Bulaşık makinesi her mutfağa gerekli beyaz eşyalardan biridir. Diğer beyaz eşyalara kıyasla daha yakın tarihte hayatımıza girmiş olsa da bulaşık makineleri her evin vazgeçilmez eşyalarından biri olmuştur. Günümüzde insanlar daha çok çalıştıkları için ev işlerine daha az zaman ayırabiliyorlar bu yüzden de ev işlerini kolaylaştıran ileri teknoloji ürünü beyaz eşyalar çağdaş hayatın önemli bir parçası olarak evlerde yerlerini alıyor. Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Arçelik, diğer ev eşyalarında olduğu gibi bulaşık makinelerinde de yılların deneyimini, ileri teknoloji ve marka güvenirliği ile birleştiriyor.

Arçelik Bulaşık Makineleri

Arçelik bulaşık makineleri her yeni modelinde yeni teknolojiler geliştirerek ve bir bulaşık makinesinde ihtiyacınız olabilecek her türlü ayrıntıyı düşünerek alanında liderliğini yıllardır sürdürmektedir. Bu yeniliklere örnek olarak farklı ihtiyaçlar düşünülerek geliştirilmiş farklı yıkama programları, çatal-bıçak, biberon bölmelerinin her modelde geliştirilmesi gösterilebilir. Arçelik bulaşık makinelerinde diğer Arçelik beyaz eşyalarında da olduğu gibi makinenin dış görünümüne de önem verilir ve makinenizin her zaman temiz ve lekesiz görüntüsünü koruması için teknolojiler geliştirilir. Mesela Inoks teknolojisi sayesinde makinenizin üzerinde parmak izi kalmaz. Ayrıca Arçelik bulaşık makineleri her mutfağın dekorasyonuna, her zevke uyum sağlayabilmeleri için farklı renklerde de üretilmektedir. Beyaz, gri, siyah cam gibi alternatiflerle mutfağınızın dekorasyonuna uygun bulaşık makinesini seçebilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Modelleri

Arçelik bulaşık makinesi modellerini birbirinden ayıran en önemli özellik yıkama programlarıdır. Yıkama programı bulaşığınızın ne şekilde, hangi sıcaklıkta ve ne kadar süreyle yıkanacağını belirler. Çok yağlı bulaşıkları yıkamak için 70 derece gibi yüksek sıcaklıkları ve daha uzun süreli yıkama programlarını tercih edebilirsiniz. Aynı şekilde az yağlı bulaşıklarınız için de daha kısa programları kullanmak uygun olacaktır. Gelişmiş modellerde hassas yıkama, sessiz yıkama, ekstra hijyen gibi özel yıkama programları da mevcuttur. Örneğin zarar görmesinden korktuğunuz için elde yıkamaya devam ettiğiniz yemek takımlarınızı hassas yıkama programını kullanarak bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz böylece hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Bebeği ya da küçük çocuğu olanlar ekstra hijyen yıkama programını tercih etmek isteyebilirler.

Arçelik bulaşık makinesi modelleri arasında fark yaratan özelliklerden biri de makinenin içerdiği aksesuarlardır. Bazı modellerde çatal bıçak bölmesi hareketlidir ve siz uygun gördüğünüz şekilde makine içine bu bölmeyi ekleyip çıkarabilirsiniz, aynı şekilde bazı modellerde biberon tutucu, tepsi tutucu özellikleri de bulunmaktadır.

Arçelik Bulaşık Makinesi Fiyatları

Arçelik'in ürettiği bulaşık makinelerinin modelleri çok çeşitli olduğu için, bu modellerin fiyatları arasında da farklılıklar bulunmaktadır. Bulaşık makinenizi satın almadan önce ihtiyacınız olan özellikleri belirleyerek en doğru seçimi yapabilirsiniz. Bulaşık makinenizi seçerken enerji tüketimi konusunu da göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Günümüzde, bulaşıkları makinede yıkamanın elde yıkamaktan çok daha hesaplı, ekonomik ve çevreci bir seçenek olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Üstelik bulaşık makinesi bulaşıklarınızı durulama işlemini elde yıkamaya kıyasla çok daha başarıyla yerine getireceğinden, bulaşık makinesi kullanımı aynı zamanda sağlıklı bir tercih olarak da karşınıza çıkmaktadır.

İlerleyen teknolojiler sayesinde tüm beyaz eşyalarda artık doğayla dost, ekolojik teknolojiler tercih edilmektedir. Arçelik, bulaşık makinelerini geliştirirken her zaman bu teknolojilere yer vermiştir ve her yeni modeliyle de bu alandaki gelişmelerin öncülerinden olmuştur. Bulaşık makinenizi seçerken, makineninizin hangi enerji sınıfına ait olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Enerji sınıfları her makinenin ne kadar enerji tasarrufu sağlayacağını ortaya koyar. Arçelik bulaşık makinenizi seçerken enerji tasarrufunu da göz önünde bulundurarak hem ekonomik hem de ekolojik açıdan sağlıklı bir karar verebilirsiniz.

Arçelik Bulaşık Makinesi Fiyatları

5 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arçelik
  2. Siemens
  3. Vestel
  4. Beko
  5. Bosch
  6. Miele
  7. Profilo
  8. Samsung
  9. Electrolux
  10. Altus
  11. Hoover
  12. Vestfrost
  13. Grundig
  14. Regal
  15. Hotpoint Ariston
  16. Finlux
  17. Franke
  18. Teka
  19. AEG
  20. LG
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Enerji Sınıfı
 5. Kapasite (Yemek Takımı Kişi Sayısı)
 6. Kullanım Şekli
  1. Solo
  2. Ankastre
 7. Yıllık Enerji Tüketimi (kWh)
 8. Su Tüketimi (lt/program)
 9. Program Sayısı
 10. Ses Seviyesi (db)
 11. Renk
 12. Genişlik (cm)
 13. Yükseklik (cm)
 14. Derinlik (cm)
 15. Satıcı
 • Marka Arçelik
DSACategoryId/2147483637/235604/22156/arcelik
Başa dön