Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Emine Tuncer Zeytuni Derik Halhalı Özel Üretim Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500 ml Şişe

Bu ürün şu an satılmamaktadır.
Loading interface...
DSACategoryId/2147483619/28001469/60001330/60001331
Emine Tuncer Zeytuni Derik Halhalı Özel Üretim Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 500 ml Şişe

SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞI

Derik-Halhalı soğuk sıkım zeytinyağımız halk arasında taşbaskı, sızma, zeytin sütü olarak adlandırılıyor olması ile birlikte yağımız bahçelerden zeytinlerin yeşilken elle toplanması ile ki buna erken hasat denir aynı gün içinde asit üretmeden AB standartlarında ki fabrikada soğuk olarak sıkılır ve dinlendirilmek üzere paslanmaz çelik tanklarda bekletilir.

Yapılan bu detaylı işlem sonucunda ürün renk, aroma ve tat olarak zeytinimizin kalitesi ile birlikte dünya standartlarını yakalayıp geçmektedir. Ürünümüze gösterdiğimiz bu hassasiyet İngiltere de 2 kez dünyaca bilinen tadımcılar tarafından(2018-2019) da altın madalya ile ödüllendirilmesini sağlamıştır. • Erken hasat: Zeytinlerin yeşilken elle toplanması (zeytin sert dokunuşlar aldığında asit üretir bu yüzden silkme olarak değil de elle toplamak zeytinin kalitesini artırır.)

 • Soğuk sıkım: Zeytin hamuru sıkılırken verilen suyun 25 derecenin altında olmasıdır. Bu durum yağın aroması, kokusu ve saflığını direk etkilemektedir. Yapılan soğuk sıkım yağın kalitesini korumakla birlikte yapılan sıcak sıkımdan yarı yarıya daha düşük yağ alınmasına neden olur buda direk olarak yağın fiyatını artırır. (erken hasat soğuk sıkım dünya fiyat ortalaması 5-8 dolar arasıdır)

 • Dizem: Yapılan testlerde gerçek kaliteli yağın 0,3 ve 0,5 dizem arsı olması gerekir.(dizem 0,1 asit demektir asit arttıkça yağın kalitesi düşer 1 asit (asit yağ) olarak geçer.
ZEYTİN YAĞI FAYDALARI KONUSUNDA YAPILAN TÜM ARAŞTIRMALAR ERKEN HASAT SOĞUK SIKIM ZEYTİNYAĞLARIYLA YAPILMIŞTIR


ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI • Antioksidan zengini zeytinyağının içeriğinde yoğun miktarda E Vitaminin yanı sıra A, D ve K vitaminleri; kalsiyum, fosfor, potasyum, kükürt, magnezyum, az miktarda demir, bakır, manganez gibi mineraller vardır. Bu faydalı bileşenler kalp sağlığından diyabete; mide rahatsızlıklarından eklem ağrısına kadar pek çok sağlık sorunun çözümü ve önlenmesinde etkili olurken; yağ tüketiminde faydalılar sınıfında yer alan zeytinyağı, doğru beslenme biçiminin geliştirilmesiyle insan ömrünün de uzamasına yardımcı oluyor. • Çok değerli, kıymetli nesnelerin anlamını pekiştirmek için kullanılan “Altın gibi” deyimini misli ile hakeden zeytinyağı, içeriğindeki faydalı bileşenleri ile 4000 yıldan uzun süredir Akdenizin sağlık iksiri kabul ediliyor.

 • Adına ölmez ağaç da denilen “Zeytin Ağacı”nın meyvesi kadar, dalları, yaprakları hatta reçinesi dahi şifa içerir. Yıllar yılı hastalıkların tedavisinden kozmetiğe geniş spektrumlu kullanım alanıyla zeytinyağı, doğal bir ilaç ve sağlık kaynağıdır.

 • Zeytinyağı; doğru beslenme modellerinde, günlük alınması gereken kalori miktarının %30’luk yağ oranı kompleksinde %10’luk bir dilime sahiptir. Sindirimi midede değil bağırsakta tamamlanan zeytinyağı, midenin hazım amaçlı ürettiği asit dengesini bozmaz, sindirim amaçlı salgıları destekler dolayısıyla da ülser gibi mide rahatsızlıklarının oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Bağırsak florasını düzenlenmesini destekler, kabızlığı giderilmesine yardımcı olur.

 • Zeytinyağı içeriğindeki fenol yapı zenginliği, özellikle kalp ve damar hastalıklarını önleme ve düzenlemede etkilidir. Kandaki kötü huylu kolesterol düzeyini düzenler, yüksek kolesterol teşhisi konmuş kişilerin kolesterol seviyesinde düşüş sağlanmasını destekler. Safra kesesinde depolanan kolesterolün temizlenmesine yardımcı olur. • Kan şekerini dengelemeye yardımcı enzimleri ile zeytinyağı, diyabet hastalarının da beslenme listelerinde ilk sırada yerini alır.

 • Zeytinyağının bilinen bir diğer faydası hafızayı güçlendirici vitamin ve minerallere sahip olduğudur. Özellikle Ege-Akdenizlilerin hemen her yemekte keyifle tükettiği zeytinyağının Alzheimer hastalığını önlediği ile ilgili bilimsel araştırmalar süregelmektedir.

 • Zeytinyağı, kemik gelişimini destekleyen, kemik erimesini önleyen bileşenleri ile insan iskelet yapısı üzerinde olumlu etkileri olan bir yağdır.

 • İçeriğindeki A, D, E ve K vitaminleri vücut kalsiyum rezervlerinin korunmasına yardımcı olur. Böylelikle kalsiyum kaybı önlenir kemik yapısı güçlenir. Ek gıdaya geçişin ardından bebek beslenmesinde doktorunuz tarafından önerilecek beslenme programına bir kaç damla ile eşlik edecek zeytinyağı, bebeğin öncelikle kemik sonrasında da beden gelişimi üzerinde olumlu sonuçlar alımasına yardımcı olur. Kemik yapısı içinde yer alan “oleat” isimli lipit bir tek zeytinyağı ile karşılanabilir, zeytinyağı oleat yönünden zengin tek gıdadır.


 • Eklemlerde iltihap ve kireçlenme yaşlılar başta olmak üzere her yaş grubundan kişinin karşılaşabileceği ağrılı ve semptomatik bir rahatsızlıktır. Yapılan araştırmalarla beslenme modeli içinde zeytinyağı tüketiminin ağırlıklı olduğu kişilerde; eklem rahatsızlıklarının ekseri gözlemlendiği ve mevcut rahatsızlığın semptomlarını hafifletmeye yardımcı olduğu belirlenmiştir.

 • Zeytinyağı doğal bir ağrı kesici görevi de üstlenir. Soğuk sıkım zeytinyağı, zeytinin içeriğinde bulunan, genellikle ağrı kesici ilaçların üretiminde kullanılan ibuprofen isimli maddeyi içerir. Bu madde bir tek soğuk sıkım yöntemi ile hazırlanan zeytinyağlarında günlük tavsiye edilen kullanım miktarı korunarak çıkarılabilmektedir. Her gün düzenli olarak 50 gram soğuk sıkım zeytinyağı tüketimi, migren ağrılarından eklem ağrılarına kadar tüm ağrıların azaltılması hatta kaybolmasına yardımcı en doğal yöntemdir. Özellikle iltihaplı romatizma, kireçlenmeye bağlı eklem ağrıları, kas ve mafsal ağrıları, baş -boyun tutulmaları gibi eklem ve kas bölgelerinde meydana gelen ağrılar, soğuk sıkım yöntemi ile elde edilmiş zeytinyağıyla yapılacak masaj ile hafifletilebilmektedir.

 • Yazımızın başında zeytinyağı adeta bir sağlık iksiridir demiştik. Zeytinyağı insan vücudunu hem içeriden hem de dışarıdan besler. Hücre gelişimini destekleyen yapısı ile zeytinyağı, hücrelerde meydana gelmiş oksidatif hasarı da giderir. İyileşme gösteren ve sağlıklı yapıdaki hücreleri korur. Kozmetik sektörünün pek çok alanında zeytinyağı kullanımı yaygındır. Tercihini doğal güzellik ürünlerinden yana kullananlar için de zeytinyağı önemlidir. Cilt kuruluklarını gidermede, saç bakımında, dudak çatlaklarında hatta makyaj temizliğinde dahi zeytinyağı pek çok kimyasal çözümden ayrı olarak doğal ve sağlıklı bir seçenektir.

Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön