Köpük

Yüz yıkamak çoğu kişiye sıradan ve önemsiz bir iş gibi gelebilir. Ancak sağlıklı bir cildin ilk kuralı temizliktir. Temizlik denildiğinde sadece su ile temizlemek de işe yaramaz. İyice temizlemek ve gözeneklerdeki kirleri arındırmak için temizlemeye yardımcı ürünlerde kullanılması gerekir. Temizlik ürünlerini cilde uygularken cildin doğal yapısını bozmamak adına dikkatli olunmalıdır. Daha fazla temizlemek adına yapılan hataların en başında birden fazla ürün kullanımı gelir. Halbuki birden fazla ürün kullanılması cildin nem dengesini bozarak daha fazla yorulmasına yol açar. Bu nedenle cilt tipine uygun ve etkili sonuçlara ulaştıran tek bir temizleme ürünü tercih edilerek düzenli kullanılması daha doğru bir seçim olacaktır.

Temizleyici Köpük Nedir?

Kremsi içerikleri sayesinde cildi derinlemesine temizleyerek daha pürüzsüz olmasını sağlayan pratik ürünlere temizleyici köpük denir. Temizleme özelliği çok iyi olan bu ürünler yapılarında nemlendirici ve yumuşatıcı madde barındırırlar. Daha çok karma ve yağlı ciltlere karşı çözüm üretmekle beraber cildi temizleyerek hava almasına da yardım ederler.

Aeresol ve yumuşak krem türlerinde olan temizleme ürünleri her cilt tipine göre farklı çeşitlerde üretilmiştir. İçeriklerinde yer alan hafif kokuları ferahlatarak ciltte kalıcı parfüm etkisi yaratır. Gliserin, gül özü, nane, adaçayı, yeşil çay, salatalık ve kil temizleyici köpüklerde sıklıkla kullanılan içerik özleri arasında yer alır. Aynı zamanda bu bitkisel ve doğal özler cilt tipine göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin: Yağlı ciltlerde arındıran ve daha mat bir görüntü kazandıran nane, yeşil çay ve salatalık özleri ağırlıklı olarak kullanılır. Ancak ciltteki ölü derinleri temizlemek ve daha parlak bir cilt kazandırmak için kullanılan temizleme köpüklerinde ise daha çok gliserin ve gül yaprağı özlerine yer verilir.

Temizleyici Köpükler markanın ürün kalitesine göre de değişmektedir. Bazı temizleme ürünleri içerikleri sayesinde birçok yönden fayda sağlar. Örneğin: Manganez ve polyfructol bazlı köpükler cildi canlandırmanın yanında ışıltı vererek ten rengiyle mükemmel bütünlük oluştururlar. İçeriklerinde termal su bulunduğu için ölü derilerin temizlenmesi için de tercih edilebilir. Hyaluron içerikli çeşitler ise cilde yoğun nem takviyesi yapmada yardımcıdırlar. Aynı zamanda makyajı ve cildin gün içinde maruz kaldığı tüm radikalleri adında temizlerler.

Temizleyici Köpük Nasıl Kullanılır?

Temizleyici köpük türleri her cilt yapısına göre değişiklik oluşturur. O nedenle öncelikle cilt yapısını bilmekle işe başlanmalıdır. Netice de her cilt tipinde kullanılan ürün sıklığı aynı olmayacaktır. Örneğin: Akneye meyilli ve yağlı ciltler için kullanılan temizleme köpükleri her gün düzenli olarak iki defa kullanılması gerekir. Ancak kuru ve karma ciltlerde kullanılan köpükler 2 günde veya haftada bir kez gibi farklı sıklıklarda kullanılır.

Temizleyici Köpükler çeşitlerine ve ürünün türüne göre değişik şekillerde uygulanır. Krem şeklindeki ürünler öncelikle su ile köpürtülerek cilde sürülmesi gerekir. Kas yönünde masajlanarak tüm cilde yedirilmesi ise daha iyi sonuç alınmasına yardım eder. Ardından kir tabakasının çözünmesi sağlandıktan sonra ciltten uzaklaştırılmalıdır. Aerosol şeklindeki temizleyiciler ise öncelikle kutusundan sıkılarak ele alınır. Kas yönünde masaj hareketleriyle cilde yayılır. Bir süre köpüğün yumuşak yapısının cildi rahatlatması ve dinlendirmesi için beklenir. Aynı şekilde kir tabakası çözündükten sonra da yıkanır.

Uygulama esnasında hassas olan göz, burun ve ağız gibi bölgelere temizleyici ürünlerin kaçmaması için dikkat edilmelidir. Yüzün çene, alın, burun bölgeleri kire ve yağa daha fazla maruz kaldıkları için temizlerken bu bölgelere köpüğün daha yoğun şekilde uygulanması gerekir. Ayrıca püf nokta olarak gözeneklerin açılması adına köpük uygulamasından önce buhar banyosu yapmak daha etkili ve hızlı sonuçlara ulaştıracaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Temizleyici Köpük Fiyatları

1039 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 63 / 1039 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?