Yemek yemeyi ve yapmayı sevenlerin malzeme tazeliği ve çeşidi sebebiyle ziyaret ettiği, bütçesini düşünenlerin, tüm ihtiyaçlarını en uygun fiyatlarla, tek bir yerden karşılayabildiği semt pazarları, halen aktif bir şekilde varlıklarını sürdürürler. Renkleri, kokuları ve kendine has karakteristik özellikleriyle vazgeçilmez olan bu mekanlar, sebze-meyve ve diğer çeşitli ihtiyaçların direkt üreticiden ve uygun fiyatlarla karşılanabildiği yerlerdir.

Çoğunlukla tüm haftanın yemeklik meyve ve sebze ihtiyacı, tek bir seferde karşılanacağı için, taşıma kolaylığı düşünülmelidir.Pazara iki, üç kişi bir arada gitmek ya da bir pazar arabası edinmek pratik bir çözüm olabilir.

Pazar Arabası Modelleri ve Fiyatları

Pazar arabalarında model çeşitleri bolca bulunabilir. Tamamen metal bir kafes biçiminde üretilip, üzerine branda gerilmiş ürünler bulunabileceği gibi, iskeleti metalden, eşya konulacak kısmı ise dayanıklı brandadan yapılmış modeller de vardır. Bu brandalar, çeşitli renk ve desenlere sahip olabilirler. Çoğunlukla su geçirmez malzemeden üretilirler.

Tekerlek sayısı ve tarzı da üründen ürüne farklılık gösterebilir. Tekerleklerin arabayı taşıyacak büyüklükte olması, kullanırken ses çıkarmaması her modelde olması gereken özelliklerdir. 360 derece dönebilen tekerlek modelleri veya farklı tekerlek sayısı gibi unsurlar ise kişisel arzuya göre değişkenlik gösterir.

Döner tekerleğe sahip tasarımların, kullanım ve sürüş kolaylıkları özellikle öne çıkar. Üçlü tekerlek tasarımına sahip olan pazar arabalarını, pazar yolu üzerinde sıkça merdiven ve kaldırım inip çıkacak kullanıcılar tercih edebilir. Üçgen formdaki kendi ekseni etrafında dönen tekerlekler, yüksekçe yerlere inip çıkarken kolaylık sağlar. Bu modellerde, kullanılmadığı zaman tekerlek çıkarılıp pazar arabasının içinde saklanılarak yer tasarrufu da sağlanabilir.

Pazar arabası alırken fiyatını hak edip etmediğine karar vermek için, metal, tekerlek ve branda kalitesine bakılmalıdır. Oksitlenmeye dayanıklı metal, kolay kırılmayacak malzemeden üretilmiş ve sağlam bir şekilde montajlanmış tekerlek ve su geçirmeyen, yırtılmaya dayanıklı brandaya sahip ürünler tercih edilir. Bu üç kriterin de sağlandığı ürünler, değişken fiyatlarda bulunabilir. Miras ve Konfor markalarına ait, klasik model, dönen tekerlekli, üç tekerlekli tasarımlara sahip pek çok model, farklı renk ve desen seçenekleriyle bulunabilir.

Pazar Arabası Tavsiyesi

Pazar arabası kullanım sebepleri kişiye özeldir. Kimi kullanıcılar, park probleminden dolayı kendi otomobilleriyle pazara gitmeyi tercih etmezler, yanlarına aldıkları pazar arabasıyla yürüyerek gidip gelirler.

Diğerleri, yürüyüş yapmış olmak için veya otomobile sahip olmadıkları için bu yolu tercih ederler. Pazar esnasında bir haftalık yemek ihtiyaçlarını karşılayacak olanlar ise taşıma kolaylığı için pazar arabası kullanabilirler.

Bu kişilerin kendi ihtiyaçlarına yönelik arabaları seçmeleri önemlidir. Kalabalık bir aileyseniz ve pazar alışverişini seviyorsanız, daha büyük hacimli ve sağlam tekerlekli modeller seçebilirsiniz. Alacaklarınız birkaç parçadan ibaretse, daha küçük ve pratik modellere yönelebilirsiniz. Böylece hem pazar içinde dolaşırken, hem de gidiş-dönüş yollarında, aldıklarınızı taşımada büyük kolaylık yaşarsınız.

Pazar Arabası Nedir?

Pazar arabası temelde, pazarda alınanları taşımak için kullanılan, metal ve brandadan imal edilmiş, tekerlekli ve çekçekli bir tür küçük arabadır. Her tezgah başında eldeki poşetleri yere bırakmak, para çıkarmak, para üzeri almak, tekrar poşetleri yüklenip bir sonraki tezgahta yine aynı şeyleri yaşamak hem zor hem sıkıcı olabilir. Kaybedilen ve unutulan poşetlerin yanı sıra, kol ve bilek ağrıları da gündeme gelebilir. Alınan ürünlerin poşetleri araba içerisine konularak, kayıp veya çalınmanın önüne geçilebilir. Ayrıca ağır yükler taşınmak zorunda kalınmaz, problem yaşamadan pazara yürüyerek gidip gelmek ihtimal dahilinde olur.

Pazar arabası için ihtiyaca yönelik alternatif kullanım alanları yaratılabilir. Pikniğe giderken, her şeyi ayrı küçük poşetlere doldurup taşımak yerine, bir pazar arabasına koyarak hepsi bir arada ve zahmetsizce taşımak da tercih edilebilir. Ürünler çocuklarla gidilen park ve bahçelerde, oyuncak ve giyim eşyalarını taşımak için de kullanılabilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Pazar Arabası Fiyatları

77 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Doğrular Pazar Arabaları
  2. Mehmet Çanta Pazar Arabaları
  3. Filemingo Pazar Arabaları
  4. Modatools Pazar Arabaları
  5. İpek Hamak Pazar Arabaları
  6. İslamoğlu Pazar Arabaları
  7. Bitirdin Pazar Arabaları
  8. Diamond Pazar Arabaları
  9. Miras Pazar Arabaları
  10. Polat Pazar Arabaları
  11. Alevce Pazar Arabaları
  12. Boğaziçi Pazar Arabaları
  13. Bulana Kadar Pazar Arabaları
  14. Cici Marketim Pazar Arabaları
  15. Cix Pazar Arabaları
  16. Filem Pazar Arabaları
  17. Flora Pazar Arabaları
  18. Getiriyor Pazar Arabaları
  19. HP Pazar Arabaları
  20. Hepsi Dahice Pazar Arabaları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483637/60001549/60002215
Başa dön