1946 yılında ABD’de kurulmuş olan Tupperware 1996 yılından beri Türkiye’de özellikle mutfak araç ve gereçleri alanında faaliyet gösterir. Mutfak gereçleri kategorisindeki Tupperware saklama kapları normal plastik ürün gibi görünmesine rağmen içeriği basit plastikten çok farklıdır. Bu saklama kaplarının yumuşak kapakları polielitan adı verilen sağlığa zararı olmayan bir maddeden üretilir. Polielitan sağlık alanında yapay kalp kapakçığı üretiminde kullanılır. Tupperware kapların kapaklarına nazaran daha sert yapıda olan gövdeleri ise polipropilen adı verilen bir maddeden üretilir. Polipropilen maddesi ise yine sağlık alanında protez kol, protez bacak, protez el gibi medikal malzemelerinin üretiminde kullanılır. Tupperware cam görünümlü Kristalin Serisi ise polikarbonat adı verilen bir maddeden üretilir. Polikarbonat maddesi gözlükçülük sektöründe yaygın olarak kullanılan bir maddedir. Miyop, astigmat ve hipermetrop gibi göz rahatsızlığı olanların kullandığı lenslerin ham maddesidir. Saklama kaplarından silikon olanlar ise yine doktorların estetik alanında kullandığı silikon malzemesinden üretilmiştir; bu malzeme de insan vücuduna girebildiği için sağlığa hiçbir zararı yoktur. Dolayısıyla saklama kaplarının hiçbir çeşidinin sağlığa zararı bulunmaz. Kaplar içeriğindeki bu maddeler sayesinde yiyeceklerin hava almadan haftalarca hatta aylarca ilk günkü tazeliğini muhafaza etmelerini sağlar.

Tupperware Saklama Kabı Türleri ve Kullanım Alanları

Tupperware plastik kaplar öncelikle meyve, sebze veya yemeklerin buzdolabında ekşimeden, bozulmadan ve çürümeden haftalarca saklanmasını sağlar. Saklama kaplarından Alaska ve Sera serisi yeşillik malzemelerin ve salatalık malzemelerinin bozulmadan üç haftaya kadar taze bir şekilde saklanmasını mümkün kılar. Şekerpare ve şeker kaplar serisi ise kahvaltılık ürünlerin (özellikle zeytin ve peynirlerin) uzun süre bozulmadan bir aya kadar saklanmasında önemli bir rol oynar. Üstelik ürünlerin tadında en ufak bir değişme dahi olmaz. Kaplarda kek, kurabiye, börek ve poğaça gibi hamur işleri pişirildikten sonra bir aya kadar tazelikleri korunarak saklanabilir. Tupperware Kristalin serisi cam görünümünde olduğu için sunum ve servis tabağı olarak da kullanılabilir. Bu ürünler arasında dikkati çeken bir diğer set ise beslenme setidir. Bölmeli beslenme kabı çocukların beslenme saatleri için yiyeceklerini güvenle taşımaları ve sağlıklı olarak tüketebilmelerinde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca çalışan insanlar içinde ofise atıştırmalık götürmek için ideal olan sandviç kutusu bulunur.

Oval set saklama kapları fasülye, nohut, mercimek, bulgur ve pirinç gibi kuru baklagillerin hava almadan saklanması için idealdir. Dışarıda saklamaya müsait bir alternatif sunan bu ürünler baklagillerde en ufak bir böceklenmenin meydana gelmesine dahi izin vermez. Makarna saklamak için özel olarak üretilmiş bir de makarna kabı bulunur. Saklama kaplarının yağ, sirke ve nar ekşisi gibi ürünlerin konulabileceği yağdanlık olarak kullanılabilmesi de mümkündür. Şeffaf renkleri sayesinde içerisinde hangi ürünün bulunduğunu görme olanağı sunar. En önemli kullanım alanlarından biri de hamur veya yoğurt mayalamaktır. Miksim set ile hamur ve yoğurdun mayalanarak uzun bir süre buzdolabında bozulmadan saklanabilmesini sağlar. Normal tencere veya kaplarda saklanırken en fazla üç günde bozulan ev yoğurdu, Miksim set ile saklandığında bir aya kadar tazeliğini korur. Açıkgöz saklama kaplarıyla ise baharat, çay, şeker, tuz gibi ürünler saklanabilir; ismiyle uyumlu olarak açıkta kalan kısmından içerisinde hangi malzeme olduğu kolaylıkla görülebilir.

Tupperware Saklama Kapları Temizliği

Her ne kadar 10 yıl garantili olsa da uzun ömürlü kullanım için saklama kaplarının bulaşık makinesine koyulması tavsiye edilmez. Uygun bir sıcaklıkta elde yıkayarak dezenfekte edilmesi gerekir. Bu kaliteli ve kullanışlı ürünleri almak bir tık kadar kolaydır. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Tupperware Saklama Kapları

928 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Markalar A-Z
  1. Tupperware Saklama Kapları
  2. Tefal Saklama Kapları
  3. Korkmaz Saklama Kapları
  4. Schafer Saklama Kapları
  5. Kütahya Porselen Saklama Kapları
  6. Emsan Saklama Kapları
  7. Bambum Saklama Kapları
  8. Paşabahçe Saklama Kapları
  9. Karaca Saklama Kapları
  10. Papilla Saklama Kapları
  11. Keramika Saklama Kapları
  12. Tantitoni Saklama Kapları
  13. WMF Saklama Kapları
  14. Dünya Plastik Saklama Kapları
  15. Taç Saklama Kapları
  16. Güral Porselen Saklama Kapları
  17. Bernardo Saklama Kapları
  18. Aryıldız Saklama Kapları
  19. Neva Saklama Kapları
  20. Erdem Saklama Kapları
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
 • Marka Tupperware
DSACategoryId/2147483637/22500/231100/60003720/tupperware
Başa dön