1955 yılından beri kişisel bakım ve makyaj üzerine üretimlerde bulunan Dior, birçok kadının tercih ettiği kozmetik markalarından biridir. Zarif tasarımları ve ürünleri içerisinde kullandıkları içeriklerden dolayı kadınların ilgisini çeken Dior, kozmetik alanında en çok fondötenleri ile öne çıkmaktadır. Her cilt tipine uygun mat bitişli, saten bitişli ve nemli fondötenler üretmektedir. Sıvı ve sıkıştırılmış fondötenlerinin yanında köpük kıvamındaki fondötenler de üretmektedir. İçerisinde parfüm bulunmayan fondötenler, doğru şekilde kullanıldığında cilde herhangi bir zarar vermemektedir.

Kaç Çeşit Dior Fondöten Vardır?

Dior fondötenler, üretimleri sırasında cilt tipine göre ayrışmaktadır. Kuru ciltler için nemlendirici özelliği bulunan fondötenler üretilirken, yağlı ciltler için ise pudralı yapıda fondötenler çıkaılrmaktadır. Cushion denilen sıkıştırılmış fondötenler ise genellikle yoğun kapatıcı özelliğe sahiptir ve uygulaması da oldukça kolaydır. İçinde kendi uygulama süngeri bulunan bu fondötenler, yanınızda taşımanız için uygundur. Köpük kıvamındaki Mousse fondötenler ise tüp içerisinde bulunmaktadır. Uygulama esnasında sünger ve ya fırça kullanılmalıdır. Köpük kıvamındaki fondötenler, genellikle kuru ciltler için tercih edilir. Sıvı formdaki fondötenler ise her cilt tipi için özel olarak ayrı ayrı üretilmektedir. Yağlı ciltler için pudralı ve saten bitişli fondötenler bulunmasının yanı sıra kuru ciltler için nemlendirici özelliği bulunan ince yapılı fondötenler de bulunmaktadır. Dior fondötenlerin çoğunda güneş koruma faktörü (SPF) de unutulmamıştır. Bu fondötenleri yazın kullandığınızda fondötenin altına güneş kremi uygulamanıza gerek kalmamaktadır. Dior fondötenler, oksitlenme yapmadığı için cilt renginiz ne ise o renkte fondöten almanız gerekmektedir.

Fondöten Nasıl Seçilir?

Her fondöten, her cilt tipinde aynı şekilde durmamaktadır. Fondöten seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, cilt tipine uygun olanını bulmaktır. Bunun için öncelikle cilt tipinizin ne olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Cilt tipinizi öğrenmek için cilt temizliği yapan yerlere başvurabilir ve ya dermokozmetik satan eczanelerde cilt analizi yaptırabilirsiniz. Bir diğer önemli seçim kriteri ise doğru rengi bulmaktır. Doğru rengi bulabilmek için fondöteni boynunuzda denemeniz gerekmektedir. Boyun bölgesi, direkt olarak güneşle temas etmediği için cildinizin kendi rengine sahiptir. Bunun için boyun renginize uyan fondöten, sizin için en uygun fondötendir. Bunların yanı sıra alacağınız fondötenin özelliklerini bilmeniz gerekmektedir. Nemlendirici özelliği bulunan fondöteni yağlı cildi olan biri aldığı zaman fondöten, cildin fazladan parlamasına neden olur. Kuru ciltli biri pudralı bir fondöten aldığındaysa fondöten, cildin üzerinde pul pul duracaktır.

Dior Fondötenler Nasıl Uygulanır?

Her makyaj öncesinde cilt, mutlaka temizlenip nemlendirilmiş olmalıdır. Bu adım sonrasında ise cilt tipinize uygun olarak seçilmiş fondöteni elinizle, fırçayla veya sünger ile uygulama yapmanız mümkünüdür. Kalın yapıdaki çok kapatıcı fondötenleri uygularken önce fırça ile yüze yaymak; daha sonra ise sünger yardımıyla yüze oturtmak, doğal bir görünüm sağlayacaktır. Orta kapatıcılıkta olan fondötenler, üst üste sürülerek yüksek kapatıcı özelliğe sahip olmaları sağlanabilir. Bunu için fırça ile fondöteni yaymak, en doğru yöntemdir. Eğer fondöteninizin kapatıcılığının orta kalmasını istiyorsanız nemli bir süngerle fondöteni yüzünüze oturtmanız gerekmektedir. Fırça izinin kaybolmasını istiyorsanız ise fondötenin üzerinden nemli bir süngerle geçmek, izlerin kaybolmasını sağlayacaktır.

Dior Fondöten Fiyatları Nedir?

Her cilt tipine özel üretilen ürünler, kapatıcılık seviyelerine ve özelliklerine göre farklı fiyatlandırılmaktadır. Kapatıcılığı yüksek olan fondötenler, kapatıcılığı orta ve az olanlara göre biraz daha yüksek fiyatlı olmaktadır. Bunun yanı sıra içeriklerde bulunan maddelerin çeşitliliğine bağlı olarak da fiyatlar değişmektedir. Cushion fondötenler, kapatıcılığı yüksek olan fondötenler arasındadır; mousse ve sıvı fondötenlere nazaran fiyatı yüksektir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dior Fondoten Fiyatları

77 ürün listeleniyor
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik Kişisel Bakım
Kozmetik
Kozmetik
Makyaj Ürünleri
Makyaj Ürünleri
Yüz
Yüz
Fondöten
Fondöten
Likit
Likit
Krem
Krem
Pudra
Pudra
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk Tonu
Toplam 48 / 77 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
FondötenFondöten; cildi olduğundan daha güzel, daha kusursuz göstermek amacıyla tercih edilen, likit ya da pudra gibi farklı formları bulunan ve kapatıcı etkisi nedeniyle yaygın olarak kullanılan en popüler makyaj ürünlerinden biridir. Pek çok çeşidi bulunan fondötenler yalnızca kapatıcı etki değil, aynı zamanda nemlendirici, güneşten koruma gibi özellikler ya da köpük, "cushion" ve "stick" gibi yaratıcı formlar da içerir.  Cilt kusurlarını örtmek amacıyla geliştirilen ve kullanılan fondötenler, makyajın temel taşlarından birini oluşturur ve günümüzde yalnızca kusur örtmek için değil; cildi daha canlı, daha parlak ya da daha nemli göstermek için de kullanılır. Bu nedenle fondötenler, farklı kapatıcılık seviyelerine sahiptirler.  Fondöten Nasıl Uygulanır? Fondöteni cildinizi temizleyip nemlendirdikten sonra eliniz, makyaj süngeri veya fırçasıyla cildinize uygulayabilirsiniz. Daha doğal bir görünüm için likit fondötenleri elinizle uygulayabileceğiniz gibi eşit dağılım için makyaj süngerlerinden de yararlanabilirsiniz. Pudra formundaki fondötenleri de yine elinizle veya ambalaj içindeki aplikatör ya da makyaj fırçası ile uygulayabilirsiniz.  Bu popüler makyaj ürünü, makyajın olmazsa olmazlarından biri sayıldığı için günlük hayatta yapabileceğiniz basit makyajlardan özel davetlerde uygulayabileceğiniz iddialı makyajlara kadar tüm makyajlarınızda kullanmanız gereken ürünler arasında yer alır.  Fondöteni günün her saati uygulayabilir ve gün içinde yenileyebilirsiniz. Fondötenlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Özellikle suya dayanıklı olmayan veya hafif bir formüle sahip olan fondöten çeşitlerini, kolayca silinebildiği için gün boyunca bir veya birkaç kez yenilenmeniz gerekir. Fondötenleri, günlük makyaj yapanlardan sadece belirli noktalardaki kusurlarını kapatmak isteyenlere, özel günlerde daha iddialı görünmek isteyenlerden genel olarak cilt tonunu eşitlemek isteyenlere kadar herkes kullanabilir. Siz de makyajınızın zeminini oluşturan fondöteni, günlük ya da özel tüm makyajlarınızda kullanabilirsiniz.
Detaylar