Kumtel Ocak 

Mutfakların varoluş amacı sebebiyle her zaman en önemli eşyası olan ve baş köşede yer bulan ürünlerdir ocaklar. Eskiden yaygın olan tüplü modeller ve yeni nesil elektrikli ve doğalgazlı gibi farklı çeşitleri olan ocaklar da diğer mutfak eşyaları gibi bir kez alındıktan sonra uzun süre kullanılan, sık satın alınmayan ve bozulduğunda günlük yaşamı tamamen alt üst edebilen eşyalardır. Bu nedenle herhangi bir sebeple ocak satın alacaksanız, kaliteli bir markanın ürünleri arasından seçim yapmak, bütçenize uyan bir model bulmak ve aldığınız ocağı herhangi bir problem yaşamadan yıllar boyu kullanmak istersiniz. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen ve Kumtel markasının da oldukça çeşitli ürün yelpazesine dahil ettiği elektrikli ve doğalgazlı ocak türlerinin, çalışma mekanizmaları dolayısıyla kendilerine göre farklı avantajları vardır. Kumtel ocak modelleri arasından kullanım amaçlarınıza, mutfağınızın büyüklüğüne, deneyimlemek istediğiniz özelliklere göre belirleyeceğiniz bir tanesini satın alabilir ve mutfakta geçirdiğiniz zamanı hem daha konforlu hem de daha güvenli hale getirebilirsiniz.

1972 yılında Kayseri’de kurulmuş olan Türk markası Kumtel, dünyada birçok ülkeye ürün ihraç etmektedir. Markanın küreselliği ve ürünlere olan talep, aslında kalitesinin en büyük kanıtı. Mutfak eşyaları sektöründeki öncü markalardan biri olan Kumtel ürünleri, uluslararası standartları belirleyen birçok kuruluş tarafından da önem taşıyan tüm belge ve sertifikalarla tescillenmiş durumda. Siz de mutfağınız için alışverişinizi güvenle yapmak ve satın alacağınız, özenle üretilmiş ürünlerin hayatınızı yıllar boyu kolaylaştıracağından ve sizi yarı yolda bırakmayacağından emin olmak istiyorsanız, Kumtel ocaklarını tercih edebilirsiniz. İşlevsel ve kullanışlı oldukları kadar şık tasarımlarıyla da göz dolduran ve sık tercih edilen modeller, Kumtel ocak kullananlar tarafından tavsiye ediliyor ve tüketicilerden tam puan alıyor.

Kumtel Ocak Modelleri  

Günümüzde en yaygın olan ocak türleri gazlı ve elektrikli ocaklar. Gazlı ve elektrikli kelimeleri, ocağın nasıl çalıştığını belirtiyor. Gazlı ocaklar doğalgaz borusuna bağlanarak çalışırken, elektrikli ocaklar ise prize takılarak çalışıyor. Evlerde tercih edilen ocaklar genelde gazlı olsa da, hem tek başına hem de gazlı ocağa ek ve yedek olarak elektrikli ocaklar da oldukça kullanışlı bulunuyor. Çalışma prensiplerine göre ikiye ayrılan ocaklar, yapılarına ve yerleştirme şekillerine göre de ikiye ayrılıyor. Set üstü ocaklar gaz borusuna yetişebildikleri sürece istediğiniz yere yerleştirilebilirken, ankastre ocaklar genelde tezgahta bir yer kesilerek o bölgeye yerleştiriliyor. Kumtel ankastre ocak modelleri bu ayrımı da aslında ortadan kaldırmış durumda. Ankastre ocakları isterseniz tezgahtaki yuvalarına yerleştirebilir, isterseniz de düz bir zemine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Hem ankastre hem de set üstü ocak modelleri gazlı ya da elektrikli çalışabilen versiyonlara sahip. Çalışma prensibi ve yerleştirme şekline göre kategorilendirilmiş olan ocakları birbirinden ayıran bir diğer özellik de kaplama malzemeleri. 

Ocak yapımında en çok kullanılan malzemeler cam, emaye ve vitroseramik cam. Emaye modeller en alışılagelmiş ve geleneksel ocaklar olarak hala popülerliğini koruyor. Kumtel de paslanmayan ve dayanıklı emaye kaplama ocak modelleri ile müşterilerine birçok set üstü ve ankastre model sunuyor. Cam ocaklar ise son dönemlerde zarif ve ince yapılarıyla, kolay temizlenen yüzeyleriyle çok fazla tercih ediliyor. Hem cam hem de ankastre olan bir ocak, tezgahın istediğiniz bir yerine gömülerek oturtuluyor ve son derece modern bir görüntü ortaya çıkıyor. Vitroseramik cam modeller ise üzerinde ızgarası olmayan, dümdüz ve pürüzsüz bir yüzeye sahip olan ocaklardan oluşuyor. Mutfağınızı zamanın ötesine taşımak, mekanik görüntülerden, düğmelerden ve ızgaralardan arındırmak istiyorsanız, teknoloji harikası olan vitroseramik cam ocakları tercih edebilirsiniz. Her şeyden bağımsız, sadece fişe takılarak çalışan ve birçok zaman hayat kurtaran tekli ve çiftli Kumtel elektrikli ocak modelleri ise, evinizde standart gazlı bir ocağınız olsa bile yedekte durması için almak isteyeceğiniz bir ürün. Gaz kesintisi gibi bir durumda rahatlıkla yemek yapmaya devam edebilmeniz için elektrikli ocakları tercih edebilirsiniz. Ayrıca mutfağın ve tezgahın küçük olduğu, yemek yapmaktan ziyade yemekleri sadece ısıtma ihtiyacınızın olabileceği ofis gibi alanlarda da elektrikli tekli ve çiftli ocakları tercih edebilirsiniz. Bu ocaklar taşınabilir olduğundan, ocak soğuduktan sonra herhangi bir dolapta rahatlıkla muhafaza edebilir ve yerden de tasarruf edebilirsiniz. 

Çok Çeşitli Özellikleriyle Kumtel Ocak

Kumtel ocakların özellikleri kullanıcıların yemek pişirme deneyimini ve güvenliğini maksimum seviyeye çıkaracak şekilde belirlenmiş ve ürünler buna göre tasarlanmış. Kumtel set üstü ocak çeşitleri hem dış kısmındaki hem de iç tasarımındaki donanımsal özellikleri ile hayatı kolaylaştırıyor, yemek hazırlama aşamasında size yenilikler sunuyor hem de ister doğalgazlı ister elektrikli olsun, son derece güvenli bir kullanım sunuyor. Kumtel doğalgazlı ocak modellerinde “gaz emniyeti” özelliği bulunuyor. Bu özellik, ocaktaki alevin rüzgar ya da sıvı dökülmesi gibi herhangi bir sebeple sönmesi durumunda gazı otomatik olarak keserek meydana gelebilecek sızıntı ve zehirlenme gibi olumsuz durumların önüne geçmiş oluyor. Kumtel ocakları doğalgaz ve LPG yakıt türü arasında dönüştürülebildiğinden, gaz emniyeti özelliği kullanıcılara çok önemli bir güvenlik kalkanı yaratıyor. Evlerde görmeye en çok alıştığımız büyüklükteki ocaklardan olan Kumtel 4 gözlü ocak türleri, farklı büyüklüklerdeki gözleri ile çeşitli şiddetlerdeki sıcaklıklarda, uygun olduğunu düşündüğünüz şekilde yiyecek ve içeceklerinizi hazırlamanıza olanak sunuyor. 

Bu modellere ek olarak, son dönemlerde sıkça tercih edilmeye başlayan bir de Kumtel 5 gözlü ocak mevcut. Standart olan dört adet göze ek olarak, hepsinin ortasında bir gözü daha olan bu modellerde, ekstra göze “wok gözü” adı veriliyor. Normal ocak gözlerinden farklı olarak çift halkalı olan wok gözü, ocağa koyduğunuz kabın çok daha hızlı ve yüksek ateş ile ısıtılmasına olanak tanıyor. Yüksek ateşte daha kısa sürede pişen gıdalar, besleyici özelliklerini kaybetmeden tüketilebiliyor. Çift halka aynı anda çalışırken ısıyı tencere ya da tavaya eşit şekilde yayıyor. Vitaminini kaybetmeyen sebzelere ek olarak kızartmaların da yumuşamadan ve yağ çekmeden yüksek ateş sayesinde daha hızlı yapılabildiği wok gözlü ocaklar, mutfağında profesyonel bir hava yakalamak ve tariflerine yeni bir dokunuş katmak isteyen kullanıcılar için ideal. Yüzeylerine ve kaplama modellerine göre camlı, vitroseramik camlı ve emaye olarak kategorilere ayrılan ocaklarda, ızgaralı ve ızgarasız çeşitler de bulunuyor. Izgaralı olan ve bek kapakları olan modellerde, paslanmaya karşı dayanıklı olan emaye kaplama, ocağın ve parçalarının ömrünü uzatırken, temizliği de kolaylaştırıyor. Hem set üstü hem de ankastre olarak kullanılabilen solo, yani fırından bağımsız olan Kumtel ocak fiyatları modeller arasında farklılık gösteriyor. Elektrikli, gazlı, bir, iki, hatta beş gözlü, cam veya emaye yüzeyli, ikili ızgarası olan ya da her gözün bireysel ızgaraya sahip olduğu modellerden bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. 

Elektrikli Kumtel Ocak Kullanmanın Avantajları 

Doğalgaz bağlantısı olmayan evlerde ya da kullanıcıların alevli ocak kullanmak istemediği evlerde, kullanım pratikliği açısından elektrikli ocak tercih edilebilir. Ayrıca tek ya da iki gözlü elektrikli ocak modelleri çok az yer kapladığından ofis ortamlarında ve küçük mutfaklarda da oldukça sık kullanılır. Kullanmadığınız zaman ortadan kaldırabileceğiniz Kumtel tekli elektrikli ocak size tezgah alanınızı daha verimli ve konforlu şekilde faydalanmanız noktasında kolaylık sağlar. Standart mutfak kullanımında daha yaygın olan dört ya da beş gözlü, elektrikli ocaklar genelde cam ve vitroseramik yüzeylere sahiptir. Bu modellerde ızgara ve yüksek göz olmadığından, pürüzsüz yüzeyler mutfağınıza yumuşak ve zarif bir görüntü katar. Ayrıca ekstra parçalar olmadığından, cam ocak temizliğine uygun bir temizleyici ile dümdüz olan yüzeydeki yemek ve yağ lekelerini temizlemek çok kolay olur. Elektrikli ocaklarda gaz bağlantısı olmadığından, ocak gözündeki alevden dolayı kullanıcıyı tedirgin edebilecek aksiliklerin de önüne geçilmiş olur. Elektrikli Kumtel ocak modellerinde dümdüz olan yüzeye ek olarak çevrilmesi gereken düğmeler ya da çakmaklar da bulunmaz. Dokunmatik olarak ısıyı ve seviyelerini kontrol edebileceğiniz ocaklar, mutfağınıza teknolojinin konforunu getirir. İndüksiyonlu olan elektrikli ocakların aksine, vitroseramik yüzeye sahip olan Kumtel cam set üstü ocak, yemek veya içecek hazırlamak için özel, mıknatıslı yüzeye sahip kaplar, tencereler ve tavalar gerektirmez. Mutfağınızda normalde bulunan ürünler ile hayatınıza devam edebilir ve ocağınızı kullanabilirsiniz. 

Elektrikli ocakların yüzeyi dümdüz olduğundan ve gözlerden çıkan alevin ısısı ile kapları ısıtmak gerekmediğinden, yemeğin pişeceği kabın altına ısı eşit olarak yayılıyor. Böylece yemek daha kolay ve doğru şekilde pişebiliyor ve yanan ya da çiğ kalan gıdalarla uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Tercihe göre ankastre ya da set üstü kullanıma uygun olan elektrikli ocaklar da güvenlik donanımlarına sahip. Olası kazaların önüne geçmek için çocuk emniyet kilidi ve sıcaklık uyarı mekanizması bulunan elektrikli cam ve vitroseramik ocaklar güvenli bir kullanım sağlıyor. Tek veya çift gözlü elektrikli ocaklarda ise düğmeden ateşleme özelliği bulunur. Bu ocakların yüzeyi hızlı bir şekilde ısınıp soğuduğundan, istediğiniz zaman fişe takıp kullanabilir, işiniz bittikten sonra da soğutup, toparlayıp ortadan kaldırabilirsiniz. Bu modellerde de güvenlik için termostat kontrolü vardır. Evinizde gazlı bir ocak varsa bile bir ya da iki gözlü bir de elektrikli ocak alarak mutfağınıza yatırım yapabilirsiniz. Böylece olası bir gaz kesintisi yaşandığında mutfaktaki işleriniz yarım kalmaz. 

Gazlı Kumtel Ocak ile Alıştığınız Konfor 

Evlerde en yaygın olarak kullanılan enerji türü doğalgaz olduğundan, gazlı ocak modelleri de her zaman popülerliğini korur. Bu bakımdan geleneksel sayılabilecek gazlı ocaklar, gelişen teknolojik özellikleri ve sürekli yenilenen tasarımlarıyla gelenekselliğe bile yeni bir soluk getirir ve kullanıcıların mutfakta geçirdikleri zamanları keyifli hale getirirler. Doğalgazın kullanıldığı her alanda en önemli konulardan biri olan güvenlik Kumtel tüplü ocak ve gazlı ocak modellerinde de düşünülmüş.  Ocağın üzerine dökülüp ocağın gözlerindeki alevleri söndürecek herhangi bir sıvı ya da ortamda oluşabilecek esinti, tehlike yaratabilir. Bunun önüne geçmek için de Kumtel’in doğalgazlı ocaklarında gaz emniyeti mekanizması bulunur. Böylece ocakta yanan alev düğme dışında bir güç ile sönerse, gaz da kesilir ve herhangi bir sızıntı oluşmaz. Gazla çalışan ocakların çok çeşitli modelleri mevcuttur. En temel ayrım ankastre ve set üstü olarak belirlenir. Ancak ankastre olarak da bilinen Kumtel gömme ocak modelleri ve set üstü modeller, dönüşümlü olarak kullanılabilir. Çünkü Kumtel tarafından ocaklar bu değişime izin verecek bir donanımla üretilmiştir. Aynı şekilde LPG tüp ve doğalgaz bağlantısı konusunda da tercih ocağı kullanacak kişiye aittir ve ocaklarda bu değişim kolaylıkla sağlanabilir. 

Gazlı ocaklarda bulunan wok gözü, kullanıcılara farklı bir pişirme deneyimi de sunuyor. 5 gözlü olarak bilinen bu ocak modellerinde ortada bulunan gözde alev çıkaran iki ayrı halka bulunuyor. Böylece daha hızlı ısınan tava ve tencerelerde sebzeler daha hızlı pişerken, kızartmalarda çıtır çıtır oluyor. Gazlı ocaklar en yaygın olarak kullanılan ocaklar olsa da, hala yeniliklere açık ve gelişen teknolojiler ile üretilirler. Geçmişten gelen ve hala kullanılmaya devam eden emaye yüzey kaplamasına son yıllarda cam yüzeyler de katılmıştır. Kumtel camlı set üstü ocak, temizlemesi son derece kolay olan ve her gözün ayrı bir ızgaraya sahip olduğu ocak türüdür. Izgara ve bek kapakları paslanmaz emaye ya da çelikten üretildiği için bulaşık makinesinde de kolaylıkla yıkanabilirler. Kumtel set üstü ocak fiyatları ve ankastre olan modellerin fiyatları arasında farklılıklar olabilir. Ocak fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise ocaktaki göz sayısıdır. Kalabalık bir evde yaşıyorsanız ya da sık sık yemeğe misafir davet ediyorsanız, birden fazla yemeği aynı anda pişirebilmek için ocağınızdaki göz sayısının daha fazla olmasını isteyebilirsiniz. Doğalgazlı olarak tercih edeceğiniz modeller de elektrikli modellere göre enerji tüketiminde daha tasarruflu olmanıza yardımcı olabilir. 

Her Zevke ve Her Mutfağa Uygun Bir Kumtel Ocak Mevcut 

Mutfağınızın tasarımı hangi tarzda olursa olsun, zevkinize göre bir Kumtel ocak mutlaka bulabilirsiniz. Geçmişte sadece beyaz ve emaye yüzey kaplaması ile üretilen ocaklar, artık siyah, beyaz ve inox adı verilen metalik gri renklerinde üretiliyor. Ayrıca yüzey malzemesi olarak da emayeye ek olarak cam ve vitroseramik cam da kullanıcıların tercihine sunuluyor. Kumtel beyaz cam ocak modelleri arasından tercih yaparsanız, mutfağınızda hem camın inceliği, temizlik kolaylığı hem de beyazın klasik asaletini yaşatabilirsiniz. Kumtel siyah cam ocak ise tüm tasarımını açık renkli yapacağınız bir mutfakta dikkat çekici ve modern bir dokunuş olacaktır. Mutfağınıza endüstriyel bir ışıltı katmak isterseniz, Kumtel inox ocak modellerine göz atabilirsiniz. Leke göstermemeleriyle ve çok kolay temizlenmeleriyle meşhur olan inox, yani gri modeller, mutfağınızdaki diğer gri eşyalar ile uyum sağlayabilir. Hangi rengi tercih ederseniz edin, gelişen tasarım anlayışları sayesinde buzdolabı, ocak, bulaşık makinesi ve davlumbaz gibi birçok ürünü aynı renklerde alarak takımlar oluşturabilirsiniz. 

Ocak mutfaklarda en aktif olarak kullanılan eşya olduğundan, kullanım alışkanlıklarınıza ve mutfak alanınıza göre bir tercih yapmanız önemlidir. Eğer mutfağınızda ankastre ocak için özel olarak kesilmiş ve açılmış bir alan varsa, bu alana yeni bir ocağı rahatlıkla oturtabilirsiniz. Bu durumda yeni ocağın ve ankastre alanının ölçülerini almalı ve karşılaştırmalısınız. Set üstü ocakları ise mutfakta, gaza ulaşılabilecek herhangi bir yere yerleştirebilirsiniz. Solo olarak satılan ocaklar ile gelen kolaylık budur. Ocağınız fırına bağlı olmak zorunda kalmaz ve siz kendi planlarınıza göre yerleştirme yapabilirsiniz. Geniş mutfaklarda beş göze kadar geniş ocaklar kullanılabilecekken, daha ufak mutfaklarda tek gözlü bir ocak bile tercih edilebilir. Kumtel ürün yelpazesi her bütçeye olduğu gibi her ortama da hitap ederek, alışverişte olan kullanıcıların hayallerindeki ürünü bulmalarına yardımcı olur. Birçok evde ocak tercihi, ocağın teknik özelliklerine ve donanımına ek olarak, tasarım ve renkler de göz önünde bulundurularak yapılıyor. Çünkü ocak da diğer beyaz eşyalar gibi sık sık değiştirilmeyen bir parça ve mutfaklar için çok kıymetli. Seçenekler de bu kadar fazlayken, eğer mutfağınızı yeniliyor ya da sadece ocağınızı değiştirmek istiyorsanız, Kumtel’in sunduğu çeşitlilik ve konforlu deneyimlerden faydalanmanız sizin için hem kısa hem uzun vadede avantajlı olacaktır. Hem mutfağınıza hem de cebinize uygun ocağı bulmak için siz de Hepsiburada’dan Kumtel ocakları inceleyebilir ve yemeklerinizin lezzetine lezzet katabilirsiniz.

Kumtel Ocak Nasıl Yakılır? 

Kumtel ocak modellerinde çakmak buton özellikleri bulunmaktadır. Bu ocakları yakmak için yakmak istediğiniz ocak gözünün butonunu hafifçe bastırarak çevirmeniz yeterlidir. Uyguladığınız baskı çakmak özelliğini çalıştırarak, gazın serbest kaldığı anda yanmasını sağlayacaktır. Elektrikli ocak modellerinde ise yalnızca ilgili gözün butonunu çalıştırma yönünde çevirmeniz yeterlidir.

Kumtel Ocak Neye Göre Alınır? 

Bir Kumtel marka ocak alırken kullanım alanınızı ve hane içerisindeki kişi sayısını gözetebilirsiniz. Büyük aileler için 4-5 gözlü ocak modelleri ideal alternatifler olarak gösterilebilir. 1-3 arası göz sayısına sahip modeller ise küçük aileler ve tek yaşayan kişiler için kullanışlı seçenekler olabilirler. Buna ek olarak LPG ve doğalgaz bağlantı özellikleri dikkate alınmak suretiyle de seçim yapabilirsiniz.

Kumtel Ocak Nasıl Temizlenir? 

Ocağınızın yüzeyine yemek yaparken sıçrayan yağ ve kirleri temizlemek için nemli bir bez kullanabilir, zorlu lekeler içinse yağ çözücü hijyen ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Temizleme uygulamalarında ocağınızın yüzeyini çizebilecek sivri uçlu objeler kullanmamalı, sert temizlik malzemelerini yüzeye sürmekten kaçınmalısınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kumtel Ocak Fiyatları

105 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Kullanım Şekli
Toplam 24 / 105 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/22026/kumtel