Yağdanlık

Yağdanlık Fiyatları ve Modelleri

Mekanik ya da motorlu tasarımı olan araçlar için özel olarak geliştirilen makine yağlarını yağdanlık modelleri etkili biçimde kullanabilirsiniz. Küçük aksamları, erişimi zor olan yerlerdeki parçaları ya da büyük motorlu birimleri rahatlıkla yağlamak yağdanlık çeşitleri ile mümkün oluyor. Araçların bakımında son derece önemli olan bu basit fakat hayli işlevsel ara ekipman sizlere hem eşyalarınızı uzun süre sorunsuz kullanma hem de yorulmadan bakım yapma anlamında kolaylık sağlıyor. Yağdanlık fiyatları ve modelleri ise ürünlerin çeşitli niteliklerine ve özel kampanyalara göre değişkenlik gösteriyor.

Farklı Gereksinimlere Uygun Yağdanlık Çeşitleri

Doğru ürün tercih etmek zahmetsiz kullanım anlamına geldiğinden yağdanlık seçimini hafife almamanız gerekiyor. Yağdanlıkların kalıpları, boyutları, tutuş ergonomileri, yağ akıtma seviyeleri, uç uzunlukları, sıvı kapasiteleri, sıvı harici ağırlıkları, kolay taşınabilirlik dereceleri, kaliteleri ve dayanımları birbirinden farklı. Bu çeşitliliğin altında ise beklenti ve taleplerin farklılığı yatıyor. Yağ püskürtme mekanizması spiral tasarıma sahip olanlar eğilip bükülebildiği için çeşitli açılarda kullanılabiliyor. Flexible uçlu yağdanlıklar geneli itibarı ile farklı kullanım alanlarında tercih edilebiliyor. Yağlanacak bölgenin yerine ve konumuna göre uç duruşunu ayarlanarak kolayca yağlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Püskürtme başlığı, püskürtücü kontrol bölgesi, kapasitesi ve tutamaç dizaynı seçim aşamasında son derece önemli. Ev tipi dikiş makinesi motoru için koni uçlu plastik muhafazalı yağdanlıkları tercih edebilir, daha büyük çaplı, komplike parçaların yer aldığı düzenekler için uzun püskürtücülü, geniş iç hacimli ve damlatma kontrol mekanizmalı modellere yönelebilirsiniz. Sabit ya da taşınabilir gres pompaları daha aktif yağlama yapabilmenize olanak tanıyor. Evdeki kapı menteşeleri ve mekanik aksamlı eşyalar için basit fakat kullanışlı plastik yağdanlıkları tercih edebilirsiniz. Makinelerin ömrünü uzatmaya yardımcı bu minimal ürünler tekli ya da koli olarak satışa sunulabiliyor.

Konforunuzu Artıran Detaylardan Beslenen Tasarımlar

Sıvı dağıtıcı yağdanlıklar, geniş ağızlı plastik şişeler, zahmetsizce taşınan dayanıklı yağdanlıklar, kolay muhafaza edilen ergonomik yağdanlıklar ve nicesi kullanışlılığı artıracak tasarımlardan besleniyor. Örneğin kimyasal reaksiyon göstermeyen polietilen plastik şişeli sıvı dağıtıcılar atölyelerde rahatlıkla kullanılabiliyor. Kullanım dışıyken sıvı çıkışını önleyen dizayn olası devrilme durumlarında dökülme sorununun önüne geçiyor. Her basışta tek bir damla sıvı aktaran mekanizmalar israfı önlediği gibi kontrolün sizde olmasını da sağlıyor. Yağdanlık ekipmanları da konforu artırma amacına hizmet ediyor. Metal tutma saplı, dayanıklı metal gövdeli seriler profesyonel anlamda en fazla kullanılanlardan. Farklı fiziksel yapıdaki yağdanlık hunileri en büyük kurtarıcınız bile olabilir. Huniler plastik ya da metal olabildiği gibi, süzgeçli ya da düz de bulunabiliyor. Huni borularının ve gövdelerinin farklı boyut ve uzunluklarda üretilmesi de rahatınızı artırıyor.

Soru 1: Hangi Yağdanlık Modelini Tercih Etmelisiniz?

Cevap 1: Yağdanlık seçiminde yağdanlığın uygulanacağı alanın niteliğini, farklı bölgelerde kullanma durumunu, hangi akıtma yöntemi kullanılacağını, içerisine yağ dışında olmak gibi kimyasal sıvılar koyulup koyulmayacağını, rahat kullanım ve tutuş beklentilerinizi göz önüne almanız öneriliyor.

Soru 2: Yağdanlık Bakımına Dair Bilinmesi Gerekenler Neler?

Cevap 2: Bakım modelden modele değişkenlik gösterdiğinden ürünlere özel önerilen temizleme ve kullanım yöntemlerini uygulamanız gerekiyor. Kapak ve sıvı damlatan ağız bölgelerini düzenli olarak temizleyin, su kullanılarak yapılan temizlik süreçlerinde yağ dolu olan şişe içerisine su kaçırmayın.

Soru 3: Makine Yağı Kullanmanın ve Yenilemenin Önemi Nedir?

Cevap 3: Hareketli parçaların birbirine temasında aşınma, çizilme ve sürtülme gibi problemleri azaltan makine yağı kirlenmeyi kontrol altında alıyor, korozyon oluşumunu önlüyor, parçaların temizlenmesi ya da yenilenmesi sürecini kolaylaştırıyor hareketli birimlerin ani darbe ya da ağır yük almaları durumunda hasar riskini azaltıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yağdanlık Fiyatları ve Modelleri

726 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 40 / 726 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?