
Makyaj Düzenleyici ve Organizerleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 31 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?