Bebek bezleri, bebeklerin doğumundan ortalama 3 yaşlarına kadar kullandıkları temel bir ihtiyaçtır. Bel ve bacak kısmını saran ve bir iç çamaşırı gibi kullanılan bu ürünler, farklı fonksiyonları ile öne çıkar. Tekli veya çoklu olarak satılan bu ürünlerin çoklu alındığı takdirde daha ekonomik olduğu söylenebilir. Düzenli olarak bebeklerinin bezini değiştiren anne babalar için bebekleri açısından konforlu ve sağlığa zararlı maddeler içermeyen bir bebek bezi kullanmak önemlidir. Yüksek emici özelliği olan bebek bezleri hem bebeklerin daha keyifli bir gün geçirmelerini sağlar hem de ebeveynlerin rahat etmesine imkan tanır. Bebek bezleri tasarlanırken 24 saate kadar kuru tutması ve bebeklerin cildini rahat ettirmeleri önemsenir. Kuru tutma konusunda başarılı olmayan ve ıslaklık gibi problemler yaşatan ürünler ise bebeklerin huzursuz olmasına ve neticede ağlayıp gergin hissetmesine neden olur. Bu nedenle anne babalar, bebeklerin rahat hissetmesi için hem kuru tutan ve yüksek emici özelliği olan bezler kullanırlar hem de bebeklerinin bedenine uygun olan bezi tercih ederler. Uygun beden tercihi, bebeklerin kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar. Beden seçiminde ise bebeklerin yaş ve kilo gibi özelliklerine dikkat etmek gerekir. 1 yaş civarında olan ve ortalama 10 kilogram bebeklerin 5 beden bebek bezi ile rahat edebileceği söylenebilir. 5 beden bebek bezinin kendi bebeklerine uygun olup olmadığını anlamak isteyenler ise beden ölçüm tablolarından yararlanabilirler.

Bebeklerin Sağlığı İçin 5 Beden Bebek Bezleri

Anne babalar çocuklarına tuvalet alışkanlığı kazandırana kadar bebek bezlerini kullanır. Bebeklerin ciltleri hassastır ve alerjik reaksiyonlar gösterebilir. Bebek bezleri seçiminde ailelerin dikkat ettiği konulardan biri, uzmanlar tarafından tavsiye edilen ve dermatolojik olarak test edilmiş ürünlerdir. Bu ürünler anne babalar tarafından güvenle kullanılır. Bebek bezleri, üretim aşamasında birçok klinik testten geçer. Bu testlerden başarıyla geçen ürünler, sağlığa zararlı herhangi bir madde içermezler. Bebeklerin hassas cilterine özel olarak tasarlanan modeller de kaşıntı, kızarıklık ve benzeri alerjik durumlara karşı korumalıdır. 5 beden bebek bezi çeşitleri pişik ve sivilce gibi sorunlara karşı bebeklerin cildini korumaya yardımcı olur. Hava alabilen yapısı sayesinde bebeklerin rahat etmesini sağlar. Gün boyu bebeklerin altında duran bezler hava almaz ise pişik, kızarıklık ve benzeri rahatsızlıklara neden olabilir. Bu nedenle hava alabilen ürünleri tercih etmek daha iyi bir seçimdir. 5 beden bebek bezi tasarımlarında cırt cırtlı bant, lastik veya külot benzeri bir tasarım kullanılır. Bu sayede bezler, bebeklerin vücuduna tam oturur ve sızdırma gibi problemler yaşanmaz. Bebek bezi ölçüleri; yaşa, kiloya ve farklı özel durumlara göre değişiklik gösterir. 5 beden bebek bezlerinde kullanılan hava kanalları sayesinde çocuklar ıslaklığı hissetmez ve nefes alan bir yapıyla çevrelenir. 5 beden bebek bezlerinde hem kullan-at hem de yıkanabilir modeller mevcuttur.

Tatillerin Pratik Ürünü 5 Beden Mayo Bebek Bezleri

Tatil yerlerinde ebeveynlerin aradığı ürünlerden biri de mayo bebek bezleridir. Standart bebek bezleri deniz içerisinde kullanmaya pek uygun olmayabilir. Standart bezler içte sıvıyı emerler ve dışarıya sızıntı yapmazlar. Ancak deniz içerisinde bu ürünler kullanıldığında deniz suyu emilir ve bezde ağırlık yapar. Bunun sonucunda yapışkan kısımlar açılır ve sızdırma meydana gelir. Tuvalet eğitimi olmayan çocuklarda, denizde veya havuzda istenmeyen durumlar yaşanabilir. Bu durum, ortamda bulunan diğer insanlar için de bir hijyen sorunu doğurur. Ebeveynlerin bu anlarda zor durumda kaldığı görülebilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bebek bezlerinin deniz ve havuzlara yönelik özelleşen modelleri de üretilir. 5 beden bebek bezleri arasında tatillerde kullanmak için uygun olan modeller bulunur. Tatile giderken bebek bezi önerisi araştıran ebeveynler için mayo bebek bezleri ideal bir seçim olabilir. Bu ürünlerde esnek bel bantları kullanılır ve ıslanması halinde açılmaması sağlanır. 5 beden mayo bebek bezlerinin beğenilen yanlarından biri de üzerinde yer alan desenleri sayesinde bir mayoyu andırmasıdır. Sahilde veya havuzda normal bezlerden farklı gözüken bu modeller, bebeklerin de ilgisini çeker. Bu ürünler üzerine başka bir şort giydirebilir veya sadece mayo bebek bezi ile bebeğinizi suya sokabilirsiniz. Mayo bebek bezlerinin dikkat çeken ve eğlenceli tasarımlarıyla güzel görünmesi sağlanır. Sizler de tatile gitmeden önce mayo özellikli 5 beden bebek bezi satın alarak rahat ve keyifli bir dönem geçirebilirsiniz.

Doğada Hızlı Kaybolan 5 Beden Bebek Bezi Modelleri

Bebek bezlerini araştıran anne babaların dikkat ettiği bir diğer unsur ise bu ürünlerin doğada kısa sürede kaybolmasıdır. Bebek bezleri kullanıldıktan sonra çöpe atılır. Dış katmanında kullanılan malzemeler nedeniyle bebek bezleri doğada uzun yıllarda kaybolur. Son yıllarda geliştiriciler tarafından dış yüzeyinde hızlı çözünen maddelere yer verilen bezler üretilir. Doğaya duyarlı ebeveynler tarafından doğada hızlı çözünen modeller kullanılır. Organik materyaller ile üretilen 5 beden bebek bezi modelleri de anne babaların ilgisini gören ürünlerdir. İç ve dış yapısında organik maddelere yer verilen bu ürünler, bebeklerin cildinde yumuşaklık sağlar ve hem onları rahat ettirir hem de doğayı korur. Ebeveynler tarafından en ucuz 5 beden bebek bezi modelleri araştırılır. Organik yapılı 5 beden bebek bezlerinde ise bambu ve pamuk gibi maddelere yer verilir. Bu ürünler hava geçiren yapıya ve uzun süreler kuru kalma özelliğine sahiptir. Doğa için faydalı modellerden biri de yıkanabilir özellikli bebek bezleridir. Bu ürünler tek kullanımlık bezlerin aksıne birkaç kez kullanıma elverişlidir. Böylece doğayı ve ekolojik dengeyi korumaya yardımcı olur. Bu ürünler doğaya zarar vermeyen bir yapıdadır. Pratik ve kolaylıkla temizlenen bir tasarıma sahip olan bu modeller, birçok aile tarafından da memnuniyetle tercih edilir. Bu modeller de tıpkı tek kullanımlık bezler gibi çocuğunuzun tuvalet eğitimi edinmesine kadar güvenle tercih edilebilir.

5 Beden Bebek Bezleri ve Konforlu Yapısı

Bebeklerin gün içinde kurtarıcısı olan bezlerin güvenli bir yapısı olması önemlidir. Sızdırma problemi yaşatan bezler hem bebekler hem de anne babalar için istenmeyen durumlar ortaya çıkarır. 5 beden bebek bezi yorumları incelendiğinde anne babaların kuru tutan ve sızdırmayan modelleri tercih ettiği görülebilir. Bu modeller bebeklerin de konforlu bir gün geçirmesini sağlar. Uykuda ve uyanık oldukları zamanda, kısaca günün her anında bebekler bez ile dolaşır ve zaman geçirirler. Bu nedenle bu bezlerin aynı zamanda yumuşak bir dokuya sahip olması da önemlidir. Kaliteli tasarıma sahip olan ürünler, yumuşak dokusu sayesinde gece boyu da bebeklerin deliksiz bir uyku uyumasına imkan tanır ve rahat hissetmelerini sağlar. 5 beden bebek bezlerinde de yumuşak dokulu maddeler kullanılır. 1 yaş civarı çocuklar için uygun olan bu ürünler, ağırlık olarak ise 10 kilo civarında olan bebekler için uygundur. 1 yaş civarı çocukların da yumuşak kenarları olmayan bezleri fark ettikleri ve rahatsızlık hissettikleri söylenebilir. 5 beden bebek bezleri 10 kilogram altı bebekler için ideal bir ürün değildir. 10-16 kilogram arasında olan bebekler için 5 beden bebek bezlerini kullanılabilir. Yine de en doğru seçimi yapmak için ebeveynler bebeklerinin boy ve kilolarını ölçerek bebek bezi tablosundan yararlanabilirler. Bu sayede bebeklerinin bedenine tam uyan ve en yakın ölçüdeki bezi seçebilir ve bebeklerin de kendilerini keyifli hissetmelerini sağlayabilirler.

Çoklu Alım Fırsatları Sunan 5 Beden Bebek Bezleri

Bebekler, çocukluğa geçerken hem kilo hem boy değişimi yaşarlar. Bu nedenle bebek bezi bedenleri de zamanla değişir. Uzmanlara göre ilk 6-7 ay içinde bir bebeğin altı 7-8 kez değiştirilir. Bu durumda ise ayda yaklaşık olarak 270 adete yakın beze ihtiyaç duyulur. Bu konuda 5 beden bebek bezi en ucuz konusunda araştırma yapan aileler daha ekonomik tercihler yapmak isterler. Bu noktada da çoklu olarak satılan 5 beden bebek bezi modeller ön plana çıkar. Bu ürünler, ailelerin daha ekonomik tercihler yapmasına olanak tanır. Aileler 5 beden bebek bezi indirim fırsatlarını takip ederek daha ekonomik tercihler yapmak isteyebilirler. Güvenilir ve bilindik markaların tercih edilmesi hem bebekler hem de aileler için daha faydalı olur. Aileler toplu bebek bezlerini alarak bütçe ve zaman tasarrufu yapabilirler. 5 beden bebek bezleriyle birlikte bebek tırnak bakım ürünlerini de tercih edebilirsiniz.

Performansıyla Öne Çıkan 5 Beden Bebek Bezi Markaları

5 beden bebek bezi online satış imkanı olan ürünlerdir. Böylece evden dışarı çıkmadan ve taşıma ihtiyacı duymadan online satış ile bebek bezlerini evinize sipariş edebilirsiniz. Bebekli ailelerin en gerekli ihtiyaçlarından olan bebek bezleri, çeşitli kampanyalarıyla anne babalar tarafından dikkatle takip edilir. Pratik ürünleri tercih edenler için tek kullanımlık modeller daha ideâldir. Bebek bezi üreticileri de bu ürünlerin yüksek performans sunması için özenle çalışırlar. Farklı yapılara sahip olan bu ürünler, yüksek performansı ile 48 saate kadar kuru kalabilirler. Geceleri bebekler uykudayken de sızdırmazlık özellikleri sayesinde onların rahat ve huzurlu bir uyku uyumalarını sağlarlar. 5 beden bebek bezleri performasının yanı sıra farklı görünümlere de sahiptir. Görünümlerin tasarımında bebeklerin ilgisini çekecek bir tasarım olmasına dikkat edilir. Bu tasarımlar arasında mayo bebek bezi modelleri de öne çıkar. Balık, istiridye veya deniz kızı gibi figürlerin mayo bebek bezlerinde kullanıldığı görülür. Sızdırmaz özellikli 5 beden bebek bezlerine Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz. 5 beden bebek bezlerinin yanı sıra bebek kremleri çeşitlerini tercih ederek bebeğinizin konforunu koruyabilirsiniz.

5 Beden Bebek Bezi Fiyatları Nedir?

5 beden bebek bezi fiyatları, ürünün markasına ve sunduğu performansa göre değişkenlik gösterebilir. Uzun süreler bu ürünleri kullanmak zorunda olan aileler tarafından bebek bezi fiyatları yakından takip edilir. Fiyat farkını belirleyen unsurlardan biri de ürünlerin fonksiyonellikleridir. Tek kullanımlık ürünler ile yıkanabilir ürünler arasında fiyat farkı bulunur.

5 Beden Bebek Bezi Hangi Ölçülere Uygundur?

5 beden bebek bezleri junior olarak gösterilen bir sınıfa girer. Junior bebek bezleri 11 ve 18 kilogram arasında değişen kilodaki bebekler için en uygun bedendir. 5 beden bebek bezini kullanan bebeklerin günlük olarak 4-5 kez bez değiştirdiği söylenebilir. 5 beden bebek bezlerinin bedeninde ana ölçüt kilo olmakla birlikte, 1-3 yaş arası çocukların 5 beden bebek bezine uygun bedenlerde olduğu söylenebilir.

Yıkanabilir 5 Beden Bebek Bezi Nasıl Temizlenir?

5 beden bebek bezlerini yıkamak için ürünü bebeklerin cildinden çıkardıktan sonra varsa katı dışkı tuvalete dökülür. Sonrasında bebek bezi pedi ile birlikte çamaşır makinesine atılır. Çamaşır makinesinde yıkanan bebek bezinin 60 derecede yıkanması tavsiye edilir. Çamaşır suyu veya yumuşatıcı ürünlerin bebek bezlerinin temizlenmesinde kullanılmaması tavsiye edilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

5 Beden Bebek Bezleri

Süpermarket
Süpermarket
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 711 ürün
DSACategoryId/2147483619/60001048/60001048