Siemens Ocak

Siemens, 100 yılı aşkın bir süredir tüketici elektroniğinin lider markaları arasında global çapta hizmet vermektedir. Elektrikli ev aletleri üretmek amacıyla kurulduğu 1847 yılından günümüze kadar yeni nesil teknolojilerden yararlanarak sürekli geliştirdiği yenilikçi tasarımları ile, güvenilirlik ve kalite konusunda hızlı bir şekilde itibar kazanmıştır. Siemens, 1967'de Bosch ile bir araya gelerek Avrupa'nın en büyük beyaz eşya üreticilerinden biri olmuştur. İnovatif ve fonksiyonel geniş ürün yelpazesi ile kullanıcılarına etkili bir deneyim sunar. Siemens buzdolaplarından derin donduruculara çamaşır makinelerinden bulaşık makinelerine ocaklardan elektrikli ev aletlerine kadar farklı seçenekleriyle mutfaklarınızda modern bir görünüm yakalama ve pratik bir şekilde kullanma imkanı sağlar. Üstün teknolojisi ve kentsel yaşama uygun olan birbirinden işlevsel elektrikli ev aletleri ve beyaz eşya ürünleri ile evinizin her alanında size zaman kazandıran deneyimler yaşamanızı mümkün kılar. Siemens, ürettiği tüm ürün gruplarında olduğu gibi mutfaklarda önemli bir yere sahip olan pişirme grubu ürünlerinde de yüksek teknoloji ile zerafeti bir arada sunmaya önem verir. Farklı ihtiyaçlar düşünülerek tasarlanmış olan teknoloji harikası Siemens ocak çeşitleri sayesinde mutfağınız için en uygun olan ocağı bulma konusunda size yardım eder. Evinizin mutfağı için zarif ve kullanışlı Siemens ocak modellerini en uygun fiyatlar ve kampanya fırsatlarıyla Hepsiburada'da bulabilirsiniz. Zahmetsiz alışveriş imkanı sayesinde bütçenize uygun farklı ocak seçeneklerine Hepsiburada internet sitesinden göz atabilir ve ihtiyacınız olan ocağı sipariş edebilirsiniz.

Siemens Ocak Modelleri

Global bir marka olan Siemens çamaşır makinelerinden sinema sistemlerine kadar farklı ürün türlerinde olduğu gibi ocak modellerinde de kullanıcılarına şık tasarımları ile yenilikçi ve eşsiz seçenekler sunmaktadır. Farklı ihtiyaçlara cevap veren Siemens ocak modelleri, yemek pişirmeyi kolay ve pratik bir hale getirmek için akıllı teknolojiler kullanılarak tasarlanır. Şık ve modern tasarımı ile mutfağınıza uyum sağlayarak pratik bir şekilde yemek pişirme deneyimi yaşatır. Siemens Isı kullanımına göre ürettiği ocaklar sayesinde minimum sürede yemek pişirmeyi sağlar. Siemens ocak modelleri ankastre ocak, elektrikli ocak, set üstü ocak serileri, indüksiyonlu ocak ve cam ocak gibi farklı seçenekler sunar. Bu ocak modellerinin sunduğu özellikler şu şekilde farklılıklar gösterir:

  • Siemens ankastre ocak gömme teknolojisi sayesinde alandan tasarruf etme konusunda fayda sağlar. Gazlı ve elektrikli seçenekleri ile tercih imkanı sunar. Siemens ankastre ocak modeline göre göz sayısı 2 ila 5 arasında değişkenlik gösterir ve her birinin ateşleme tipi düğmelidir. Ocak yüzeyi cam ya da metal olmak üzere farklı tasarımları ve renk seçenekleri mevcuttur. Yakıt tipi doğalgazlıdır ve gaz emniyeti bulunur.
  • Siemens elektrikli ocak cam yüzeyi ve çerçevesiz tasarımı sayesinde mutfağınıza şık bir görünüm kazandırır. Yüzeyi çıkıntılı olmadığı için kolay bir temizlik imkanı sunar. Farklı boyutlarda olan seçenekleri ile her tezgah için uygun modeli bulmanızı sağlar. Yıldırım hızlı ocak gözleri sayesinde anında ısınma özelliği ve her ocak gözü için zaman ayarı özelliği bulunur. Ateşleme tipi dokunmatik özelliğe ve dijital göstergeye sahiptir. Çocuk emniyet tuşu ve kendi kendine kapanma özelliği ile güvenli kullanım imkanı sunar.
  • Siemens set üstü ocak, 4 gözü gazlı paslanmaz çelik yapısı ve pratik kılıç düğme kullanımı ile modern tasarımı bir arada sunar. Herhangi bir montaja gerek olmaksızın kolay kurulum ve kullanım sağlar. Tek elle ateşleme ve gaz emniyet sistemi sayesinde pratik ve güvenli kullanımı özellikleri bulunur. Ocak yüzeyi emaye ve paslanmaz çelik seçenekleri sunar. Wok ocak gözü büyük tencerelerde yemeklerinizi pişirmenizi kolaylaştırır. Siemens set üstü ocak gaz emniyet sistemi ile güvenilir bir kullanım sağlar.
  • Siemens indüksiyonlu ocak inovaktif indüksiyon teknolojisi sayesinde pratik ve hızlı bir şekilde yemek pişirmenize olanak sağlar. Touch kontrol özelliği sayesinde tek bir dokunuş ve kaydırma imkanı sunarken ocağınızı kontrol etmenizi kolaylaştırır. PowerBoost özelliği bulunan Siemens indüksiyonlu ocaklar daha kısa sürede yemeklerinizi pişirme ve ısıtma imkanı sunar.
  • Siemens cam seramik gazlı ocakların, cam seramik üst yüzeyi ve dökme demir ocak ızgarası özel olarak tasarlanır. StepFlame Teknolojisi ile konfor sunarken, cam seramik yüzeyi sayesinde kolay temizleme imkanı sağlar. Tek elle ateşleme özelliği pratik bir şekilde ocağınızı ısıtmanıza imkan verir. Ocak ızgaraları bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Normal, güçlü ve ekonomik olmak üzere 3 gaz gözü ve 1 elektrikli gözü bulunur. Ürünün fabrika çıkışı doğalgaza ayarlıdır ve gaz emniyet sistemi vardır. LPG dönüşüm seti bulunan bu ocakların minimum tezgah kalınlığı ise 30 mm ölçülerindedir.
  • Siemens cam seramik radyan ocaklar, MainSwitch teknolojisi ile cihazı tek tuş kullanarak açıp kapatma sağlar. PowerBoost fonksiyonu ile tüm indüksiyonlu ocak modellerinde hızlı ısıtma özelliği ile saniyeler içinde ısınır. Ayrıca farklı modellerinde high speed pişirme bölgeleri sayesinde saniyeler içerisinde ısınma ve sıcak tutma özelliği bulunur. Pişirme alanı sıcaklığını 17 ayrı güç seviyesinde ayarlama seçeneği sunarak yemek pişirme hızınızı ikiye katlar. Özel kızartma alanı gibi seçenekleri bulunan Siemens cam seramik ocaklar hareket alanınızı ve yemek pişirme düzeninizi yönetmenizi sağlar. Minimum tezgah ölçüsü kalınlığı yaklaşık olarak 20 mm ölçülerindedir. Cam seramik yüzeyi kolay temizleme imkanı sunar.
  • Siemens gazlı ocaklar, geleneksel ve modern tasarımın birleştirilmesiyle tasarlanır. Step Flame tronic teknolojisi sayesinde düğmeye basılı tutmanıza gerek kalmadan tek seferde ateşleme özelliği ile pratik bir kullanım olanağı sağlar. Kumanda sistemi sayesinde yönlendirme özellikleri ile güvenli ve kontrollü bir şekilde pişirmenize imkan verir. Kusursuz ısı dağılımı ile eşsiz bir pişirme deneyimi sunar. Tezgaha sıfır ankastre tasarımı ve dökme demir ocak ızgarası pişirme sonrası kolay temizlik olanağı sunar.
  • Siemens fırından kontrollü Domino Serisi cam ankastre ocak, 2 adet ocak gözü; biri çift halkalı diğeri ise normal halka olarak tasarlanır ve 2’li atıl ısı göstergesi bulunur. Ateşleme tipi elektronik düğmelidir ve 9 güç kademesine sahip olup ocak yüzeyi cam olan fırından kontrollü ankastre ocak elektrikli yakıt tipi ile çalışır.
  • Siemens Domino Ocak, StepFlame teknolojisi ile tasarlanır. Bu sayede, 9 ayrı seviyede hassas alev kontrolü ile farklı ayarlama seçeneği sunar. Güç seviyesini ayarlamayı kolay hale getiren kılıç düğmesi son derece pratik bir kullanım sağlar. Standart ocaklara kıyasla özel tasarımı ile mutfağınızda şık bir görünüm yakalamanıza yardım eder. Isıya dayanıklı olan domino ocağın temizliği rahatlıkla yapılabilir. Gazlı pişirme özelliği ile hassas ısı kontrolü ve tam ısıtma sağlar.

Siemens Ocak Özellikleri ve Fiyatları

Yüksek ısı gıdalar üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Eğer ısı doğru ve eşit şekilde tencere ve tavanın tabanına ulaşmıyorsa pişirme süresi uzamasına neden olur ve harcanan gaz miktarı da artar. Siemens ocaklar sebze, tavuk ve et gibi gıdaların vitamin değerlerini düşürmeden yüksek ateşte pişirmeye yarayan özel tasarımlı ocakları ile ısıyı tencere ve tavaların tabanına eşit bir şekilde dağıtır. Siemens inovasyona dayalı ocak modelleri ile taşınabilir özelliklerine göre set üstü ve ankastre olarak; çalışma özelliklerine göre ise gazlı ve elektrikli olarak 2 ana kategori şeklinde tasarlanır. Siemens set üstü ve ankastre ocaklar küçük mutfaklar için alandan tasarruf ve kolay kullanım olanağı sağlarken, şık bir görünüme ulaşmanız için avantaj kazandırır. Siemens gazlı ocaklar mutfak tüpü ve doğal gaz ile çalışırken, Siemens elektrikli ocaklar ise şebeke güç kaynağı ile çalışır. Bu ocak modellerinin yanı sıra üçüncü nesil olarak tanımlanan indüksiyonlu ocaklar ise maksimum seviyede enerji verimliliği sağlar. Siemens ocak gözleri için geliştirdiği disc kontrol özelliği ile zarif ve fonksiyonel sensör sistemi sayesinde mutfaklarınızda pratik ve güvenli yemek pişirmeniz için kullanışlı alanlar yaratır. Çıkarılabilir diskler sayesinde ocağınızı rahat bir şekilde temizlemenizi ve çocuklarınızın güvenliğini sağlamanızı mümkün hale gelir. Dilediğiniz zaman çıkarıp takabileceğiniz bu disklerin titreşimle bildirim gönderme özelliği sayesinde pratik ve kolay kullanım olanağı sunar. Siemens ocaklar özel olarak tasarlanan güç sistemleri sayesinde bağımsız bir şekilde çalışma özelliğine sahiptir. Bu sayede mutfağınızdaki beyaz eşyaların yerini belirlerken istediğiniz yere yerleştirme konusunda sizi özgür alan imkanı sunar. Siemens farklı ocak modelleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir ve farklı ihtiyaçları karşılayan teknik özellikler yüksek kaliteli malzemeler ile bir araya gelerek üretilir. Yüksek teknoloji ürünü olan Siemens ocaklar farklı boyutlarda birbirinden farklı seçenekler sunar.

Her bütçeye uygun seçenekleri ile buzdolabı fiyatları gibi Siemens ocak fiyatları da sahip oldukları özellikler bakımından farklılık gösterir. Bu özellikler ürünün boyutunu, kullanılan malzeme türünü ve işçiliği kapsar. Buna göre en yüksek enerji verimliliği açısından indüksiyonlu ocak modelleri fiyat sıralamasında üst sıralarda yer alır. Elektrikli ocaklarda fiyat ürünün boyutuna göre değişirken; gazlı ocaklarda fiyat ürünün çelik, seramik veya cam olmasına göre değişebilir. Siemens marka davlumbaz fırın ve ocak satın almayı düşünüyorsanız ankastre set fiyatları ile daha ekonomik bir alışveriş yapmanıza ve şık bir uyum yakalaymanıza imkan tanır. Siemens ankastre setler beyaz ve siyah olmak üzere iki çeşit renk seçeneğine sahiptir. Ürünü sipariş ettiğinizde doğalgaz ayarlı olarak gönderilmektedir, ancak tüplü olarak kullanmak istediğiniz takdirde gönderilmeden önce LPG şeklinde ayarlanır. Touch kontrol özelliği sayesinde güç seviyesini ve LED ışığını doğrudan seçmenizi sağlar. Hızlı ön ısıtma ile gerekli fırınlama ısısına daha çabuk ulaşarak pişirme süresini kısaltır.

Siemens Ocak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Siemens’in birbirinden farklı özellikleri olan ocak modelleri arasında bir karara varmadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunur. Çünkü yemek pişirmek bir mutfağın olmazsa olmazıdır, ocak da bunu sağlayan temel eşyalardan biridir. Bu nedenle ocak seçerken estetik ve şık görünümden önce kullanım özellikleri ve işlevine önem vermeliyiz. İlk önce mutfağınızın büyüklüğü ve ocak için önceden ayrılmış alan var mı yok mu bunu tespit etmenizde fayda vardır. Böylece set üstü ocak veya ankastre ocak arasında tercih yapabilmek için doğru ocağı seçmeniz kolaylaşır. Bunu belirledikten sonra ise ocağı yerleştireceğiniz alanın ölçüleri ile seçtiğiniz ocağın ölçülerini karşılaştırmanız yararlı olabilir. Bir diğer önemli nokta ise pişirme alışkanlıkları ve ocak gözlerinin konumu ile sayısıdır. Eğer geniş bir aile iseniz ve her akşam yemeği için aynı anda birden fazla çeşitte yemek pişirme alışkanlığınız varsa kısa sürede ısıyı doğru bir şekilde tava ve tencere tabanına dağıtan, 4 ila 5 gözlü, geniş ve kolay temizlenebilen yüzeye sahip ocaklar işinize yarar. Gazlı ocak tercih ediyorsanız mutlaka gaz emniyet sisteminin varlığını kontrol ederek güvenliğinizi sağladığınızdan emin olun. Ocağınızın iyi pişirme ve güvenli emniyet sistemi özelliklerine sahip olması kadar kolay temizlenmesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle son zamanlarda siyah ve beyaz renk seçenekleri ile cam ocaklar yükselen trendler arasında yer alır. Cam ocaklar ısıyı tamamen eşit bir şekilde kullanılan pişirme kabının tabanına dağıtması açısından tercih edilirken, kolay temizleme özelliği ile maksimum hijyen sunarak zamandan tasarruf etmenizi de sağlar. Satın alacağınız ocağın uzun ömürlü, sağlam ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmek size doğru ürünü bulma konusunda yardım eder. Bunların dışında kalan diğer özellikleri ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz.

Siemens Ocak Nasıl Temizlenir?

Yağ ve inatçı lekelerin ocağınıza yerleşmesini önlemek adına her kullanım sonrası uygun şekilde doğru temizlik ürünleri ile ocağınızı temizlemeye özen göstermelisiniz. Siemens ocağınızı temizlerken öncelikle dikkat etmeniz gereken şey ocağınızın materyalidir. Her temizlik ürünü her ocak için kullanıma uygun değildir. Ocağınızı temizlerken kalıcı hasar ve aşınmalara karşı önlem alarak ilk günkü gibi kalmasını sağlayabilirsiniz. Paslanmaz çelik, cam seramik, indüksiyonlu cam seramik ocakların temizliği ve bakımı için özel olarak tasarlanan ocak temizleyiciler tercih ederek güvenli ve etkili bir şekilde ocağınızı yağ ve kirden arındırmanın yanı sıra parlak bir görünüm de kazandırabilirsiniz. Seramik Ocaklar için tasarlanan cam kazıyıcı bıçaklar ocağın yüzeyine zarar vermeden yanmış ve kurumuş inatçı yemek kalıntılarını çıkarmak için idealdir. Yüzeyi çizmeden etkili bir şekilde temizlik sağlar. Mikrofiber temizlik bezleri cam ve seramik ocak yüzeylerini çizmeden temizlerken kalın seçenekleri ile ekstra yüksek emiş gücü ile kolay temizleme olanağı sunar. Temizlik ürünleri haricinde doğal ürünler ile de ocak temizliği yapmanız mümkündür. Emaye ocak yüzeylerini temizlerken yüzeye zarar vermemeye özen göstermeniz gerekir. Emaye ocakların yüzeylerini kolayca lekelerden arındırmak için çamaşır sodası, sirkeli su, limonlu su karışımları kullanarak mükemmel temizliğe ulaşabilirsiniz. Emaye ocağınızın uzun ömürlü kullanım sağlaması için düzenli olarak temizlemeye özen göstermenizde fayda vardır. İndüksiyonlu ocak üzerindeki göstergelerin olduğu bölümleri temizlerken hassas olmanız gerekir. Cam yüzeye sahip bu tür ocakların temizliğinde dikkatli olmanız ve sert cisimlerle ovalamamanız ocağın zedelenmesine engel olur. Her temizlik sonrasında mutlaka ocağınızın iyice kurumasına özen göstermeniz önemli bir detaydır.

Nasıl Bir Siemens Ocak Tercih Etmelisiniz?

Siemens hangi marka en iyisidir sorusundan çok ihtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz nelerdir sorularına cevap vermektedir. Siemens, birbirinden farklı ocak modelleri ile çok çeşitli özellikler sunar. Markalar arasında temel parçalar ve fikirler benzer olsa bile, tasarım ve özellikler açısından büyük ölçüde farklılıklar bulunmaktadır. Bu nedenle önce ihtiyaçlarınızı belirlemek doğru ocağı bulmak konusunda size yol gösterebilir.

Siemens Ocak Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Hayatınızı kolaylaştırmak ve pişirme seçeneklerinizi genişletmek için tasarlanan Siemens ocaklar, mutfakta geçirdiğiniz süreyi kolay ve pratik bir hale getirir. Ürün yelpazesinde ankastre ocak, elektrikli ocak, gazlı ocak, radyan ocak gibi farklı işlevlere sahip modeller bulunur. Siemens ocaklar ayrıca, profesyonel bir aşçı gibi yemek pişirmeniz için bireysel ayar önerileri sunan çok sayıda akıllı özellik ile donatılmıştır. Bu sayede siz de Siemens ocakların teknik özelliklerinden yararlanarak, yemek pişirmeyi konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Siemens Ocak Teslimatında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Teslimat sırasında satın aldığınız Siemens ocağın ambalajını açmak garanti süreçlerine engel olmamaktadır. Bu nedenle ürün size ulaştığında doğru model olduğunu ve sağlam olup olmadığını kontrol etmek amacıyla ambalajını açınız. Üründe herhangi bir hasar olmaması durumunda sevk irsaliyesini imzalayarak teslim alınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Siemens Ocak

64 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Yakıt Tipi
Toplam 24 / 64 ürün
DSACategoryId/2147483637/235604/22026/siemens