Göz makyajının son ve aynı zamanda en etkili adımı kirpikleri belirginleştirmektir. Bu nedenle maskaralar makyajın en önemli adımlarından biridir. Doğru maskara kullanarak etkileyici bakışlara sahip olabilir, daha canlı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Maskara seçiminde belli başlı kurallara dikkat ederek kendinize en uygun maskarayı bulabilirsiniz. Doğru maskarayı seçerken dikkat edilecek küçük püf noktaları sayesinde makyajı çok daha keyifli ve kolay bir hale getirmeniz mümkün olacaktır.

Maskaralar

Maskaralar kullanım amacına ve kirpik tipine göre çeşitlilik gösterir. Maskara seçiminizi belirleyecek en önemli unsur nasıl kirpikler istediğinize karar vermektir. Bu kararda sahip olduğunuz kirpik yapısı da etkili olacaktır. Kirpikleriniz kısaysa ama dolgunsa uzatma etkili maskaralardan, uzun ve seyrekse de hacim veren maskaralardan kullanmanız faydalı olacaktır. Hem uzun hem dolgun kirpiklere sahipseniz fakat kirpiklerinizin kıvrık olmamasından şikayetçiyseniz de kıvıran maskaralar spiral şeklinde kıvrık fırçaları ile en büyük yardımcınız olacaktır. Hem kısa hem de seyrek kirpikleriniz varsa da üzülmenize hiç gerek yok. Yapmanız gerek hem uzunluk hem de dolgunluk veren çift etkili maskaralardan kullanmak. Günümüzde her amaca ve isteğe yönelik maskara mevcuttur. Maskara seçerken kullanım yerine de dikkat edilmelidir. Örneğin havuz, deniz gibi suyla temas edilecek yerlerde su geçirmez (waterproof) maskara seçilmesi yerinde olacaktır. Su geçirmez maskara seçimi maskaranın akmamasını garantileyecek ve gün boyu endişelenmeden rahatça ve güvenle eğlenmenizi sağlayacaktır. Suya dayanıklı maskaralarla ilgili bilmeniz gereken önemli şeylerden biri maskarayı çıkarırken mutlaka suya dayanıklı maskaraya uygun bir göz temizleme ürünü kullanmanın gerekliliğidir. Suya dayanıklı olmaları nedeniyle diğer maskaralara göre daha zor temizlenirler ve uygun temizleyici kullanılmazsa kirpiklerde dökülmelere sebep olabilirler.

Maskara seçiminde maskara rengine de önem verilmelidir. Göz rengine göre maskara seçimiyle gözlerinizi ön plana çıkarabilir, bakışlarınızı daha çok derinleştirebilirsiniz. Kahverengi gözler için siyah maskara, yeşil ve mavi gözler içinse kahverengi tonlarında maskaralar kullanarak göz renginizi belirginleştirilebilirsiniz.

Maskara Fiyatları

İstenilen özelliklere ve kişinin marka tercihine bağlı olarak değişik fiyatlarda pek çok maskara vardır. Maskara fiyatlarında ölçüt, ürünün özelliklerinden ziyade kişinin beklentileridir. Kozmetik sektöründe birbirinden farklı onlarca marka ve her markanın da değişik özelliklere sahip çeşitli maskaraları bulunmaktadır. Bu durum çok geniş bir ürün gamı oluşturmaktadır. Kullanıcının bu geniş yelpazeden bir ürün seçebilmesi ilk başta oldukça zor görünse de takip edilecek birkaç basit adım ile doğru sonuca ulaşabilmek hayal değildir. Öncelikli olarak bir maskaradan neler beklenildiği belirlenmeli ve bu beklentilerin karşılanması için marka araştırması yapılmalıdır. Piyasada pek çok güvenilir marka bulunmaktadır. Kişi istediği özellikleri sağlayan maskara markaları içerisinden bütçesi doğrultusunda bir seçim yapabilir. Yani izlenmesi gereken yol öncelikle özellik tercihi daha sonra da maddi imkanlara göre marka tercihi yapılması şeklinde olmalıdır. Bu şekilde izlenecek bir yol ile her bütçeye göre istenilen özelliklerde maskara seçmek mümkündür.

Maskaraların kullanım ömrü genellikle 3-6 ay arasında değişir. Kullanım ömrü maskara açıldıktan sonra kullanabileceğiniz zamanı ifade eder. Maskaranın kullanım süresine dikkat edilmediği zaman kirpikleriniz zarar görebilir. Ömrü biten maskaralar kullanıldığında hem iyi bir verim alınmaz hem de kirpikler dökülür. Maskaralar bozulduğunu kokusu değişmeye ve kurumaya başlar. Bozulmaya başlayan maskaralarda ufak renk değişimleri olur ve sürüldüğünde kirpikleri de sertleştirir.

Kısacası maskara fiyatları markaya ve maskaranın özelliklerine bağlıdır. Her bütçeye uygun maskara bulunmaktadır. İstenilen kirpik türünü belirleyip mevcut kirpik türünüze göre bütçenize en uygun maskarayı seçebilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Mascara Fiyatları

Toplam 24 / 1639 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/341425/32010965/32010986