Likit

Kadınların günlük hazırlanma ritüellerinin arasında en önemli aşamalardan biri de makyajdır. Makyajın nasıl yapıldığı, hangi ürünlerin kullanıldığı, kadının görünümünü belirler. Kadının güzelliğini ortaya çıkarmasının ilk aşaması da cilt makyajıdır. Bunun için en önemli ürün fondöten kullanımıdır.

Fondöten Likit Fiyatları

Likit fondötenler özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Yapısı, cilde olan etkilerine ve markasına göre de fiyatları değişir. Akne ve sivilce problemlerine karşı olması, kırışıklık karşıtı olması gibi farklı etkilerine göre fiyatları da değişiklik gösterir. Tüm cilt tiplerine uygun olabilen, farklı cilt sorunlarına sahip olanların da tercih edebileceği ürünler mevcuttur.

Fiyatların etki ettiği noktalardan biri de ürünlerin kalıcılığıdır. Her fondöten farklı kalıcılığa sahip olmakla birlikte genel olarak likit fondötenler uzun süre ciltte kalmalarıyla bilinir. Kalıcılığı sayesinde kadınlar sık sık makyaj tazeleme sorunundan kurtulmuş olur ve günün tadını çıkarır. Cilt makyajının en önemli aşaması olan likit fondötenlerin kalıcı olmaması tüm makyajın görünümünü bozacağından, tüm gün kalıcı olan fondötenlerin önemi büyüktür.

Anti-aging özelliği bulunan, güneş koruyucu özellikleri bulunan veya kırışıklıkların azalmasına yardım eden fondötenler de fiyatları etkileyen diğer faktörlerdendir.

Ürünlerin güneş koruyucu özelliklerinin olması yani UV ışınlarına karşı cildi koruyor olması çok önemli bir özelliktir. Hem yaz hem de kış aylarında farkında olmasak da maruz kaldığımız UV ışınları sandığımızdan daha fazla cilde zarar vermektedir. SPF özelliği bulunan bu fondötenler sayesinde, cilt hem ışıldarken hem de UV ışınlarından da aynı zamanda korunmuş olur.

Kadının tüm duruluğunu ortaya çıkaran, tertemiz ve aydınlık bir cilt için, cilt yapısına göre doğru ürünler ve doğru renk tonları kullanılmalıdır.

Fondöten Likit Nedir?

Likit fondöten, cilde doğal bir görünüm veren, sıvı yapısı sayesinde kırışıklıkları kolayca kapatabilme özelliğine sahip olan fondöten çeşididir. Kusursuz bir görünüm vererek rahatça kullanım imkanı verir. Farklı cilt tiplerine göre farklı çeşitleri bulunan likit fondöten seçimi kusursuz bir ten makyajı için büyük önem taşır. Cildin yapısına, sorununa ve ihtiyacına göre bu seçim yapıldıktan sonra cildin tam olarak aynı tonunda bir fondöten rengi seçilmelidir. Farklı tonda seçilen bir fondöten, boyunda elde renk farklılığı yaratarak maske gibi bir görüntü verir.

Işıl ışıl parlayan, aydınlık bir görünüm veren likit fondötenler, koyu halkaları ortadan kaldırarak lekeli görünümü yok etme imkanı verir. Leke sorununa karşı sadece kapatmak ile kalmayan ürünler, aynı zamanda lekelerin rengini düzenli kullanım yapıldığında açarak tedavi eder.

Yüksek kapatıcılığa sahip fondötenler, düzensiz cilt tonlarını düzenler ve eşitler. Karma veya sivilce akne sorunu yaşayan, fazla sebum üreten cilt tiplerine özel üretilen likit fondötenler, cildin ürünü tam olarak emmesini sağlar. Cildin, fazla yağdan dolayı oluşan parlaklığını ortadan kaldırarak gözeneklerin nefes almasına imkan verir ve tıkanmasının önüne geçer.

Fondötenin en iyi etkiyi göstermesi ve doğru oranda kapatıcılık sağlayarak homojen bir görüntü elde etmek için, cildin temizliğini yapmak ve sonrasında nemlendirici ve hatta mümkünse makyaj bazı kullanılması gerekir. Nemlendirici ciltte kuruduktan sonra fondöten kullanılması gerekir. Gerek el yardımıyla, gerek fırçayla, gerekse de sünger ile cilde uygulanabilen likit fondötenler, merkezden yani içeriden dışarıya doğru sürülür. Önce yanaklardan başlayarak yüzün diğer bölgelerine eşit olarak uygulanan ürünler, son olarak boyuna da uygulandığında kusursuz bir sonuç elde edilir.

Fondötenin etkilerini artırmak için fazla miktarda ürünü yüze sürmek doğru değildir. Önemli olan ince yapıda ve gerektiği kadar ürün uygulamaktır. Fazla miktarda ürünün yüze sürülmesi düşünüldüğü gibi yüksek kapatıcılık sağlamasının aksine doğal olmayan bir görüntü verecektir. Mor halkaları, kusurları ortadan kaldırıp kusursuz bir ten elde edilmesini sağlayan fondötenlerin son kullanma tarihlerine, saklama koşullarına ve garanti sürelerine de dikkat edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Likit Fondötenler

2023 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın