Kahvaltıların olmazsa olmazları arasında yer alan Lipton çay, molaların ve sohbetlerin en güzel eşlikçileri arasında yer alır. Yer ve saat fark etmeksizin her an yanınızda olan çayların pek çok farklı çeşidi olup Lipton çay fiyatları da çayın cinsi, aroması, gramajı gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Lipton Dökme Çaylar

Demleyerek hazırlanan çaylar poşet çaylara göre daha uygun fiyatlı olmakla beraber aromalarla zenginleştirmeye de uygundur. Lipton dökme çaylar, Türkiye’de en çok tüketilen çayların başında yer alıp farklı beğeni ve alışkanlıklara hitap eden çeşitleri mevcuttur. Tercih edeceğiniz ürüne karar verirken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

  • Satın alacağınız Lipton çayın gramajının kullanım alışkanlıklarınıza uygun olmasına dikkat edebilirsiniz. Hemen her gün çay tüketiyorsanız 1 kg seçenekler daha uygun olur. Ancak çay tüketme sıklığınız fazla değilse çayın bayatlamaması için daha küçük gramajlı ürünleri satın alabilirsiniz.
  • Çayınızda farklı aromaları deneyimlemekten hoşlanıyorsanız Lipton’un farklı harmanlardan oluşan ürünlerini inceleyebilirsiniz. Tarçın, gül, bergamot gibi bitkilerle karıştırılarak büyüleyici lezzetler sunan ürünler çay keyfinize farklılık katabilir.
  • Güne çayla başlamayı sevenlerdenseniz Seylan çayı içeren ürünlere göz atabilirsiniz. Uyandırıcı etkisiyle güne enerjik başlamanıza yardımcı olan çaylar konsantrasyonunuzu artırmak istediğiniz zamanlar için de idealdir.
  • Yumuşak ve sert aromalı Lipton çayları bir arada tüketerek kendi zevkinize uygun karışımlar hazırlayabilirsiniz.

 Lipton Bitki Çayı Çeşitleri

Siyah çaya alternatif olarak tüketebileceğiniz Lipton bitki çayları, en kaliteli bitkilerin ideal dönemlerinde özenle toplanıp işlenmeleriyle elde edilir. Özel paketlerinde pratik bir şekilde kullanım için üretilen çayları yemeklerde ya da öğün aralarında içebilirsiniz. Farklı damak tatlarına uygun seçenekleriyle dikkat çeken Lipton bitki çayları oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

  • Kuşburnu çayları, özellikle kış aylarında tüketilip muhteşem kokuları ve ekşimtırak tatlarıyla gününüzü güzelleştirir.
  • Kış çaylarından olan zencefilin sade seçenekleri bulunduğu gibi limon, greyfurt gibi meyvelerle bir araya gelen şaşırtıcı lezzetlerde alternatifleri mevcuttur.
  • Güne daha dinç başlamak ya da gece daha rahat uyumak için günün farklı saatlerinde kullanılmaya uygun Lipton bitki çayları yardımınıza koşar.
  • Farklı lezzetleri merak ediyorsanız Türkiye’nin farklı bölgelerinin yöresel çaylarını deneyebilir ve farklı bitkilerin bir araya gelmesiyle oluşan aromatik çayların tadına bakabilirsiniz.
  • Böğürtlen, elma gibi meyvelerden elde edilen Lipton bitki çayları gün içerisinde enerjinizi yenilemek için ideal bir seçimdir.
  • En çok tüketilen bitki çaylarından olan yeşil çayın klasik sade seçeneğinin yanı sıra farklı bitkilerle harmanlanarak daha yumuşak içimli alternatifleri de bulunur.

Demlik Poşet Çaylar

Lipton demlik poşet çaylar lezzetli tatları ve pratik kullanımlarıyla ön plana çıkar. Günün her saatinde rahatlıkla tüketebileceğiniz çayı hazırlarken çaydanlık kullanmanız da şart değil. Bu sayede dışarıda da hazırlayıp içebileceğiniz çaylar son derece pratik şekilde demlenebilir.

Çayın özünü kaybetmeden demlenebilmesini mümkün kılan Lipton demlik çayı hazırlamak için yalnızca ısıya dayanıklı kapalı bir kap ve sıcak suyunuzun olması yeterlidir. Demlik poşetin üzerine ilave ettiğiniz sıcak su sayesinde çay 5 dakika içerisinde demlenir. 1 poşetten yaklaşık 5-6 bardak çay çıkar.

Bardak Poşet Çaylar

Gün içerisinde zaman kaybetmeden çay için tercih edebileceğiniz Lipton bardak poşet çaylar birkaç dakika içerisinde hazır olur. Aynı zamanda temizliği de son derece kolay olan ürünlerin bardak poşetini çöpe atıp bardağı durulamanız yeterlidir.

Farklı bekleme süreleriyle dilediğiniz sertlikte hazırlayabileceğiniz ürünler en kaliteli çayların zamanında toplanmasıyla elde edilir. Farklı bölgelerden hasar edilen çaylar arasında seçim yaparken damak tadınızı göz önünde bulundurabilir Karadeniz, Seylan, Sri Lanka çayları gibi farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Lipton Çay Fiyatları ve Çeşitleri

Süpermarket
Süpermarket
İçecek
İçecek
Çay
Çay
Bardak Poşet Çay
Bardak Poşet Çay
Bitki Çayı
Bitki Çayı
Dökme Çay
Dökme Çay
Demlik Poşet Çay
Demlik Poşet Çay
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
HepsiLojistik Ürünleri
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 553 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001517/60001346/lipton