Gece Kremleri

Gece yatmadan evvel kullanılan kaliteli bir gece kremi; daha parlak, pürüzsüz ve sağlıklı bir ciltle güne merhaba demenize yardımcı olabilir. Uykunun onarıcı etkisini cildiniz lehine kullanan özel kremler düzenli ve yeterli uyku ile birlikte mucizevi etkiler sunuyor. Cilt tipinize uygun gece kremleri sayesinde özellikle yılların yıpratıcı etkilerini cildinizden kolayca silebilir, cildinizin yaşlanma etkileri ile geç tanışmasına yardımcı olabilir ya da uykunun iyileştirici etkisini etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gece Kremi

Gece kremlerinin gündüz kullanımı için uygun olmamasının altında sadece güneşten koruyucu bileşenler içermemesi yatmıyor. Çevrenin gün içerisinde cildinizde yarattığı tahribatı onarmak, kaybettiği nemi hızla kazanmasına yardımcı olmak ve cildin elastikiyetin ile birlikte formunu korumak adına daha yoğun içeriğe sahip olması gündüz kullanımında cildinizde bazı problemlere neden olabilir. Yoğun ve zenginleştirilmiş içeriği özellikle makyaj altı kullanım için uygun görülmüyor.

Gece kremlerinin birçoğu yaşlanma belirtileri ile savaşacak ve gençleştirici etkiye sahip olacak şekilde formüle ediliyor. Yine de uyku esnasında cildin onarıcı etkisinin en üst seviyelere çıktığını bilen uzmanlar bazı cilt problemleri ile savaşacak özel kremler de tasarlıyor. Cilt yüzeyinde oluşan aknelerin daha hızlı iyileşmesini sağlayan, kırmızı lekelerle savaşmaya yardımcı ve solgun cildi canlandırıcı özellikli pek çok krem bulabilir, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanarak cildinizin kusursuz görünmesine yardımcı olabilirsiniz.

Gece kremlerinden en yüksek verimi almanız için güzellik uzmanları günlük kirden arındırılmış cilt üzerine kullanılmasını öneriyor. Uyumadan yaklaşık bir saat önce cildinize uygun gece kremini masaj yaparak uygulayarak etkisini arttırabilirsiniz. Tercih ettiğiniz gece kreminin setlerini kullanarak cildinizin sağlıkla ışıldamasının keyfini pratik bir şekilde sürebilirsiniz.

Gece Kremi Kullanmanın Faydaları

Gece uykusu sırasında salgılanan hormonlar bedeninizde çevresel etmenlerin neden olduğu olumsuzlukları giderme, ertesi gün için gerekli enerjiyi depolamanıza ve vücudunuzun onarılmasına yardımcı olur. Cildiniz de bu iyileşme etkisinden büyük ölçüde faydalanır. Gece kremleri genel olarak cildinizin onarılması esnasında ihtiyaç duyduğu yardımcı bileşenleri içerisinde barındırır. Yoğun nem içeren özel kremler cildin toparlanması konusunda büyük destek sunar. Derinlemesine nemlendirme başta olmak üzere cilt lekeleri ile savaşma, cildin yenilenme sürecini arttırma, cildin solgun ve yorgun görünümünün önüne geçme, kaybettiği kolajeni geri kazandırma ve cildin elastikiyetini arttırarak olumsuz etkilere karşı koyma gücünü gece kremi kullanımı sayesinde arttırabilirsiniz.

Gece kremlerinin içeriğinde yer alan maddeler ve formülü ölçüsünde etki alanlar genel olarak değişiklik gösterir. Bu sebeple krem tercihinde bulunurken cildinizin ihtiyaçları ile birlikte yaşınızı da göz önünde bulundurmanız tavsiye ediliyor. 20’li yaşlardan itibaren cildinizi yaşlanma etkilerine karşı koruyan kremler tercih edebilir, cildiniz olgunlaştıkça kırışıklık karşıtı ve yaşlanma etkilerini onarıcı kremlere doğru geçiş yapabilirsiniz. Hassas cilt yapısına sahipseniz hafif yapıdaki gece kremlerini tercih ederek cildinizde herhangi bir sorun yaşamadan yoğun onarıcı ve canlandırıcı etkinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yüz için üretilen gece kremlerinin yanı sıra hassas yapıdaki göz çevresi, el ve diğer cilt bölgeleri için özel olarak formüle edilmiş ürünler de bulabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz kremden etkili bir sonuç alabilmek için hangi bölgelerin kullanımı için üretildiğine dikkat etmeniz tavsiye edilir. Yüz için üretilen kremlerin bazıları tüm yüz kullanımına uygunken bazı ürünlerde göz çevresinden uzak tutmanız tavsiye edilir.

Cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun gece kremi kullanımının yanı sıra uykunuzu eksiksiz bir şekilde almanız, düzenli uyumanız ve ürünü düzenli olarak kullanmanız da son derece önemli. Gece kremlerinin birçoğunun etkisini görebilmeniz için tek bir gece yeterli olmayabilir. Bunun yanında düzenli kullanım cildinizin kusursuz görünümünü korumanıza da yardımcı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gece Kremi Fiyatları

569 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 569 ürün
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010896/32010902