Bardak Poşet Çay

Dünyanın en çok içilen içeceklerinden biri olan çay, kahvaltıların olmazsa olmazlarından biri olarak kabul ediliyor. Çay, sadece kahvaltı masalarında değil, öğle yemeklerinden sonra, ara öğünlerde, akşam üstü keyfinde ya da akşam saatlerinde de kendine yer buluyor. Hem tek başına hem atıştırmalıkların yanında keyifle tüketebileceğiniz çay, eve gelen misafirleriniz için de en şık ikramlardan biri oluyor. 

Geçmişten Gelen Lezzet

Çayın tarihi milattan önceye kadar uzanıyor. Çayın Çin İmparatorluk sarayının bahçesindeki çay yapraklarının rüzgarda uçuşarak kaynayan suya düşmesi ile keşfedildiğine inanılıyor. Bu inanışa göre çayın keşfedilmesi M.Ö. 2737 yılına dayanıyor. İkinci Çin İmparatoru Shen-Nung tarafından bulunan ve hızla Doğu dünyasına yayılan çay, 18. yüzyıl ve sonrasında Batı dünyasındaki popülaritesini de arttırıyor. Önemli bir kısmı tropik alanlarda yetiştirilen çay, dünyanın farklı bölgelerinde farklı ritüellere konu oluyor. Örneğin dünyanın en fazla çay üretilen ülkesi olan Çin'de misafirlerin çayı içtikten sonra parmaklarını birkaç defa masaya vurması minnettarlık göstergesi olarak kabul ediliyor. Çayın süt ve şeker ilave edilerek tüketildiği İngiltere'de 5 çayı ritüeli bulunuyor. 5 çayı ritüeli şık porselen fincanlarda yapılan sunumla biliniyor. Yolu çayla 12. yüzyılda kesişen Japonya'da çayın yanında geleneksel Japon tatlıları ikram ediliyor ve çay kulpsuz fincanlarda servis ediliyor. Türkiye'de ise çay ritüeli neredeyse tüm gün sürüyor. Doğu Karadeniz'de üretilen çay, ince cam bardaklarda servis ediliyor. Türkiye'de çaya hem tuzlu hem tatlı atıştırmalıklar eşlik ediyor. 

Çay Çeşitleri

Dünya üzerinde binlerce çeşit çay olduğu düşünülüyor. Ancak çay temelde beyaz çay, yeşil çay, oolong çayı, siyah çay ve pu-er (pu-erh) çayı olarak gruplandırılıyor. Bu gruplandırma çayın oksidasyon miktarına göre yapılıyor. Diğer taraftan günlük hayatta çayı dökme çay, demlik poşet çay ya da sallama çay olarak görebilirsiniz. Dökme çay ve demlik poşet çay, çay makinesi ya da çaydanlıkta demlenerek hazırlanıyor. Sallama çayı ise işe ya da okula giderken ya da çay demlemek için yeterli zamanınız olmadığında pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Sallama poşet çay ile bir fincan çay demlemek için suyu kaynatmanız ve fincana aldığınız sıcak suyun içerisine bir adet sallama poşet çay koymanız yeterli oluyor. Çayınızın iyice demlenmesi için birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Poşet çayı çayınız demlendikten sonra bardaktan ya da fincandan alarak çayın tadının acımasını engelleyebilirsiniz. Sallama poşet çay kullanarak birkaç kişi için çay hazırlamak istiyorsanız, kaynamış suyu porselen bir demliğe koyarak, demliğe iki bardak için bir adet sallama poşet çay ekleyebilirsiniz. Çayın daha demli olması için bardak başına bir adet sallama poşet çay da kullanabilirsiniz.

Poşet ve Sallama Çay Fiyatları

Sallama poşet çaylarla pratik bir şekilde sıcacık bir fincan çay hazırlayabilirsiniz. Ayrıca sallama çay kullanarak sıcak yaz günlerinde serinletici tatlar da yakalayabilirsiniz. Soğuk çay hazırlamak için çay fincanını yarısına kadar sıcak su ile doldurarak sallama çayı sıcak suyun içerisine koymanız ve üzerine soğuk su ve istediğiniz kadar buz eklemeniz yeterli oluyor. Yeşil çay, siyah çay, Japon çayı gibi farklı lezzetler sunan sallama poşet çaylar günün her anında ve canınız her istediğinizde yanınızda oluyor. Dilerseniz bergamot, tarçın ya da karanfil gibi yumuşak aromalara sahip poşet çayları tercih edebilirsiniz. Adaçayı, ısırgan çayı, melisa çayı, papatya çayı veya elma çayı gibi bitki çayları, çay molalarına lezzet katıyor. Her damak tadına hitap eden sallama çaylar Hepsi Burada'da uygun poşet ve sallama çay fiyatları ile sizi bekliyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Poşet ve Sallama Çay Fiyatları

1063 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 47 / 1063 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?