Makyaj fırça aplikatörleri, makyaj severler için en büyük yardımcılardandır. Kusursuz makyaj için sık sık tercih edilen makyaj fırçaları ve aplikatörler bir koleksiyon oluşturmak için de vazgeçilmezdir. Makyaj yaparken doğru ürünleri seçmek hem cildiniz hem bütçeniz için fark yaratacaktır. Uzun vadede kullanacağınız ürünleri seçmek için klasiklerden başlayarak özel türdeki fırçalara yönelmeniz doğru koleksiyonu hazırlamanızı sağlayacaktır. Yüz tipinize uygun makyajı yaparken, göz yapınıza uygun makyaj aparatlarınızı da seçmeyi unutmamalısınız. İhtiyacınız olan makyaj fırça ve aparatlarını seçerek, makyaj sürecinizi kısaltabilirsiniz.

Makyaj Fırça Aplikatörleri

Makyaj çantanızda olmazsa olmaz fırçalar, kirpik kıvırıcıları, pudra malzemeleri ve cilt temizleme aparatları öncelikle sık kullanıma uygun olmalıdır. Günlük kullanımda kusursuz makyajı oluşturmak için her şeyden önce fırçalara gereksinim vardır. Pratik uygulamalar için çok sayıda fırça arasından yapacağınız makyaja uygun olan fırça setlerine karar vermek, ürünler arasından faydalı olanları seçmenizi sağlayacaktır. Allık, pudra, kapatıcı, göz farı ya da kırışık azaltıcı gibi birçok özel fonksiyon için dizayn edilmiş fırça çeşitlerinin yanı sıra ürünlerin uzun süreli kullanımı, kılların kalitesi, boyutları gibi farklı özellikleri de doğru koleksiyonunuzu oluşturmanız için gereklidir. Makyajınıza başlamadan önce cildinizi makyaja hazırlamanız çok önemli bu nedenle başlangıç olarak fondöten ve nemlendirici pon ponlarıyla temiz cildinizi nemlendirebilirsiniz. Bu tür uygulama çeşitlerine göre makyaj fırça aplikatörleri arasından ihtiyacınız olan fonksiyona göre tercihinizi yapabilirsiniz.

Ürünlerinizi seçerken günlük kullanım, profesyonel kullanım gibi uygun kategorilere uyan seçimleri yapmak sizi karmaşadan kurtaracaktır. Göz ve göz çevresi için kullanabileceğiniz ürünler, takma kirpik, cımbız ya da diğer yardımcı malzemelerdir. Göz farı aplikatörleri set şeklinde bulunmakla birlikte tekli şekilde de satın alınabilir. Göz aplikatörleri özel dokuları sayesinde far uygulaması için son derece kullanışlıdır. Dayanıklı dokulara ve kıllara sahip fırça, aplikatörleri seçmek hem pratik kullanım açısından hem de sağlamlığıyla doğru seçim olacaktır. Makyaj fırça ve aplikatörleri günlük olarak kullanıldığından ürünlerinizi uzun süre kullanabilmeniz bütçeniz için son derece önemlidir. Kullanacağınız malzemelerin tasarımı da en az işlevi kadar göz önünde bulundurulmalıdır. Ergonomik özellikleri bulunan boyutları çantada taşımaya uygun, elde kolay kavranabilen ürünler diğer çeşitlere göre kolaylık sağlar.

Makyaj Fırça Aplikatörü Nelerdir?

Makyaj ürünlerinin arasında en faydalı olanlarından biri fırçalardır. Cildiniz için kullanabileceğiniz fondöten ve kapatıcı fırçalar mevcutken göz makyajınız için de far fırçalarını bulabilirsiniz. Göz makyajınızı uygularken her zaman fırçalardan yararlanmak yorucu olabilir bunun yerine aplikatörler geliştirilmiştir. Bu aplikatörlerden bazıları sünger veya silikon göz aplikatörleridir. Bir diğer aplikatör ise köpük aplikatördür, bu ürün sayesinde göz makyajınıza dumanlı görünüm katabilir ya da far yayıcı olarak kullanabilirsiniz.

Makyajınızı uygularken öncelikle cildinizin temiz olması gerekmektedir, cildinizi temizlemek için organik kıllara sahip arındırıcı temizleme fırçalarını kullanmak sizin için uygun olacaktır. Ergonomik tasarımları sayesinde temizleme fırçalarını elinizle kolayca tutabilir, yüzünüzün tüm bölgelerini rahatça temizleyebilirsiniz. Temizleme sonrası makyajınızı uygulamadan önce sünger ürünleri sayesinde nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz. Makyajın ilk aşaması olan fondötenleri düzgün sürmek, rengin her yere eşit ölçüde yayılmasını sağlamak için fondöten fırçalarını ya da makyaj süngerlerini kullanabilirsiniz. Kapatıcılar için de aplikatörler kullanılmaktadır. Sivilceli bölgeye direk kullanmamanız aplikatörünüze bakteri bulaşmamasını sağlar bu nedenle bulaşması halinde fırça ve aplikatörlerinizi yıkamak için fırça temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Cilt uygulamalarını tamamladıktan sonra göz çevresi makyajınızı yapmalısınız, bunun için ilk olarak kaş ve göz uygulamaları için cımbız, kirpik kıvırıcı gibi ürünler kullanılmaktadır. Ayna ve ışık gibi ekstra fonksiyonlara sahip cımbızlar sayesinde kaşlarınızı daha pratik yollarla şekillendirebilirsiniz. Kirpiklerinizin daha kıvrık ve yoğun gözükmesi için kirpik kıvırıcı ürünleri tercih edebilirsiniz böylece rimeliniz çok daha kolay uygulanabilir hale gelecektir. Göz makyajı yüze ifade verdiğinden oldukça önemlidir. Far aplikatörlerinin özel dokusu sayesinde toz farlarınızı rahatça sürebilirsiniz. Ciltte kalıcılığı yüksek olan likit eyelinerlar için rahatlıkla kullanılan eyeliner aplikatörler sıkça tercih edilmektedir. Göz makyajından sonra uygulayacağınız allık, ruj gibi makyaj türleri için çok sayıda farklı ürün bulunmaktadır, ihtiyaçlarınız için fırça setlerini seçmeniz memnun kalmanızı sağlayacaktır.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Makyaj Aplikatör Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 3364 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32001791/32001846