Bebek bakımında ebeveynlerin en büyük yardımcılarından biri olan bebek bezlerinin icadı 1930’lara dayanıyor. Ticari bir ürün haline gelmesi ise 1940’ların sonlarına doğru gerçekleşmiştir. 1990 yılından sonra bebek bezi pazarındaki rekabet ve inovasyon ile bebek bezi sektörü daha da ilerlemiş günümüzde market raflarının en önemli ürünü haline gelmiştir. Bebeklik dönemimin vazgeçilmez bir ürünü olan bebek bezlerini seçerken bebeğinizi cildine uyumlu bir bez tercih edilmesi bebeğinizin rahatı açısından oldukça önemlidir. Bebek bezinin bebeğinizin cildini aynı zamanda koruması da gerekir. Bebeklerin özellikle kilosuna bağlı olarak çeşitli bebek bezi modelleri piyasaya sunuluyor. Bebek bezlerinin dokusu, pamuğu gibi etkenler ebeveynlerin için çok önemli noktalar oluyor. Bu bağlamda Prima 5 Numara bebek bezi ürünleri kullanıcılardan tam not alıyor. 

Prima Markası Hakkında

Prima, 1961 yılında Amerika'da kurulan bebek hijyeni markasıdır. Bebek bezi, biberon, ıslak mendil, eğitim pantolonu gibi çeşitli ürün yelpazesi vardır. Prima bebek bezi ilk günden beri bebek sağlığı ve rahatlığını merkeze alarak tasarlanmaktadır. 1970’lerde çıkardığı cırt cırtlı modeller ile raflarda yerini aldı. Bezlerde çengelli iğne yerine bel bandı kullanmaya başlayarak ebeveynlerin bez değiştirmelerini oldukça kolaylaştırdı. 1980’lerde elastik bacak kısımları, tekrar yapıştırılabilir bel bantlarını ve yumuşak iç dokusunu tasarladı. 1990’lar en kuru ve en ince ultra kuru ince Pampers bezlerinin geliştirildiği yıllar oldu. Günümüzde ise hava kanalları ve rahat nefes alan bezleri Prima Premium Care ile en iyi cilt korumasın sağlamış olan Prima ayrıca Prima Pure serisi ile %0 parfüm, lateks ve klorlu beyazlatıcı ile tarihinde başka bir ilki daha gerçekleştirmiş oldu.

Bebek Bezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek bekleyen anne adaylarının en çok dikkat ettikleri noktaların başında doğru bebek bezi seçimi geliyor. Günümüzde bebek bezlerinin ne kadar önemli olduğu bir gerçektir ve bu önem tüm toplumlar tarafından benimsenmiştir.

Bebek bezleri tek kullanımlık olup ebeveynlere kolaylık sağlamasının yanı sıra bebeğin konforu içinde büyük bir önem taşımaktadır. Kullanılan bezin el değmeden üretilmesi, bebeklerin hassas cildine hijyenik olması, bebeklerde oluşabilecek çeşitli tahrişi, pişiği ve idrar yolları enfeksiyonlarını engeller. Bebeklerin doğumdan itibaren 2-3 yaşına kadar bez kullandıklarını ve bu bezin 7/24 ciltleriyle temas halinde olduğunu düşünürsek bu süreç oldukça uzun ve önemlidir.

Bebek bezi tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır. Doğru bebek bezi seçimi bebeğinizin gününü mutlu geçirmesine yardımcı olacak en önemli etkenlerden biridir. Birçok ebeveyn için bebek bezi seçimi merak konusu olmuştur. Bebeğiniz için uzun bir süre kullanacağınız bebek bezi seçimi yaparken bebeğinizin cildini tahriş etmeyecek ve pişik yapmayacak pamuklu bezleri tercih etmeniz gerekir. Çünkü bebek bezinin bebeğinizin cildini aynı zamanda koruması da gerekir.

Esnek bebek bezleri bebeğinizin hareketlerini kısıtlamaz. Aynı zamanda bu bezlerin sızdırmaz özellikte olması bebeğinizin rahatı açısından oldukça önemlidir.  

En ideal bebek bezi bebeklerinizin bacaklarını sıkmadan göbek bölgesini saran özellikte olan bebek bezidir. Bebek bezinde doğru numara ve kilo seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

  • Seçilen Bebek Bezi Hijyenik Olmalı

Bebeklerin cildi ve bez bölgesi mikroplar açısından oldukça hassas olduğu için bebeğinize alacağınız bez mutlaka hijyenik olmalı. El değmeden üretilmiş, paketli ürünleri tercih etmeniz çok önemlidir. Zira açıkta satılan bezlerin hijyenik olup olmadıklarından emin olamazsınız.

  • Bebeğinizin Kilosuna Göre Bez Seçilmeli

Bebek bezi seçerken bebeğinizin yaşına değil kilosuna göre seçim yapılması gerekir. Bu sebeple bebek bezi paketlerinin üzerinde bebeklerin kilosu yazılıdır. Kilosunun altında ya da üstünde bir tercih yapmak bebeğinizin rahatsız olmasına sebep olacak bu bezler bebeğinize huzursuzluk verecektir.

  • Bezin Emme Gücüne Dikkat Edilmeli

Bezlerin dış görünüşleri birbirine çok benzese de yapıları birbirinden farklıdır. Asıl sıvıyı emip içinde barındıran bezin iç kısmı bezlerin emme gücünü gösterir. Emme gücü yüksek bir bez tercih ederseniz bebeğinizin altının uzun süre güvenle kuru olmasını sağlarsınız.

  • Ergonomik Bebek Bezleri Tercih Edilmeli

Bebeğin kilosuna, boyuna ve bacak yapısına uygun olarak üretilen bezlerin tercih edilmesi hem bebeğinizin rahatı hem de sızma riskinin en az olması için önemlidir. Bu kural yan bantlar için de geçerli olur. Kaliteli yan bantlar tekrar tekrar açılıp kapatılabilmelidir. Prima bebek bezleri bebeklerin bacak yapısı düşünülerek esnek olarak tasarlanıp üretilmektedir. Prima bebek bezleri, tekrar tekrar açılıp kapanabilen ve özelliğini yitirmeyen yan bantlara sahiptir.

  • Gereğinden Fazla Satın Almayın

Bebekler hızla büyürler. Dolayısıyla aynı numaradan bebek bezi alıp depolamak hesaplı olmayabilir, bezlerin bir kısmını kullanamayabilirsiniz. İhtiyacınız kadar bez satın almak bu noktada mantıklı bir karardır. Eğer elinizde eski kilo numarasında bir bez kaldıysa diğer ebeveynlere dağıtabilirsiniz. Doğru kiloda alınan beden ölçüleri bebeğinizin rahat etmesi için çok önemlidir.

Bebek Bezi İsiliği Neden Olur?

Bebek bezinden kaynaklı isiliğin sebebi aşırı sıcaklardır. Hava almayan bezler uzun süreli kullanımlarda pişik ve isilik gibi sorunlara yol açabilir. Bunun önüne geçmenin en etkili yöntemi bebeğinizin bezini sık sık kontrol edip değiştirmek ve zaman zaman belirli bölgeyi biraz hava alacak şekilde açık bırakmaktır.

Bebek Bezleri Neden Sızdırır?

Bebek bezlerinin esnek kenarlara sahip olmaması, iyi emiş özelliği bulunmaması ya da yanlış bez numarası seçimi gibi problemler bezde sızdırmaya sebep olabilir. Bu problemin çözümü farklı marka bebek bezi denemek, marka sorunu olmadan sızdırma yaşanıyorsa bebeğinize uygun bebek bezi satın almanız olacaktır.

Prima Bebek Bezlerindeki Renkler

Bazı Prima bebek bezleri, beze daha kumaş görüntüsü kazandırmak için renkli tasarlanmıştır. Bazı boyalar alerjiye neden olabileceğinden Prima bu renkler için boya değil pigmentler kullanır. Bezlerde kullanılan pigmentler alerjiye neden olmaz ve cilt dostudur.

Bebek Bezi Numarası Ne Zaman Değiştirilir?

Bebek bezi numarası, normal gelişim gösteren bebeklerin kilo alımıyla doğru orantılıdır. Göbek ve bacak bölgesinde genişleme fark edildiğinde bantlar sıkmaya başlar. Dolayısıyla böyle bir durumda bez numarası değiştirmek önemlidir. Ayrıca belirli dönemlerde hızlı büyüme atakları yaşayan bebekler ani gelişim gösterebileceği için kilo alımına bağlı bez numarası değiştirmekte fayda vardır.

Prima 5 Numara Bebek Bezi Fiyatları

Prima 5 Numara Bebek Bezi Fiyatlarına aile bütçenizi düşünerek hepsiburada’dan ulaşabilirsiniz. Bebek bezi için önemli olan ve almadan önce mutlaka kontrol etmeniz gereken özellikler bulunur. Bu özelliklere sahip alacağınız her ürün bebeğinizi rahat ettirir. Tabii bununla beraber aile bütçenize de hitap etmesi gerekir. Ürünün içeriği, numarası ve işlevselliği gibi birçok etken fiyat farkına etki eder. Hepsiburada üzerinden dilediğiniz markanın kriterlerinize uygun olan seçeneklerini listeleyebilir size uygun olanları görüntüleyebilirsiniz. Bütçe aralığınızı minimum ve maksimum şeklinde seçerek de bu bütçe aralığındaki bebek bezi fiyatlarını listeleyebilirsiniz.

Prima 5 Numara Bebek Bezi İndirim ve Kampanyaları 

Yüzlerce markanın yapmış olduğu pek çok indirim ve kampanyaya hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz. İndirimin tanımlandığı Prima 5 Numara Bebek Bezi indirim ve kampanyalarına filtreleme özelliğini kullanarak ulaşabilir indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Bu ürünlerden tercihlerinizi belirleyerek online alışverişin pratikliğini yaşayabilmenin yanı sıra kazançlı bir alışveriş imkânına da sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...

5 Numara Bebek Bezleri

182 ürün listeleniyor
Süpermarket
Süpermarket
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi, Islak Mendil
Bebek Bezi
Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Mayo Bebek Bezi
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 32 / 182 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?