Dünyaca ünlü markaların başında gelen Calvin Klein, 1985 yılından bu yana tasarladığı parfüm seçenekleri ile dikkat çekici kokular ortaya koyuyor. Baştan çıkarıcı imza kokuları ile dikkat çeken Calvin Klein Erkek Parfümü modelleri, tarzınızı yansıtmanıza ve ortamlarda iz bırakmanıza yardımcı oluyor. Dünyaya damgasını vurmuş muhteşem kokular tasarlayan marka, gösterişli parfümleri ile fark yaratmanıza imkân tanıyor. Tarzınızı ve ruhunuzu kokunuzla vurgulamanızı sağlayan benzersiz kokular, farklı aromaları ve notaları ile çeşitlilik gösteriyor.

Birbirinden Farklı Parfüm Modelleri

Oryantal, odunsu, çiçeksi, şipreli, baharatlı ya da egzotik parfümler, farklı seçenekleri ile herkese hitâp ediyor. EDT ve EDP olarak farklı modelleri olan kokular, çeşitli yoğunluk ve kalıcılık süreleri vadediyor. EDP parfümler 4-6 saat arası etki bırakırken, EDT parfümler 2-4 saat arası kalıcılık veriyor. EDP parfümler günlük kullanım için ideal ürün seçenekleri sunarken EDT parfüm modelleri randevu ve buluşmalar için ideal kokular olarak ortaya çıkıyor. Eau de Parfum modelleri %10 ile 20 arasında esans yoğunluğu içeriyor. Bu özelliği sayesinde daha yoğun ve daha kalıcı bir etki yaratıyor. Eau de Toilette kokular ise % 4 ile 10 arasında bir esans yoğunluğu içeriyor. Böylece buluşmalar ve randevular için ideal, bayıcı olmayan ve ağır kokmayan parfümler olarak dikkat çekiyor. 

Kendi Tarzınızı Yaratmanızı Sağlayan Kokular

Tazelik ve canlılık hissi yaratan çiçeksi parfüm seçenekleri özgür ruhlu ve hareketli erkeklerin tercihleri arasında yer alıyor. Yasemin, zambak, gül, limon, greyfurt ve amber gibi kokuları harmanlayan Calvin Klein erkek parfümleri, ilk randevularınız için ideal bir ürün seçeneği sunuyor. Baharatlı ve odunsu kokular ise güçlü ve karizmatik bir tarz yaratmanıza yardımcı oluyor. Afrodizyak etkisi yaratan baharatlı kokular baş döndüren bir etki bırakmanızı sağlarken, odunsu kokular kendinize olan güveninizi ve keskin duruşunuzu vurguluyor. Egzotik özler ve aromalar ile oluşturulan parfüm seçenekleri gizemli bir tarz yaratmanızı desteklerken, şipreli kokular keyifli ve enerjik bir stile sahip olmanızı sağlıyor. Oryantal özlerle hazırlanmış kokular ise cezbeden ve baştan çıkaran bir tarz yaratmanıza, çekici bir etki bırakmanıza ve ortama imzanızı atmanıza olanak veriyor. Farklı yoğunlukları ve akılda kalıcı tonları ile onlarca Calvin Klein parfüm, modanızı kendiniz yaratmanıza ve stilinizi tamamlamanıza yardımcı oluyor.

Parfüm Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm kullanırken birçok farklı etkiyi göz önünde bulundurmak, kokunuzun etkisini artırmanıza ve kalıcı bir hava yaratmanıza yardımcı oluyor. Birbirinden kaliteli Calvin Klein erkek parfüm modelini kullanırken, ortama, günün saatine ve giyim tarzınıza dikkat etmeniz, hem özenli bir tarza bürünmenize hem de parfümünüzü verimli bir şekilde kullanabilmenize katkı sağlıyor. Parfüm kullanırken vücudunuzun ve kıyafetlerinizin temiz olması, kokunun etkisini artırıyor. Ayrıca kokuyu sıcaklığı yoğun olan vücut bölgelerine uygulamanız, kokunun kendini ortaya çıkarmasını mümkün kılıyor. Koyu ten rengine sahip olanların çiçeksi, şipreli ve egzotik kokuları kullanması gerekirken, açık ten rengine sahip olanlarınsa odunsu, baharatlı ve oryantal kokuları kullanması daha verimli bir tercih niteliği taşıyor. Parfümünüzü seçerken tarzınızı tam yansıtmak için şu ipuçlarına dikkat edebilirsiniz:

  • Tangelo, limon ve greyfurt üst notalarına sahip pimiento, shiso yaprağı, kakao kalp notası ile güçlendirilen kokular, hareketli ve enerjik bir tarz yaratmanızı sağlıyor.
  • Tepe notalarında biber, zencefil ve yağmur damlası akoru kullanılan, siyah fesleğen ve sedir yaprağı orta notalarına sahip oryantal öz ve baharat karışımı kokular çekici bir stil yaratmanıza yardım ediyor.
  • Beyaz misk ve bergamot ile başlayan manolya ve şeftali ile devam eden kokular gizemli ve kafa karıştıran bir imza bırakmanıza olanak veriyor. 
  • Bergamot, limon ve portakal tepe notalarına sahip kişniş, ardıç ve müge ile devam eden kalp notaları olan kokular, ferah ve rahat bir tarz benimseyenlerin kokusu oluyor.
  • Red Bull tepe notasına sahip, siyah fesleğen ve karabiber ile güçlendirilen amber ve paçulinin desteklediği kokular ise asi ve özgür ruhlu bir etki bırakmanızı mümkün kılıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Calvin Klein Erkek Parfümü

17 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Parfüm
Parfüm
Erkek Parfüm
Erkek Parfüm
Setler
Setler
Parfüm
Parfüm
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Satıcı
Toplam 17 / 17 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
EDCParfümler, kadın erkek fark etmeksizin insanların güzel kokmak adına en sık kullandıkları ürünlerin başında gelir. EDC parfümler, yoğunluk oranının diğer parfümlere göre daha az olmasıyla ön plana çıkar. Parfüm içerisinde yer alan esans oranı yüzde 2-4 arasında değişim gösterir. Böylece kokulara karşı hassasiyeti olan kişiler, seçecekleri EDC parfümü şişenin içerisindeki esans onları rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirler. Eau de cologne kelime grubunun kısaltılmış hali olan EDC, ağırlıklı olarak bahar aylarında tercih edilen bir parfüm olarak bilinse de aslında kullanım dönemi oldukça geniştir. Kalıcılığı diğer parfüm esans oranlarına bağlı olarak daha düşük olsa da parfüm kullanmak isteyen ancak orta ve ağır yoğunluktaki esanslardan rahatsız olan kişiler, farklı notalarda hazırlanılan EDC çeşitleri içerisinden seçimlerini yapabilirler.  EDC Parfümler Neden Tercih Edilir? EDC, içerisinde yer alan kokuların çeşitliliğinden ötürü hem erkekler hem de kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilen parfümler arasında yer alır. Ancak ilk üretilmeye başladıkları dönemlerde yalnızca erkeklerin kullanabilmesi için üretilmiştir. Daha sonra hafif kokuları tercih eden kadınların da isteklerinin artması ile beraber kadınların tarzlarına uygun EDC parfümler hazırlanmaya başlanmıştır. Parfümler hazırlanırken öncelik hafif kokulara verilir ve ilkbahar ve yaz mevsimlerinde hafif kokuları tercih etmek isteyenlere yönelik ürünler hazırlanır. EDC parfümler hazırlanırken ağırlıklı olarak narenciye meyveleri tercih edilir. EDT’den daha hafif olacak şekilde hazırlanılmakta olan EDC, çoğunlukla Köln olarak da adlandırılır. Hazırlanmış olan EDC parfümlerin kalıcılığı, içerisindeki tonlara bağlı olarak 2 saate kadar sürer. Fakat giysilere sıkıldığı zaman kullanımı 6 saate kadar artış gösterir. Siz de içerisinde yer alan parfüm özü konsantrasyonu ile kendi tarzınıza en uygun olduğunu düşündüğünüz çeşitler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.
Detaylar
EDPEDP, Eau De Perfume'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP, EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer. Parfümlerin üstünde EDP veya Eau De Perfume ifadesini gördüğünüzde esans yoğunluğunun yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.  Parfümler alt, orta ve üst notalardan oluşur. Her parfüm özü nota olarak kompozisyonda anılır. Örneğin, bir parfümde bergamot ve nergis gibi notalar yer alabilir ve bu özlerin alkol içindeki yüzdesi parfümün türünü işaret eder. Eau de Toilette ve Eau de Cologne çeşitlerine göre daha kalıcı ve etkili olan EDP parfümler, alkol içinde daha fazla koku konsantresi bulundurur. Geçmişe gidildiğinde ise EDP parfümlerin yalnızca koku konsatresi değil, parfüm formülasyonu açısından da diğer çeşitlerden ayrıldığı gözlenir. Bu ayrımı, günümüzde yalnızca büyük markalarda görebilirsiniz. Geleneksel formülasyon standartlarını hala sürdüren firmalarda, EDP parfümlerin daha güçlü ve oryantal kokuları olduğunu fark edebilirsiniz.  EDP Parfüm Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? EDP, daha fazla konsantre içerdiği için tende daha kalıcı etki yaratır. Konsantrasyonun EDP parfümlerde daha fazla olması tende kalıcılık şansını artırsa da diğer faktörleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Kokunun molekül özellikleri, içindeki özler, kişinin cildinin yağlı veya kuru olması gibi faktörler de koku kalıcılığı konusunda etkili olur. Bu nedenle koku seçiminde kokunun teninizde nasıl durduğunu deneyimlemeniz önemlidir. Ten kokusunun da desteği ile her parfüm her tende bire bir aynı kokuyu yaratmaz. İki farklı kişide, aynı parfümden tam olarak aynı olmayan kokular duyabilirsiniz. Parfüm uzmanları, parfümün iyi bir parfüm olduğunu belirleyen tek kıstasın kalıcılık olmadığını kullanım zamanına, mevsime ve ten özelliklerine göre koku seçimi yapılması gerektiğinin altını çizer. Diğer bir nokta ise EDP kokuların kullanışlılığıdır. Günün her saatinde, dört mevsim EDP kokuları kullanabilirsiniz. Kokunun günün her saatine, mevsime uyumlu olup olmadığını anlamak için içindeki notalara, kokunun ağırlığına, duyduğunuz etkiye bakabilirsiniz. Baharatlı ve yoğun EDP parfümlerin, daha çok serin havalarda kullanılması önerilir. Floral bir EDP koku ise daha çok yaz aylarında tercih edilir.
Detaylar
Anti-AgingAnti-aging, en basit şekilde "yaşlanma karşıtı" olarak tanımlanabilir. Yaşlanmayı geciktiren, yavaşlatan ya da tersine çeviren her türlü uygulama ve içeriği yaşlanma karşıtı olarak sınıflandırmak mümkün. Bu uygulama ve içerikler arasında besin takviyeleri, estetik operasyonlar ve çeşitli kozmetik ürünler gibi birbirinden farklı seçenekler bulunur. Günümüzde en popüler anti-aging ürünleri arasında yer alan kırışıklık ve yaşlanma karşıtı kremler, birçok markanın ürün yelpazesinde yerini almış olmakla birlikte gündüz kremi, gece kremi, pürüzsüzleştirici ve serum gibi her beklentiye hitap eden onlarca farklı alternatif içerir.  Anti-Aging Ürünlerini Neden Kullanmalısınız? Anti-aging ürünleri, genellikle cilt dokusunun ve bağlayıcı hücrelerin yenilenmesini sağlamak, hormonal düzensizliklerin dengelenmesine yardımcı olmak, yaşlılıktan kaynaklı oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek, ilerleyen yaşlarda dinç ve zinde kalmayı kolaylaştırmak nedeniyle kullanılır. Anti-aging kremleri, yıllar içinde dış faktörlerden etkilenerek oluşan ve mimik kaynaklı yüzde oluşan çizgi ve kırışıklıklara direkt olarak uygulanır. Estetik veya kozmetik müdahalelere ek olarak kapsamlı bir anti-aging için sigara kullanmamak, uyku düzenine dikkat etmek ve stresten uzak durmak da oldukça önemlidir. Anti-Aging Ürünlerini Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Özellikle yaşınız arttıkça kozmetik ve besin takviyeleri gibi anti-aging ürünlerinizi yaz kış yanınızdan ayırmamalı, mümkünse gündüz ve gece olmak üzere ikiye ayrılan yaşlılık karşıtı kremlerinizi düzenli olarak kullanmaya özen göstermelisiniz.  Anti-aging kozmetik ürünler, genellikle 25 yaşından sonra kullanılmaya başlar ve her 5 yıllık periyotta değişebilir. Çoğu anti-aging kreminin ya da serumunun üzerinde hangi yaş gruplarına uygun olduğu belirtildiği için cilt ve yaş durumunuza uygun anti-aging ürünlerini seçmelisiniz.  Yaşlanma karşıtı ürünleri, yaşlanmanın olumsuz etkilerinden korunmak isteyenlerin yanı sıra daha sağlıklı bir hayat amaçlayanlar da kullanabilir. Yaş grubu arttıkça destek alınan anti-aging ürünlerinin formülünden sayısına, türünden kullanım sıklığına kadar bazı ayrıntılarda değişiklikler yaşanabileceğini unutmamalısınız.
Detaylar
EDTEDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak biliniyor. Parfüm çeşitlerinden biri olan EDT kokular, yüzde 4 ile 10 arasında parfüm özü içeriyor. Doğal özlerden ve sentetik aromalardan oluşan parfüm özlerinin yoğunluğu parfümün ağırlığını ve kalıcılığını belirliyor. Alkol içinde seyrelen özler, alkol sayesinde spreylenerek vücuda koku bırakıyor. EDT ürünler hafiflikleri ile dört mevsim kullanılabilse de özellikle gündüz saatlerinde ve yaz aylarında daha çok kullanılıyor.  Eau de Toilette ürünleri günlük kullanım için idealdir. Dünyanın en çok tercih edilen parfüm çeşidi olan EDT ürünler, EDP parfümlerin edisyonları olarak da piyasaya sürülüyor. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor. Örneğin, EDT formda oryantal ve baharatlı notalar içeren parfümler yoğun şekilde etkili ve kalıcı olabiliyor. EDP formdaki kokulardan daha az kalıcı parfümler olarak bilinen EDT parfümlerin daha kalıcı olması için cildinize kokusuz bir losyon sürdükten sonra parfüm sıkılması öneriliyor. Böylelikle yağlı losyona yerleşen koku teninizde daha uzun süre kalabiliyor. EDT özelliği parfümlerin kutularında ve şişe etiketlerinde yer alıyor.  Hem erkek hem de kadın parfümlerinde Eau de Toilette parfüm çeşitleri alternatifler arasında rahatlıkla bulunabiliyor. Diğer yandan çocuk parfümleri de genellikle EDT formunda tasarlanıyor. Hafifliği, hoş esintisi ve etkili deneyimi ile tercih edilen EDT kokuların EDP parfümlerden daha ucuz olması da tercih edilmesinde önemli bir etkiye sahiptir. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için EDT kokuları tercih edebilir, hediye olarak EDT kokuları veya parfüm setlerini seçerek hoş kokuları değer verdiğiniz kişilere armağan edebilirsiniz.
Detaylar