Mutfaklarda yemek pişirirken ihtiyaç duyulan en temel gereçlerden biri tencerelerdir. Tencereler yapımında kullanılan malzemeler, tasarımlarına ve teknolojilerine göre birbirinden ayrılıyor. Düdüklü tencereler de bu kategoride en sık kullanılan ve sevilen tencereler arasında yer alıyor. Düdüklü tencereler buharın gücüyle kısa sürede yemekleri en lezzetli haliyle pişiriyor. Düdüklü tencereler, özel kapak tasarımlarıyla sıcak havayı içine hapsederek buhar oluşturur. İçeride kalan buhar maksimum basınç kuvvetiyle daha da artar ve yemeğin suyu hızlı bir şekilde kaynar. Yüksek sıcaklıkla pişen yiyecekler hem vitamin ve minerallerini korur hem de kısa süre pişer. Böylelikle pratik bir şekilde sağlıklı olarak yemeklerini pişirmek isteyenlerin mutfaktaki vazgeçilmez yardımcıları olurlar. Günümüzde düdüklü tencere üretimi yapan birçok markaya ulaşılabiliyor. Berlin markası da diğer mutfak ürünlerinde olduğu gibi düdüklü tencereleri ile de başarısını ortaya koyuyor. Berlin düdüklü tencere çeşitleri yemek hazırlarken zamandan tasarruf sağlamak isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Sıcaklığı eşit bir şekilde dağıtan tencere sayesinde yemekler eşit bir şekilde pişiyor. Berlin düdüklü tencereleri kullanım talimatlarına uygun olarak kullanıldığı zaman kalitesiyle uzun yıllar mutfaklarınızın vazgeçilmezi oluyorlar.

Berlin Düdüklü Tencere Çeşitleri

Mutfakta çok sık vakit geçirenler için Berlin düdüklü tencere çeşitleri, sağladığı konfor ile ön plana çıkıyor. Farklı türde yiyeceklerin kısa sürede lezzetli ve sağlıklı şekilde pişmesini sağlayan tencereler farklı tasarım ve ebatlarda satılır. Berlin düdüklü tencereler ise 3,5 litre, 5 litre, 7 litre, 9 litre, 14 litre gibi seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. Tek parça ve set halinde satılan Berlin ürünleriyle istediğiniz ürünü pişirebilirsiniz. Tasarımlarıyla da ön plana çıkan marka tencerelerin kapak ve sap kısmında kullanılan materyalleri farklı renk seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Bu sayede mutfağınızda istediğiniz gibi bir görüntü yakalayabilirsiniz. Berlin düdüklü tencere 3,5 lt. kapasiteli modeli küçük bir ailenin tek öğünü için yeterli bir seçenek olabilir. Berlin düdüklü tencere 5 lt. 6-8 kişilik orta büyüklükteki bir ailenin yemek ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir. Paslanmaz çelik malzemelerle tasarlanan Berlin düdüklü tencere 7 lt. haznesi ile kalabalık aileler ve ortamların önemli ihtiyaçlarındandır. Özel günlerde ve kalabalık toplantılarda yemek yaparken 9 litrelik ya da 14 litrelik hacimli ürünleri tercih edebilirsiniz. Markanın en çok tercih edilen modelleri arasında Berlin 2’li düdüklü tencere seti geliyor. Berlin düdüklü tencere ikili set 3,5 ve 7 litre ebatlarındaki ürünlerden oluşuyor. Ürünler normal tencere ve düdüklü tencere olarak kullanılabiliyor ve dört parçadan oluşuyor. İkili seçenekler kullanıcılar için her zaman daha avantajlı seçenekler olarak görülüyor. İki farklı hacimdeki ürün farklı amaçlar için kullanım kolaylığı sağlıyor. Yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilen Berlin düdüklü tencereleri sağlıklı bir kullanım imkanı sunuyor. Ürünler ısı tutma özelliği ile enerjiden ve zamandan yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Berlin düdüklü tencere kapağı tek el kullanılarak kolayca açılıp kapanabilen güvenli kapak sistemine sahiptir. Güvenlik sistemi olan modeller patlamalara karşı da avantaj sağlıyor. Düdüklü tencereler özel kilitli kapak tasarımıyla buharı hapsederek besinlerin vitamin ve minerallerinin korunmasını da sağlar.  

Berlin Düdüklü Tencere Nasıl Kullanılır?

Yemek yapmayı seven herkes pratik ve kullanışlı olduğu için mutfağında düdüklü tencereye yer veriyor. Birçok mutfak aletinde olduğu gibi düdüklü tencereleri de kullanırken güvenlik ve rahatlık nedeniyle dikkat edilmesi gereken kurallar bulunuyor. Bu noktada ‘Berlin düdüklü tencere nasıl kullanılır’ sorusunun cevabı da önem teşkil ediyor.  Bu sorunun cevaplarını dikkate alarak hiç korkmadan düdüklü tencere kullanılabilir. Berlin düdüklü tencereleri kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta yemeklere konulacak suyun doğru miktarda ayarlanmaktadır. Yemek yapmaya başlarken tencereyi başına kadar doldurmak da suyu eksik koymak da tehlike yaratabilir. Kullanım esnasında tencereleri en az 1/3 oranında boş bırakılması gerekiyor. Tencerenizi ocağa koymadan önce kapak kısımlarını sağlam bir şekilde kapatmanız gerekiyor. Kapağını doğru bir şekilde kapatıp tencereyi ocağa yerleştirdikten sonra düdüğünü dik konuma getirmeniz gerekiyor. Yeni çıkan düdüklü tencere modellerinde bu özellikler otomatik halde tasarlanabilir. Yemek piştiği zaman düdükten ses gelmeye başlar. Bir dakika bekledikten sonra düdük indirilerek ocağın altı kısılır ve yemek bir süre daha pişirilir. Yemek piştikten sonra düdüklü tencerenin kapağını hemen açmamanız gerekir. 15 dakika kadar bekledikten sonra ürünün düdüğü tekrar dik konuma getirilerek hava çıkışının sağlanması beklenir. Berlin düdüklü tenceredeki basınç azalınca kapağı da açılabilir. Buhar çıkışının sağlandığı düdüğün temizlenmesine de dikkat edilmesi gerekiyor. Yemeklerin kısa sürede pişmesini sağlayan düdüklü tencerelerde, yemeğin pişme süresi farklılık gösterebilir. Berlin düdüklü tencerelerinde de yemeklerin pişme süresi önem taşıyor. Bakliyatlar normal bir tencerede zor bir şekilde pişmesine rağmen Berlin düdüklü tencereleri ile ıslatmaya bile gerek kalmaz. Kuru bakliyatlar suda bekletilirse düdüklü tencerelerde çok daha kısa sürede pişirilir. Berlin düdüklü tencerelerinizi bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz.

Berlin Düdüklü Tencere Alınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mutfakta pratiklik kazandıran araçlardan biri de düdüklü tencerelerdir. Düdüklü tencereler zaman ve enerjiden tasarruf sağlayarak, buhar gücüyle yiyeceklerin besin değer yok olmadan pişmelerine yardımcı oluyor. Farklı boylarda üretilen Berlin düdüklü tencere modelleriyle kısa sürede bakliyat, et, sebze gibi birçok yemeği hazırlayabilirsiniz. Tencere seçimi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken ilk konu ne kadar hacimde bir ürüne ihtiyacınız olduğunu tespit etmektir. Seçeceğiniz ürünün kaliteli olduğu kadar kullanışlı olması da önemlidir. Düdüklü tencerenin iyi bir emniyet mekanizmasına sahip olması gerekir. Berlin düdüklü tencereleri basınç tahliye mekanizması ile kullanıcılarına güvenli kullanım sağlar. Yüksek kalitede düdüklü tencereler dayanıklı materyalleri ve tabanlarında kullanılan özel malzemeyle ısıyı içinde hapseder. Böylelikle hem enerji tasarrufu sağlanır hem de yiyecekler kısa süre pişer. Berlin düdüklü tencerelerinin tabanında kullanılan 3 kat kapsül taban sayesinde ısı uzun süre boyunca muhafaza edilir. Tencerelerin, farklı çeşitlerdeki ocaklarda kullanıma uygun olması da dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alıyor. Berlin düdüklü tencereleri elektrikli, gazlı, halojen veya seramik gibi her ocakta pişirme imkanı sağlar.

Berlin Düdüklü Tencere Fiyatları

Berlin düdüklü tencereler farklı model seçenekleriyle kullanıcılarına geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Berlin düdüklü tencere fiyatları da modellere göre değişebiliyor. Fiyatlar; tencerenin hacmi, tencere ve tabanı tasarlanırken kullanılan malzeme ve tencerenin özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Tencerenin hacmi artarken ürünlerin  fiyatlarında da artış görülür. Tencerelerin dizaynında uzun ömürlü paslanmaz çelik kullanılması da fiyatların artmasına neden olur. Güvenlik düzeyi yüksek olan Berlin düdüklü tencere modelleri bu özelliğiyle diğer modellere göre de fiyat farkı gösteriyor. Siz de bunca farklı tasarım arasından bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan modeli satın alabilirsiniz.

 Berlin Düdüklü Tencere Yorumları

Berlin düdüklü tencere yorumları ürünleri kullanan kişilerin önerilerini ve eleştirileri içerir. Yorumları incelemek ürünler hakkında önceden fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Yorumları inceleyerek aklınızda kalan sorulara cevap bulunabilirsiniz. Ürünler hakkındaki yorumlar kafa karışıklığı yaşayan kişilere de yardımcı oluyor. Yorumlar sayesinde Berlin düdüklü tencere modellerinin nasıl kullanıldığı, boyutları, özellikleri, avantajları hakkında detaylı bilgi almak Hepsiburada ile kolay hale geliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Berlin Düdüklü Tencere

14 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hacim
Toplam 14 / 14 ürün
DSACategoryId/2147483637/22500/80667013/17006471/berlin