Kahvaltıların, dinlenilen vakitlerin ve hoş sohbetlerin eşlikçisi çay, her zaman sevilerek tüketilir. Çaya en lezzetli ve pratik biçimde ulaşmanın yolu çay makineleridir. Çoğunlukla iki ayrı hazneden oluşur. Alttakinde sıcak su, üsttekinde demlenmiş çay bulunur. Çaydanlık ve su haznesinin ağız kısımları sıvının akışını kolaylaştırmak adına özel dizayn edilir. Hızlı bir şekilde sıcak içeceğini hazırlamak isteyenlerin tercihi Arçelik çay makineleridir. En lezzetli çayları hazırlayabilmeniz amacıyla tasarlanmış bu makineler ile granül kahve ve bitki çayları gibi içeceklerinizi de hazırlamanız mümkündür. Sıcak su haznesinin ayrı olması sayesinde ihtiyacınız dahilinde yalnızca su kaynatarak kullanabilirsiniz. Çok kullanışlı olan bu makineler, elektriğe ulaşılabilen her alanda rahat ve güvenli kullanım sunar. Makinelerin çalıştırma butonları genellikle saplarında bulunur. Hafif ve kolay taşınabilir yapısı ile kullanım kolaylığı sunar. Öncelikle alttaki su haznesinde suyu kaynatıp, üstte bulunan haznede ise çay yaprakları ile kaynamış suyu buluşturmanız yeterlidir. Geri kalanı makineler sizin için halleder. Arçelik markasının bu ürünlerinin rezistanslı yapısı sayesinde çayınız uzun süre taze ve sıcak kalır. Çay makinelerinin farklı modelleri sayesinde mutfağınıza şıklık katarken ihtiyacınıza yönelik seçeneklerde bulunur. Arçelik elektrikli çay semaveri gibi modeller, musluğuyla kolayca çay doldurma imkanı sunması sayesinde, çok fazla çay servisi yapılan yerlerin tercihidir.

Şık Tasarımlı ve Dayanıklı Çay Makineleri

Köklü tarihi ve yüksek teknolojili fabrikalarıyla Arçelik, elektrikli ev aletlerinin üretiminde öncü firmalardandır. Arçelik, çay makine tasarımları ile her kullanıcının ihtiyacına cevap verir. İki bölümden oluşan bu makineler genelde klasik çaydanlık yapısına bağlı kalınarak üretilir. Üst kısımda çay demliğinin alt kısımda su ısıtıcısının bulunduğu modellerin yanı sıra demlik ile su ısıtıcısının elektrikli bir levha üzerinde yan yana bulunduğu modeller de vardır. Her ne kadar klasik çaydanlık tasarımı tercih edilse de çay makineleri görüntüleri itibariyle çaydanlıktan kolayca sıyrılır. Modern hatlarla şıklık oluşturulmaya ve uzun süreli dayanıklılık sağlanmaya çalışılmıştır. Göze ve damağınıza hitap eden Arçelik elektrikli çay makinesi mutfağınızın havasını değiştirir. Suya ve sıcağa dayanıklı materyallerden üretilen bu makineleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelikten üretilen çaydanlıklarla birlikte dayanıklılığı dört kat artırılmış cam ve porselenden de üretimde kullanılır. Kullanılan materyallerin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Alt ve üst haznenin farklı materyallerden üretildiği modeller de bulunur. Arçelik markasına ait paslanmaz çelik çaydanlık modelleri çoğunlukla gri rengi ile mutfağınıza modern görünüm katar. Cam demlikler sayesinde çayın demlenmesini gözlemleyebilirsiniz. Farklı materyaller kullanılarak üretilen çaydanlıklar çayınızın tadını etkiler. Damak ve göz zevkinize hitap edecek çaydanlığı tercih edebilirsiniz. Uzun ömürlü kullanım arayanların tercihi çoğunlukla Arçelik çelik çay makinesidir. İç aksamında elektrik akımı bulunmasına rağmen hiçbir şekilde dışarıya elektrik kaçırmamasına özen gösterilir. Arçelik kullanıcılarının güvenliğini ve memnuniyetini ön planda tutar. Zarif dizaynı ve dayanıklı yapısıyla, tüm kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılar. Bu ürünlerin yanında Arçelik kahve makinesi modellerine de göz atabilirsiniz.

Çok Amaçlı Güvenilir ve Pratik Arçelik Elektrikli Çaydanlık

Kullanıcılarının güvenliğini ön planda tutan Arçelik elektrikli çaydanlık ile çay keyfinize keyif katarsınız. Arçelik elektrikli çaydanlık modellerinde bulunan otomatik kilit sistemi sayesinde haznelerde su yokken makinenin çalışması önlenir. Böylece istenmeyen bir kaza yaşamazsınız. Siyah çayın yanında bir çok farklı bitki çayını da demleyebilirsiniz. Mutfak için üretilen birçok farklı seride farklı modelleriyle karşılaşılır. Tasarımı teknolojiyle buluşturan Gurme otomatik çay makinesi modelinde yer alan telefon uygulaması ile farklı çay tarifleri öğrenebilir, ufkunuzu genişletebilirsiniz. Arçelik elektrikli çay makinelerinin geniş hacimli su haznesi sayesinde litrelerce suyu kısa sürede istediğiniz sıcaklığa getirebilirsiniz. Otomatik kapanma sistemi sayesinde su kaynadıktan sonra makine kendiliğinden kapanır. Yani siz kapatmayı unutsanız dahi herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Elektrikli çay makinesi Arçelik marka ürünler geniş taban dizaynı ve uzun elektrik kablosuyla tezgah veya raf üzerinde yahut herhangi bir alanda pratik kullanım imkanı sunar. Ancak makinenin kullanıldığı zeminin alanın ıslak veya nemli olmamasına dikkat edilmelidir. Ürünü çalıştırmadan önce fişin ve prizin de kuru olması gerekir. Bu durum olası sorunları engellemek adına önemlidir. Su veya demlik haznesinin ıslak kalması porselen, cam ya da çelik ürünlerde herhangi bir zarara yol açmaz. Ancak yine de ortaya çıkabilecek sorunlar için teknik servise kolayca ulaşılabilir. Ergonomik yapıda üretilen makineler kavrama ve kullanım kolaylığı sağlar. Makinelerin bir çoğunda çay yapraklarının, çaya karışmasını engelleyen süzgeçler bulunur. Bu sayede çay keyfiniz hiç bozulmaz. Paslanmaz çelik çay makineleri, metal rengi ile kullanılabileceği gibi renkli modeller de tercih edilebilir. Renklendirme detayları makinelerin hem gövdesinde hem de detaylarında kullanılır. Arçelik kırmızı çay makinesi sıklıkla tercih edilir. Ancak zevkinize ve dekorasyonunuza göre Arçelik çay makinenizi seçebilirsiniz. Plastik tutucuları sayesinde elinizi yakmadan kullanım sağlayabilirsiniz.

Arçelik Çay Makinelerinin Özellikleri

Arçelik elektrikli çaycı olarak da isimlendirilen çay makineleri farklı tasarım ve kullanış özellikleri barındırır. Modern mutfakları ihtiyacı olan bu makineler kısa sürede çayınızı hazırlayabilmeniz için farklı opsiyonlarla karşınıza çıkar. Kettle olarak da kullanabileceğiniz çay makinelerinin, cep telefonunu ile uzaktan kontrol ederek çayınızı demyelebimme imkanı sunan modelleri de bulunur. Her modelinde bulunan su seviyesi göstergesiyle ihtiyacınız kadar çay demlemenizi kolaylaştırır. Özellikleri açısından genel görünüm itibariyle;

 • Her modelde olan ayrı su ısıtıcı hazne ile demlik haznesi ortaktır.
  • Isıya ve neme dayanıklı paslanmaz çelik tabanlı olarak üretilir. İsteğe göre porselen ve cam hazineleri de mevcuttur. Güvenli, şık ve pratik kullanım imkanı sunan çay makineleri metalik gri, kırmızı, beyaz ve şeffaf cam gibi seçeneklerle mutfağınıza uyum sağlar.
  • Arçelik çay makineleri geniş iç hacme sahiptir. Demlik kısmı için 0.9 lt, su ısıtıcı haznesi için 2 lt'ye kadar büyüklükte olan ürünleri bulabilirsiniz.
   • Elektrikli çay makinelerinde üst hanede çay filtresi, su ısıtıcı haznesi de kireç filtresi bulunan modelleri vardır. Demlik içinde ayrı çay koyma aparatı bulunan makineler kablosundan ayrı kullanılabilir
   • Arçelik elektrikli demliklerin modellerine göre özellikleri değişir. Gurme serisinde üretilen modellerde demediğimiz çayı iki katı süreyle taze tutma, uzaktan kontrol gibi teknolojinin de desteğiyle eklenen ürünlerle hayatınız kolaylaşır. Bluetooth teknolojisi kullanılan modelleri ile makinenizin çalışmasını takip edebilir, çayınızın hazır olacağı saati belirleyebilirsiniz.
   • Modeller tasarlanırken güvenliğin yanında, kısa sürede çayınızı hazırlamanız ve uzun ömürlü olması amaçlanmıştır. Haznesinde su olmadan çalışmama özelliği, suyun kaynamasıyla makinenin kendini kapatması gibi özellikler güvenliğin maksimumda tutulduğunu gösterir.
   • Arçelik otomatik çay makinesi modellerinden olan Gurme serisi modelleri çay yapraklarını, damak zevkinize göre istediğiniz zamanda demden ayırabilmesi sayesinde çayın tazeliğini korumaya yardımcı olur. Bazı modellerde bulunan, çayınızın el değmeden otomatik olarak demlemesini sağlayan özel su transfer sistemi, kaynayan suyun otomatik demliğe transferini sağlar. Siyah çay 1 saate kadar bitki çayları ise 30 dakikaya kadar taze kalır.
   Arçelik Çay Makineleriyle Zamandan Tasarruf

   Arçelik çay makineleri her ihtiyaç ve zevke uygun olarak piyasaya sunulduğu için farklı dinamikler tercih sebebiniz olabilir. Kişiye ve kullanım açısına göre en verimli makine modelleri değişiklik gösterebilir. Geniş yelpazede ürün çeşitliliği bulunan makineler arasında en fazla miktarda çay demlenebilen modeller, kalabalık toplantılarınızın vazgeçilmezi olacaktır. En geniş hazneli ürünler tek seferde en fazla çayı demleyebilmenizi sağlar. Su ısıtıcı bölümün en geniş olduğu modeller olan Arçelik tiryaki çay makinesi veya Arçelik gurme çay makinesidir. Kalabalık toplantılların vazgeçilmezi olan modeller, 0,9lt. demlik kapasitesi ile daha çok çay demleyebilmenizi sağlar. Arçelik çay makineleri hazne hacimlerinin yüksek olmasıyla beraber daha hızlı suyu ısıtıp çayı demleyerek zamandan tasarrufu da ön planda tutar. Birkaç dakika içerisinde suyu kaynama sıcaklığına ulaştıran, aynı zamanda daha kısa sürelerde demleme yapabilen Arçelik tam otomatik çay makinesi modelleri sıklıkla tercih edilir.. Su kaynadıktan sonra otomatik kapatma özelliği olan, ses ve ışıklı uyarı sistemiyle uyarı veren modeller, hem enerjiden hem zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Bu dijital çay makineleri alternatiflerine göre en hızlı çay demleme ve su ısıtma özelliği olanlarıdır. Açıp kapama tuşuna ek olarak farklı özelliklerini kullanabilmenize olanak sağlayan butonları mevcuttur. Dijital özellikli makineler, ayarladığınız sürede kendi kendine kapanabilir, istediğiniz saatte çalışabilir ve kendi kendini temizleyebilir. Bu özellikleriyle artan vaktinizin keyfini, çayınızı yudumlayarak çıkarabilirsiniz. Kendini temizleyebilme özelliği bulunan çay makinelerini, sık çay tüketilen ortamlarda tercih ederek, temizlikle de zaman kaybetmezsiniz. En hızlı şekilde, maksimum miktarda çayı demleyebilecek şekilde tasarlanan bu çay makineleri, musluk aparatıyla kullanabileceğiniz ve çayı istediğiniz sıcaklıkta tutabileceğiniz semaver modelleri de vardır. Elektrikli semaver Arçelik markası ile kullanıcıya güven ve rahatlık sunar. Ayrıca Arçelik Tiryaki çay makinesi, paslanmaz çelik çay filtresi, gizli rezistans gibi birçok özelliği ile kullanıcılara mükemmel bir çay deneyimi sunarken parmak izi bırakmayan İnox çelik tasarımı ile mutfağınıza da şıklık katar.

   Arçelik Çay Makineleri Kullanım Detayları

   Arçelik çay makinelerinin farklı modelleri her ihtiyaca cevap verecek şekilde piyasaya sürülür. Size en uygun modeli araştırıp özelliklerini öğrenerek seçim yapmanız en verimli kullanımı sağlayabilmeniz açısından önemlidir. Makineyi satın aldıktan sonra mutlaka kullanım kılavuzunu okuyarak makineyi çalıştırmanız gerekir. Arçelik dijital çay makinesi kullanım açısından işinizi kolaylaştıran tasarıma sahiptir. Çok sağlam materyallerden üretilen ürünleri daha uzun ömürlü kullanabilmeniz için koyduğunuz yerin nemli veya ıslak yüzey olmamasına, ocak üzeri veya fırın içerisi gibi yüksek sıcaklık bulunan yerlerden uzakta olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde dijital makinelerde elektronik aksam diğer hallerde zarar görebilir. Ayrıca makine çalışırken iç haznesine veya suya temastan kaçınmalısınız. Arçelik porselen demlikli çay makinesi kullanıyorsanız sıcak su koyduktan sonra porselen kısmının ısındığını unutmayınız. Kısa sürede suyu ısıttığı için kendinize zarar vermemeye dikkat ediniz. Makinenin çalışıp çalışmadığını, üzerinde bulunan ışık sayesinde kolayca anlayabilirsiniz. Kullanımına ilişkin yönergelere uyduğunuz sürece güvenlik açısından herhangi bir sorun yaşamazsınız. Arçelik çay makineleri, kullanımı oldukça kolay olan ürünlerdir. Fişe taktıktan sonra su haznesine istediğiniz miktarda suyu koyup çay makinenizi tek düğme ile çalıştırabilirsiniz. Farklı modellerinde, işlevi değişen tuşlar makine üzerinde yer alabilir. Bu sayede su ısıtmaya ara vermek veya suyu sıcak tutma amaçlı kullanım sağlayabilirsiniz. Su istediğiniz sıcaklığa geldikten sonra, demlik kısmındaki çay yapraklarının üzerine su ekleyebilirsiniz. Bu demlik kısmının içerisinde filtre görevi gören hazneli modelleri de mevcuttur. Tam otomatik çay makinelerinde ise suyu otomatik çekerek demlik kısmına kendiliğinden aktarabilme teknolojisi vardır. Tekrar su ısıtıcısına su doldurup istediğiniz ısıya getirebilirsiniz. Çayınız istediğiniz kıvamda demlendikten sonra servis yapıp afiyetle tüketebilirsiniz. Ayrıca Arçelik semaver çay makinesi modellerinde ise musluk aparatıyla da çayınızı servis edebileceğiniz modelleri bulunur. Arçelik elektrikli semaver fiyat performans olarak en beğenilen ürünlerdendir. Ayrıca makinelerin düzenli olarak temizlenmesi, yüksek performansın korunması açısından önemlidir. Malzemeye göre değişiklik sağlayan temizlik ve bakım ürünleri doğru kullanılmalıdır. Çay demlik ve su ısıtıcı hazneleri ve aparatları bulaşık makinesi ve elle yıkamada kolayca yıkanıp temizlenebilir.

   Arçelik Çay Makineleri Fiyatları

   Evlerinizin vazgeçilmezi olan çay içme aktivitesine keyif katarken, mutfağınıza şık bir görünüm ekleyen Arçelik çay makinesi fiyatları fonksiyon ve donanım özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Otomatik ve dijital modelleri ürüne göre değişirken bütçenizi zorlamadan ihtiyacınız olanı seçebilirsiniz. Bu makineler sayesinde kısa sürede suyu ısıtıp çayınızı demleyerek hem zamandan hem enerjiden sağlayacağınız tasarruf ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. En yeni teknoloji ile donatılan elektrikli çay makinesi modelleriyle önceden ayarladığınız saatte çayınızı hazır edebilirsiniz. Arçelik elektrikli çaydanlık fiyatları bütçeye dost fiyatları ile yüzleri güldürürken aynı zamanda mutfağınıza kalite katar. Bu özellikleriyle beraber su ısıtıcı olarak da kullanabileceğiniz elektrikli çay makineleri çay saati ve kahvaltıların vazgeçilmez ekipmanı olarak kullanıcıya sunulur. Çayı sıcak tutma modu ve çayı farklı modellerde daha uzun süre tazeliğini koruyabilme özelliğiyle kullanıcıların öncelikli tercihidir. Lezzet ve pratiklik açısından alacağınız karşılık düşünüldüğünde bu ürünlerin fiyatları makul ölçülerde kalır. Seçilen modele göre değişiklik gösteren fiyatları etkileyen dinamikler kullanılan materyal, renk, hacim ve donanım parçaları olarak gösterilebilir. İhtiyacınız doğrultusunda bir model seçmeniz ürüne daha uygun fiyatlarla ulaşmanız açısından önemlidir. Mesela, elektrikli semaver fiyatları Arçelik marka ürünler işlevsel kullanımı açısından çaydanlık şeklindeki modellerinden farklılık gösterebilir. Ayrıca ev ya da ofisler için de Arçelik çay makineleri ideal bir hediye olacaktır. Arçeliğin son teknoloji kullanılarak üretilen büyük çay makinesi modellerinden, en ucuz Arçelik çay makineleri modellerine kadar birçok ürünü Hepsiburada üzerinden inceleyerek satın alabilirsiniz.

   Arçelik Elektrikli Çay Makinelerinin Temizliği Kolay Mıdır?

   Kullanımı kadar temizliği de kolay olan bu ürünler bulaşık makinesinde veya elde yıkamada düzenli olarak yıkanabilir. Çıkarılıp takılan çay tortu filtresi ve kireç filtreleri zamanla şebeke suyu sebebiyle kullanıma bağlı olarak tıkanabilir. Düzenli temizlik, ürünün performansını arttırır. Arçelik tam otomatik çay makinesi modellerinde kendi kendini temizleyebilme kabiliyeti mevcut olanlar ile Inox teknolojisi sayesinde çelik yüzeyde parmak izi bırakmayan ve temizliği kolaylaştıran ürünler vardır.

   Arçelik Elektrikli Çay Makinelerinde Demlenen Çay Lezzetli Midir?

   Klasik çaydanlıkla ateş üzerinde yaptığınız demleme lezzetine ulaşma garantisi veren bu makineler, hızlı olması yanında çayın tadından ödün vermeden çay demlemenize olanak sağlar. Ayrıca makinelerin özelliklerine göre istediğiniz miktarda suyu ölçerek ayarlayabilir suyu veya demi istediğiniz sıcaklıkta tutabilirsiniz. Ancak çay makinelerinde genel olarak kullanılan malzeme çayın tadını etkilediğinden porselen veya cam demlikli ürünler tercih edebilirsiniz

   Arçelik Elektrikli Çay Makineleri Güvenli Midir?

   Arçelik, çay makinelerini üretirken kullanıcı güvenliğini ön planda tutmuştur. Her bir parçası yüksek ısı ve neme dayanıklı maddelerden üretilmiştir. Tek butonla açma kapama yapılabilen bu mutfak aletlerinde modeline göre açık veya kapalı olduğunu gösteren ışık ve ses uyarı sistemi bulunabilir. Kullanımı oldukça güvenli olan çay makinelerinin fiş ve kablosunun kuru olduğundan emin olduğunuz ve çalışır durumdayken su ile temas etmediğiniz sürece güvenlik endişesi yaşamazsınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Elektrikli Çay Makineleri

89 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Demlik Kapasitesi (L)
Toplam 24 / 89 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?