Roll-On Ağda

Oldukça etkili ve kalıcı bir tüy alma sistemi olan roll-on ağda, kullanım kolaylığı ve zamandan tasarruf ettirmesi bakımından kadınların sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Özel tasarlanmış başlığı sayesinde, ince bir tabaka halinde kolayca sürülerek, alınması güç olan çok kısa tüyleri dahi acı hissi yaşatmadan kökünden alır. Roll-on ağdayı düzenli olarak uygularsanız, kullanıldığı bölgedeki tüylerin daha geç ve seyrek çıkmasını sağlayabilirsiniz. Banyo ya da duştan önce kullanabilirsiniz. Ancak roll-on ağdayı kullanmadan önce, cildinizin kuru ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ağda yapacağınız bölgede tahriş, güneş yanığı, yara, sivilce ya da yoğun şekilde varis olmamasına dikkat ediniz. Hassas bir cilde sahipseniz, roll-on ağdayı kullanmadan önce cildinizin ufak bir bölgesine sürüp, bir müddet bekleyerek test edebilirsiniz. Uygulamadan sonraki aşamada, cildinizde kızarıklık oluşması normal olacağından, kısa bir süre sonra geçtiğini görebilirsiniz. Roll-on ağda ile pürüzsüz, yumuşak ve temiz bir tene kavuşabilirsiniz.

En İyi Roll-on Ağda Hangisidir?

Sizin için en iyi olan roll-on ağdayı, kullanacağınız bölge ya da cilt tipinize göre belirleyebilirsiniz. Cildinizin hassas, kuru ya da normal tipte olmasına göre pudra, aleo vera veya melisa özü içeren doğal içerikli roll-on ağda çeşitlerinden birini kullanabilirsiniz. Paraben içermeyen roll-on ağda, sağlık bakımından daha uygun bir seçenek olacaktır. Ayrıca, yalnızca kol ve bacaklarınız için ya da bikini bölgesi için alacağınız roll-on ağda da birbirinden farklı olacaktır. Eğer kullanım pratikliği arıyorsanız, içinde ısıtıcının da bulunduğu kit şeklindeki roll-on ağda setlerini tercih edebilirsiniz.

Roll-on Ağda Nasıl Kullanılır?

Roll-on ağdayı, eğer ısıtıcısı yok ise, sıcak su dolu bir kabın içine alarak, ağda tümüyle yumuşayana kadar bekletiniz. Ağda, bal kıvamına geldiğinde kullanabilirsiniz. Eğer ısıtıcı varsa, ağda kartuşunu ısıtıcıya yerleştirerek, ısıtıcının fişini takınız. Ağda yapacağınız bölgenin kuru ve temiz olduğundan emin olunuz. Roll-on ağdayı, kartuşu ısıtıcının içinden çıkarmadan, uygulama yapacağınız bölgede bulunan tüylerin çıkış yönüne doğru ince bir tabaka halinde sürünüz. Ağda kağıdını, ağdayı sürdüğünüz bölgenin üzerine kapatarak, elinizle iyice yapışmasını sağlayınız. Gerekirse elinizle üzerinden birkaç kez geçiniz. Yapıştırdığınız ağda kağıdını, tüylerin ters istikametinde ve uygulama bölgesine paralel olacak şekilde, tek harekette hızlıca çekiniz.

Roll-on Ağda Kaç Dakikada Isınır?

Roll-on ağda, üretildiği malzemeye göre değişen sürelerde ısınır. Ayrıca ağdayı, sıcak su dolu kapta mı, yoksa ısıtıcı yardımıyla mı ısıtacağınıza bağlı olarak da bu süre değişebilir. Ağda ortalama 15 dakika ile 30 dakika arasında, bal kıvamına gelecek kadar ısınır. Isıtma kaynağınız ne olursa olsun, bu süreyi ısınmakta olan roll-on ağdayı, ara ara kontrol ederek de belirleyebilirsiniz.

Roll-on Ağda Nasıl Isıtılır?

Roll-on ağda kitinde bulunan ısıtıcıya ağda kartuşunu yerleştirdikten sonra, ısıtıcının fişini takınız. Önerilen süre bekledikten sonra, ısıtıcının fişini çekiniz. Roll-on ağdanın ilk sıcaklığının geçmesini bekleyiniz. Aksi halde cildinizde yanık oluşturabilir. Ağdanın cildinizi yakmayacak sıcaklıkta olup olmadığını, avuç içinize bir miktar sürerek, test edebilirsiniz. Roll-on ağdanın yanında ısıtıcısı bulunmuyorsa, içi sıcak su dolu bir kapta on beş dakika kadar bekletmelisiniz. Bu yöntemle ısıtma yüksek bir sıcaklığa neden olmayacağından, süre bitiminde roll-on ağdayı uygulama yapacağınız bölgeye sürebilirsiniz.

Roll-on Ağda Nerede Kullanılır?

Roll-on ağda, genellikle kol ve bacak bölgesindeki tüyleri almak için daha uygundur. Buradaki tüyler daha zayıf olduğundan, başarı oranı yüksektir. Ancak bikini bölgesi ve koltuk altı tüyleri, daha sert yapılı olması bakımından, roll-on ağda ile alınması beklenen düzeyde olmayabilir.

Roll-on Ağda Nasıl Temizlenir?

Roll-on ağdayı uygulama işleminiz bittikten sonra, temizleme mendilleri ile ilgili bölgeyi silebilirsiniz. Ayrıca bebek yağını temiz bir pamuğa dökerek, yavaş hareketlerle cildinizi silebilirsiniz. Ancak ağda yaptığınız bölgeyi, su ya da alkol içeren kolonya, parfüm gibi bir ürünle silmemeye özen gösteriniz. Ağda yaptığınız bölge tahriş olmuş ise 1-2 saat ara vermeden, aynı bölgede uygulama yapmayınız. Tahriş olan bölgeyi, temizleme mendili ile hafifçe silip, cildinizin rahatlaması için bekleyiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Roll-on Ağda

569 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 569 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/26012146/80216055