Bulaşıklık

Bulaşık Sepetleri

Bulaşık sepeti ufak bir detay gibi gözükse de aslında her evde mutfak gereçleri arasında bulunması gereken bir üründür. Küçük mutfakları daha derli toplu gösteren, tezgahta kullanım alanı açan kullanışlı bulaşık sepetlerini kullanmak mutfaktaki rahatınız için önemlidir. Bambum, Tekno-Tel, Metaltex gibi markaların farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunan bulaşık sepeti modelleri ile küçük alanlar için büyük çözümler yaratabilirsiniz.

Bulaşık Sepeti Modelleri Ve Çeşitleri

Bulaşık sepeti denildiğinde akla gelen prototip aynı olsa da pek çok farklı model ve çeşitte bulaşık sepeti bulabilirsiniz. Katlı, bambu, metal veya askılı bulaşık sepeti modelleri bulabileceğiniz çeşitlerden sadece bazılarıdır. Her modelin kendine özgü kullanım alanı ve kolaylığı vardır. Katlı modeller küçük tezgahlar ve fazla bulaşıklar için, kapladığı yer ile kıyaslandığında yüksek performanslı çözümler sunar.

Metal bulaşıklıklar yapıldıkları malzemeler gereği daha sağlıklı oldukları ve kolay temizlendikleri için tercih edilirler. Tercihinizi metal ya da tel bulaşıklıklardan yana kullanacaksanız, paslanmaz çelik veya krom ile üretilmiş olanları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bambu bulaşık sepetleri ise son yıllarda gündemde olan doğal malzeme akımının bir parçası olarak mutfaklarda yer almaya hazır bekliyor. Ancak bambu bulaşıklıklar ile ilgili akla gelen ilk soru sürekli ıslanacak bu mutfak gerecinin, ahşap gibi su ile temasında şişip şişmeyeceğidir. Bambu yapısı gereği su ile temas ettiğinde şişme yapmaz. Bu yüzden sürekli su ile temas edecek bulaşık sepetinizi bambudan üretilmiş modeller arasından seçebilirsiniz. Tezgahınızda bulaşıklığınızı koyabileceğiniz yer yoksa, duvara monte bulaşıklıkları tercih edebilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

Bulaşık sepetinizi seçerken sadece kullanım ihtiyacınızı ön planda tutmak istemezsiniz. Modeli, tasarımı ve rengi de sizin için öne çıkar. Özellikle mutfakta zaman geçiren insanlar için mutfağın dekoru ve renkleri oldukça önemlidir. En çok vakit geçirdiğiniz alanlardan birisinin gözünüze hoş gelmesini istiyorsanız, mutfağınızın genel havasına uygun mutfak aksesuarları satın alabilirsiniz. Bulaşık sepeti satın alırken de renkli mutfaklar için rengarenk, cıvıl cıvıl plastik ürünler tercih edebilirsiniz. Ankastre mutfaklar için oldukça şık gözüken metal ya da tel bulaşık sepetleri ile mutfağınızın maskulen şıklığını tamamlayabilirsiniz.

Bulaşık Sepeti Nasıl Temizlenir?

Temiz, yeni yıkanmış bulaşıklarınızı koyduğunuz bulaşık sepetinin kirleneceğini düşünmezsiniz değil mi? Aslında bulaşık sepetlerinin altında bulunan ve yıkadığınız bulaşıklardan süzülen suyu tutan haznenin sık sık temizlenmesi gerekir. Burada biriken su zamanla koku yapar ve rahatsız edici bir durum ortaya çıkar. Bu durumun önüne geçmek için, kap kacaklarınızı yerleştirdikten sonra bulaşıklığınızın altında bulunan hazneden biriken suyu dökebilir ve ihtiyaç halinde bu hazneyi yıkayabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız şebeke suyunun kireç miktarına göre plastik ya da metal malzemeden yapılmış olması fark etmeksizin bulaşık sepetinizin zamanla kireç tuttuğunu görebilirsiniz. Bulaşık sepetinizin kireçlenen kısımlarını kireç çözücü veya kireç temizleyici ürünler ile düzenli aralıklarla temizleniz gerekir. Özellikle metal bulaşıklıklarda çok kirli bir görüntü sunan kireçten, düzenli bir şekilde temizlik yaparak ve kireçlenmeyi önleyici temizlik ürünleri ile kurtulabilirsiniz.

Bulaşık Sepeti Çeşitleri

Bulaşık sepetinin çok sayıda çeşidi vardır. Materyal ve model olarak farklılık gösteren bu çeşitlilik, kullanım alanlarında da farklılık gösterir. Örneği sadece tabaklarınızı koyabileceğiniz bulaşık sepetleri bulabilirsiniz. Bazı bulaşık sepetleri bulaşık kurutmalık adı ile de sergilenmektedir. Bu ürünlerin bulaşık sepetleri ile arasında temel bir fark bulunmamaktadır. Ürün çeşitliliğine baktığınızda sadece tabaklarınız, sadece kaşık, çatal ve bıçak gibi araçlarınız için kullanabileceğiniz bulaşık sepeti çeşitleri bulabilirsiniz. Tezgahınızda hiç yer yoksa lavabonuzun içine asılabilecek çeşitleri de tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bulaşık Sepeti Modelleri & Bulaşıklık

1958 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1958 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/231100/60003719