Epilasyon, kişisel bakımın vazgeçilmez parçası olarak karşımıza çıkıyor. Epilatör, lazer, tüy dökücü ürünler, ağda bantları gibi bir çok türü bulunan epilasyonun en çok tercih edileni sir ağda oluyor. Şekersiz özelliği ve uzun süreli kullanımda tüy köklerini yavaşlatarak tüylerde azalmaya sebep olması en önemli avantajı oluyor.

Özellikle yaz aylarında uzun süreli temizliğe ihtiyaç duyuluyor. Artık yalnız kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da kullanılan sir ağda, kimyasal yapısı sayesinde vücuda güçlü bir şekilde yapışarak tüylerin alınmasını sağlıyor. Kolay kullanım sağlayan roll-on benzeri kartuş ağdalara alternatif olarak kavanoz ve kalıp ağdalar da bulunuyor. Üstelik hassas ciltlere özel olarak üretilen ağdalar, kullanıcının cildini de düşünüyor. Pudralı ve çeşitli aromalı ağdalar, enfes kokularıyla vücut bakımına ekstra katkıda bulunuyor.

Cezve veya sir ağda setleri içinde bulunan ısıtıcı ile eritilerek homojen bir yapı elde ediliyor. Daha sonra tüylerin çıkma yönünün tersine sürülen sir ağda, ağda bezi yardımıyla çekilerek tüylerin alınmasını sağlıyor. Bu aşamada sir ağdanın işlevi kadar ağda bezinin de büyük ölçüde önemi bulunuyor.

Ağda bezi, ağda vücuda sürüldükten sonra ağdaya yapıştırılarak ağdanın temizlenmesini ve tüylerin alınmasını sağlayan kumaş parçası olarak tanımlanıyor. Ağda bezinin kullanımı, işlem sırasında oldukça önemli bir unsur oluyor. Bezin yapısı, dokusu, kalınlığı, esnekliği, boyu, önceden kesilmiş veya rulo halinde olması, hijyenik olması bezlerin en çok incelenen özellikleri arasında bulunuyor.

Ağda işlemi sırasında vücuttaki gözenekler genişliyor ve bu durumda hijyen daha fazla dikkat edilmesi gerek bir unsur oluyor. Böyle bir durumda ağda bezlerinin hijyenik olması ve alerjen içermemesi gerekiyor. Hijyenikliği sağlamak için paketler içinde muhafaza edilen bezlerin, özellikle profesyonel kullanımlarda kişiye özel olması gerekiyor. Bu sebeple kullanım sırasında cilt tipine uygun olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.

Ağda kağıtlarının en önemli özelliği arasında esnekliği bulunuyor. Esneyerek ağdanın alımını zorlaştıran yapıda olanların aksine enine veya boyuna hiçbir durumda esnemez yapıdaki bezler tercih ediliyor. Sık dokunmuş form, kalın, düz, tok ve damarsız yapıda olması, esnekliğin yanında diğer aranan özellik oluyor. Bu özellikleri sağlayan bezlerle ağda işlemi çok daha pratik ve kolay sağlanıyor. Ayrıca ağda sırasında kopmaz yapıda olması da diğer önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü şekilde çekilmesi gerektiği için yırtılma ihtimali bulunan bezler, koptukları durumda ağda süresini uzatabiliyor. Bu sebeple dayanıklı bezler kullanıcı tarafından aranan ve tercih edilen ürünler oluyor.

Ağda bezinin yapısal olarak ağdaya yapışabilir özellikte olması da göze çarpan özellikler arasında bulunuyor. Ağdaya yapışmayan ve kalıntı bırakan ağda bezleri, kullanım sırasında istenmeyen durumlar oluşturabiliyor. Ayrıca ağdayı üzerine geçirmemesi de oldukça aranan bir unsur oluyor. Ağdayı üzerine geçirerek elde de kalıntı bırakıp ağda işlemini zorlaştıran ağda bezleri, kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor.

Güçlü yapışma özelliği bulunan sir ağda kağıtları, isteniden uzunluk ve türde bulunabiliyor. Güzellik salonları gibi profesyonel kullanımlar için paket içerisindeki oldukça fazla uzunluktaki rulo bezler tercih edilebiliyor. 10, 50, 80, 100 metre olabilen bu rulolar; farklı uzunluklarıyla ihtiyaca uygun olanı bulabilmeyi sağlıyor. Ayrıca kesik halde bulunan paketler, pratik kullanım sağlarken ihtiyaca göre kesilen rulolar da oldukça tercih ediliyor. Kalıp veya kavanoz sir ağdanın kullanımı için içerisinde spatula bulunduran setler de bulunuyor. Ağda işleminden sonra vücutta kalan sir ağda etkisini, kalıntıları temizlemek ve bakım yapmak için de yağlı kağıtlar, mendiller bulunuyor. Bu mendiller suda çözünmeyen sir ağdayı vücuttan arındırarak vücudun yumuşamasını sağlıyor.

Ağda Bezi

26 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Groomed
  2. Modatools
  3. Agiss
  4. Basic Line
  5. Tanaçan
  6. Bakımlı Olmak
  7. Bioder
  8. Blenior
  9. Epilla
  10. Femen
  11. Golden Cire
  12. Magicare
  13. Mono Clean
  14. Oxy
  15. Remove
  16. Saten
  17. Sesu
  18. Vivol
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483633/80216049/26012146/80216057
BAŞA DÖN