ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim
Paşabahçe
Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana

Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana

Paşabahçe
Bu ürün şu an satılmamaktadır.
%
DSACategoryId/2147483637/22500/80320060/237529

Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana

Ölçüleri: çapı:87 cm yükseklik:58 cm ağız boyutu:5 cm dir.

 

standart pompa kullanılmaktadır.


İçme suyunu en sağlıklı şekilde saklamak amacı ile kullanılan Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana, mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilen bir üründür. Ev ve iş yerleri için kullanıma gayet uygundur. Estetiksel açıdan da sade bir görünüme sahiptir. Cam damacanalar ile içme suyunu kokusuz, aromasını kaybetmemiş ve tat değişikliğine uğramamış bir şekilde güvenle içilebilir.

Plastik kapağı sayesinde istenildiği zaman rahatlıkla cam damacananın ağzı kapatılabilir. Bu sayede içerisine su, hava, nemin girmesini engeller. Menşei Türkiye olan Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana %100 el yapımıdır.

Cam Damacananın Faydaları

  • Cam damacana, içerisine konulan ürünün kokusunu, aromasını ve tadını değiştirmez.

  • Cam özünün doğal olmasından dolayı içerisinde kanserojen madde içermez.

  • Cam damacana çevre dostu bir üründür. Birçok kez geri dönüşüme uğrayabilir.

  • Cam içerisinde zararlı mikroorganizmalar içermez ve kimyasal reaksiyonlar göstermez.

  • Şeffaf olması sayesinde içerisinde ne kadar su kaldığı rahatça görülür.

Neden Cam Damacana?

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre plastik damacanalarda satılan suların insan sağlığına zararlı olduğu ortaya çıkarıldı. Plastik damacanalar iyi temizlemediği için ve plastiğin içerisinde bulundurduğu maddeler sağlığa zarar verdiği için uzmanlar cam damacanalarda muhafaza edilen suları önermekte. Ayrıca dışarıda satılan plastik ambalajdaki sular güneş ışığına direkt olarak maruz kaldığı zamanlarda plastik içerisindeki kötü mikroorganizmalar suyun içerisine karışmakta.

Cam damacanaları herkes evinde veya iş yerinde kullanabilir. Özellikle çocuklu ailelere küçük yaşlardaki çocuklarına cam şişelerde ve damacanalarda muhafaza edilen suların içirilmesi önerilir.

Cam damacana çevre dostu bir üründür. Cam sayısız kez eritilip biçimlenebildiği için geri dönüşüme oldukça uygun bir maddedir. Cam damacana kullanarak doğanın plastiklerle kirlenmesinin önüne geçilebilir. Cam özünün doğal olmasından dolayı içerisinde kanserojen madde yer almaz. Hava, su ve nem gibi ürünü bozabilecek dış etkenlerden korur içerisindeki ürünü korur. 

Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana Özellikleri

  • Cam Damacana Çapı: 85 cm

  • Cam Damacana Yüksekliği: 58 cm

  • Damacana Ağız Genişliği: 5 cm
  • İç Hacmi: 19 Lt
  • %100 el yapımıdır.

Ürün İçeriği

Ürün paketi içerisinde 1 adet Paşabahçe 19 Lt Cam Damacana ve 1 adet plastik kapak çıkmaktadır.

Paşabahçe Markası Hakkında

1935 yılında Beykoz Paşabahçe’de Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifi ile kurulan Paşabahçe, ülkemizin temel cam ürün ihtiyacını karşılama amacı üzerine kurulmuş bir firmadır. Köklü bir geçmişe sahip olan bu firma, cam, porselen, seramik, ahşap gibi ürünler ile tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamakta.

Paşabahçe Cam Damacana Kullanımı

Standart damacana pompaları ile kullanılabilir. Damacananın ağız genişliği ve yüksekliği standart damacana pompalarını kullanabilmek için uygundur. Standart plastik damacana ebatlarına göre cam damacanalar birkaç santim uzundur. Su sebillerinin hazne yeri aşağıda olanlara göre yüksek kalabilmekte. Haznenin yukarı olduğu sebillerde ise rahatlıkla cam damacana kullanılabilir. Yükseklik ve taban çapına göre kullanım yerinin belirlenmesi önemlidir.

Cam Damacana Temizliği

Cam damacanaların temizliği çok kolaydır. İçlerini temizlemek için kolay birden fazla yöntem bulunur. Bunların en bilineni sadece kaynar su ve sabun yardımı ile. Bilindiği üzere kaynar su tüm mikropları öldürür. Cam damacananın ağzı dar olduğu için yetişkin bir insan elini içerisinde sokamaz. Bu nedenle damacanalar sadece çalkalanabilir ya da ince bir fırça yardımı ile fırçalanabilir. Bunun dışında damacana içerisine bir miktar pirinç koyarak da temizliğini yapılabilir. Bir miktar pirinç üzerine sıvı sabun veya bulaşık deterjanı dökülerek kaynar su üzerine boşaltılır. Damacana iyice çalkalandıktan sonra durulanır. Böylece içerisinde oluşmuş olan küçük yosunlar varsa da kolayca çıkarılır.

Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Aşağıdaki kampanyalar, satıcısı olan ürünlerde geçerlidir.
Başa dön