Ofis şekeri olarak bilinen şeker türünün küp şeker ve toz şeker olarak başlıca iki çeşidi bulunur. Evlerde, ofislerde, kafe ve restoranlarda çayın, kahvenin ve diğer sıcak içeceklerin yanında servis edilen ofis şekerlerinin kutu içinde satılanları, paketli ambalajda satışa sunulanları, tek sargılı çeşitleri, çift sarılı olanları, şekilli çeşitleri ve benzeri seçenekleri markaların ürün gamında yer alır. Şeker pancarından üretilen ve temel ihtiyaç malzemeleri arasında önemli bir yer tutan ürünlerin toz formunda olanları kek, kurabiye, pasta ve benzeri hamur işi yapımında, bebek mamalarında hatta zeytinyağlılara lezzet vermesi için de kullanılır. 

Ofis Şekerleri Kaç Çeşittir?

Ofis şekerleri toz şeker ve küp şeker olarak ikiye ayrılır. Toz şekerler genel olarak pakette 1 kg'lık, 2 kg'lık; 5 kg'lık olarak satışa sunulur. Toz şekerlerin tek tek stick şeklinde paketlenmiş olanları da mevcuttur. Küp şekerler ise çoğunlukla karton kutularda satışa sunulur. Tek sarılı, çift sarılı olanları da yaygın olarak kullanılır. Stick ya da sarılı olarak kullanılan şekerler ofislerde, restoran ve kafelerde çay ve kahvenin yanında yoğun olarak tercih edilir. Hijyenik açıdan güvenilir olan tek tek paketlenmiş şekerler özellikle kalabalık ortamlarda hijyenik açıdan daha güvenilirdir. 

Ofis Şekeri Nerelerde Kullanılır?

Ofis şekeri olarak adlandırılan, şeker kamışı ve şeker pancarından üretilmiş toz ve küp şekerler çay, kahve, süt, ıhlamur, bitki çayları, sahlep gibi sıcak içecekleri tatlandırmak için yaygın olarak kullanılır. Bunların yanı sıra yiyecek yapımında da  olmazsa olmazlar arasında bulunan toz şekerler kek, kurabiye, pasta, baklava ve benzeri tatlı hamur işlerinde, bebek maması hazırlanmasında, muhallebi ve pudinglerde ana malzemeler arasında yer alır. Zeytinyağlı yemekler pişirilirken de az miktarda şekerle yemeklerin daha lezzetli olması sağlanır. Sos, limonata ve bazı çorbaların yapılışında da şeker kullanımına başvurulur.

Ofis Şekeri Kaç Kaloridir?

Ofis şekeri kalorisi paketlerin üzerinde yer alır. Şeker paketlerinde genellikle şekerin 100 gramındaki kalori değeri belirtilir. Şeker değerli ve önemli bir karbonhidrat kaynağı olarak bilinir. Bu nedenden ötürü şeker ve şeker kullanılarak hazırlanan gıdalar yüksek kalori ve dolayısıyla enerji kaynağına sahiptir. Şeker ve şekerli ürünler enerji artışı sağlar ve mutluluk hormonu salgılanmasında etkili olur. 

Ofis Şekeri Fiyatları Ne Kadardır?

Temel besin maddelerinden biri olan ofis şekerlerinin fiyatlarındaki değişimler enflasyon ve gıda borsasına göre belirlenir. Ofis şekerlerinin fiyatları da çeşitli parametrelere göre değişkenlik gösterir. Şeker fiyatlarındaki farklılıkları şekerin markası, gramajı, ambalajı ve benzeri faktörler yaratır. Toz halinde satılan şeker genellikle küp şekere oranla daha ekonomik seyreder. Sarılı ve stick olarak satılan şekerler ambalajlarından ötürü diğerlerine oranla daha yüksek fiyatla satılabilir. Öte yandan zaman zaman oluşan kampanyalar, toplu satışlar ve benzeri etkenler fiyatlarda değişime neden olur. Bunda markaların fiyat politikaları da etkilidir. Miktar olarak fazla olan paketlerin uzun vadede daha ekonomik olduğu görülür. 

Ofis Şekeri ile Kurabiye Yapılır mı?

Toz şeker tatlı kurabiye yapımının olmazsa olmazıdır. Çok sayıda kurabiye tarifi bulunur ve her birinin malzeme listesinde farklı oranlarda şeker ihtiyacı mevcuttur. Bazı kurabiyelere pişirilirken şeker ilave edilir, bazılarında ise kurabiye fırından çıkar çıkmaz yoğun miktarda toz şekere bulanır. Bazılarında hem pişirme esnasında şeker kullanılır hem fırından çıkınca şekere ihtiyaç duyulur. 

Birçok farklı markaya ait farklı ambalaj türlerinde ve değişik miktarlarda ofis şekeri çeşitlerine Hepsiburada.com aracılığıyla ulaşabilir; ihtiyacınız oranında sipariş oluşturabilir, taşıma zahmetine katlanmadan alışverişinizi

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Ofis Şekeri Fiyatları ve Çeşitleri

39 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Doğuş Ofis Şekerleri
  2. Balküpü Ofis Şekerleri
  3. Mgs Oyuncak Ofis Şekerleri
  4. Pekşeker Ofis Şekerleri
  5. Torku Ofis Şekerleri
  6. Yazar Ofis Şekerleri
  7. Doğa Ofis Şekerleri
  8. Nar Ofis Şekerleri
  9. Altun Ofis Şekerleri
  10. IRMAK Ofis Şekerleri
  11. Stickşekercim Ofis Şekerleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483619/60001496/60002056/60003417
Başa dön