Civil Baby Bebek Kıyafetleri

Uyku tulumu mevsime uygun, pratik giyimli ve mutlaka pamuklu kumaştan üretilmiş olmalıdır. Bir anne için dünyada en keyifli iştir bebeği için alışveriş yapmak. İhtiyaçların çeşitlendiği bu dönemde üretilen onlarca birbirinden güzel kıyafetler arasından seçim yapmak oldukça da zordur. Çeşitlilik çok fazla olsa da alınan ürünün içeriği kumaş yapısı bebeklerin hassas ciltlere ve gelişmemiş bağışıklıkları göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Civil bebek giyim her bütçeye uygun kalitede ürünler üreterek sizlere sunmaktadır. Bir bebeğin cildi yetişkine göre daha fazla hassas olduğundan pamuklu kıyafetler tercih edilmeli ve alerji yapmayacak ürünler olduğundan emin olmalısınız. Bebek kıyafeti giydirmek biraz zor bir süreçtir hele de yeni bir anneyseniz. Bu nedenden dolayı pratik giydirilebilir olması gereklidir. Bilindiği gibi her bebek giydirilirken biraz huysuzlanabilir ve giyinmekten pek hoşlanmazlar. Bu nedenle bebeğinize kıyafet alırken başından rahatlıkla geçirebileceğiniz ve onu rahatsız etmeyecek geniş yakalı ya da çıtçıtlı kıyafetleri tercih etmelisiniz

Civil bebe uyku tulumu, çivil zıbın bu konuda en pratik işler arasında yer almaktadır. Hem tek parça olması hem de çıtçıtlı olmaları kolaylıkla giyim imkânı sunmaktadır. Satın alınan bebek giysilerinin dikiş yerleri de kontrol edilmeli onu kaşındıracak ya da rahatsız edecek kalınlıkta olmamalıdır. Satın alınan tüm giysiler bebeğe uygun bir deterjanla mutlaka yıkanmalıdır. Bebeği rahatsız etmeyecek Kokusuz deterjanlar ilk tercihiniz olmalıdır. Civil bebe yeni doğan kıyafetlerini bebek cildine uygun pamuklu kumaşlardan üretmektedir. Hem sağlığa uygun hem de pratik kullanıma uygun kolaylıklar sunmaktadır. Bebek ihtiyaçlarının bir arada toplandığı civil bebek takımları zaman açısından da anne babalara kolaylık sağlamaktadır. 

Civil bebe ayakkabı bebeğinizin ayağına yumuşacık kaplayan kolaylıkla giydirilip çıkarılabilen bu malzemelerden üretilmiştir. Eğer bebeğinizin ilk adım ayakkabısını satın alacaksanız mutlaka ayağın anatomik yapısına uygun olmalıdır. 0/1 yaş bebek kıyafeti satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kıyafetin işlevsel olmasıdır. Çok dar kıyafetler bebeklerin hareketlerini kısıtlayacak için bedensel ve kemik gelişimine de olumsuz etkileri olabilmektedir. Bebekleri kundaklamanın zararları günümüzde artık bilinmektedir. Çok bol kıyafetler de sağlıklı değildir ayrıca bebeği bol kıyafetler içerisinde kavramakta çok güven vermemektedir. Bu nedenlerden dolayı alacağınız kıyafetlerin bebeğinizin vücuduna uygunluğu oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Bebek kıyafetleri işlevsel olmalı kolaylıkla giydirilip çıkarılabilmelidir.
 • Üzerinde bebeğe zarar verebilecek abartılı aksesuarlar olmamalı pamuklu yumuşak kıyafetler tercih edilmelidir.
 • Pamuklu kumaş olmalı yüksek ısıya dayanmalı ve antibakteriyel olmalıdır.
 • Çıtçıtlı yapışkan bantlı gibi pratik birleştirme malzemeleri kullanılmalıdır.
 • Mevsime uygun rahat ve kullanışlı kıyafetler seçilmelidir.
 • Özellikle ilk aylarda sık bez değiştireceğinden dolayı bebeğin alt kısmı çıtçıtlı ya da fermuarlı olması ekstra kolaylık sağlamaktadır.
 • Kıyafet alırken mutlaka etiketine bakılmalı kumaşın içeriği pamuklu olduğundan emin olunmalıdır.

Civil Bebe Uyku Tulumu 

Gelişim sürecinde olan bebekler kıpır kıpır oldukları için uyku esnasında üstünü açıp düşünmesi oldukça normaldir. Uyku tulumu kullanıma üzerini örtmekten hoşlanmaya minikler için büyük avantaj sunmaktadır. Minik bedenini nazikçe saran tohumlar sayesinde battaniye ve yorgan kullanmadan sıcacık uyumaları mümkün hale gelir. Bebeklerin sıcacık uyuduğundan emin olan anneler de gece boyunca içleri rahat bir şekilde uykunun tadına varabilirler. Miniklerin vücut ısısını dengede tutan uyku tulumları üşüme ve terleme gibi uyku bölünmelerinin de önüne geçer. Gece boyunca dinlenen minikler güne mutlu ve enerji dolu başlayabilirler. Böylece günü daha kaliteli daha mutlu ve yeni bilgiler öğrenerek geçirebilirler. Bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişiminin sorunsuz devam etmesinin en önemli etkenlerinden biri de düzenli ve sağlıklı bir uykudur. Bebeğinizin uyku konforunu artıran bu tulumlar uyku saatlerinin sağlıklı geçmesini sağlar. 

Uyku tulumu satın alırken mevsim şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Yaz mevsiminde ince dokulu ve kısa kollu tulumlar tercih edilmelidir. Ayrıca bulunduğunuz yerin iklim koşullarında göz önünde bulundurmanız önemlidir. Örneğin kış mevsiminin ılık geçtiği bölgelerde yaşıyorsanız o ona uygun bir tulum seçmelisiniz. Seçtiğiniz bebek tulumunun hem size hem de bebeğinize konfor sağlaması açısından özenle tasarlanan modelleri tercih edebilirsiniz. Örneğin bebek bezi değişimi için boydan boya fermuarlı olan tulumlar oldukça pratiktir. Kolayca açılıp kapanabilen fermuarlar sayesinde tulumu tamamen çıkarmanıza gerek kalmadan bebeğinizin bezini değiştirmeniz mümkün olur. Böylece bebeğinizi rahatsız etmeden kolaylıkla giydirebilir aynı şekilde ürünü dilediğiniz zaman kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Tulumun kumaş kalitesinin bebeklerin cildine uyumlu yumuşacık kumaşlardan üretilen tulumlar olması önemlidir. Pamuklu doku hava alan yapısı sayesinde terlemeyi önler. Bebek uyku tulumunun kalitesini korumak için düşük devirli ve düşük ısılı programlarda yıkayabilirsiniz. Uyku tulumunu yıkarken ve kuruturken ters çevirmek ağartıcı zararlı kimyasallar kullanımından kaçınmak da uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.

Civil Bebek Yelekleri 

Birçok modelde bebek yelekleri üretilmektedir. Nerede ve hangi mevsimde kullanacağınızı belirledikten sonra alacağınız modele karar vermelisiniz. İnce pamuklu yumuşacık bebek yelekleri kış mevsimlerinde uyanan bebeğinizin sırtını normal ısıda tutmasına destek olur. Böylece sıcak yataktan kalkan bebeğiniz ev ısısına kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Kolaylıkla giydirilip çıkarılabilen bu kıyafet rahatsız edici hiçbir dokuya sahip değildir. Bir de dışarısı için uygun olan şişme veya ince rüzgârlık tarzı yelekler mevcuttur. Özellikle mevsim geçişlerinde ne çok sıcak ne de üşütecek bir yapıya sahip olmadığından rahat ve pratik bir kullanım sunmaktadır. Alınan ürün bebeğin vücut yapısına uygun olmalı ve kullanılan kumaşın özelliklerine dikkat edilmelidir. Bebeğin yelek içinde rahat hareket edebilmesi yeleğin koruyuculuğu açısından da önemlidir. 

Civil Bebek Ürünleri

Bebek sahibi olacağınızı öğrendikten sonra heyecanla bebek alışveriş listesi hazırlanmaya başlanır. Genel ihtiyaçların hepsi bir mağazada olduğunda ailelere büyük kolaylık olmaktadır. Civil bebek ürünlerini civil mağazasından keyifle gezip kolaylıkla alabilirsiniz. Yeni doğan bebekler hızlı büyüdükleri için ayına uygun kıyafetlerden çok fazla satın almanıza gerek yoktur. Bebek için temel ihtiyaçları şu şekilde sıralanabilir:

 • Zıbın
 • Tulum
 • Çorap
 • Penye Şapka
 • Hastanede kullanılmak üzere iki adet pamuklu bebek takımı

Civil bebek yelekleri

 Yeni doğan bebeğinizin hassas cildine uygun doğal ve %100 pamuklu olan kumaşlar tercih edilmelidir. Kullanılmadan önce kokusuz doğal bir deterjan ile temizlenip ütülenmelidir.

 Yeni Doğan Bebeğinizin Banyo Malzemeleri

 • Pamuklu banyo havlusu
 • Yeni doğan bebeklere özel saban
 • Banyo küveti
 • Bebeğinizi kolaylıkla yıkayabilmeniz için küvet filesi
 • Bebek başı için pamuklu bir kurulama bezi

Yeni doğanın beslenmesi ise öncelikli ve en sağlıklısı olan anne sütü olmalıdır. Ancak anne sütü alamıyor ya da sütün yetersizliği söz konusu olduğunda doktora danışarak şu malzemeler temin edilebilir;

 • Göğüs pompası
 • Süt saklama poşeti
 • Yeni doğan biberonu
 • Yenidoğan bebeğe uygun devam sütleri

Yenidoğan bakım ürünleri seçerken parfümsüz ve doğal içerikli olmaları bebeğinizin hassas cildi için oldukça önemlidir. Bu yeni doğan bakım ürünlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Temizleme pamuğu ya da ıslak mendil
 • Tırnak makası
 • Pişik kremi
 • Alt değiştirme örtüsü
 • Bebek şampuanı veya sabunu
 • Yumuşak bebek saç fırçası

Yeni doğan bebeğinizin sağlığını kontrol etmek için olması gereken ürünleri de listenize eklemelisiniz;

 • Termometre
 • Eğer mevsim yaz ise güneş kremi
 • Pişik krem
 • Serum fizyolojik

Yeni doğan bebeğinizle yolculuğa çıkacaksanız eğer yanınızda bulundurmanız gereken ürünleri de unutmamanızı tavsiye ederiz. Bebeğinizin güvenle yolculuk yapmasını sağlayan araç koltuğu ve aşırı ışığın rahatsız etmemesi için güneşlik mutlaka olması gerekenler arasındadır. Anne içinde yolculuk esnasında hem kendi hem de bebek için şu malzemelere ihtiyacı vardır;

 • Emzirme yastığı
 • Göğüs pedi ya da göğüs kalkanı
 • Lanolin içeren göğüs ucu kremi
 • Emzirme sütyeni
 • Annelerin beslenmesine destek olan lactamil içecek

Bebek Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Pamuklu kumaşlar ve bebek cildine uygun kimyasal içermeyen kıyafetler tercih edilmelidir.

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanmalıdır?

Bebek kıyafetleri kokusuz ve doğal içerikli sabun ile yıkanmalıdır.

Uyku Tulumu Nasıl Olmalıdır?

Uyku tulumları, pamuklu ve yumuşak dokulu olmalıdır. Önden düğmeli veya fermuarlı olup, giydirme de kolaylık sunan modeller tercih edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Civil Baby Bebek Kıyafetleri

1651 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 42 / 1651 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?