ARA
Loading interface...
Loading interface...
Sadbe
Sadbe Roll-on 8 ml Saç ve Sakal Kıran Önlemeye Yardımcı

Sadbe Roll-on 8 ml Saç ve Sakal Kıran Önlemeye Yardımcı

Sadbe
%0 indirim 94,00 TL 94,00 TL
( / adet)
%
  • (Kargo Bedava)
  • (Kargo Bedava)
DSACategoryId/60001547/2147483633/26012111/26012131/26012133
Sadbe Roll-on 8 ml Saç ve Sakal Kıran Önlemeye Yardımcı
Suquarik asit di butil ester kullanımı düşük yoğunlukla başlanıp yüksek yoğunlukla devam etme şeklindedir. İlk 2-3 aylık dönemde % 0.1 (binde bir) solusyon bu süreden sonra beklenen sonuç alınıncaya kadar Sadbe % 1 lik solusyona geçilir. Bilindiği gibi Squarik Asit Di Butil Ester adlı maddenin baş harfleriyle oluşturulmuş bir kısaltmadır. Saçkıran tedavisi için uygulanan diğer ilaçlardan farklı bir yolla yani savunma (immunite) mekanizmaları üzerinden etkili olmaktadır. Bu etkiyle elde edilen tedaviye immunoterapi denmektedir. Bu sayede başarısı diğer saçkıran tedavisi yöntemlerine göre çok daha yüksek ve yanı alanda tekrar olma ihtimali düşüktür.
 
Sadbe % 0.1 Solüsyon
 
Saçkıran Tedavisi için Geliştirildi

S.A.D.B.E (Squarik Asit Di Butil Ester) saç dökülmeleri arasında sadece saçkıranda etkili olur. Ancak sakal, bıyık, kaş gibi alanlardaki saçkıran denilen dökülmelerde de başarıyla kullanılmaktadır. İlk 2-3 ay binde birlik soluyon kullanılır. Bu şekilde elde edilen immunoterapötik etki daha iyi olmaktadır.

Alopecia Areata (Saçkıran) Neden Olur?
Saçkıran hastalığının en çok kabul gören sebebi vücudun kıl köklerine karşı yaptığı zararlı maddeleri kılı oluşturan hücreleri yok etmesidir. Bu zararlı maddelerin köke zararını engelleyen iki kimyasal madde vardır DPCP (Di Phen Cipron) ve S.A.D.B.E (Squarik Asit Di Butil Ester ) dir. İmmunterapi denilen bu tedavi yöntemi sorunu temelden çözmektedir ve bu sayede başarısı daha yüksektir.
Hair Pharma'dan Türkiye'de Bir İlk
Dünyada yaygın olarak üretilen S.A.D.B.E (Squarik Asit Di Butil Ester ) Türkiye de eczanelerde tecrübeli eczacılar tarafından hazırlanarak hastaya verilmekteydi. SADBE yoğunluğu % 0.01(onbindebir) ile % 1(yüzdebir) oranları arasında değişen yoğunluklarda kullanılmaktadır. Hair Pharma ürünleri yüzde bir ve binde bir olmak üzere iki farklı konsantrasyonde üretilmektedir.
Sadbe Nasıl Kullanılır?
Roll-on başlık açılır şişe baş aşağı şekilde dökülme alanına sürlür. Islaklık tüm alana yayılıncaya kadar devam edilir. Kullanım süresi kişinin verdiği cevaba göre değişir. Tüm diğer tedavi yöntemleri gibi aylarca devam etmek gerekebilir. Tedavide en önemli sorun tedaviye uyumdur. Yukarda yazılan %90 dan fazla olarak verilmiş başarı oranı sabırla kullanım sonucu elde edilebilmektedir. Saçkıran özellikle genç yaşlarda daha sık görülür ve ne yazık ki %100 başarıyla kullanılabilecek ilaç yoktur. Her tedavinin başarı oranı farklıdır.
Sadbe Sonuca Yönelik Tedavi Sunar
Diğer saçkıran tedavilerine farkı olarak immunıterapötik etkilidir yani köke zarar veren maddelerin bu etkisini önermeye yöneliktir. Kafa bölgesi yanı sıra sakal, kaş ve bıyık bölgesi gibi tüm kıl olan alanlarda  güvenle kullanılabilir.

Kaynak: https://www.hairpharma.com.tr/sadbe

Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV000000SI4U
Bu ürün hakkında soru bulunmuyor.
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Sepette indirimli fiyat
Başa dön