Bebek bezleri yeni doğan bebeklerin en temel gereksinimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Birçok bebeğin ihtiyacını karşılayan Kanz bebek bezi, ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Anne ve babalar bebeklerinin özellikle gece rahat bir uyku yaşamasını istiyor.  Genellikle yeni doğan ve iki yaşını doldurmamış bebekler fiziksel ve zihinsel olarak gelişimini tamamlayamadığı için bebek bezlerine ihtiyaç duyuyor. Bu süre zarfında kullanılan bebek bezlerinin kalitesi ve bebeğe uygun olarak tercih edilmesi oldukça önemli bir konu oluyor. Çocuk gelişiminin olumlu bir şekilde ilerlemesini sağlayan kanz bebek bezleri, çocukların daha rahat bir şekilde hareket etmesini sağlıyor. Böylelikle bebekler kendi fiziksel aktivitelerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Bebeklerin hem gün içerisinde hem de gece boyu rahat olmaları anne ve babalar için oldukça önemli hale geliyor. Kanz bebek bezleri sayesinde birçok bebek huzurlu, rahat ve mutlu bir şekilde gününü tamamlayabiliyor. Hassas bir tene sahip olan bebeklerin bezini sıklıkla değiştirmek gerekse de pişik önleyici kremlerin de kullanılması gerektiği tavsiye ediliyor. Böylelikle bebeklerde herhangi bir kızarıklık veya pişik durumu yaşanmıyor. Aksi takdirde bebeğe uygun olmayan bir bez seçimi yapmak ve oluşan kızarıklıkları dikkate almamak bebeğin huzursuz ve mutsuz olmasına sebep oluyor. Bu sebeple ebeveynler bebeklerinin rahatlığını ve mutluluğunu göz önüne alarak düzenli aralıklarla bebek bezi değişimi yapması gerekiyor. 

Doğru bez seçimi ile birlikte bebeklerin rahatlaması sağlanırken anne ve babasına karşı güven duygusunda da artış sağlanıyor. Anne ve babalar tarafından tercih edilen bez çeşitlerine bakıldığı zaman farklı türler karşımıza çıkıyor. Bu türler arasında birçok ebeveyn kendi bebeğine uygun olanı rahatlıkla tercih edebiliyor. Her yaş grubuna göre farklı kanz bebek bezi temin etmek gerekiyor. Bebeklerin ve yeni yürümeye başlayan bebeklerin kilosu ve cinsiyeti farklı olabiliyor. Bu unsurlar bebek bezlerinin farklılaşmasına sebep oluyor. Kilo unsuru kadar cinsiyet unsuru da önem taşıyan konular arasında yerini alıyor. Erkek bebeklerin fiziksel özelliklerine göre üretilen bebek bezleri kız bebekler için uygun olmuyor. Bununla birlikte kız çocuklarının fiziksel özelliklerine göre üretilen bebek bezleri de erkek bebekler için uygun olmuyor. Her iki cinsiyet için de bebek bezinin yüksek emici özelliğe sahip olması hem anne ve babalar için hem de bebekler için oldukça rahatlık sağlıyor. 

Kanz Bebek Bezi Çeşitleri

Kanz bebek bezi çeşitleri sayesinde birçok insan kendi çocuğuna uygun olan bebek bezlerini temin edebiliyor. Bebek bezleri yaş, kilo ve cinsiyet gibi farklı faktörlerden dolayı değişebiliyor. Birçok bebek doğduktan kısa bir süre sonra hızlı bir gelişim gösteriyor. Böylelikle bebek bezi seçiminde de sıklıkla değişiklikler gerçekleşiyor. Bununla birlikte bez değiştirme sıklığının yükseldiği görülüyor. 

Bebeklik dönemi sonrasında hareket kabiliyeti daha fazla artan bebeklerin, esneyebilen bebek bezi modellerini kullanması fayda sağlıyor. Böylelikle bebekler rahat hareket etme imkanı bulurken sızdırmaz özelliğe sahip kanz bebek bezleri bebeklerin huzurlu olmalarını sağlıyor. Bununla birlikte bebek bezlerinin hassas ciltlere karşı zarar vermeyen yapıda olması önem taşıyor. Bu sebeple bebek bezi çeşitleri arasında doğru seçim yapmak gerekiyor. Özellikle hassas cilde sahip olan bebekler için organik bebek bezi tavsiye ediliyor. Organik bebek bezlerinin yapısında doğal malzemeler yer alıyor. Bu sebeple organik bezler sıklıkla tercih edilen türlerden biri oluyor. Bebeğin doğumundan itibaren dört yaşına kadar rahatlıkla kullanılabilen kanz bebek bezleri genel olarak kilo, cinsiyet ve yaş aralığına göre farklılık gösteriyor. Bununla birlikte bebek bezleri farklı şekillerde sınıflandırılıyor. Bu bebek bezi çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Hazır Bebek Bezi

Hazır bebek bezi, üç ayrı katmandan oluşuyor. Birçok anne ve babanın tercih ettiği hazır bezler tek kullanımlık oluyor. Sağlığa zararsız olarak üretilmesi bebeklerin zarar görmesini engellerken anne ve babaların güvenini kazanıyor. Bununla birlikte esnek yapıda olması bebeklerin rahat hareket etmesine imkan veriyor. 

  • Yıkanabilir Bebek Bezi

Yıkanabilir bebek bezi, birçok ebeveynin tercihleri arasında yerini alıyor. Doğal kumaşlardan üretilen yıkanabilir bebek bezi, nefes alan yapıda olduğu için bebekler üzerinde pişik oluşturmuyor. Bununla birlikte yıkanabilir bebek bezlerinin uzun süre kullanılabilir olması, atık oluşumunun da önüne geçiyor. 

  • Organik Bebek Bezi

Organik bebek bezi, bebeğin hareketlerini kısıtlamıyor. İçinde parfüm bulundurmayan organik bebek bezleri, hava alabilen yapısı sayesinde bebeklerin cildine zarar vermiyor. Organik bezler tek kullanımlık olabildiği gibi isteğe göre yıkayıp kullanmak da mümkün oluyor. 

Her ebeveyn bebeklerinin mutlu ve huzurlu bir şekilde büyümesini istiyor. Bebeklerin gün içerisinde mutlu ve huzurlu olabilmesi için anne ve babaların her konuda hassas davranmaları gerekiyor. Hassas davranması gereken bu konulardan biri de bebek bezi seçimi oluyor. Bebek bakımının temel parçalarından biri olan bebek bezleri, toplu veya adet olarak temin edilebiliyor. Özellikle bebeklerin cildine zarar vermeyen yapıda bebek bezlerinin tercih edilmesi ve bebeklerin hareket kabiliyetini kısıtlamayan türde bebek bezlerinin temin edilmesi önem taşıyor. Yeni doğan bebekler ve prematüre olan bebekler için üretilen kanz bebek bezleri ile karşılaşmak mümkün oluyor. Bununla birlikte birçok anne ve baba farklı numaralara sahip olan kanz bebek bezlerini bebeklerinin boyuna, kilosuna ve cinsiyetine göre tercih edebiliyor. 1’den 6’ya kadar farklı çeşitler halinde sunulan bebek bezlerinin numaralarını şu şekilde göstermek mümkün:

  • 1 Numaralı Kanz Bebek Bezi

Özellikle yeni doğan veya prematüre bebekler için tercih edilen 1 numaralı Kanz bebek bezi, 2 ile 4 kilogram arasında olan bebekler için kullanılıyor. 

  • 2 Numaralı Kanz Bebek Bezi

Mini boy olarak da adlandırılan 2 numaralı Kanz bebek bezi, 3 veya 6 kilogram arasında olan bebekler için tercih ediliyor. 

  • 3 Numaralı Kanz Bebek Bezi

3 numaralı Kanz bebek bezi, 4 veya 9 kilogram arasında olan çocuklar için kullanılıyor. 

  • 4 - 5 Numaralı Kanz Bebek Bezi

4 - 5 numaralı Kanz bebek bezi, 7 veya 20 kilogramın arasında olan çocuklar için tercih ediliyor. 

  • 6 Numaralı Kanz Bebek Bezi

Junior olarak da bilinen 6 numaralı Kanz bebek bezi, 15 kilogramın üzerinde olan çocuklar için öneriliyor. 

Görülen tüm bebek bezi çeşitleri  genellikle uluslararası standartlara göre üretiliyor. Bebek bezleri her ne kadar uluslararası standartlarına göre üretilse de aralarında bazı farklılıklar görülebiliyor. Kanz bebek bezi numaraları, bebeklerin kilosuna yaş aralığına göre değişebildiği gibi emiciliği, inceliği ve kalınlığı da farklılık gösteriyor. Özellikle anne ve babalar tarafından tercih edilen emiciliği yüksek olan kanz bebek bezleri 24 saate kadar bebeklerin kuru kalmasını sağlayabiliyor. Bu sayede bebekler huzurlu ve mutlu bir şekilde günlerini tamamlayabiliyor. 

Kanz Bebek Bezi Fiyatları

Kanz bebek bezi fiyatları, ürünün özelliklerine göre farklılık gösteriyor. Birçok aile bebeklerin temel ihtiyacı olan bebek bezlerinden yüksek verim elde etmek istiyor. Kanz bebek bezleri yüksek kuruluk sağlayan ve yüksek emiciliğe sahip bir bebek bezi olarak karşımıza çıkıyor. Bebek bezlerinin yüksek kaliteye sahip olması fiyat yelpazesini genişleten unsurlardan biri oluyor. Bununla birlikte bebek bezlerinin çift katlı ve hızlı kuruyan bir yapıya sahip olması hem ebeveynler için hem de bebekler için büyük rahatlık oluşturuyor. Bu rahatlığı elde etmek için Hepsiburada ile her bütçeye hitap eden  ve uygun fiyatlı Kanz bebek bezi ürünlerinden temin edebilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kanz Bebek Bezi Fiyatları

111 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Bebek Temizlik ve Bakım
Bebek Temizlik ve Bakım
İndirimli Ürünler
Güncel Değerlendirme
Türü
Toplam 24 / 111 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?