3 Bebek Bezi Fiyatları

Bebek bezi, yeni doğan bebeklerin doğumundan itibaren en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Bebek bezleri, bebeklerin günün yarısını geçirdikleri bir ürün olmasından dolayı gün içerisinde bez ile rahat edip etmediğinin mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Bebek bezi sıklıkla kullanılan bir ürün olmasından dolayı her bebeğin yaşına ve ayına göre numaralandırılır. Örnek olarak göstermek istersek, yeni doğan için bir bebek bezi satın alınacak ise yenidoğan kategorisinde olan ya da 1 numara bebek bezinin tercih edilmesi gerekir. Bebek bezi numaraları tercih ederken bebeğinizin aylık kilosunu baz almanız şarttır. 3 numaralı bebek bezi her ne kadar markasına göre değişkenlik gösterse de 4 ila 9 kilo arasında değişkenlik gösteren bebekler için uygundur. 

3 bebek bezi fiyatları, herkesin bütçesine uyumlu olan fiyatlara sahiptir. Online sitelerde yapılan indirimleri takip ederek piyasadan daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bebek bezi numaraları arttıkça bezin içerdiği adet sayısı da değişkenlik gösterebilir. Yüksek fiyatlı bez satın almak yerine indirim zamanlarında yedekli paket satın alarak bebek bezini oldukça ekonomik hale getirebilirsiniz. 3 numara bebek bezi, satın almak isteyen annelerin en çok araştırdığı noktalardan bir tanesi bebek bezinin ne kadar süre kullanılacağıdır. Bebek bezi numarası tamamen bebeğinizin hızlı kilo alıp vermesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kimi bebekler 1 ay içerisinde çok fazla kilo almazken kimi bebeklerde bu durumun tam tersine aylık olarak fazla kilo alabilirler. Bu durumda hızla kilo almayan bebekler 3 numara bebek bezini uzun bir dönem kullanabilir. Sizler de bebek bezi satın almadan önce bu detayları göz önünde bulundurarak seçiminizi yapabilirsiniz. 

İndirimli 3 numara bebek bezi satın almak için gün içerisinde ya da aylık olarak yayınlanan indirim kampanya dönemlerini bekleyerek satın alım işlemi yapabilirsiniz. Çoğu zaman online sitelerde farklı bebek markalarını içeren birçok kampanya söz konusudur. Sizler de kullanmış olduğunuz bebek bezi markasını kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ürünler tamamen orijinal ürünlerden oluşup kısa sürede dilediğiniz adrese teslim edilir. 

Bebek Bezi Satın Alırken Dikkat Edilecek Olan Hususlar Nelerdir?

Anne ve babaların bebek doğmadan önce en çok araştırdıkları ürünler arasında bebek bezi yer alır. Her bebek bezi markasının kendine has malzemesi bulunmasından dolayı anne ve babalar bebekleri için en iyi olan ürünü tercih etmek isterler. Aynı zamanda bebeklerin ciltleri yetişkin bir insana göre hem oldukça hassas hem de kuru bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilt kuruluğu bebeklerde tahrişe ve pişik oluşmasına neden olabilir. Kullanılan bebek bezinin hammaddesi de bebeğin pişik olmasında önemli rol oynar. Bu nedenle bebek bezi tercih ederken dikkatli olunmasında fayda vardır. Bebek bezi satın alırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Bu hususlar şu şekildedir;

Bebek Bezinin Hijyenik Olmasına Dikkat Etmek

Bebeğiniz için tercih etmiş olduğunuz bez, bebeğinizin cildine direkt olarak temas eder. Aynı zamanda bez bölgesi de mikroplar konusunda hassas olmasından dolayı mutlaka sağlıklı olması gerekir. Bebek bezi tercih ederken hijyen ön planda olmasından dolayı mutlaka el değmeden üretilmiş olmasına dikkat etmeniz gerekir. Paket halinde satışa sunulan ürünler anne ve babaların ilk tercihlerinden birisidir. Sizler de bebek bezi satın almadan önce bu detayları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bebek Bezini Mutlaka Kilosuna Göre Tercih Edin

Bebek bezi tercih ederken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi bebeğin yaşına göre bebek bezi tercihinde bulunulmasıdır. Bebek bezi satın almadan önce bebeğinizin kilosunu net olarak bilmeniz gerekir. Bebek bezi ambalajının üzerinde yer alan kilo bilgisi aralıklar halinde anne ve babalara bilgi verir. Örnek olarak gösterilirse; 3 numara bebek bezi 9-14 kilo arasındaki bebekler için uygun olan gerekir. Büyük numara bebek bezi, bebeğin rahatsız olmasına olanak sağlar ve vücudunu tam olarak sarmadığından dolayı sızıntı durumları yaşanabilir. Sızıntı yapan bebek bezleri, bebeğinizin pişik olmasını hızlandırır. Aynı durum kilosunun altında kullanılan bebek bezleri içinde geçerlidir. Daha sağlıklı olması adına bebeğinizin kilosunu göz önünde bulundurarak numarasına göre satın almanızdır. 

Bebek Bezinin Emme Gücünü Araştırın

Hemen hemen tüm bebek markalarının dış yapısı diğer bezler ile aynıdır. Ancak bebek bezinin iç kısmı incelendiğinde her markanın üretmiş olduğu bebek bezinin farklılığı ortaya çıkar. Bezin iç kısmı, sıvıyı emer. Emme gücü yüksek olan bebek bezi, bebeklerinin altının daha uzun süre kuru kalmasına destek olur. Bu durum anne ve babaların daha uzun süre bebek bezi değiştirmemesine imkan sağlar. Emme gücü yüksek olan bebek bezleri hem bebek için hem de ekonomik alanda anne ve babalara destek olur. Sizler de bu özelliği göz önünde bulundurarak bebek bezi tercihinizi yapabilirsiniz.

Ergonomik Olmasına Dikkat Edin

Bebeğin kilosu, bacak yapısı ve boyu bebek bezinden maksimum fayda alınmasında en önemli detaylar arasında yer alır. Bacak yapısına uygun olan bezlerde sızma riski en az seviyeye iner. Aynı kural bezin kenar kısmında bulunan bantlar içinde geçerlidir. Bezin yanında bulunan bantlar tekrar açılıp kapatılmalıdır. Açılıp kapanma sıklığına göre özelliğini kaybetmeyen bezler hem kaliteli hem de kullanışlıdır.

Bebek Bezinin Üzerinde Bulunan Figürler Önemli Detaydır

Bebek bezinin üzerinde yer alan figürler bebeklerin büyüme evresinde dikkatlerini çeker. Bazı bebekler bez taktırmak istemez ve takılan bezleri de çıkarmak isterler. Bezin üzerinde bulunan desen ve figürler ilgilerini çekerek benimseyebilirler. Bu nedenle bez seçimlerinde bezin üzerindeki figüre dikkat etmeniz gerekir.

3 Numara Bebek Bezi Modelleri Nelerdir?

Bebek bezleri sıklıkla kullanılan bir ürün olmasından dolayı farklı modellerde üretilerek satışa sunulmuştur. Anneler için en önemli noktalardan bir tanesi zamandan tasarruf etmektir. Bez değişimleri gün içerisinde özellikle yeni doğan bebeklerde 7-8 kez olmasından dolayı anneler pratik bir ürün arayışına girerler. 3 numara bebek bezi modelleri arasında 3 numara külot bebek bezi tercih edilen bir modeldir. Özellikle yaz aylarında anneler tarafından tercih edilen bu bez modeli kolay çıkarılabilir özelliği sayesinde pratik bir kullanım avantajı sağlar. Sizler de ister külot bez, isterseniz de cırtlı bez tercih ederek kullanabilirsiniz.

3 Numara Bebek Bezi İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

3 numara bebek bezi çeşitleri araştıran anne ve babalar bebek bezi için en uygun yaş aralığını da detaylı bir şekilde araştırırlar. Bebek bezleri çok farklı değişken özelliklere sahiptir. Sağlıklı bir seçim yapmak adına en önemli detay beden aralığına göre seçim yapmaktır. Bebek bezi üretimleri alanında uzman kişiler aracılığı ile özel laboratuvarlarda hazırlanır. Üretim sürecinde birçok test aşamasından geçen bebek bezleri tamamen bebeklerin vücut ölçülerine göre onların rahat edebilecekleri şekilde hazırlanır. Midi bez olarak adlandırılan 3 numara bebek bezi büyüme dönemlerinde geçiş niteliğinde kullanılan bir üründür. Farklı yaş gruplarına hitap eden bebek bezi, bu değişime bağlı olarak farklı emiş hızına ve gücüne sahiptir.3 numara bebek bezi 3 aylık bebeklerde kullanılan üründür. 

Bebek Bezi Hangi Durumlarda Pişik Yapar?

Pişik, bebeklerin en sık yaşadığı alerjik reaksiyonlardan bir tanesidir. Her ne kadar çevresel faktörler, kullanılan kremler gibi birçok ürün bebeklerin pişik olmasına neden olur. Bunun dışında ise; bebeğin pişik olmasına neden olan bir diğer unsur bebek bezinin kuru tutulmasındaki hassasiyetin gösterilmemesinden kaynaklıdır. Islak ve nemli cildin üzerine bebek bezinin bağlanması, cildin yeteri kadar temizlenmemesi ve bezin uzun süre ıslak kalması pişik oluşmasına neden olan en önemli etkendir. Cilt, idrar ve dışkı ile sürekli temas eder. Aynı zamanda bebekler sürekli olarak hareket etmesinden dolayı da iltihaplanma riskli ortaya çıkar. İltihaplanan cilt kızarır ve ağrı ile kendisini belli eder. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak adına bebeğinizin gün içerisinde bez değişimine dikkat etmenizde fayda vardır.

Bebek Bezi Kaynaklı Pişik Oluşumlarında Tedavi Yöntemi Nedir?

Bez kullanımından kaynaklı olarak bebeklerde oluşan pişik tedavisinin birçok tedavi yöntemi söz konusudur. Pişik ile ilgili gerekli önlemleri alarak pişik oluşumlarının önüne geçebilirsiniz. Bebek bezi kaynaklı pişik oluşumlarında tedavi yöntemleri şu şekildedir;

  • Bebek bezinin ıslak kalması pişiğin en önemli sebebidir. Pişik oluştuktan sonra hiç vakit geçirmeden bez değişikliğinin yapılması gerekir. Bez ile temas eden bölgenin nemli kalmaması ve kuru tutulmasına dikkat edin.
  • Tahriş olan bölgenin temizlenmesi aşamasında içerisinde alkol barındırmayan ürünler kullanılması ve bol su tercih edilmelidir. Sert kurulama bezlerinden kaçınılmalı ve nazikçe temizlenmelidir.
  • Bebek bezi bağlanırken sıkı bağlanmamalı bir parmak bolluğunda olmalıdır. Bebek bezi sürekli olarak bağlı olmasından dolayı yeterli havayı alamayan cildin gün içerisinde mutlaka havalandırılması gerekir. Bez takılı değilken 5-6 dakika cildi havalandırabilirsiniz.
  • Pişik olan bölgenin hızlı bir şekilde iyileştirilmesi için çinko bazlı ürünler sıklıkla tercih edilir. Alkol içermeyen nemlendirici kremlerde pişiğin engellenmesine yardımcı olur.
  • Sabun ile temizlik cilt kuruluğuna neden olmasından dolayı pişiğin daha fazla artmasına neden olabilir. Az miktarda sabun ve bol su ile tahriş olan bölgeyi yıkayabilirsiniz.

Bebek Bezi Günde Ne Kadar Süre Değiştirilmesi Gerekir?

Her bebeğin cilt yapısı birbirinden farklıdır. Kimi bebeklerin ciltleri atopik eğilimli bir cilde sahiptir. Atopik eğilimli ciltlerde başta bez olmak üzere kullanılan tüm ürünlere ekstra dikkat edilmesi gerekir. Aksi takdirde egzama gibi çeşitli cilt hastalıkları ortaya çıkabilir. Bebek bezi değişim sıklığı yeni anne baba olacak kişilerin merak ettiği bir konudur. Bebeklerin pişik olmasını engellemek için yeni doğan döneminde günde en az 7-8 kez bez değiştirilmesi gerekir. Bebeğinizin gün içerisindeki durumuna göre daha sık ya da daha az bebek bezi değişimleri yapabilirsiniz. Belirli aralıklar ile bebek bezinin kuruluğunu kontrol etmenizde fayda vardır. 

Külot Bez İle Cırtlı Bez Arasındaki Fark Nedir?

Külot bez ve cırtlı bez arasındaki temel fark bezin kullanımıdır. Külot bezler genel olarak yeni doğan döneminde değil yürümeye başlayan bebeklerde kullanılır. Cırtları olmayan külot bezler direkt olarak 

giydirilebilir. Cırtlı bezler yeni doğan döneminde tercih edilir. Sizler de kullanım durumunuza göre bu bez modellerinden tercih edebilirsiniz.

3 Numara Bebek Bezinde Kaç Adet Bez Bulunur?

Bebek bezlerinin içerisinde bulunan adet sayıları markaya göre değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda bez alırken toplu olarak almak daha avantaj sağlamasından dolayı adet sayısı fazla olan bezler tercih edilir. 3 numara bebek bezinde 50 adet, 30 adet, 112 adet gibi pek çok farklı bez adeti vardır. Sizler, kendi bütçenize uygun olan ucuz bebek bezi 3 numara seçeneklerinden yararlanarak satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

3 Bebek Bezi Fiyatları

671 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hemen Al Sonra Öde
Toplam 24 / 671 ürün
DSACategoryId/2147483619/60001048/60001048