Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatın pek çok alanında insan gücüne gerek kalmadan birbirinden zor işleri halledebiliyoruz. Özellikle de evin en çok kullanılan bölümü olan mutfak, küçük ev aletlerinin çoğalması sayesinde bayanlar için hobi alanı olmaya başladı. Şüphesiz ki ilerleyen zaman dilimi göz önünde bulundurulduğunda her mutfağın olmazsa olmazları arasında Arçelik Mikserler yer alıyor. Bayanların en büyük yardımcısı haline gelen bu aletler, pek çok yemek ve pasta tarifinde pratik şekilde kullanılarak hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilmesine olanak sağlar. Peki, mikserlerin kullanımı nasıldır ve modelleri arasındaki farklar nelerdir? İşte doğru bir mikser almanız için merak ettiğiniz tüm soruların cevabı...

Arçelik Mikser Fiyatları

Birbirinden farklı modeli ile uzun yıllardır bayanlara mutfakta hizmet veren Arçelik Miksekler, uygun fiyatları sayesinde bütçeleri zorlamadan ev sahiplerini memnun ediyor. Arçelik Mikser Fiyatları, sektördeki pek çok markadan daha uygun olması sayesinde bir adım önde çıkmayı başarıyor. Kullanım kolaylığı ve gelişmiş özellikleri ile her an elinizin altında bulunduracağınız mikser, davetsiz misafirlerinize kısa sürede birbirinden lezzetli pek çok yemek sunmanıza yardımcı olacak.

Gerek set gerekse de tekli olarak satışa sunulan modellerde, evinizin ihtiyacına göre seçim yapmak size kalıyor. Tekli olarak alacağınız ürünler, set olanların yanı sıra daha uygun fiyatlara sahiptir. Evinizdeki setinizin eskiyen mikserini yenisiyle değiştirmek için tek ürünleri tercih edebilirsiniz. Mikserler, mutfakta diğer aletlere göre daha sık kullanılması nedeniyle daha kısa sürede özeliklerini kaybetmesi doğaldır.

Üretildiği ilk andan itibaren bayanların gözde ev aleti olan mikser, çok fazla ilgi görmesi sayesinde birbirinden farklı modellerde piyasaya sürülmüştür. Bu yüzden mutfağınız ve sizin için doğru olan modeli almak için alışverişe çıkmadan önce enine boyuna düşünmelisiniz. Boyutunu, işlevlerini ve kullanım şartlarının size uygun olduğu ürünleri tercih etmenizde fayda görülür.

Arçelik Mikser Modelleri

İngilizceden Türkçeye geçen bir sözcük olan "mikser" karıştırıcı anlamına gelir. Basit olarak tasarlanan mikserler, mutfakta sadece yumurta akı ve kek çırpmaya yardımcı olurken daha fazla güç gerektiren tarifler için bu durum daha zor bir hale dönüşür. Ekmek, kurabiye ve daha sert tariflerin malzemelerini karıştırma da daha fazla güce sahip modellerin kullanılması gerekir.

Mikser almadan önce dikkat edilecek bir diğer nokta ise karıştırma kasesinin büyük mü yoksa küçük mü olacağıdır. Geniş ya da misafiri eksik olmayan bir aileye sahipseniz yapacağınız tariflerin daha çok malzeme ile yapılması kaçınılmazdır. Bu durumu göz önünde bulundurarak kasesi daha geniş bir mikser seçmelisiniz. Küçük kase tercih ettiğiniz taktirde karıştırma sırasında malzemelerin etrafa yayılmasına engel olamayabilirsiniz. Kasesiz mikser modellerinde ise evinizde karıştırma işlemi için uygun olan geniş ve derin bir kapta işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Genellikle üç farklı karıştırma ayarına sahip olan mikserlerde, yapacağınız tarife göre yavaş karıştırma, hızlı karıştırma ya da kamçılama denilen seçeneği kullanabilirsiniz. Kamçılama malzemelerin birbiriyle daha kolay özdeşlemesini sağlayan ayara denir. Ergonomik şekilde tasarlanış Arçelik Mikser Modelleri, kolay tutulma yerleri sayesinde hiç güç kullanmadan tariflerinizi pratik şekilde yapmanıza yardımcı olacak. Bunun yanı sıra geniş karıştırma haznesi ve uç aparatları sayesinde de pratik şekilde dezenfekte etmenize olanak sağlıyor.

Mutfağınızda kullandığınız diğer küçük ev aletleriniz ile mikserinizi takım şekilde kullanmak adına renk aşamasında uyumlu tonlar tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak mikserinizde bulunan çırpma ve yoğurma aparatlarını kullandıktan hemen sonra dezenfekte ederek kurulamanız uzun yıllar sorunsuz şekilde muhafaza etmenize olanak sağlayacaktır.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Arçelik Mikser Fiyatları

.
Marka
.
Konumseçilmedi
DSACategoryId/2147483637/22001/22022/arcelik