Etkileyici ve doğru makyajın en önemli özelliği pürüzsüz bir cilt görünümünün olmasıdır. Bu noktada makyajın ana temelini fondötenler oluşturur. Avon Fondötenler cilde pratik bir şekilde uygulanan ve cilt kusurlarını örtmeye yönelik kullanılan kozmetik ürünlerdir. Cildimizdeki renk eşitsizliklerini gidermek, sorunlu gördüğümüz bölgeleri kusursuzlaştırmak ve güzel bir görünüm yakalamak için fondöten kullanımı çok önemlidir. Avon çok çeşitli fondötenleriyle sizin için en uygun seçeneği bulmanızı sağlamaktadır. Sıvı fondötenler, pudra fondötenler, ‌stick fondötenler, cc kremler, bb krem fondötenler gibi birçok seçenek sunar.

Fondöten Nedir?

Fondöten cildinizdeki bazı kusurları kapatmak için, cilt renginizdeki dengesizlikleri düzenlemek amaçlı kullanılan kozmetik bir üründür. İyi bir makyajın olmazsa olmazı olan fondöten kısa bir süre sonra ciltte kadifemsi ve hoş bir görüntü sağlar. Makyajda kullanılmayan fondöten cilt kusurlarının ortaya çıkmasını sağlar. Ayrıca göz ve dudak makyajı fondöten sürülmediğinde estetik durmaz ve istenilen etkiyi göstermez. Bunun için öncelikle ten renginin eşitlenmesi gerekmektedir. Bu da fondöten aracılığıyla yapılmaktadır. 

‌Avon Fondötenleri Ne işe Yarar?

  • ‌Avon Fondötenleri cilt lekelerini kapatır. Akne lekeleri, çiller ve güneş lekesi sorunu olan kişilerde harika sonuçlar verir.
  • Renk eşitliği ve kırmızı lekelerin kapatılmasını sağlar.
  • Eşsiz mat dokusu sayesinde cildiniz ile mükemmel bir şekilde bütünleşir ve kolayca uygulanabilen bir yapıya sahiptir.
  • İçeriğinde aloe vera ile cildinizde rahatlatıcı bir etki ve aydınlık verir.
  • Gün boyu kalıcılığı korur. Güneş korucu özelliği mevcuttur.
  • Özel pigmentleri ile cilt renginde değişiklik yapmadan doğal bir kapatıcılık sağlar.

Fondöten Nasıl Kullanılır?

 Bir üründen beklenen üstün performansı almak için onu en doğru şekilde kullanmayı bilmek gerekir. Fondöten kullanmadan önce cilt temizliğinin yapılması ve cildin ölü derilerden arındırılması gerekir. Ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirip canlı ve taze bir görünüm sağlanması gerekir. Fondöten sürmeden önce makyaj bazı kullanarak fondötenden daha etkili bir sonuç alabilirsiniz. Fondöteni fırça ya da sünger yardımıyla az az dengeli ve eşit miktarda kullanınız. Fırçanın ya da süngerin bir ucunu fondötene batırarak yatay hareketlerde cildinize iyice yedirin. Fondöteni fazla sürmek lekelerin daha iyi kapanmasına neden olmayacaktır. Bu yüzden kontrollü sürmeniz gerekir. Islak sünger, likit ve krem fondötenler için uygunken toz ve krem toz fondötenler için uygun değildir. Yuvarlak hareketlerle ve nazik bir şekilde uygulayın. Fondöteni göz altlarına ve göz kapaklarına sürmeyiniz. Fazla gelen kısımlarını pamuk yardımı ile silebilirsiniz.

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır?

Fondöten seçimi yaparken öncelikle kendi cilt tipinize uygun bir fondöten seçmeniz gerekir. Yağlı bir cilt yapısına sahip biriyle kuru cilt yapısına sahip kişiler farklı fondötenleri tercih etmesi gerekir. Fondötenler cilt tiplerinin yapıları ve cildin kusurlarına göre beş çeşide ayrılırlar. Bunlar fondöten çeşitlerine göre: likit, köpük, ‌‌stick, krem, toz - kremdir. Kullanım olarak kendinize en uygun olan ve en pratik olarak kullanabileceğiniz ürünü tercih etmelisiniz. Fondöten çeşidine karar verdikten sonra diğer önemli detay ise ten renginize uygun ton da ürünü bulmanızdır. Fondöteniniz ten renginizden açık ya da koyu olmamalıdır. Cildin üç farklı alt tonu vardır; sıcak, nötr ve soğuk. Doğru fondöten seçimi yapabilmeniz için cildinizin alt tonunu doğru belirlemeniz gerekir. Fondöten çeşitleri cilt rengine göre değişir. Beyaz tenli olan biri, soğuk cilt alt tonlu fondöten türleri arasından seçim yapmalıdır. Esmer tenli olan bir ise, nört alt tonlarda renkleri tercih etmeye özen gösterin.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Avon Fondoten Fiyatları

92 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Yüz
Yüz
Fondöten
Fondöten
Krem
Krem
Likit
Likit
Pudra
Pudra
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk Tonu
Toplam 48 / 92 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
FondötenFondöten; cildi olduğundan daha güzel, daha kusursuz göstermek amacıyla tercih edilen, likit ya da pudra gibi farklı formları bulunan ve kapatıcı etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan en popüler makyaj ürünlerinden biridir. Pek çok çeşidi bulunan fondötenler yalnızca kapatıcı etki değil, aynı zamanda nemlendirici, güneşten koruma gibi özellikler ya da köpük, "cushion" ve "stick" gibi yaratıcı formlar da içerir.  Cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen ve kullanılan fondötenler, makyajın temel taşlarından birini oluşturur ve günümüzde yalnızca kusur örtmek için değil; cildi daha canlı, daha parlak ya da daha nemli göstermek için de kullanılır. Bu nedenle fondötenler, farklı kapatıcılık seviyelerine sahiptirler.  Fondöten Nasıl Uygulanır? Fondöteni cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra eliniz, makyaj süngeri veya fırçasıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için likit fondötenleri elinizle uygulayabileceğiniz gibi eşit dağılım için makyaj süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Pudra formundaki fondötenleri de yine elinizle veya ambalaj içindeki aplikatör ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz.  Bu popüler makyaj ürünü, makyajın olmazsa olmazlarından biri sayıldığı için günlük hayatta yapabileceğiniz basit makyajlardan özel davetlerde uygulayabileceğiniz iddialı makyajlara kadar tüm makyajlarınızda kullanmanız gereken ürünler arasında yer alır.  Fondöteni günün her saati uygulayabilir ve gün içinde yenileyebilirsiniz. Fondötenlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Özellikle suya dayanıklı olmayan veya hafif bir formüle sahip olan fondöten çeşitlerini, kolayca silinebildiği için gün boyunca bir veya birkaç kez yenilenmeniz gerekir. Fondötenleri, günlük makyaj yapanlardan sadece belirli noktalardaki kusurlarını kapatmak isteyenlere, özel günlerde daha iddialı görünmek isteyenlerden genel olarak cilt tonunu eşitlemek isteyenlere kadar herkes kullanabilir. Siz de makyajınızın zeminini oluşturan fondöteni, günlük ya da özel tüm makyajlarınızda kullanabilirsiniz.
Detaylar