Mutfak malzemeleri ile tüm dünyaya hitap eden ABD merkezli Tupperware, ürün kalitesi, hammaddesi ve üretim teknolojisine kadar her alanda ayrıcalığı ile kendini gösterir. 1948 yılından beri mutfaklarda kullanılabilecek farklı fonksiyonlara sahip depolama, hazırlık, içecek ve servislerde kullanılan ürünler geliştirip kullanıma sunar. Markanın tüm ürünleri her dönemin modasına ayak uyduran, yaratıcı, yenilikçi ve sade stiliyle insanların hayatlarını kolaylaştırır. Tupperware uluslararası seviyelerde kalite standartları ile ailelerin, sporcuların, gençlerin, çocukların ve mutfak profesyonellerinin hayatına dokunur ve güvenli ürünler kullanmalarını sağlar. Kullanıcıların sağlığını ve güvenliğini ön planda tutan markanın tüm ürünleri, dayanıklılık ve ham madde konusunda ön plana çıkar. Tupperware Türkiye pazarında da ciddi bir yer edinmiş durumdadır. Türkiye’de pek çok il ve ilçede Tupperware satış mağazaları ve temsilcilikleri bulunur. Marka hizmetlerinin en önemli özelliği ise kullanıcı memnuniyetini sağlamak için servis ağını ve kalitesini ön planda tutmasıdır. Ürünlere ulaşmak isteyenler beğendikleri ve ihtiyaçlarını karşılayacak olan malzemeleri satın almak için Tupperware internetten sipariş imkanlarını değerlendirebilir. Böylelikle, hem kolay bir şekilde sipariş oluşturabilir hem de Tupperware kampanya olanaklarından faydalanabilirler.

Sağlıklı ve Güvenilir Tupperware Ürünleri

Tupperware ürünleri sağlık alanında da faydalanılan ve vücuda zararı olmadığı klinik testlerle kanıtlanmış olan ham maddeler ile üretilir. Farklı ölçüler, farklı renkler ve modeller ile tasarlanan malzemeler insan sağlığına zarar vermediği gibi mutfak dekorasyonlarında ve ihtiyaçlarında da tamamlayıcı ürün görevini üstlenir. Peynir, tereyağı, reçel gibi kahvaltılardan eksik olmayan gıdaları saklarken ve servis ederken kullanabileceğiniz şık dizaynlı ürünler, özel filtreleri sayesinde nemi ve kokuyu kontrol altında tutar. Peynir dünyası serisi olarak adlandırılan bu ürünler akıllı buzdolabı saklama çözümleri sunar.

Pasta ve kek yapımında kullanılan Tupperware mutfak gereçleri üretilirken sağlık alanında kullanılan silikon hammadde tercih edilir. Tupperware peri serisi; kaşık, kepçe, spatula, çırpıcı, kevgir ve kaşıklık olmak üzere 6 parçadan oluşur. Ürünler, hem sıcak hem de soğuk yemeklerde kullanıma uygundur. Kızgın yağ içinde kullanıma uygun olmayan bu parçaları pişirme sırasında ocaktaki tencere ve tavaların içinde bırakılmaması uzun yıllar kullanımınız için önemlidir.

Markanın ekstra süper şef serisi taze yeşillikleri 15 saniyeden daha kısa bir zaman içinde 288 bıçak darbesi ile kolay ve hızlı bir şekilde doğramanıza yardımcı olur. Ürünün sahip olduğu ipli döner mekanizması ve üçlü bıçak tasarımı kullanım kolaylığı sağlar. Ekstra süper şef ile çocuklarınıza meyveli yoğurt, meyveli süt, cacık, acuka sos gibi mükemmel besinler hazırlayabilirsiniz. Süper şef doğrama ve karıştırma işlemini gerçekleştirirken üzerinde ölçü çizgileri bulunan hunisi sayesinde ihtiyaç olduğu kadar sıvıyı ekleyebilirsiniz.

Sıcak ve Soğuk Kullanıma Uygun Tupperware Ürün Özellikleri

Sıcağa dayanıklılığı ile fırın ve mikrodalgada rahatlıkla kullanılabilen Tupperware özellikleri ve kullanımları gereği sıvı ve gıda ile sürekli temas halindedir. Markanın mikro serisinde bulunan her ürün farklı pişirme ve ısıtma derecelerine sahiptir. Kaplarda ısıtma yaparken ürünlerin havalandırma valfi, ısıtma işlemi tamamlanana kadar açık konumda bulundurulması gerekir.

Fırında pişirme işleminde kullanılan kapların ise mutlaka fırın teli üzerinde kullanılması önerilir. Fırının iç duvarlarından uzaklığının ise en az 5 cm olması, ürünün uzun ömürlü olması için önemli bir detaydır. Tupperware model ve ürünleri içerisinde yer alan tepsi ve silikon kek- pasta kalıpları -20 ve 220 derece arasında kullanıma uygundur. Yapışmaz yapıya sahip olan silikon kapları kullanmadan önce un ya da sürülmesine gerek yoktur. Mikrodalga ve fırından çıkardığınız pişirilmiş gıdaları kalıbından almadan önce sadece 5-10 dakika kadar beklemeniz yeterlidir.

Farklı hacimlere sahip olan Alaska serisi derin dondurucu da saklanmasını istediğiniz besinler için ideal bir kullanım sunar. Özel yapıya sahip olan bu ürünler, besinlerin daha hızlı donmasını sağlar ve buzlanmayı minimum seviyelere indirir. Gıdaların besin değerlerini kaybetmeden saklanmasını sağlayan kaplar, yükseltilmiş taban yapıları sayesinde, ani sıcaklık düşüşüne karşı dayanıklı olduklarından derin dondurucudan çıkarıldıklarında kırılmaz. Çiğ et, tavuk, balık gibi besin değerleri hızlı bir şekilde kaybolan ürünlerin daha uzun süreli saklanması için ideal çözüm sunar. Görünümleri ile de mutfaklara estetik getiren yeni Tupperware ürünleri, buzdolaplarında saklama kabı olarak kullanılmaya, kuru bakliyat depolamaya, buzlukta gıdaların besin değerlerini kaybetmeden korunmasını, yiyeceklerin pişirilmesi ve sunulması için üst düzey kalite ile üretip kullanıcıların hizmetine sunar.

Tupperware Ürünleri ve Kullanım Alanları

Günlük yaşamın her anında kullanıma uygun olarak üretilen Tupperware ürünleri arasında önemli bir yeri olan su şişeleri gün boyu sıvı tüketmenize destek olur. Şeffaf gövdesi ile ne kadar su içtiğinizi takip edebilir, ergonomik yapısı ile kolaylıkla kavrayabilirsiniz. Sızdırmaz güvenli kapağı sayenizde çantanızda da güvenle taşıyabilirsiniz. 500 ml, 750 ml ve 1 litrelik kapasiteye sahip ürünlerde sadece su değil, aynı zamanda ayran, meyve suyu, limonata gibi farklı içecekler için de idealdir. İsterseniz ofiste isterseniz yürüyüşlerde isterseniz spor yaparken size eşlik eden Tupperware suluk fiyatları açısından da kullanıcıları tarafından tam puan alan ürünlerdir.

Pikniğe giderken de yanınızda taşıyabileceğiniz bu suluklar ile birlikte beslenme kutuları da sahip oldukları özellikleri ile dikkat çeker. Bölmeli ve iç içe geçebilen yapıları ile farklı besinleri birbirine karışmadan pratik bir şekilde taşımanızı sağlar. Çocuklar için de uygun modelleri olan bu ürünlerin hafif tasarımları sayesinde çocuklar çantalarında taşıyabilir. Çok renkli seçenekler ile üretilen çok yönlü saklama kapları besleyici gıdaları çocuklar için daha çekici hale getirir. Balkon ve bahçe gibi mutfaklardan uzak alanlarda sıcak içeceklerin ısısını korunmasında üstün performans sağlayan termosları sızdırmayan dökme ağzı güvenli ve pratik bir kullanım sunar.

Pratik Kullanımlı Tupperware Ürünlerin Bakım ve Temizliği

Estetiği ve kullanım kolaylığını bir arada sunan Tupperware ürünleri, sade ve yaratıcı çizgileri ile yaşamın her anında kullanılabilir. Birbirinden şık tasarımlara sahip olan ürünler, çizilmelere ve kırılmalara karşı dayanıklıdır. Bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun modellerin yanı sıra bıçak serisi ve mutfak makaslarının elde yıkanması üretici firmanın önerileri arasında yer alır. Bıçak serilerinin yıkandıktan hemen sonra yumuşak bir bez ile kurulanması kullanım sürelerinin uzaması açısından önemlidir. Ürünlerin saklanma aşamasında kılıflarında muhafaza edilmesi hem bıçakların zarar görmemesi hem de evde bulunan çocukların güvenliği için hassas bir konudur.

Termosların içerisinde bulunan cam haznenin ısı farkı nedeni ile çatlama ve kırılmasını önlemek için, kullanmadan önce sıcak suyla yıkamanız önerilir. İçeceğinizi daha soğuk tutmak adına içine buz parçaları koymanız yüzeyine zarar verebilir. Tupperware matara ve eko şişe seçeneklerini gazlı ve sıcak içeceklerde kullanmamanız ve hijyen açısından her gün sirke ya da karbonat ile temizlemeniz uygun olur. Peynirci ve ekmeklik gibi ürünlerin nem kontrol sistemleri, içerisindeki havayı kontrol ettiğinden küflenmeyi ve kurumayı önler. Bu nedenle besinleri saklama aşamasında nem kontrol sisteminin üzerine bez gibi farklı bir malzeme koymayınız.

Tupperware Ürünleri Fiyatları

Tupperware ürünlerini tek parça olarak alabileceğiniz gibi farklı hacimlere sahip olan set halinde de temin edebilir ve mutfak ekipmanlarının hepsini tamamlayabilirsiniz. Tupperware fiyatları, ürün çeşidine, hacimlerine, tekli ya da setli seçeneklerine göre değişiklik gösterir. Hemen herkesin bütçesine hitap eden Tupperware ürünlere sahip olmak için Tupperware indirimli ürünler kampanyalarını takip edebilirsiniz. Dilerseniz outlet Tupperware ürünlerine göz atabilir, estetiği mutfağınıza taşıyan ve hayatınızın her anında kullanabileceğiniz bu ürünlere uygun fiyat aralıklarında sahip olabilirsiniz.

Tupperware ürünleri hangi malzemeden yapılır?

Ürünlerin yumuşak olan kapak kısımları yapay kalp kapakçığı üretiminde de kullanılan polietilen maddeden, daha sert olan gövde kısımları ise insan sağlığına zarar vermeyen ve hastanelerde ameliyathanelerde dikiş ipliğinde de kullanılan polipropilen maddeden üretilir.

Tupperware ürünleri kaç derece sıcaklığa uygundur?

Ürünler 200 dereceye kadar ısıya dayanıklıdır.

Tupperware suluk BPA içerir mi?

BPA insan sağlığına zararlı kimyasallar barındırdığından Tupperware ürünlerinde kesinlikle kullanılmaz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tupperware

2.803 ürün var
  Diğer Kategoriler
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Renk
 5. Satıcı A-Z
 6. İndirimli Ürünler
 7. Sepette Kampanyalı Ürünler
 8. Kelime Filtresi
Başa dön