Gece Kremleri

Uyku sırasında cilt dinlenerek yenilendiği için uyumadan önce bakım yapmak tenin gerekli ihtiyacını karşılamasına yardımcı olur. Yoğun nemlendirici etkisiyle gece kremi çeşitleri vücudun birçok bölgesine uygulanır. Her cilt tipine göre farklı özelliklerde üretilen bu ürünler yoğun nemlendirici etkidedir. Gece kremi kullanmadan önce cildin temizlenmesi ve tonik uygulanması gerekir. Temiz ellerle vücudun gerekli yerlerine masaj yapılarak uygulanan bu ürünleri uyumadan önce 10- 15 dakika içinde sürülmelidir. Hava alınca etkisini kaybettiği için ürünlerin ağzının sıkıca kapatılması önerilir. Her cilt yapısına göre farklı içeriklerde üretilen gece bakım kremi çeşitleri cilde yavaş bir şekilde nüfuz ederek onarım gerçekleştirir. Güneş koruyucu içermeyen bu ürünler cildin iyi görünmesini sağlar. Cildin yenilenmesinde yardımcı gece kremleri vitamin ve mineral içerir. Mineral ve vitamin içeren formüllere sahip bu ürünler cildi sıkılaştırarak genç görünmesine imkan tanır. Genellikle yüze uygulanan gece kremlerini boyun bölgesine de sıklıkla uygulayabilirsiniz. Cildi yenilemek ve nemlendirmek için üretilen gece kremi fiyatları markaya ve içeriklerine göre değişiklik gösterebilir. Gece kremi seçerken dikkat edilmesi noktalardan biri kremin cilt tipine uygun olmasıdır. Her cilt tipine uygun çeşitlilikte üretilen bu ürünler alternatif seçenek imkanlarını da beraberinde getirir. Kuru, yağlı, karma gibi cilt tipleri için ayrı olarak formüle edilmiş gece kremi çeşitleri sizin de cildinizin ihtiyacını karşılar.

Kırışık Görünümü Azaltan Gece Kremi

Yoğun nemlendirici yapılarıyla gece kremi çeşitleri cilde ihtiyacı olan nem takviyesini yapar. Cilt ihtiyacı olan nemi alamadığında çabuk yaşlanma belirtisi gösterebilir. Farklı yaş aralıkları için üretilen kırışıklık karşıtı gece kremi çizgi görünümü azaltarak cildi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Sıklıkla yüz, boyun ve eller için kullanılan bu ürünler retinol, hidroksi asitler, C vitamini, çay özleri gibi birçok içeriğe sahiptir. Retinolun etkisiyle zararlı güneş ışınlarına maruz kalan cildi onarır ve kırışıklıkları azaltır. C vitamini içeren kırışıklık kremleri güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir kırışıklıklara neden olan etmenlerden cildi korur. C vitamini içerikli gece kremlerini kullandıktan sonra gündüz mutlaka güneş kremi kullanılır. Ölü cilt hücrelerini temizlemeye yarayan hidroksi asitler sitrik, glikolik ve laktik asit içerir. Hidroksi asit içeren gece kremleri cildi diğer ürünleri iyi bir şekilde emmeye hazırlar. İçerdiği farklı formüllerle yaşlanma karşıtı gece kremi cildin genç ve canlı görünmesine imkan sunar. Üzüm çekirdeği özütü içeren bu ürünler kollajen üretimini destekleyerek cildin esnekliğini artırır ve nem dengesini düzenler. Formülünde ciltteki su kaybını azaltmaya yardımcı olan niacinamide barındıran yaşlanma karşıtı gece kremleri cildin elastik yapısını da düzenler. Cildin parlak ve canlı görünmesine yardımcı olan nem deposu bu ürünleri yüz, boyun, el gibi bölgelere uyumadan önce uygulayarak cildinizin güne hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Nemi Dengeleyen Gece Kremi Modelleri

Uyku sırasında cilt kendini yeniler bu nedenle cilde ihtiyacı olan nemi uygulamak gerekir. İhtiyaç olan nem sağlanamazsa ciltte ölü hücreler oluşur, çizgiler ve kırışıklıklar oluşarak deri kurur. İçeriklerinde yoğun nemlendirici etkili maddeler barındıran gece kremi kullananlar nemi dengeleyerek parlak ve canlı görünmesini sağlarlar. Her vücudun belli zaman ve aralıklarda neme ihtiyacı olabilir cilt tipini tanıyıp ona uygun ürünleri kullanmakta fayda vardır. Normal cilt tipine sahip olanların vücuttaki nem ve yağ oranı dengeli olduğundan mineral içerikli su bazlı gece kremlerini tercih etmeleri yararlı olabilir. Hassas ve kuru ciltlerin neme ihtiyacı diğer cilt tiplerine göre fazladır. Nem oranı yüksek olan hyaluronik asit içeren gece kremlerini kullanmaları tavsiye edilir. Yağlı ve karma ciltler diğer ciltlere göre sebumu fazla ürettiğinden gözenekleri tıkamayan su bazlı gece kremlerini tercih etmeleri gerekir. Gece kremi tavsiyeleri her cilt tipine göre değişiklik gösterir. Önce cilt tipinizi keşfettikten sonra size uygun formüllerde üretilen ürünlerle uyumadan önce gerekli bakımınızı yapabilir güne bir adım önde başlayabilirsiniz. Herkesin ihtiyacını karşılayacak çeşitlikte üretilen bu ürünler gözenek oluşumunu da engelleyerek cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Zararlı güneş ışığına maruz kalmış deriyi tazeleyerek lekelerin azalmasını sağlar. Birçok marka tarafından üretilen bu ürünler arasından size iyi gelen gece kremini keşfedebilir cildinizi zinde tutabilirsiniz.

Farklı Cilt Tiplerine Göre Gece Kremi

Her cilt tipinin rutin bakıma ve neme ihtiyacı vardır. Yapıları farklı olduğundan cildin ihtiyaç duyduğu nem ve bakım rutini değişiklik gösterebilir. Kuru ciltler için gece kremi nem oranı yüksek formüllü içerikler önerilir. Yağ bazlı, hyaluronik asit içeren formüller pul pul haline gelen deriye gerekli nem takviyesi sunarak genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Hassas ciltlerin de yağlı ve karma cilt yapılarına göre neme duyduğu ihtiyaç fazladır. Yağ bazlı ve yüksek nem oranına sahip hassas ciltler için gece kremi gerekli bakımı yaparak deriyi gerginlik hissinden kurtarır. Yoğun yapıdaki gece kremi gözenekleri tıklayabilir bu nedenle hassas cilde sahip olanlar bu formdaki ürünleri kullanmaktan kaçınmalıdır. Birçok marka tarafından üretilen bu ürünler uyku boyunca derinin yeni ve taze olmasını sağlayarak güne hazırlar. Uyumadan önce cilde uygun tonik benzeri ürünlerle cildin temizlenmesi gerekir. Daha sonrasında vücudun istenilen bölgesine genellikle yüz ve boyuna masaj yaparak uygulanır. Besleyici yapıda olan bu ürünler gece bakım rutinlerinin olmazsa olmazıdır. Yağlı ciltler için gece kremi su bazlı yapıda üretilir. Sebum üretimine eğilimli oldukları için yağ bazlı ürünler tercih edilmemesi gerekir. Tüm gece kremlerini kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri hava ile temasını engellemektir. Genellikle 6-9 ay içinde kullanması gereken bu ürünlerle cildinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz.

Gece Kremi Uygulama Önerileri

Güneş ışınları ve hava şartlarından dolayı yıpranan cildi onaran gece kremi önerileri cilt tiplerine göre değişiklik gösterebilir. Birçok kişinin vazgeçilmezi haline dönüşen bu ürünler alternatif seçenek imkanlarıyla da göz doldurur. Farklı yaş aralıkları sıklıkla tercihi haline gelen bu formüller uyumadan önce yapılan bakımın olmazsa olmazıdır. Güneş koruyucu özellikte olmayan bu formüller besleyici ve nemlendirici etkidedir. Çizgi oluşumunun önüne geçerek gece bakım rutininin temelini oluştururlar. Gözenekler cildin nefes almasını sağlarlar. Gözenekleri sıkılaşması derinin sağlıklı görünmesine imkan sunar. Cildinin sağlıklı görünmesini isteyen birçok kişi gözenek sıkılaştırıcı ürünleri bakım rutinlerinin içine dahil ederler. Çevre kirliliği gibi birçok dış etkenlerde gözenek oluşmasına destek olur. Uyumadan önce uygulanan gözenek sıkılaştırıcı gece kremi cildinizin parlak ve canlı olmasını sağlar. Oluşan gözenekler kısa bir süre sonra dolarak siyah nokta oluşumuna neden olur. Bu nedenle cildi sıkça temizlemek oldukça önemlidir. Uyumadan 10- 15 dakika temizlenen cilde sürülen gözenek sıkılaştırıcı formül oluşacak sorunların önüne geçer. Uyku boyunca nefes alan ve tazelenen yüz, boyun vb. bölgeler canlı görünümleriyle de dikkat çekerler. Kuruluk nedeniyle de gözenekler oluşabilir. Nem oranı yüksek gözenek sıkıştırılaştırıcı gece kremleri cilt tonunu da eşitleyerek güne ferah uyanmanıza da katkıda bulunur. Gözeneksiz temiz bir ciltle siz de gün boyu kendinizi özgüvenli hissedebilir filtresiz fotoğraflarınızı çekebilirsiniz.

Yüz için Gece Kremi Alternatifleri

Özellikle yüz ve boyun bölgesine uygulanan gece yüz kremi rahatsız edici yapıda olmamaları gerekir. Birçok kişi tarafından dikkat edilen bir nokta da bu ürünlerin kokusudur. Uyumadan önce uygulandığı için hoş bir his uyandıran kokuya sahip bu ürünler farklı kokularıyla dikkat çeker. 6-9 aya kadar kullanılması tavsiye edilen bu ürünler C ve E gibi birçok vitamin içerir. Özellikle C vitamini içeren formülleri kullanırken gündüz güneş koruyucu kullanmaya ve sık sık tazelemeye dikkat etmek gerekir. Yüz ve boyunda çizgi ve kırışıklık görünümü azaltmaya yardımcı formüller uygulandıkça bu bölgeler sağlıklı yapısına kavuşur. Yüz için gece kremi yüz ve boyun temizlendikten sonra uyumadan önce her gece uygulanabilir. Gün boyu güneş ışınlarına maruz kalan yüz, boyun ve eller sürekli olarak bakıma ihtiyaç duyar. Bakım ertelenirse cilt tazeliğini kaybederek erken yaşlanma belirtisi gösterebilir. Herkes için farklı yapılarda üretilen bu formüller gece bakım rutinleri ürünleri arasındaki yerini alır. Düzenli bir şekilde uygulandıklarında birçok kişi tarafından dikkat çekici bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildi nemlendirerek yenileyen bu kremler yüz için önemli bir yere sahiptir. Retinol, C ve E vitamini, hyaluronik asit, çay meyve özleri birçok farklı içeriğe sahip yapılarıyla etki alanı geniş ürün yelpazesi vardır. Bakım rutinlerinizin arasına size uygun gece kremini tercih edebilirsiniz.

Gece Kremi Muhafaza Tavsiyeleri

Birçok kozmetik ürününün kullanma süresi mevcuttur. Gündüz gece kremi de 6-9 içinde kullanılması önerilir. Ayrıca bu ürünler içeriklerinde bulundurdukları retinol, hyaluronik asit, C vitamini gibi maddelere sahip olduğundan ağızlarının sıkıca kapanması dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yer alır. Ağzı sıkıca kapanan ve güneş olmayan yerde muhafaza edilen ürünler korunmuş olur ve 6-9 ay içerisinde kullanması gerekir. Her cilt tipine uygun olarak farklı birçok içerikte üretilen gece kremleri güneş koruyucu içermez ve özellikle C vitamini içeriyorsa mutlaka gündüz güneş koruyucu kullanılmalıdır. Yaşlanma ve kırışıklık karşıtı, yoğun nemlendiricili, gözenek sıkılaştırıcı gibi birçok çeşidi bulunduğunda alternatif seçenek imkanı da sunar. Kuru ciltler nem eksikliğinden kaynaklı gergin ve pul pul olabilirler. İhtiyacı olan nemi gece kremleri bu cilt tiplerine uyku boyunca bakım yaparak sunar. Ayrıca bu ürünler alternatif seçenek olarak bazı kızarıklık ve hastalık gibi durumlarda da birçok kişi tarafından kullanılır. Zona denilen hastalığın tedavisi için gece yanığı kremi yanında ya da yerine kullanılan bu ürünler deriyi yatıştıran özelliğe de sahiptir. Uyku esnasında derinin nefes alıp yenilenmesini ve onarılması sağlayan bu formüller mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Temizlenen derinin gözenekleri açılır ve gece kremleri uygulandığında deriye tam nüfuz eder. Siz de cilt tipinize uygun gece kremi çeşitlerine Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gece Kremi Kullanmak Gerekli midir?

Güneş ışınlarından ve dış etkenlerden cilt yıpranır ve yorulur. Uyku sırasında cilt yenilenip tazelendiği için birçok uzman tarafından cilt tipine uygun gece kremi kullanılması önerilir.

Gece Kremi Nasıl Kullanılır?

Bu ürünleri kullanmadan önce cildin temiz olması önemlidir. Uygun ürünlerle temizlenen yüz, boyun gibi bölgelere masaj yaparak uyumadan 10-15 dakika önce uygulanması tavsiye edilir.

Gece Kremi Nasıl Seçilir?

Gece kremleri cilt tipine göre seçilmelidir. Kuru, normal, yağlı ve karma gibi cilt tiplerine uygun birçok ürün arasından cildinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Hangi Gece Kremleri Kırışıklık Giderir?

C vitamini retinol içeren ürünler kırışıklık azaltarak genç bir görünüm kazandırır. Anti aging etkili seçenekleri günlük bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gece Kremi Fiyatları

747 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 45 / 747 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?