Almanya’da 1845 yılından bu yana üretim yapan Fissler markası yeni nesil düdüklü tencereleri, güvenli, konforlu ve tasarruflu bir kullanım sağlar. Özel basınçlı pişirme kapağı tasarımları ile klasik modellerden ayrılan Fissler düdüklü tencereler, paslanmaz çelikten üretilir. Dayanıklı, kolay temizlenebilen ve hızlı ısınıp geç soğuyan yapıları ile avantajlı bir kullanım süreci sağlayan Fissler düdüklü tencere modelleri, tekli ve ikili set olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Zengin kapasite seçenekleri sayesinde yalnız yaşayanlardan kalabalık ailelere kadar herkese hitap eden bir Fissler düdüklü tencere modeli bulmak mümkündür. Fissler düdüklü tencere modelleri, 18/10 paslanmaz çelik malzemeden yapılan gövde ve çok katmanlı özel tabanlara sahiptir. Bu sayede tencerelerde ısı dağılımı eşit olarak gerçekleşir. Bununla birlikte özel tasarım basınçlı pişirme kapağı, yiyeceklerin yüksek basınç altında daha kısa sürede ve besin değerini kaybetmeden pişmesini sağlar. Tüm bunların sonucunda da hem enerji den hem de zamandan tasarruf sağlanmış olur. Görsel tasarımları ile de öne çıkan Fissler düdüklü tencere modelleri, şık görünümleri ile dikkat çeker.

Fissler Düdüklü Tencere Özellikleri

Yüksek basınçta pişirme yapması için üretilen Fissler düdüklü tencereler küçükten büyüğe farklı kapasite seçenekleri ile dikkat çeker. 1.8, 2.5, 3.5, 4, 4.5, 6, 8 ve 10 litre olmak üzere 7 farklı kapasite seçeneğine sahip olan Fissler düdüklü tencereler, kullanıcı sayısı, pişirilen yemek miktarı gibi değişkenlere göre tercih edilebilir. Klasik düdüklü tencere modellerinin aksına kısa çift kulp yerine bir kısa bir uzun kulplara sahip olan başarılı tencereler daha konforlu bir kullanım sağlamasıyla öne çıkar. %100 Alman üretimi olması nedeniyle yoğun ilgi gören Fissler düdüklü tencere modelleri, CookStar adı verilen özel bir tabana sahiptir. Çok katmanlı olan ve eşit ısı dağılımı sağlayan bu taban, söz konusu tencerelerin indüksiyonlu ocaklar dahil her türlü ocakta kullanılabilmesini sağlar. Ayrıca çok katmanlı taban yapısı sayesinde tencereler hızlı ısınırken oldukça uzun süre ısıyı muhafaza eder. Böylece yemekler daha hızlı pişer ve uzun süre sıcak kalır.

Özel basınçlı pişirme kapağı tasarımı ile bezlerinden ayrılan Fissler düdüklü tencere modelleri, güvenli kullanım için otomatik basınç tahliye sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde tencerenin aşırı ısınması halinde kapakta yer alan silikon lastik aşağı iner ve ani hava tahliyesi gerçekleşir. Böylece tencere içindeki ısı ve basınç yeniden dengelenmiş olur. Tamamen güvenli kullanım sağlayan bu özellik, basınçlı pişirme kapağının doğru yerleştirilmesi ile çalışır. Bunun için de Fissler düdüklü tencerelerde konum yardımcısı bulunur. Kullanıcılar konum yardımcısını kullanarak basınçlı pişirme kapağını doğru şekilde yerleştirerek güvenli kullanım sağlar. Öte yandan kapak doğru şekilde yerleştirildiğinde tamamen kilitlenir.Fissler düdüklü tencere kapaklarının doğru şekilde kilitlendiği ise kapak kilitleme düğmesi ile takip edilebilir. Kapak kilitlendiğinde hem “klik” sesi duyulur hem de düğmenin konumu değişir.

Pratik ve güvenli kullanımı bir arada sağlayan Fissler düdüklü tencerelerde kontrol kapakta yer alan tuşla aracılığı ile gerçekleşir. Fissler düdüklü tencere modellerinde genellikle iki farklı pişirme ayarı bulunur. Bunlardan biri balık ve sebze gibi hassas ve kolay pişen yiyecekler; diğeri ise et, bakliyat ve diğer sulu yemekler içindir. Ayrıca pek çok Fissler düdüklü tencere buharda pişirme aparatı ile birlikte gelir. Dolayısıyla söz konusu tencereleri kullanarak buharda pişirme yapmak da mümkündür. Bununla birlikte derinlikleri kapasitelerine göre farklılık gösteren Fissler düdüklü tencerelerin derin olanlarında buharda pişirme yapılması daha uygundur. Örneğin, Fissler düdüklü tencere 6 lt modelleri, derin tencereler olduğundan buharda pişirme için idealdir.

Fissler Düdüklü Tencere Modelleri

Farklı seriler altında tasarlanarak kullanıcıların beğenisine sunulan Fissler düdüklü tencere modelleri hem farklı kullanım alışkanlıklarına hem de mutfak dekorasyonlarına hitap eder. Söz konusu modeller arasında parlak ve mat düdüklü tencereler bulunur. Mat görünümlü Fissler düdüklü tencere modelleri ile parlak olanlar arasında malzeme açısından bir fark bulunmaz. Başka bir ifadeyle mat ve parlak Fissler düdüklü tencerelerin tamamı 18/10 paslanmaz çelikten üretilir. Öte yandan başarılı markanın neredeyse tüm düdüklü tencere modellerinde CookStar adlı özel bir taban yer alır. Dolayısıyla pişirme performansları da hemen hemen aynıdır. Fissler düdüklü tencere modellerinde görsel açıdan farklı olan bir diğer detay ise basınçlı pişirme kapağında yer alan tuşların rengidir. Mavi, yeşil, kırmızı ve siyah olan bu tuşlar, kullanıcılara mutfaklarına uygun olan modeli tercih etme olanağı tanır.

Isının emilimi, yayılımı ve muhafazası açısından yüksek performans göstermesi ile öne çıkan Fissler düdüklü tencere modelleri, tasarımı fark etmeksizin hem zaman hem de enerjiden tasarruf sağlamaya yardımcı olur. Bununla birlikte klasik düdüklü tencerelere kıyasla basınçta pişirme yaparken yiyeceklerdeki vitamin ve minerallerin korunmasını sağlar. Kısa sürede oksijensiz pişirme gerçekleştiren Fissler düdüklü tencereler ile pişen yiyeceklerin renkleri daha canlı olurken lezzeti da daha yoğun olur. Tüm bunların yanı sıra Fissler 3.5 litre düdüklü tencere modellerinde dahi bulunan buharda pişirme aparatı düdüklü tencereyi farklı bir pişirme yöntemi için uygun hale getirir. Böylece buharda pişirme için tasarlanan ekstra bir tencere satın alma ihtiyacı ortadan kalkar. Tasarım ve kapasite açısından çok sayıda seçeneği bulunan Fissler düdüklü tencerelerde fiyatlar da geniş bir aralığı kapsar. Başka bir ifadeyle uygundan pahalıya değişen Fissler düdüklü tencere fiyatları sayesinde farklı bütçelere hitap eden modelleri bulmak mümkündür.

Fissler Düdüklü Tencere Setleri

Fissler markasının kapak ve gövdeden oluşan tekli düdüklü tencerelerinin yanı sıra ikili setleri de vardır. Farklı kapasitelere sahip iki düdüklü tencereye aynı anda sahip olma olanağı tanıyan bu setlerde 2,5 litreden 10 litreye kadar değişen kapasitelere sahip 2 adet tencere, 1 adet basınçlı pişirme kapağı, 1 adet klasik cam kapak ve 1 adet buharda pişirme aparatı yer alır. Söz konusu setler genellikle Fissler düdüklü tencere seti 8+4 lt, 6+3,5 lt, 6+2,5 lt şeklindedir. Bu tencere seti modellerinin en büyük avantajı pişecek yiyecek miktarına uygun düdüklü tencereyi kullanabilme özgürlüğü sağlamasıdır. Örneğin, Fissler 6 + 3.5 litre düdüklü tencere seti ile hem az hem de çok miktarda yiyeceği basınçlı olarak pişirmek mümkün iken aynı zamanda iki farklı çelik tencereye sahip olunacağı için hem basınçlı hem de klasik pişirme yapılabilir.

Markanın düdüklü tencere setleri arasındaki farklı içeriklere sahip olan modeller de bulunur. Örneğin, Fissler düdüklü tencere 3.5 lt ve Fissler tavalardan oluşan setler vardır. İki tencere ve iki tava sahibi olma olanağı tanıyan bu Fissler düdüklü tencere seti modelleri sayesinde pek çok pişirme aktivitesi ek bir pişirme gerecine ihtiyaç duymadan gerçekleştirilebilir. Öte yandan söz konusu çok amaçlı setlerde yer alan tavalar ile basınçlı pişirme kapakları birbirleri ile uyumlu değildir. Bunun en önemli nedeni tavaların basınçlı pişirme işlemi için yeterince yüksek olmamasıdır. Ancak setlerde yer alan klasik cam kapaklar, uygun çaptaki tavalar ile birlikte kullanılabilir.

Fissler Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Hem güvenli hem de pratik bir kullanım sağlaması için tasarlanan Fissler düdüklü tencereler, hemen herkes tarafından kullanılabilecek niteliktedir. Bunu da tamamen güvenli bir şekilde çalışan basınçlı pişirme kapağı ile sağlar. Başarılı markanın özel olarak tasarladığı basınçlı pişirme kaplarının iç kısmında hava geçişini kapatan bir lastik bulunur. Yuvarlak formda olan ve kapağın iç kısmına yerleştirilen bu lastik, kapak kilitlendiğinde hava geçişini durdurarak tencerenin içinde basınç oluşmasına yardımcı olur. Tamamen kapanmadan kilitlenemeyen kapağın durumu ise yan tarafta yer alan butonun konumu takip edilerek görülebilir. Fissler düdüklü tencere modellerinin kullanımına ilişkin diğer detaylar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Pişirilen yiyeceklerin yanması veya aşısı basınç oluşmasını önlemek için tencere gövdesinde yer alan minimum ve maksimum seviyelerine dikkat edilmelidir. Örneğin, Fissler düdüklü tencere 4.5 lt modeli, 3,5 litre çizgisine kadar doldurulabilir.
  • Basınçlı pişirme yapılacak ise pişirilecek yiyeceğin hassasiyetine göre basınç ayarı seçilmelidir. Kapakta yer alan bu ayar ile ilgili detaylar kullanma kılavuzundan öğrenilebilir.
  • Buharda pişirme aparatı basınçlı pişirme kapağı ile kullanıma uygun değildir. Dolayısıyla sadece cam kapak ile pişirme yapılacağı zaman tercih edebilir.
  • Fissler düdüklü tencere setlerinde gelen basınçlı pişirme kapağı iki tencereye de uygundur.
  • Paslanmaz çelikten üretilen Fissler düdüklü tencere modelleri kolay temizlenebilir olmasıyla öne çıkar. Ancak temizlik sırasında aşınmaya neden olabilecek teller, süngerler ve fırçaların kullanılması önerilmez.

Fissler Düdüklü Tencere Fiyatları

İşlevi ve dayanıklı yapısı ile öne çıkan Fissler düdüklü tencereler, ulaşılabilir fiyatlı olmasıyla dikkat çeker. Uzun yıllar boyunca kullanıma uygun şekilde tasarlanan ve basınçlı pişirme kapağı yerine klasik kapak kullanıldığında klasik bir çelik tencereye dönüşen Fissler tencereler, hızlı ısındığı için daha az enerji tüketilmesine de yardımcı olur. Genel olarak avantajlı pişirme gereçleri olarak öne çıkan Fissler tencere modellerinde fiyatlar, kapasite, genel tasarım, ek aksesuarlara göre belirlenir. Dolayısıyla Fissler düdüklü tencere 8 lt ile Fissler 2.5 lt düdüklü tencere fiyatları aynı düzeyde değildir. Buharda pişirme aparatı ile gelen Fissler düdüklü tencere fiyatı ise klasik modellere kıyasla farklıdır. Öte yandan ikili set olarak satışa sunulan Fissler düdüklü tencerelerde fiyatlar tencerelerin kapasitelerine göre farklılık gösterebilir.

Fissler düdüklü tencere setleri arasında Fissler marka klasik tencere veya tava olanlar da bulmak mümkündür. Bu tarz setlerin fiyatlandırılmasında klasik tencere ve tava fiyatları da etkilidir. Bütçe dostu yedek parça fiyatları ile de kullanıcılara büyük bir avantaj sağlayan Fissler markası, düdüklü tencereleri daha uzun yıllar kullanabilme ayrıcalığı sunar. Bu noktada kapaklar uygun olduğu tencerelere göre fiyatlandırıldığı için 3,5 litrelik tencere ile 6 litrelik tencere için üretilen Fissler düdüklü tencere kapağı fiyatları birbirinden farklı olur. En ucuz Fissler düdüklü tencere fiyatları ise kampanya ve indirim dönemlerinde görülür.

Fissler düdüklü tencere lastiği değiştirilir mi?

Fissler düdüklü tencere kapaklarının güvenli bir şekilde kapanmasını ve hava karışmamasını sağlayan lastikler, kullanım sıklığına bağlı olarak zamanla deforme olabilir. Böyle durumlarda Fissler düdüklü tencere yedek lastiği satın alınarak pratik bir şekilde değiştirmek mümkündür.

Fissler düdüklü tencerelerde garanti süresi kaç yıl?

Fissler düdüklü tencere modellerinde garanti süresi genellikle 2 yıldır. Ayrıca başarılı marka düdüklü tencerelerin kullanım ömrü olan 10 yıl boyunca yedek parça temin garantisi sağlar.

Fissler düdüklü tencere kapakları bulaşık makinesinde yıkanabilir mi?

Yeni nesil düdüklü tencereler olarak öne çıkan Fissler tencerelerde basınçlı pişirme kapakları bulaşık makinesinde yıkamaya uygundur. Bununla birlikte kapaklarının tamamen kurutulmadan kullanılmaması önerilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fissler Düdüklü Tencere

80 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Hacim
Toplam 38 / 80 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?