Tencereler, ev hanımlarının ve mutfakların vazgeçilmezleri arasındaki yerlerini hiçbir zaman kaybetmeyen mutfak eşyalarıdır. Gerek hayatı kolaylaştıran işlevsellikleri ile gerekse sahip oldukları birbirinden şık tasarımları ve rengarenk çeşitlilikleriyle mutfakta geçirilen zamanları daha keyifli hale getiren, çeyizlerin en gözde parçaları ve ev hanımlarının almayı en çok sevdikleri hediyeler içinde daima ilk akla gelen seçeneklerden birisi olagelmiştir.

Cem Tencere

Mutfak eşyaları arasında en şık ve mutfakları daha keyifli mekanlar haline getiren gereçler olarak tencereler, aynı zamanda farklı ebat, renk, desen ve tasarımlarıyla mutfaklarda tüm zarafetleriyle göz dolduran eşyalardır. Cem tencere setleri mükemmel estetik tasarımları, harikulade renk çeşitlilikleri ile de mutfaklarınızı en güzel biçimde süsleyecektir.

Ev hanımları ve anneler, estetik duyarlıkları ve ince zevkleriyle en şık malzemeleri başarıyla seçebildikleri gibi, bilgi ve deneyimleri ile yapacakları yemeklerin miktarlarına ve cinslerine göre farklı büyüklüklerde tencereler kullanmaları gerektiğini de bilirler. Farklı ebatlardaki pek çok cem tencere onların bu gereksinimleri düşünülerek titizlikle üretilmiştir. Ve yine onlar bilirler ki uygun ebatlarda, kaliteli malzemelerden üretilmiş, zaman ve enerji tasarrufu sağlayan, güzellikleriyle yemek pişirmeyi keyifli hale getiren tencere setleri kullanarak yemek pişirmek demek, birbirinden lezzetli yemekler ile donatılmış neşeli sofralar ve sağlık demektir.

Cem Tencere Seti

Üretilen her cem tencere seti farklı tür yemekleri lezzet ve enerji kaybına uğramadan kıvamında pişirebilmenizi saylayacak şekilde ve uzun yıllar kullanabileceğiniz dayanıklılıkta imal edilmiştir.

Çelik tencereler etler ve pek çok yemek çeşidi için ısıyı daha iyi iletebilmeleri sayesinde gayet uygundur. Emaye tencereler de etlerin yanı sıra çorbalar ve hamur işleri için uygun bir seçenektir. Ayrıca doğrudan fırında kullanılabilmeleri de önemli bir avantajdır.

Daha az yağ kullanabileceğiniz yapışmaz tabanlı tencereler ve tavalar pilav, makarna, omlet, krep gibi yiyeceklerde hem pişirme hem de temizleme açısından pratiklik sağlamaktadır. Ev hanımları, en çok vakitlerini alan işlerden birisi olması sebebiyle kolay ve pratik olarak, örneğin sirke ve su benzeri her mutfakta bulunabilen maddeler yardımıyla yumuşak bir bezle silinerek temizlenebilen mutfak eşyalarını tercih ederler. Ovalama telleri ve kimyasal temizleyicilerle vakit kaybedilmemesi, bu tip işlemlerin tencerelerin çizilmesi ve özelliklerini yitirerek kısa ömürlü olmalarına da yol açabildiği düşünülürse bu beklentinin ne kadar önemli ve haklı bir beklenti olduğu anlaşılacaktır.

Cem Tencere Fiyatları

Tencere satın almaya karar verirken teknik özelliklerini ve kullanım amaçlarınıza uygun olup olmadıklarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu değerlendirme tencere fiyatları hakkında daha doğru bir değerlendirme yapabilmenizi kolaylaştırarak ödeyeceğiniz fiyatın makul olup olmadığına karar verebilmenizi de kolaylaştıracaktır.

Tencerelerde aranan ilk özelliklerden birisi pişirme esnasında ısıyı hızlı ve dengeli dağıtmalarıdır. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan yapıda olması ve kalın bir tabana sahip olması beklenir. Bu özellik yemeklerinizin uygun sürede pişmesi ve lezzeti ile doğrudan alakalıdır. Bu konuda başı çeken çelik tencerelerin 304 kalite 18-10 Cr.Ni. paslanmaz çelik olanları tercih edilmelidir. Emaye tencereler söz konusu olduğunda ise dış boyası kolayca temizlenebilen, leke tutmayan kalitede olması ayrıca önemlidir. Böylece uzun zaman eskimeyen pırıl pırıl tencerelere sahip olabilirsiniz.

Çizilmeye karşı dayanıklı yanmaz, yapışmaz iç kaplama tencereler için diğer bir vazgeçilmez özelliktir. Yalnız bu özellikte tencere ve tava alırken mutlaka zararlı PFOA (Perflurooctanoic Acid) maddesi içermediğinden emin olmalısınız. Bu hususta en çok çevreye duyarlı, kimyasal madde içermeyen nano seramik iç kaplama teknolojisi tercih edilmektedir. Ergonomik tencere kulpları da kullanışlılığı saylayan bir özellik olarak aranan nitelikler arasında yer almalıdır.

Cem Tencere Setleri ve Tencereler

51 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Cem
  2. Tefal
  3. Korkmaz
  4. Fissler
  5. Schafer
  6. Kütahya Porselen
  7. Emsan
  8. Pierre Cardin
  9. Bambum
  10. Paşabahçe
  11. Karaca
  12. Lava
  13. Papilla
  14. Keramika
  15. Hecha
  16. Nehir
  17. Hisar
  18. Tantitoni
  19. WMF
  20. Taç
  21. Güral Porselen
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Cem
DSACategoryId/2147483637/22500/22535
BAŞA DÖN