Tenis oynamak için gerekli olan spor malzemeleri arasında yer alan tenis raketi, her ihtiyaca eden ürün çeşitliliği ile göz doldurur. Birbirinden farklı özelliklerde üretilen tenis raketleri ekonomik fiyatlar ile satışa sunulur. Değişik renk seçeneklerine sahip olması bakımından her türlü zevke hitap eder. Seçenekler arasından beğendiğiniz tenis raketini tercih edebilirsiniz.

Tenis Raketi Çeşitleri

Çocuk ve yetişkinler için ayrı modellerde üretilen tenis raketinin oldukça fazla çeşidi vardır. Kadın ve erkekler için tasarlanan yetişkin tenis raketleri, çocuk tenis raketlerinden farklı ölçülere sahiptir. Sporcuların her türden ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı seviyelerde üretilen tenis raketleri, kılıflı ve tenis topu ile birlikte set olarak da tercih edilebilir. Raketi kılıf içerisinde muhafaza ederseniz uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. 

Raketlerin ağırlıkları 240 gram ile 370 gram arasında değişiklik gösterir. Çocuk tenis raketleri, yetişkin tenis raketlerine göre ağırlık bakımından çok daha hafiftir. Ağır bir raketi hareket ettirmek çocuklar açısından zor olacağı için çocukların mutlaka çocuk tenis raketlerini kullanması gerekir. Yetişkinler ise profesyonellik durumuna göre farklı özelliklerde üretilen tenis raketlerini tercih edebilir. Güç ve oyun geliştirme odaklı raketler, tweener raketleri ve kontrol raketleri arasından beğendiğiniz modeli seçebilirsiniz. 

Doğru Tenis Raketi Seçimi

Doğru tenis raketi seçmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Tenis raketi seçiminde; raketin ağırlığı, kafa büyüklüğü, raketin denge noktası, kordaj sıklığı ve grip ölçüsü son derece önemlidir. 250 ila 280 gram arasındaki raketler, hafif ağırlıktaki raketlerdir. Çocuklar ve yeni başlayanlar için hafif ağırlıktaki tenis raketleri ideal bir seçenektir. 310 gram ve üzeri tenis raketleri ağır tenis raketleridir. Ağırlığı yüksek olan raketler çok daha güçlüdür. Hızlı vuruşlar yapmak isteyenlerin ağır tenis raketlerine yönelmesi gereklidir. Tenise başlama durumu ve yaş dikkate alınarak seçim yapılabilir.

Grip ölçüsü raketin sap kalınlığını ifade eder. Küçükten büyüğe olmak üzere 1 ve 5 arasında numaralandırılır. Grip kısmını elinize aldığınızda bir parmak kadar boşluk yeterlidir. Yeni başlayanlar raket seçimi yaparken güç ve oyun geliştirme odaklı tenis raketlerini tercih edebilir. Profesyonel nitelikte tenis raketi arayanlar ise kontrol raketleri olarak adlandırılan modellere göz atabilir. Orta ve ileri seviye tenis oyuncuları için tweener raketleri uygun bir seçenektir. Seçenekler arasından ihtiyacınıza en çok hitap eden modeli bularak doğru seçim yapabilirsiniz. 

Tenis Raketi Fiyatları 

Tenis raketi fiyatları kendi arasında değişiklik gösterir. Raketin ağırlığı, özellikleri, markası ve kalitesi fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Tenis malzemelerinin olmazsa olmazı olan tenis raketi, hem tek hem de set halinde satın alınabilir. Çantası ve tenis topuyla birlikte alacağınız tenis raketleri, fiyat olarak tekli raketlere göre daha pahalı olabilir. Set halinde aldığınız tenis raketleri uzun vadede fiyat bakımından daha avantajlıdır. Çantalı ve set halinde tenis raketi alırsanız, sonradan tenis çantası almanıza gerek yoktur. Üstelik çantalar raketin boyuna göre tasarlandığı için çanta ve raket uyumu ideal düzeydedir. Tenis raketi seçerken kaliteli malzemelerden üretilen model ve markalara yönelmenizde fayda vardır. Kaliteli tenis raketlerini uzun süre boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Tenis raketinde özellikler arttıkça fiyatlar da yükselebilir. Profesyonel tenis oyuncuları için tasarlanan raketlerde yüksek fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Ürün ve fiyat çeşitliliği oldukça fazla olması nedeniyle bütçenize hitap eden eden ürünü kolayca bulabilirsiniz. Tenis raketi almadan önce almak istediğiniz raketin özelliklerini ve fiyat seçeneklerini incelemenizde fayda vardır. Birbirinden çeşitli ürün seçenekleri arasından beğendiğiniz tenis raketi ürününü hepsiburada.com ayrıcalıkları ile güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Tenis Raketi Fiyatları

454 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Wilson Tenis Raketleri
  2. Head Tenis Raketleri
  3. Babolat Tenis Raketleri
  4. Altis Tenis Raketleri
  5. Cosfer Tenis Raketleri
  6. Delta Tenis Raketleri
  7. Hattrick Tenis Raketleri
  8. Yonex Tenis Raketleri
  9. Selex Tenis Raketleri
  10. Busso Tenis Raketleri
  11. Parstek Tenis Raketleri
  12. Prince Tenis Raketleri
  13. Dunlop Tenis Raketleri
  14. Petra Tenis Raketleri
  15. Pro-Tech Tenis Raketleri
  16. Tecnopro Tenis Raketleri
  17. Avessa Tenis Raketleri
  18. Sportica Tenis Raketleri
  19. Stiga Tenis Raketleri
  20. Tryon Tenis Raketleri
 4. Ağırlık A-Z
 5. Ebatlar A-Z
 6. Kafa Boyutu A-Z
 7. Raket Uzunluğu A-Z
 8. Kullanıcı
 9. Renk A-Z
 10. Fotoğraflı Değerlendirme
 11. Güncel Değerlendirme
 12. Fırsat Ürünleri
 13. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19005/19017
Başa dön