Mutfaklarda pek çok avantaj sağlayan aspiratör kullanımı görmek mümkün. Aspiratör üretimi yapan markalardan biri de Bosch oluyor. Bosch aspiratör ile mutfaklarda yoğun duman sorunu yaşanmadığı gibi emiş gücü ile yemekler daha kaliteli yapılıyor. Kısa sürede bu durum anlaşılmıyor olsa da uzun vadede aspiratörler oldukça avantaj sağlıyor. Mutfakta pişen yemeklerin kokusu eğer aspiratör yok ise mutfakta kalıyor. Bu kalıcı koku uzun vadede rahatsız edici olacağı gibi mutfakta bulunan her parçanın da üzerine işliyor. Tüm bu sorunları çözmek için Bosch aspiratör ön plana çıkıyor. Farklı kademelere sahip olan Bosch aspiratörleri ile kötü kokuyu ve bazen ise yoğun dumanı çekmek mümkün oluyor. Oldukça hızlı çekim gücü ile kısa süre içerisinde mutfağın kokusu normal bir hal alıyor. Aspiratör kullanımı pek çok evde bu nedenle tercih ediliyor. Aynı zamanda özellikle küçük evlerde koku kolayca farklı odalara da yayılabiliyor. Uzun vadede evin eşyalarına sinebilecek olumsuz koku ve dumanlar artık önlenebiliyor. Bunun için aspiratör kullanımı yaygın oluyor. Bosch aspiratör seti olarak da ürünün bütününe erişmek mümkün oluyor. Elbette bu bir tercih oluyor. Set seçimi yapılabildiği gibi ayrı ayrı aspiratör seçimi yapmak da mümkün oluyor. 

Bosch Aspiratör Nedir?

Bosch aspiratör nedir ve nasıl kullanılır soruları ön plana çıkıyor. Bosch aspiratör mutfaktan yayılan kötü koku ve dumanları emmeyi sağlayan bir ürün oluyor. Gaz formunda olan bu maddeleri emen ürün emiş gücüne ve modeline göre değişim gösterebiliyor. Bosch aspiratör nasıl çalışır sorusu da merak ediliyor. Kullanmak için öncelikle ürünün doğru yerde ve kullanıma hazır olması gerekiyor. Ürün fişe takılıyor ve sonrasında çalışma başlıyor. Aspiratör her zaman açık olması gereken bir ürün olmuyor. Sadece mutfakta yemek yapıyor iken fazla gaz havaya yayılıyor ise kullanım mümkün oluyor. Aspiratörler üzerinden kademeler bulunuyor ve bu kademeler ile istenen emiş gücünde tercih yapmak mümkün oluyor. Sonrasında bu havayı çekene kadar ürün kullanılabiliyor. Her kademenin farklı bir gücü olduğu gibi sesinde de değişim mümkün oluyor. Sonrasında ürünü kapatmak mümkün oluyor. Bazı ürünlerde ışık ve açma kapama için ayrı tuşlar da bulunabiliyor. 

Bosch Aspiratör Çeşitleri

Bosch aspiratör çeşitleri aspiratörlerin farklı özelliklerine sahip halleri oluyor. Bu sayede farklı ve isteğe bağlı aspiratör seçimi mümkün oluyor. Her çeşidin kendine ayrı avantajları bulunduğu görülüyor. Ancak aynı zamanda ihtiyaç faktörü de önem kazanıyor. Mutfakta ne kadar vakit geçirildiği, aspiratörün özelliklerinin bunu karşılayıp karşılamayacağı ve en çok da emiş gücü merak ediliyor. Tüm bunlar birleştiğinde Bosch aspiratör çeşitleri ön plana çıkıyor. Bosch aspiratörleri renk bakımından da farklılık gösteriyor. Özellikle mutfak ile uyumlu olmasına dikkat ediliyor. Bu gibi durumlarda uzun süreli kullanılan aspiratörler için tasarım, dizayn ve bunu destekleyen renk anlam kazanıyor. Bosch aspiratör ankastre olabildiği gibi solo örnekleri de bulunuyor. Buna renk ve tasarım da ekleniyor ve ürün oldukça özgün bir hal alabiliyor. 

  • Bosch Gömme Aspiratör Çeşitleri

Gömme aspiratör evdeki mutfak dizaynının içerisine gömülü oluyor. Bu sayede adeta yer kaplamayan ürün mutfak ile bütünleşik tasarıma sahip olarak biliniyor. Bosch aspiratörleri iki çeşit filtreye sahip oluyor ve bu sayede filtre çekimi ile ürünün de ömrü uzuyor. Özellikle filtresiz ürünlerde yağ çekimi içerisine yapışabiliyor. Ancak Bosch gömme aspiratör bu sorununu çözümünü amaçlıyor. Filtre ile yukarı çıkan buhar içerisindeki yağ kalıntıları filtreye tutunuyor ve ürünü etkilemiyor. Bu nedenle filtreleri düzenli olarak temizlemek yeterli oluyor. Aynı zamanda görünmüyor oluşu nedeni ile performansı daha ön plana çıkıyor. Çift yönlü oluşu ile daha geniş bir alana yayılıyor ve neredeyse tüm ocağın üstünü kaplıyor. Ancak ürün bazında ebat değişimi görmek de mümkün oluyor. Aynı zamanda Bosch gömme aspiratörlerin lambaları da bulunuyor. Bosch aspiratör lamba ile temizlemesi de daha kolay oluyor. 

  • Bosch Sürgülü Aspiratör Çeşitleri

Bosch aspiratör çeşitleri arasında Bosch sürgülü aspiratör çeşitleri de bulunuyor. Sürgülü aspiratör çeşitlerinde iki katman bulunur ve bunlar sürüklenerek bölümler açılıyor. Bu sayede hava içeri sızıyor ve sonrasında kapatılarak hapsedilebiliyor. Bosch aspiratör ocak üzerinde yer alıyor ve bu sürgülü aspiratör için de geçerli oluyor. Manuel çalışan üründe sürgüleri çekmek ve sonrasında istenen kademe seçilebiliyor ve çalıştırılabiliyor. Bu nedenle Bosch sürgülü aspiratör de tamamen manuel çalışan bir ürün olmuyor. 

Bosch Aspiratör Modelleri

Bosch aspiratör modelleri özellikle kademe sayısı ile öne çıkıyor. Kademe sayısı ile Bosch aspiratörleri işlevlerini gerçekleştirebiliyor. Bosch aspiratör modellerinde en dikkat çeken nokta kaç kademesi olduğu kadar kademenin gücü de oluyor. Her üründe kademe gücü farklı olabiliyor. Bu emme gücü olabildiği gibi ses bakımından da dikkatli olmak gerekiyor. Bosch aspiratör emiş gücü 302, 310, 250 gibi farklı alternatifler bulunuyor. Az, normal ve yüksek havalandırma kademelerinde bu oranlar değişebiliyor. Model bazında da değişim görülüyor.  Ses seviyesi ise 62, 67 gibi farklı dB alternatifleri ile ilgi çekiyor. Özellikle sessiz oluşu ile pek çok kişinin ilgisini çekiyor. 

Bosch Aspiratör Özellikleri

Bosch aspiratör özellikleri itibari ile malzemeleri ile dikkat çekiyor. Örneğin filtre malzemesi olarak yıkanabilir alüminyum, boyalı gövde tipi gibi farklı malzemeler görülebiliyor. Aynı zamanda farklı parçalar da yer alıyor. Bosch aspiratör parçaları arasında ilk dikkat çeken lambalar oluyor. Bosch aspiratör lamba kapakları altında lambalar bulunuyor. Plastik malzemeden yapılan kapaklar ile olası ısı durumunda da ampül korunmuş oluyor. Bu sayede ışık da uzun süre kullanılıyor. Bunlarla birlikte ebatlar da önem kazanıyor. Bosch aspiratör ebatları genelde standart oranlara sahip olsa da ihtiyaca bağlı olarak farklı ebatlarda örnekler de bulunuyor. Özellikle tasarım faktörü ebatı belirleyen bir özellik oluyor. Tasarım rengi de önemli bir hale getiriyor. Bosch aspiratör beyaz renginde olabildiği gibi inox rengi de yaygın olarak görülebiliyor. 

Ürünün görünmeyen kısımları da bu özelliklere dahil oluyor. Buna Bosch aspiratör borusu, elektrik kablosu, üfleci ile ürün bir set olarak görülüyor. Bunlara enerji faktörü de eşlik ediyor. Özellikle enerji açısından tasarruf edebilen ürünler de ön plana çıkıyor. D enerji sınıfı buna bir örnek oluyor. Aspiratör çok kullanılıyor ise ne kadar enerji harcadığı ve enerji dostu olduğu merak ediliyor. 

Bosch Aspiratör Fiyatları

Bosch aspiratör çeşitleri ve tasarımlarındaki zenginlik fiyatları da merak ettiriyor. Bosch aspiratör fiyatları farklı özellikler bağlamında değişime açık oluyor. Bosch aspiratör fiyatlarını etkileyen ilk faktör ürünün teknolojik donanımı oluyor. Teknolojik donanımı daha yüksek olan bir Bosch aspiratör ile bu alanda daha az alternatifi olan ürün arasında fark görülüyor. Bunlarla birlikte Bosch aspiratörleri tasarım bakımından da dikkat çekiyor. Özellikle mutfakların parçası olan aspiratörlerin ev ile uyumu önem kazanıyor. Bu da Bosch aspiratörlerinin fiyatını etkileyen şeylerin renk, tasarım ve ebat ile olan ilişkisini gösteriyor. Bosch aspiratörleri Hepsiburada üzerinde tüm özellikleri ve seçenekleri ile bulunuyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bosch Aspiratör

5 ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Genişlik (cm)
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?