Clinique cilt bakım ürünleri, alanında uzman dermatologlar tarafından tasarlanmış ve güvenle kullanabileceğiniz ürünlerdir. Cildinizin daha sağlıklı olması ve ışıltısını hiçbir zaman kaybetmemesi adına cilt bakımınızı aksatmamanız, cildiniz için en uygun cilt bakım ürünlerini tercih etmeniz ve onları doğru miktarlarda kullanmanız oldukça önemlidir.

Clinique Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Clinique cilt bakım ürünleri; yüz, göz, vücut, el, ayak ve tırnak bakımı ürünleri gibi lokal bölgelerde kullanabileceğiniz farklı özelliklere sahip ürünlerin tümünü oluşturur. İçinde birden fazla ürün bulabileceğiniz cilt bakım setleri de bulunmaktadır. Bu setler ile cildinizin gereksinim duyduğu birkaç unsuru bir arada uygulayabileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. Ek olarak, tüm vücudunuza aynı şekilde uygulayabileceğiniz vücut bakımı ürünleri de bulunmaktadır.

Clinique yüz bakım ürünleri arasında yüz losyonu, krem, peeling, temizleme köpüğü ve jeli, tonik, yüz maskesi, serum gibi pek çok farklı ürün mevcuttur. Günlük kullanım için uygun olan ürünler çoğunlukla cildi nemlendirme, canlandırma, arındırma, anti-aging gibi niteliklere sahiptir. Her cilt için günlük cilt bakımı yapılması oldukça önem taşır. Ancak cildinizde lekelenme, sivilce veya akne, kuruluk gibi bir problem yaşıyorsanız, özel olarak kullanabileceğiniz ve bu problemleri gidermeye yönelik cilt bakım ürünleri de bulunmaktadır. 

Clinique göz bakım ürünleri göz çevresinde bulunan kırışıklıkları, göz altındaki torbaları, halkaları ve morlukları gidermeyi ve bölgedeki nem dengesini korumayı amaçlar. Göz çevresi cilt bakımından en hassas bölgelerden biri olduğu için göz bakım ürünlerinin kullanımı oldukça önemlidir. Özellikle soğuk havalarda ellerinizin, dudaklarınızın ve ayaklarınızın çatlaması ya da kuruması gibi problemleri en aza indiren bakım ürünleri de Clinique cilt bakım ürünleri arasında yer almaktadır. 

Cilt Bakım Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildin ihtiyaç duyduğu bakım kişiden kişiye, yaştan yaşa ve hatta dönemden döneme değişiklik göstermektedir. Bu sebeple cilt bakım ürünlerini satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Cildinize uygun olmayan bir bakım ürününü tercih etmek, size faydadan çok zarar getirebilir. Clinique cilt bakım ürünleri size en sağlıklı ve verimli kullanımı sağlamak adına cilt tiplerine, cilt problemlerine ve cilt bölgelerine özel olarak tasarlanmış ve sınıflandırılmıştır. 

Cilt Tipine Göre Cilt Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir?

Clinique cilt bakım ürünleri arasında her cilt tipine uygun ürünler mevcuttur. Cilt tipinize en uygun ürünü kullanmak, sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmanın en doğru, verimli ve hızlı yoludur. Bu sebeple cilt tipini bilmek oldukça önemlidir.

Cilt tipleri; kuru, karma, yağlı, hassas ve normal ciltler olarak beş kategoriye ayrılmaktadır. Her cilt tipinin farklı özellikleri ve reaksiyonları olduğu için her cilt tipine uygun ürünlerin de farklı formülleri ve amaçları bulunmaktadır. Örneğin; kuru ciltler için tasarlanmış cilt bakım ürünleri cildin nem dengesini korumaya ve kırışıklıkları engellemeye daha odaklıyken, yağlı ciltlere uygun cilt bakım ürünleri cildin enfeksiyon, sivilce, parlama gibi problemlerine daha çok yoğunlaşır. 

Sahip olduğunuz cilt tipi yaş, dönem, mevsim gibi unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterebileceği için cilt tipinizi nasıl belirleyebileceğinizi bilmeniz önem taşımaktadır. Kuru ve yağlı ciltler, en kolay anlaşılan cilt tipleridir. Kepeklenme, pul pul olma, yoğun kuruluk hissi gibi problemler yaşıyorsanız kuru bir cilde; yüzünüzde sürekli olarak parlama, yağlanma ve sivilce problemlerine rastlıyorsanız yağlı bir cilde sahip olma ihtimaliniz çok yüksektir.

Kişilerde en çok rastlanan cilt tipi olan karma cildin ise en önemli belirtisi T bölgesinde yağlanma ve parlama varken yanakların kuru olmasıdır. Karma ciltlerde esasen iki cilt tipi de barındığı için doğru ve bölgesel bakım uygulamaları büyük önem taşımaktadır. Son olarak hassas ciltler, alerjik reaksiyonları daha sık gösteren ve daha duyarlı olan ciltlerdir. Clinique cilt bakım ürünlerini seçerken bu doğrultuda cilt tipinize uygun ürünleri seçmeniz, en doğru sonucu almanızı sağlayacaktır.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Clinique Cilt Bakım Ürünleri

Marka
Yüz Bakımı
Göz Bakımı
Dudak Bakımı
Vücut Bakımı
El, Ayak & Tırnak Bakımı
Erkek Bakım Ürünleri
Cilt Bakım Setleri
Konumseçilmedi
Kategori
Toplam 24 / 236 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/clinique