Badem

Badem Fiyatları

Badem fiyatları, bademlerin işlenme şekline, cinsine ve kabuklu olup olmamasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kuru yemiş çeşitleri arasında yer alan bademler, kilogram ve gram cinsinden kategorize edilerek paketli şekilde sizlere sunulur. Genel olarak, bademlerin kalitesi, üretim şekli, miktarı ve benzeri durumlara bağlı olarak badem fiyatı farklılık gösterir. Çünkü bademler, farklı markaların özel üretim tekniklerine bağlı olarak imal edilmektedir. Ancak bu anlamda ihtiyaçlarınıza yanıt verecek kuru yemişleri bulabilmeniz de mümkündür. 

Badem içi fiyatları, mevsim koşullarına, kaliteye, markasal özelliklere ve üretim modeline göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatların ortaya çıkmasında, yapılan üretimlerin yerli ya da ithal olması da rol oynar. Ayrıca bademlerin kabuklu ya da kabuksuz olması da satış fiyatlarının üzerinde etkili olan faktörlerdir. Bademlerin, kavruk oluşu, soyulmuşu ya da tuzlu olan çeşitleri de farklı fiyat listesine sahip olmasına neden olur. En uygun fiyat aralıklarıyla tercih edilecek olan badem fiyatlarını seçenekler arasından kontrol edebilirsiniz. 

Badem Özellikleri Nelerdir?

Bademler, kıtır kıtır formuyla her zaman en lezzetli içeceklerin yanında yerini alan kuruyemişler olmuştur. En fazla sevilen kuruyemişler listesinde bademler yer almaktadır. Çünkü lezzetinin yanı sıra, yararları da sayılamayacak kadar çoktur. İçerdiği yararlı yağlar ve vitaminlerden dolayı, insanlar için yarar sağlayacak besinler arasında yerini almaktadır. Ayrıca bademin yağından da farklı kozmetik ürünler elde edilebilmektedir. Aynı şekilde, badem yağı fiyatları da üretim şekline bağlı olarak farklı oranlara sahiptir. Yüksek değerleri olan bademlerin en değerli kuruyemişler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu kuruyemişler, farklı kullanım alanlarını desteklemektedir. 

Badem ağacı, gülgiller familyasından gelen bir bitkidir. Bu ağaçlar, meyve vermez ancak pembe ve beyaz çiçek açar. Ancak bu ağacın meyvesi, kurutulmuş olarak ya da yeşilken de tüketilebilmektedir. Genellikle, ilkbaharda ilk meyvesini veren bademler, sadece kuruyemiş olarak değil, farklı özelliklerdeki tüketim malzemeleri şeklini alarak da tüketilmektedir. Örneğin, yeşil haldeyken çağla badem olarak tüketicilere sunulur. Ancak dalında kalan çağla bademler, dışı ve çekirdeği sertleştikten sonra badem haline gelir. Ayrıca bu şekilde, bütün iklim şartlarına uygun olarak bademlerin yetiştiriciliği yapılır. Dolayısıyla ülkemiz topraklarında da bademin yetiştiriciliği rahatlıkla yapılmaktadır. Bademlerden elde edilen badem sütleri de sağlık için oldukça yararlı olan ürünlerdir. Ancak üretim yapılarına bağlı olarak badem sütü fiyatları değişkenlik gösterir. 

Genellikle, kuruyemiş olarak satışa sunulan bademler, farklı şekillerde de tüketilmektedir. Örneğin, badem şekeri, bademlerden elde edilen en lezzetli ürünlerdir. Ayrıca badem şekeri fiyatları da oldukça uygun oranlardadır. Bademlerin içinde yer alan yağ miktarlarından kaynaklı olarak sağlık açısından farklı avantajlar getirdiğini de söyleyebiliriz. Aynı zamanda, birçok pasta, tatlı, hamur işi, kurabiye gibi yiyeceklerde de bademler sık sık kullanılmaktadır. 

Badem Çeşitleri Nelerdir?

Badem çeşitleri, türüne, lezzetine ve kullanım amaçlarına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ayrıca bademlerin tatlarına göre acı ve tatlı seçenekleri bulunmaktadır. Acı bademler, yağı alınarak farklı tip ürünler elde edilmektedir. Ancak tatlı bademler genellikle kuruyemiş olarak tüketilmektedir. Bunun için tercih edeceğiniz badem fidanlarının da etkisi büyüktür. Genellikle, badem fidanı fiyatları bütçe dostu oranlarda satışa sunulmaktadır. 

Acı tadı olan bademler, genel olarak likör ve yiyeceklerin tatlandırılması için kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, bademden üretilmekte olan sütler de sağlıklı bir içecek seçeneğidir. Badem, kalsiyum ve fosfor yönünden oldukça zengindir. Dolayısıyla diğer kuruyemişlerle mukayese edildiğinde, E vitamin değeri daha yüksektir. Ağızlarda kalan lezzet sayesinde, tok tutma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle, diyet menülerinde de sık sık kullanılan bir kuruyemiştir. Ayrıca badem ezmeleri de bademden üretilen yiyeceklerdir. Badem ezmesi fiyatları ise bu ürünlerin formülüne, içeriğine ve benzeri niteliklere göre değişkenlik gösterir. 

Ülkemizde beş çeşit yerli badem türü bulunmaktadır. Taş badem, tadı tatlı olan özelliğe sahiptir. Aynı zamanda, kabuğu sert ve meyvesi de orta büyüklüktedir. Ancak Acıpayam bademi, tadı acı olan bademlerden bir tanesidir. Diş bademi ise kabuğu yumuşak olan türler arasındadır. İri ve aynı zamanda tatlı bir lezzete sahiptir. Badem türleri arasında yer alan nurlu badem de diğer bademlere oranla daha büyük, tatlı ve sert kabuklu ürünlerdir. Şeytanpayamı olarak bilinen bademler ise yerli üretimli kuruyemişlerdir. Kabuğu son derece sert ve içinin alınması zor olan badem türüdür. 

Kullanım amacına bağlı olarak, kabuklu ve kabuksuz badem içlerini tercih edebilirsiniz. Kabuğu olan bademler, genel olarak kuruyemiş tüketimi amacıyla tercih edilir. Kavrulma düzeyini ise kendi damak zevkinize göre ayarlamak isterseniz, kabuklu bademleri seçebilirsiniz. Badem içinin çiğ, kavrulmuş ya da tuzlu oluşu farklı damak zevkine hitap eder. Genellikle, kavrulmuş ve tuzlu olan bademler, çerez olarak tüketilmektedir. Ancak çiğ bademlerden badem şekeri ve benzeri ürünler üretilmektedir. Bademli şeker fiyatları ise bütçeye dost olan aralıklara sahiptir. 

Çiğ bademler, kuru yemiş niyetine yenmek istendiğinde tatlı ve kurabiye gibi yiyecekler pişirilirken de kullanılabilir. Bunun yanı sıra çiğ bademler, her bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak, kırık, file, soyulmuş, badem unu şekline getirilerek de kullanılır. Bu ürünler arasında en fazla tercih edileni badem unlarıdır. Badem unları, farklı yiyeceklerin hazırlanmasında sık sık kullanılmaktadır. Genel olarak, badem unu fiyatları uygun olduğu için bireyler rahatlıkla bu ürünleri satın alabilmektedir. 

Badem Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Badem alırken, çeşitli unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bademler, farklı tip üretim yapılarına sahiptirler. Örneğin, kabuklu bademleri satın alırken, önemli olan bademlerin kabuklarının çatlak ya da kırık olmamasıdır. Ancak kabuksuz olarak satışa sunulan bademler paketli ya da açık olarak sunulmaktadır. Açık olarak satışa sunulan bademler, saklandığında, muhafaza edilen yerin kapalı olması gerekmektedir. Ancak kapağı açık olan yerlerde tutulan bademlerin taze olmasını beklememelisiniz. Çünkü bu tarz mekanlarda bademler taze kalamaz ve nemlenmeye başlar. Badem satın alma işlemini henüz ağaçken yapmak isteyen bireyler için badem ağaçları vardır. Badem ağacı fiyatları, farklı oranlarda satışa sunulan bitkilerdir. Ancak bu bitkilerin hangi tür bademi meyve olarak vereceği, tercih edeceğiniz ağaca bağlıdır. Badem ya da badem ağacı satın alırken, kişisel tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önüne almalısınız. Yani ihtiyaçlarınız doğrultusunda, farklı özelliklerde ve üretimlerde bademler bulunmaktadır. Aynı zamanda, bademlerden üretilen çeşitli yağlar, unlar ve benzeri ürünler de seçenekler arasındadır. Bademden elde edilen ürünleri de tercih edebilmeniz mümkündür. 

Badem Neyin İçinden Çıkar?

Bademler, genel olarak fındık sınıfında tüketilen kuruyemişlerden bir tanesidir. Aslında badem ağacı, Prunus dulcis meyvesinden elde edilen bir tohumdur. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamı teşvik eden çeşitli protein, vitamin, mineral ve benzeri maddeler de içeriğinde yer almaktadır. 

Badem Günde Kaç Kez Tüketilir?

Her gün minimum 15 adet badem tüketilmesi, insan sağlığına önemli faydalar sağlamaktadır. Sağlıklı beslenme için bu şekilde bademlerin tüketilmesi önemlidir. Aynı zamanda, kilo kontrolü yapılırken de bademlerin dengeli tüketilmesi gerekir. 

Badem İçindeki Vitaminler Hangileridir?

Bademlerin içinde yüksek lif ve protein bulunmaktadır. Aynı zamanda, selenyum, çinko, magnezyum, E vitamini, B vitamini, folat gibi besinleri de içermektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Badem Fiyatları

1007 ürün listeleniyor
Fıstıkçı Pazarı Badem
Fıstık Sepeti Badem
Datça Köy Ürünleri Badem
Antep Çarşı Pazar Badem
Kuruyemişcin Badem
Şah Kuruyemiş Badem
By Tuna Kuruyemiş Badem
Gökbay Kuruyemiş Badem
Doğan'ın Lezzeti Badem
Dilek Kuruyemiş Badem
Fıstık Bahçem Badem
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 47 / 1007 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?