Clinique markası 1968 yılından beri hizmet veren bir marka oluyor. Clinique cilt bakım ürünleri hem alerji testinden geçiyor hem de içerisinin parfümsüz oluşu nedeni ile öne çıkıyor. Clinique cilt bakım ürünleri içerisinde hiçbir şekilde parfüm bulunmayan ilk kozmetik markası olarak da biliniyor. Bu nedenle de Clinique markası diğer markalardan ayrılıyor. Cilt bakım ürünleri de hem cinsiyet hem de cildin bölümlerine bağlı olarak farklı çeşitlere sahip oluyor. Clinique cilt bakım ürünleri oldukça çeşitli oluyor. Kendi içerisinde Clinique nemlendirici, temizleyici ve arındırıcı ürünler olarak çeşitleniyor. Aynı zamanda makyaj temizleyiciler de cilt bakım ürünlerinde yer ediniyor. Bir cildin ihtiyacı olan temizlik ve nemlendirme işlemleri ile birlikte bakım sürecinde var olan tüm ürünler Clinique cilt bakım ürünleri kapsamında dikkat çekiyor. Aynı zamanda makyaj altında kullanılabilecek cilt bakım ürünleri de bulunuyor. Bunlara ek olarak el, göz ve dudak ile birlikte tüm vücut için tercih edilebilecek bölgeye özel cilt bakım ürünleri yer alıyor. Dermatologların ortak çalışması ile üretilen bu ürünleri doktorunuza danışarak kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. 

Clinique cilt bakım ürünleri birçok alternatifi barındırıyor. Bu alternatifler aslında dermatologlar tarafından üretiliyor olup ihtiyacı karşılama amaçlı cilt tipine özgün olarak tasarlanıyor. Clinique cilt bakımı için üretilen ürünler güneş kremi, vücut kremi, yüz kremi, el ve tırnak krem igibi vücut bölümlerine göre çeşitleniyor. Aynı zamanda yağlı, kuru, karma ciltler ve arada olan ciltler için de özel ürünler bulunuyor. Var olan bir ürünün de farklı versiyonları yer alıyor ve bu sayede ciltler için doğru tercih yaparak riskler en aza indiriliyor.

Clinique Cilt Bakım Ürünleri Nedir?

Clinique cilt bakım ürünleri geniş bir kapsama sahip. Bu nedenle Clinique cilt bakım ürünleri nedir ve içerisinde neler yer alıyor merak ediliyor. Clinique cilt bakım ürünleri kapsamı oldukça geniş. Burada belirleyici olan ise aslında tüm cilt oluyor. Clinique cilt bakım ürünleri hem tüm vücut için hem de vücudun farklı bölümleri için özel olanları kapsıyor. Buna Clinique dudak bakım ürünleri örnek olarak gösterilebiliyor. Aynı zamanda yüz ve göz altları için de uygun bakım ürünleri bulunuyor. Bakım ürünleri yüzün belirli bölgelerinde uygulamaya uygun kıvama ve içeriklere sahip oluyor. Tüm vücut ürünleri de yine vücudun en hassas bölümlerine de zarar vermeyecek biçimde hazırlanıyor. Kullanım öncesinde bir uzmana danışmak önem kazanıyor. 

Clinique Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Clinique cilt bakım ürünleri nasıl kullanılır ve her ürün aynı şekilde mi kullanılır merak ediliyor. Clinique cilt bakım ürünlerinin her biri farklı biçimde kullanılıyor. Bu nedenle ortak bir kullanım biçiminden söz etmek mümkün olmuyor. Clinique cilt bakım ürünleri üzerinde nasıl kullanılacağı süre ve doz bakımından ayrıntılı bir biçimde yazıyor. Bu sayede belirtilen kullanım şekli uygulanabiliyor. 

Clinique cilt bakım ürünlerinin kullanımı arasında ilk olarak yüze belirli dozda sürülen kremler yer alıyor. Bu kremler yüzün bir bölümüne veya bütününe sürülüyor ve kalıntısı kalmayacak şekilde yediriliyor. Farklı kullanım biçimleri de bulunuyor. Clinique cilt bakım ürünlerinin kullanımı serumlarda farklılık gösteriyor. Serumlar sprey bölümünden damlatma yöntemi ile belirtilen yere veya yerlere kolayca uygulanabiliyor. Bazıları ise sprey biçiminde oluyor. Bu ürünler belli bir mesafeden sıkılıyor ve bu sayede istenen etkiyi yaratıyor. Farklı ürünler farklı kullanım biçimleri ile dikkat çekiyor. Clinique cilt bakım ürünleri kadar onları kullanım biçimi de önem kazanıyor. 

Clinique Cilt Bakım Ürünleri Çeşitleri

Clinique cilt bakım ürünleri çeşitleri ile bir cildin ihtiyacı olan tüm gereksinimler karşılanıyor. Bu ürünler kendi içerisinde ilk olarak yüz ve vücut olarak ayrılıyor. Hem yüz hem de vücut için de seçenekler bulunuyor ancak özellikle yüz ve vücut ayrımı ile ürünler farklı alternatiflere sahip oluyor. Yüz bakım ürünleri içerisinde yer alan malzemeler ile vücut bakım ürünleri içerisinde yer alan malzemeler farklı oluyor. Ancak ortak bir özellikle var ki her iki ürün grubu da parfüm barındırmıyor. Buna karşın ürünlerin kokusu ve görünüşleri aynı kaliteye dikkat çekiyor. Cilt bakım ürünleri farklı formları ile de farklı cilt grupları için de seçenekli hale geliyor. Yani karma ciltler, kuru ciltler ve yağlı ciltler için farklı çeşitleri ile hem yüz hem de vücuda hitap ediyor. Clinique karma cilt bakım ürünleri gibi ürünler buna örnek olarak gösterilebiliyor. 

  • Clinique Yüz Bakım Ürünleri

Clinique yüz bakım ürünleri yüz bölümlerine bağlı olarak çeşitleniyor. Aynı zamanda farklı amaçlar için uygun yüz bakım ürünleri de marka içerisinde yer alıyor. Clinique yüz bakım ürünleri nemlendirici ve temizleyici olabiliyor. Özellikle makyaj temizleme için ayrı bir ürün grubu da bulunuyor. Clinique makyaj temizleme ürünleri yüz bakım ürünleri grubunda dikkat çekiyor. Bunların yanında yüzün bölümleri için de ürünler yer alıyor. Örneğin dudak için uygun yüz bakım ürünleri bulunuyor. Bununla birlikte göz altları için de uygun olan cilt bakım ürünleri dikkat çekiyor. Aynı zamanda yüze uygun olan ve makyaj altında kullanılabilecek BB ve CC kremler ile güneş kremleri de tercih ediliyor. Clinique cilt bakım ürünleri yüz için korunaklı ektiler sunuyor. Aynı zamanda temizleyici özelliği ile de biliniyor. Bu sayede cildi hem temizlemek hem de sonrasında nemlendirmek mümkün hale geliyor. 

  • Clinique Vücut Bakım Ürünleri

Clinique vücut bakım ürünleri geniş bir ürün yelpazesine sahip olarak biliniyor. Vücut bakım ürünleri içerisinde el bakım ürünleri de ayrı olarak yer alıyor. Clinique cilt bakım ürünleri içerisinde nem önemli bir yer kaplıyor. Nem sağlayan vücut kremleri cilt tipine göre farklı alternatifleri ile tercih ediliyor. Clinique el bakım ürünleri içerisinde tırnak bakımı için ürünler de bulunuyor. Özellikle kuru cildi olanlar veya kuru yerlerde yaşayanlar için üretiliyor. Vücut bakım ürünlerinin kapsamı oldukça geniş oluyor. Buna bir diğer örnek de saç spreyi oluyor. Saça şekil vermek için tercih edilen Clinique vücut bakım ürünleri de ürün seçenekleri arasında kendisine yer ediniyor. 

Clinique Nemlendirici Ürünleri

Clinique cilt bakım ürünleri arasında öne çıkan ürünlerin başında nemlendiriciler geliyor. Çünkü nemlendirici ürünlere pek çok farklı sebepten ihtiyaç duyuluyor. Dışarıdaki kötü hava cildin nem dengesini olumsuz etkiliyor ve bu nedenle nem ihtiyacı ortaya çıkıyor. Ancak bu nemi doğru ve cilde uygun bir biçimde sağlamak oldukça önemli oluyor. Bu nedenle de nemlendiriciler cilde uygun olan versiyonları ile tercih ediliyor. Clinique nemlendirici ürünleri de birçok çeşidi ile dikkat çekiyor. Bunlar arasında Clinique şehir içi koruyucu nemlendirici, gündüz nemlendiricisi, gece kremi nemlendiricisi gibi farklı ürünler yer alıyor. Bunlara ekleme yapmak das mümkün oluyor. Özellikle yorgunluk ve yaşlanmaya karşı etkili nemlendirici ürünler de bulunuyor. Özellikle Clinique 72 saat nem özelliği ile bilinen ürünler de nemin kalıcılık seviyesine değinerek alıcılara hitap ediyor. Aynı zamanda yağsız nemlendirici ürünler de yağlı ciltler için öne çıkıyor. Bu gibi çeşitliliklerde ürünler jel, krem ve sprey formunda oluyor. Bu nedenle ürün seçimi yaparken formuna da dikkat etmek gerekiyor. 

Clinique Cilt Temizleyici Ürünleri

Clinique cilt temizleyici ürünleri cildi temizlemek için arındırıcı içerikler ile üretiliyor. Bu nedenle cilt temizleyici ürünleri kullanırken ciltte belli bir oranda tercih etmek gerekiyor. Bunlar makyaj temizleyici ürünler olarak da farklı içeriklere sahip oluyor. Ancak özellikle gece uyumadan önce ya da gündüz makyaj öncesinde cilt temizleyici kullanımı yaygın olarak tercih ediliyor. Nemlendirme işleme de özellikle cilt temizleyici ile cilt temizlendikten sonra yapılıyor. Bu nedenle cilt temizleyiciler önemli bir aşama olarak görülüyor. Bunlar köpük veya jel gibi formlara sahip olabiliyor. Clinique cilt temizleyici ürünlerinde form değişiklik gösterse de teknik aynı oluyor. Cİldin bütününe yediriliyor. Özellikle yüz için Clinique cilt temizleyici ürünleri tercih ediliyor. Belirtilen miktarda ele alındıktan sonra yüze dağıtılıyor ve yüzde gezdiriliyor. Sonrasında ise ılık suda yüz yıkanıyor ve bu aşamada gözlerin kapalı olması önem kazanıyor. Clinique cilt temizleyici ürünleri de parfüm içermiyor. Clinique cilt temizlik ürünleri kendi içerisinde çeşitlere ayrılıyor. Cilt tipine göre çeşitlenen ürünleri buna bağlı olarak tercih etmek önem kazanıyor. Kuru karma ciltler, çok kuru ve kuru ciltler ile yağlı karma ciltler cilt tiplerine göre tercih ediliyor. Cilt tipine uygun yapılan tercihlerde temizleme en iyi sonuca ulaştırmayı amaçlıyor. 

Clinique Tonik Ürünleri

Clinique tonik ürünleri aslında yine cildi temizleme amacı ile üretiliyor. Ancak toniklerin asıl önemi temizleyici ve arındırıcı malzemeler sonrasında kullanılıyor olması olarak biliniyor. Bunun sebebi ise temizlik sonrası ciltte kalan kalıntıları toparlaması oluyor. Clinique tonik ürünleri ile cildin temizliğinin son aşaması da gerçekleşiyor. Ciltte olası bir kirin kalmaması cildin nefes almasını ve daha sağlıklı olmasını mümkün kılıyor. Bu farklı Clinique cilt temizleyicileri ve tonikleri arasında görmek mümkün oluyor. Toniklerin bileşenleri çok daha farklı olduğundan cildi bütünü ile arındırma işlemini gerçekleştiriyor. Bunlar arasında Clinique anti-blemish tonik öne çıkıyor. Ancak daha farklı pek çok tonik de bulunuyor. Cilt tiplerine uygun arındırma yöntemleri bulunuyor ve içerisindeki bileşenler de yine cilt tipine uygun olarak seçiliyor. Aynı zamanda alkolsüz çeşitlerinin de bulunması tercih edilecek alternatifleri arttırıyor. 

Clinique Makyaj Temizleyici Ürünleri

Makyaj temizliği makyajsız bir cildi temizlemekten çok daha fazla aşamayı içeriyor. Bu nedenle Clinique makyaj temizleyici ürünleri ayrı olarak üretiliyor. Makyaj ürünleri içerisinde farklı malzemeleri barındırıyor. Bir makyaj far olabileceği gibi aynı zamanda rimel, fondöten ve hatta daha fazlası da olabiliyor. Tüm bunları ortak bir biçimde temizleyecek bir makyaj temizleyici gerekiyor. Clinique makyaj temizleyici ürünleri en ağır makyajalrdan en hafif makyajlara temizleme hizmeti sunduğunu belirtiyor. Makyaj temizliğinin ciltte yoğun ve doğru olarak yapılması önem kazanıyor. Bunun sebebi ise makyajın ciltte uzun süre kalmasının gözenekleri kapatması ve cilde zarar vermesi oluyor. Bu aşamada doğru temizleyici kullanımı cilt için hayat kurtarıcı etkiler taşıyor. Clinique makyaj temizleyicileri içerisinde siyah noktalar için alternatif ürünler de yer alıyor.

Clinique Serum Ürünleri

Clinique serum ürünleri farklı amaçlar için tercih ediliyor. Örneğin Clinique koyu leke serumu bulunuyor. Ciltte güneş nedeni ile oluşan koyu lekeleri önlemek amaçlı serum ürünleri tercih ediliyor. Ancak serumlar sadece bununla sınırlı kalmıyor. Kırışıklık karşıtı serum da bulunuyor. Özellikle kırışıklık sorunları yaşayanlar için üretiliyor. Bunun yanında onarım serumu da bulunuyor. Onarım serumları cilt tonunu eşitleme görevi için üretiliyor ve aynı zamanda ciltteki çizgilerin de azalabileceğini belirtiyor. Bu gibi çeşitli serumlar ihtiyaca bağlı olarak tercih ediliyor. Cilt tiplerine uygun seçim yapmak mümkün olduğu gibi bazı ürünler de cilt tiplerinin geneline hitap edecek şekilde üretiliyor ve tek bir versiyonu bulunuyor.

Clinique Göz ve Dudak Bakım Ürünleri

Clinique göz ve dudak bakım ürünleri farklı ürünler oluyor. Burada önemli ve ortak özellik ise bu ürünlerin yüz ürünlerinden ayrı olarak bir bölgeye hitap ediyor. Göz bakımları göz altları ve göz çevresi kırışıklıkları için kullanılıyor. Dudak kremleri de dudağın nem ihtiyacını karşılıyor. Clinique göz kremleri ile göz ve çevresi nemleniyor. Bu da o bölgenin daha ışıltılı olmasını sağlarken yorgun görüntüsünün önüne geçiyor. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı dudak kremleri de yer alıyor. Clinique dudak ve göz ürünleri içerisinde farklı içerikler yer alıyor. Çünkü göz çevresi oldukça hassas olup içeriği ona bağlı olarak üretiliyor. Aynı durum dudak ürünleri için de görünüyor. Bölgeye has içerikleri bulunuyor. 

Clinique El ve Vücut Bakım Ürünleri

Clinique el ve vücut bakım ürünleri nemlendirme gibi farklı etkileri ile farklı ürünlere sahip oluyor. Özellikle Clinique el bakım ürünleri içerisinde tırnak bakım ürünleri de bulunuyor. Uzamayan veya kolayca kırılan tırnakları daha iyi bir hale getirmek için üretiliyor. Clinique el bakım ürünleri kuru havalarda çatlayan elleri de korumayı amaçlıyor. Vücut bakım ürünleri geniş bir kapsama sahip oluyor. Clinique vücut bakım ürünlerinde nem önem arz ediyor. Nem ihtiyacına yönelik ürünler bulunuyor. Bu ürünler dönemsel olarak kullanılabileceği gibi her zaman da kullanıma uygun oluyor. Burada esas tercihi dermatologlar ile yapmak gerekiyor. 

Clinique Güneş Koruyucu Ürünler

Güneş koruyucu ürünler yılın her zamanı konuşuluyor. Bu nedenle aslında oldukça önemli ve gerekli ürünler olarak görülüyor. Güneş nedeni ile oluşabilecek lekeleri önlemek amacı ile güneş koruyucu krem kullanılıyor. Güneş koruyucu kremlerde faktör farkı görülüyor. Clinique güneş koruyucu ürünler ile güneşten korunmak ve makyaj altında kullanmak mümkün oluyor. Güneş koruyucu kremleri günlük hayatta kullanmak tercih ediliyor. Aynı zamanda korumalı güneş pudrası da bulunuyor. Güneş korumalı pudralar ile aslında hem makyaj yapmak hem de güneşten korunmak mümkün oluyor. Bu gibi farklı ürünlerde de parfüm bulunmuyor ve farklı içerikleri ile her ürün koruma sağlamayı amaçlıyor. 

Clinique Cilt Bakım Ürünleri Fiyatları

Clinique cilt bakım ürünleri fiyatları ilk aşamada ürün bazında göre değişim gösteriyor. 1896 yılından beri birçok cilt bakım ürünü üreten Clinique her dönemde ürün çeşitliliğini arttırıyor ve biraz daha geliştiriyor. Aynı zamanda gelen ürünler çok daha fazla ihtiyacı karşılar nitelikte oluyor. Clinique cilt bakım ürünlerindeki bu çeşitlilik fiyatları da etkiliyor. Yani Clinique cilt bakım ürünü yüz için olduğunda farklı fiyatta iken vücut için farklı fiyatta olabiliyor. Burada içerisindeki malzeme de belirleyici oluyor. Elbette cilt bakım ürününün amacına da dikkat etmek gerekiyor. Clinique cilt bakım ürünü kırışıklık karşıtı iken veya nemlendirici iken farklı fiyatları olabiliyor. Bunu etkileyen sebep ise yine içindeki malzemeler oluyor. Kırışıklık karşıtı bir krem ile nemlendirici krem bileşenleri arasında farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıklar cilt bakım ürünlerinin fiyatlarını da etkiliyor. 

Clinique cilt bakım ürün fiyatları ürünün içerik oranı ile de etkili oluyor. Kremlerin kaç mililitre olduğu da fiyatı belirliyor. Bu nedenle Clinique cilt bakım ürünleri binlerce çeşit ve fiyat alternatifi ile Hepsiburada’da sizlere sunuluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Clinique Cilt Bakım Ürünleri

163 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Cilt Bakımı
Cilt Bakımı
Yüz Bakımı
Yüz Bakımı
Göz Bakımı
Göz Bakımı
Dudak Bakımı
Dudak Bakımı
Vücut Bakımı
Vücut Bakımı
El, Ayak & Tırnak Bakımı
El, Ayak & Tırnak Bakımı
Erkek Bakım Ürünleri
Erkek Bakım Ürünleri
Cilt Bakım Setleri
Cilt Bakım Setleri
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Toplam 24 / 163 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/clinique