Besinlerin sağlıklı şekilde pişirilebilmesi için kullanılabilecek en ideal araçlardan birisi ızgaradır. Izgara ile pişirilen besinler sağlıklı olmalarının yanında diğer pişirme yöntemlerine göre genellikle daha lezzetli olurlar. Ancak geleneksel yöntemlerle yapılan ızgaralardan çıkan duman ve yoğun koku, her istendiğinde ızgara yapılmasını engeller. Arçelik elektrikli ızgara barbekü modelleri ise kokusuz ve dumansız ızgara keyfini evlere taşır.

Arçelik Elektrikli Izgara

Arçelik elektrikli ızgaralar, ızgara yapmayı oldukça pratik ve keyifli hale getiren elektrikli mutfak aletleridir. Bu cihazlarda besinlerin pişirilmesi için gerekli olan ısı enerjisi, elektrik enerjisini ısıya çeviren rezistans adlı bir parçadan alır. Üzerinden elektrik akımı geçen bu parça ısınarak besinlerin pişmesini sağlar. Pişirme için gerekli ısıyı sağlayan bu parça genellikle elektrikli ızgaranın gövde kısmında bulunur. Arçelik elektrikli ızgaralar sahip oldukları güçlü ve dayanıklı rezistanslar ile etkili bir pişirme ve uzun süreli kullanım sağlarlar.

Pikniklerde ve bahçelerde yapılan ızgara ve barbekü keyfini mutfaklara taşıyan Arçelik elektrikli ızgara modelleri pişirmeyi kolaylaştıracak fonksiyonel özelliklerle donatılmıştır. Isıya ve deformasyonlara karşı dayanıklı ve sağlam malzemeler kullanılarak üretilen ızgara modelleri ayrıca mutfak dekorasyonları ile uyumluluk sağlayan modern ve şık çizgileri ile de ön plana çıkar.

Arçelik garantisi altındaki bu cihazlarda meydana gelen arızalar ise yaygın servis ağı sayesinde kısa süre içinde giderilir ve bu şekilde uzun yıllar boyunca sorunsuz bir kullanım sağlanır.

Arçelik Elektrikli Izgara Fiyatları

Arçelik elektrikli ızgara fiyatları, cihaz modelinin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterir. Farklı ihtiyaçlara hitap edecek şekilde tasarlanmış olan bu ürünlere, uygun fiyatlar ve avantajlı ödeme seçenekleri ile sahip olunabilir.

Elektrikli ızgara modelinin fiyatını belirleyen en önemli faktör, cihazın malzeme kalitesidir. Kaliteli ve dayanıklı malzeme kullanılmış olan ürünler çok uzun süre problemsiz şekilde kullanılabilirler. Bunun yanında ızgara yüzeyinin kalitesi de önemlidir. Yüzeyin yapışmama özelliği, çizilmeye karşı dayanıklı olması, yerinden sökülebilmesi ve kolay temizlenebilmesi gibi özellikler daha pratik bir kullanım sağlar. Bu cihazlarda yer alan rezistanslar da fiyatlandırmada etkilidir. Rezistansın güçlü olması daha yüksek ısı enerjisi üretilmesini sağlayarak besinlerin daha kısa sürede ve daha iyi pişirilebilmesini sağlar. Fiyatları biraz daha fazla olsa da bu tip rezistanslar, kademe ayarlı kullanım ile ihtiyaca uygun sıcaklık değerleri ile de kullanılabilirler.

Duman önleme sistemi, kapaklı kullanım ve otomatik kapanma gibi özellikler de fiyat etiketini bir miktar arttırmasına rağmen cihazın çok daha işlevsel şekilde kullanılabilmesine olanak sağlar.

Arçelik Elektrikli Izgara Modelleri

Arçelik elektrikli ızgara modelleri kullanıcıların ihtiyaçlarını giderecek şekilde tasarlanmıştır. Güçlü rezistanslara sahip olan bu modeller, hızlı ve homojen bir pişirme sağlamalarının yanında, güç kademeli kullanım ile daha düşük sıcaklık değerleri ile de kullanılabilir. Elektrikli ızgara modellerinin pişirme yüzeyleri yapışmaz malzeme ile kaplanmış olması ise pişirme esnasında besinlerin bu yüzeylere yapışmasını engeller. Bu şekilde hem ürünün temizliği daha kolay olur, hem de besinler tek parça halinde ve dağılmadan pişirilebilir.

Izgara ile pişirme esnasında çıkan duman hem pişiren kişi için hem de çevredekiler için rahatsız edicidir. Ancak Arçelik elektrikli ızgara modellerinde bu sorunu ortadan kaldırmak için özel önlemler alınmıştır. Bunun için cihaz modellerinin gövdelerinde, içine su doldurulan bir hazne bulunur ve besinlerden çıkan yağ pişirme yüzeyindeki kanallardan süzülerek, yüzeyde bulunan delikler vasıtasıyla haznedeki suyun içerisine akar. Bu şekilde yağın yanması önlenerek duman ve koku oluşumu engellenir. Ayrıca bazı modellerde saydam kapaklar sayesinde pişirilen besinlerin üzerleri kapatılabilir ya da ayrılabilir ünite sayesinde pişen besinler cihazın pişirme yüzeyi ile birlikte doğrudan sofraya alınabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Arçelik Elektrikli Izgara Barbekü

2 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Arçelik
  2. Philips
  3. Tefal
  4. Sinbo
  5. Korkmaz
  6. Homend
  7. Fakir
  8. Luxell
  9. Arnica
  10. Hotpoint Ariston
  11. King
  12. Premier
  13. Taner
  14. Kumtel
  15. Akel
  16. Bimeks Turbomeks
  17. Cvs
  18. Aksu
  19. Mutsan
  20. Sermeks
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
 • Marka Arçelik
DSACategoryId/2147483637/22001/22013/arcelik
Başa dön