Etkileyici ve kusursuz temizlik gücüne sahip Omo toz deterjan fiyatları; ürün içeriğinde kullanılan malzeme, özellik ve boyuta göre farklılaşıyor. Aynı içeriğe sahip iki deterjan arasındaki fiyat farkı genellikle boyut kaynaklı oluyor. Kilogram cinsinden verilen ölçüler arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde tutmanız öneriliyor. Açıldıktan sonra raf ömrü işlemeye başlayan paketlerin, yaklaşık olarak 6-8 ay içerisinde kullanılması tavsiye ediliyor. Evde tek başına kalan ve sık çamaşır yıkamayan bir insansanız, renkliler ve beyazlara özel birer paket, küçük boy deterjan uzun süre yeterli oluyor. Kalabalık ailelerde ise genellikle büyük boy deterjan satın alınması uzun vadeli kullanım için tavsiye ediliyor. Çamaşır, masa örtüsü ve benzeri tekstil ürünlerinin yıkandığı bir işletmenin sahibi ya da çalışanı iseniz genellikle en büyük boy olan paketler endüstriyel ortamlarda kullanılıyor. Fabrika, restoran ya da muayenehane gibi alanlarda hijyeni sağlayan ve zorlu lekeleri bile kolayca çıkaran büyük boy deterjanların kullanımı işlevsel oluyor. Bütçe dostu fiyatları ile ürünler, ev ve profesyonel ortamda kullanmak için tercih ediliyor.

Ürünlerin saklama koşulları da uzun süre kullanım için dikkat etmeniz gereken durumlar arasında yer alıyor. Su ile çözünebilir olduğundan dolayı banyo içerisinde saklamayı planlıyorsanız, akıtan bir lavabo altı dolap doğru tercih olmuyor. Direkt güneş ışığı, su ve nemden uzak tutulması gereken ürünler, dışında bulunan plastik ambalajı ile genellikle korunaklı oluyor. Plastiğin geçirgen olmayan yapısı, nemden korusa da aşırı rutubetli ortamlar risk teşkil ediyor. Paketi açılmış olan deterjanda, bir zaman sonra topaklanma fark ederseniz, bu nem aldığı anlamına geliyor. Bu durumda ürünün yerini değiştirerek, kuru bir alana koymanız ya da kilitli kutuda saklamanız tavsiye ediliyor. Çocuk ve evcil hayvanı olan evlerde de paketin ulaşılamaz bir şekilde saklanması, onların sağlığı açısından tavsiye ediliyor.

Omo Toz Deterjan Ferahlatıcı Koku

Çamaşır yıkayan insanlar, genellikle makineden kıyafetleri çıkarttığı zaman odanın içerisine dolan kokuyu fark ediyor. Her Omo ürünü farklı içeriklere ve kokulara sahip oluyor. İçlerinde parfüm kokusu olmayan modellerde yer alıyor. Parfüm kokusundan hoşlanan insanlar için de farklı seçenekler bulunuyor. Fresh koku bunların arasında dikkat çekiyor. Doğada gezinti yapmanın, sıcak yaz gününde soğuk bir limonata içmenin içinizi ferahlatması gibi oldukça etkileyici kokusuyla dikkat çekiyor. Ferah nefes almanızı sağlayan ve içinize dolan bu rahatlatıcı koku ile kıyafetler ve gardırop içleri uzun süre rahatlatıcı bir etkiyle buluşuyor.

Güzel kokulardan bir diğeri de Yumoş etkili ürünlerden geliyor. İlkbaharın, sonbaharın ve yazın canlandırıcı aromaları ile bir araya gelen yüksek temizleme gücüne sahip deterjanlar, kıyafetlerde ekstra ürün kullanmaya gerek bırakmıyor. Sevilen çiçeklerin ve meyvelerin kokusunu taşıyan deterjan seçenekleri parfüm severlerin beğenisini kazanıyor. Çocuk kıyafetlerinde parfümsüz, yetişkin giysilerinde ve ev tekstilinde parfümlü olan içerikler kullanılabiliyor. Uzun süre inatçı kirlerle baş edebileceğiniz, parfümlü ve parfümsüz ürünler arasından, akıllı seçim yapma imkânınız bulunuyor. Yıkandıktan sonra çamaşırları ıslak halde makinede bekletmeden asmak, hoş kokunun kalıcılığını artırıyor ve uzun süre devam etmesini sağlıyor.

Renkliler için Omo Toz Deterjan

Sarı, pembe, mavi, yeşil ve aklınıza gelebilecek tüm parlak renkleri koruyan Omo toz deterjan modelleri ile kıyafetleriniz artık solmuyor. Farklı etkilere sahip renkli kıyafet ve ev tekstili ürünlerinin yıkanması için üretilen modelleri ile çamaşır yıkama günlerini keyifli hale getiriyor.

Omo Color, renkliler için üretilen özel formülü ile kıyafetlerinizde bulunan kirleri çözerek, makineden temiz bir şekilde çıkmasını sağlıyor. Kısa programda yıkasanız dahi yüksek leke çıkarma gücü ile üstün başarı gösteriyor. Vaktinizin kısıtlı olduğu anlarda, hızlı programla renklileri yıkayabiliyor ve kuruması için asarak, kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale getirebiliyorsunuz. Az ve normal kirli çamaşırlar için tam bir makine dolacaksa tek ölçek yeterli oluyor. Aşırı kirli ve zorlu lekeleri bulunan kıyafetlerde 1+1/3 ölçek kullanımı tavsiye ediliyor. Kıyafetler temizlenirken iplik dokularını saran ve koruyan içeriği ile onların ömrünü uzatıyor. Makineye attığınız çamaşırların parlak ve tertemiz çıkması için, renklilere özel formül ile üretilen deterjanı denemeniz tavsiye ediliyor. Renkli kıyafetlerin birbirine boya vermesinden şikâyetçi iseniz, kalitesiyle etkinliği kanıtlanan ve alanının başarılı isimlerinden olan Omo deterjan kullanımı öneriliyor.

Omomatik Color deterjan en zorlu lekeler olarak bilinen kahve, çimen, mürekkep ve şarap kalıntılarını dahi hızlı ve etkili bir şekilde çıkarıyor. Zorlu lekeler yüzünden kıyafetlerinizle vedalaşmaktan sıkıldıysanız, renkli kumaşlar için özel olarak geliştirilen teknolojisi ile sorunu ortadan kaldıran Omo çözüm sunuyor. Farklı boyut ve yıkama sayılarına sahip, renkliler için özel geliştirilen deterjan çeşitleri dikkat çekiyor. Hem renkli hem de beyaz çamaşırlar için kullanılabileceği, ortak bir deterjan arayışında olanların ihtiyacını karşılayan ürünler de bulunuyor. Omo Active beyazlar ve renkliler için özel olarak üretilen içeriği ile açık ve koyu tonlara sahip kıyafetleri iyi şekilde temizleyerek başarılı bir sonuç veriyor.

Beyazlar için Omo Toz Deterjan

Beyaz çamaşırlar, yıkanması zor kıyafet grubuna girdiğinden temizlemesi ekstra özen istiyor. Pek çok beyaz kıyafet yıkandıkça gri, krem ve sarı gibi farklı tonlara dönüşerek optik yansımasını kaybediyor. Beyazların en iyi haline gelmesini sağlayan Omo Active ve Domestos etkili ürün seçenekleri bulunuyor. Düşük sıcaklıkta yıkama ve kısa program kullansanız dahi kirleri kolaylıkla sökerek temizleyen deterjanlar kullanıcı beğenisini kazanıyor.

Omo Active renkliler, beyazlar ve her ikisi için kullanılabilir farklı seçenekleriyle evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Beyazlar için üretilen formül, aktif kir kaldırma teknolojisi ile kıyafetlerinizin zorlu lekeleriyle bile baş ediyor. Etkileyici parfümü ile ferahlatıcı etki bırakan ürünler, üstün temizleme gücü ile çamaşır günlerinin vazgeçilmezleri arasına giriyor. Sadece kıyafetlerinizi değil; perde, nevresim takımları ve benzeri ev tekstil ürünlerini de yıkarken kullanılabiliyor. Beyazlar ve açık renkli kıyafetler için kullanılabilen deterjan; yağ, çay ve kahve lekesi gibi günlük hayatta sıkça oluşan kirleri bir çırpıda söküp atıyor. Kısa programda bile hızlı kir çıkarabilen, yüksek etkili deterjan vakitten tasarruf ettiriyor. Omo Active Fresh, temizliğin kokusunu ve dokusunu kıyafetlerinize taşıyarak makineden çamaşırlar çıktığı andan itibaren evin atmosferini değiştiriyor.

Özellikle iç giyimde kullanılan kıyafetlerin dezenfekte edilmesi ve vücut sıvıları nedeniyle oluşan lekelerin çıkarılması için çamaşır suyu gerekebiliyor. Aynı anda hem çamaşır suyu etkisi veren hem de toz deterjan olan Domestos etkili ürün dikkat çekiyor. Çamaşır suyunun hijyeni sağlayan yoğun etkisini, konsantre halde toz deterjan ile bir araya getiriyor. Bembeyaz çamaşırlar ve açık tonlar için tercih ediliyor. Düşük ve yüksek sıcaklıkta etkili olan ürün, iç giyimde kullanılan külot ve atlet gibi çamaşırları yıkarken da tercih ediliyor. Sadece beyazlar değil krem, gri, uçuk sarı ve kemik rengi gibi açık ton bulunan kıyafetler için de güvenle tercih ediliyor. Zorlu kirleri çıkaran Omo toz deterjan modelleri sayesinde inatçı lekelerle vedalaşarak, mis kokulu çamaşırların keyfini sürebiliyorsunuz.

Kıyafetlerinizi Koruyan Omo Toz Deterjan

Her kıyafetin günlük yaşamda kullanım sıklığı dolayısıyla yıkandığı zaman dilimi farklı oluyor. Sık kullanılan okul giysileri, ev kıyafetleri, iç çamaşırlar ve günlük giysiler arada sırada giyilenlerden daha çok yıkanıyor. Sık kullandığınız giysilerin yıkanmaya bağlı olarak zarar görmesini istemiyorsanız, Omo ürünlerinin kullanımı tavsiye ediliyor. Ekonomik paketi ile sık yıkananlara özel üretilen formül temizlik gücü ile dikkat çekiyor.

Zorlu lekelerle baş etmesi için özel olarak üretilen formül, kısa zaman aralıklarında yıkansa dahi kıyafetlerin yapısını koruyor. Hassas ve güçlü temizleyici etkisi sayesinde, giysilerin renk ve formunu korumasını sağlıyor. Haftada 1 belki de daha sık yıkanıyor olsa dahi, kıyafetin ipliklerini saran yumuşak yapı, hasar görmeden temizlenmesini sağlıyor. Antrenmandan geldikten sonra spor giysileri kısa programa atarak yıkayabiliyor, ter lekesi ve kokusu zor çıkarılabilir hale gelmeden arındırabiliyorsunuz. Tamburda bulunan kıyafet yoğunluğu, şebeke suyunun kireç ve sertlik derecesi ya da kir durumuna göre talimatlara uygun olarak ölçü değişiyor. Makinenin toz deterjan bölmesine konularak; ön yıkama, normal yıkama ve kısa programda kullanılıyor. Belirli ölçekleri takip ettiğiniz sürece zorlu lekelerle baş ediyor. Renklilerin parlaklığını koruyarak, solmasını engelliyor. Beyazların renk değiştirmeden, iyi bir şekilde temizlenmesi için tercih ediliyor. Hoş kokusu ile kıyafetin üzerinde parfüm etkisi bırakan içeriği beğeni topluyor.

Sık yıkanan çamaşırları korumak için özel deterjan kullanımının yanı sıra takip edebileceğiniz bazı ipuçları bulunuyor. Kıyafetlerin tersten yıkanması, baskı desenli ve kadife gibi giysilerde formu koruyan tavsiyeler arasında yer alıyor. Kıyafetin kirlilik durumuna göre, devir ve sürenin ayarlanması da koruma ipuçları arasında bulunuyor. Kıyafetin iyi temizlenmesini sağlayan ve düşük sıcaklıkta bile etkili ürünleri kullanırken, giysi etiketinde yer alan talimatlara göre program ayarlama öneriliyor.

Omo Toz Deterjan Kullanımı

Makineye atarak yıkanan her tekstil ürünü için kullanılabilir farklı bir alternatif bulunuyor. Renkliler ve beyazlar için ayrı ayrı ya da ikisinde birden kullanılabilir seçenekler ürün yelpazesinde yer alıyor. Kullanım sırasında aldığınız verimi artıran bazı ipuçları bulunuyor. Öncelikle, giysilerin renklerine göre ayrılması işinizi kolaylaştırıyor ve makine gözüne konulan ürünün etkinliğini artırıyor. Açık renk, koyu renk, canlı renkler ve beyazlar gibi kendi kafanızda belirlediğiniz gruplara, kıyafetleri bölerek sıra ile yıkamak vakit kazandırıyor. Kıyafetlerin kir durumuna göre ayırmak da program uzunluğunu ayarlarken kolaylık sağlıyor. Kıyafetleri gruplara bölerken uygulanan bir diğer yöntem ise kumaş içeriklerini baz alıyor. Örneğin, saten ve ipek kumaşlar ile pamuklu olanlar birbirinden ayrılarak, uygun program seçildiğinde, devir, sıcaklık ve süre değişkenlik gösteriyor.

Doğru gruplama ve program seçiminin ardından sıra deterjan konulmasına geliyor. Kısa program ve düşük sıcaklıkta kullanılabilir olan ürünlerin ne kadar konulması gerektiği ise bu durumda ayrılıyor. Genel olarak; az kirliler 0,75 ölçek, normal kirliler 1 ölçek ve çok kirliler 1,25 ölçek civarı toz deterjan ile temizleniyor. Ürünlerin içerikleri farklı olduğundan en doğru ölçeklendirme, paket üzerinde yer alan bilgilerden öğreniliyor. Her çamaşır makinesinin kapasitesi birbirinden farklı olabiliyor. Bu durumda ölçeklendirmeye bakarken kaç kilo çamaşır için geçerli olduğu detayına da dikkat gerekiyor. Genellikle, 4-5 kilogram civarı kıyafet için verilen ölçekler kullanıldığından, 5 kilogram üzerinde tambura atılan her kıyafet için hesaplama yapılarak gereken miktar bulunuyor. Hangi renkler için kullanılabilir olduğu bilgisi de temizlik sırasında dikkat edilen detaylar arasında yer alıyor. Çamaşır makinesinin kapasitesinden fazla konulan her kıyafetin ürün etkinliğini düşürmesi ihtimali olduğundan, aşım yapmanız önerilmiyor. Örneğin, 9 kilogram alan bir makineye zorla kıyafet sıkıştırarak, 10 kilogram çamaşır atmanız halinde; beyaz kalıntı ve çözünmeyen kir sorunu ortaya çıkabiliyor. En ideal kilo ölçümü ise elin girebileceği kadar boşluğun üst kısımdan bırakılması ile yapılıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Omo Toz Deterjan Fiyatları

113 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Türü
Toplam 53 / 113 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?